Şimdi Ara

Yolda Kalmaz Denilen Astra Yolda Kaldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
2.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün 2012 model H kasa 1.3 dizel Opel Astra aracımızla yolda kaldık. Hani o Claudia'lı reklam var ya, "Astra asla yolda kalmaz" diyen, gelip halimizi görseydi.
    Önce aracın göstergeleri sapıttı. Sonra Abs ışığı yanmaya başladı, derken silecekler kafasına göre takılmaya başladı ve nihayet direksiyon ağırlaştı.
    Hemen aracı sağa çektim. Stop ettim. Sonra yeniden çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. Araçta göstergelerin ışığı gayet parlaktı ama 3-5 saniye açık kalıp sonra sönüyordu. Neyse aküdür diye düşündük, arkadaşın aracından takviye yaptık ama çalışmadı yine.
    Mecburen kaskodan çekici çağırdık. 1 saati geçen bir sürede geldi çekici, o da ayrı bir komedi. O arada bir iki tanıdık ustayı aradım, şarj dinamosunda sorun var dediler. Ben de aracı sanayiye çektirdim. Pazar günü açık bir elektrikçi buldum. Gerçekten de şarj dinamosunda sorun varmış. Diyot, konjektör, kömür filan bişeyler yaptılar. O kafayla tam anlamadım arızayı ama daha 3 yaşındaki bir aracın şarj dinamosunun bozulması ilginç geldi bana.

• her araçta olabilir geçmiş olsun kul yapısı nihayet. Ama reklam hakikaten titaniği hatırlatmıştı bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de direksiyon mili problemi vardı. Şimdi Opelciler eksiler burayı.. @wind06

• Reklam insanların alman sevgisinden faydalanmaktan başka birşey değil.

Opel güzel araçlardır ancak mükemmel değil.

• Aynı sorun 2011 Symbol de başıma geldi araç daha 27 binde idi.
    İsmini tam hatırlamıyorum ama direksiyon hidrolik sıvısı gibi bir sıvı akıp dinamonun üstüne dökülmüş dinamo elde kaldı.
    Çıkma dinamo aldık birsürü masraf vs.

• Astra da kalır bmw de merso da sonuçta motor insan mı bu bozulmayacak ki insan bile bozuluyorsa
  • Dikkat ettiyseniz reklamda alt yazı geçiyor sadece o modeller yolda kalmıyormuş Geçmiş olsun bu arada, olur böyle ufak tefek arızalar markaya bağlamamak gerek her araba arıza yapabilir dünyanın en iyisi de olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Reklam insanların alman sevgisinden faydalanmaktan başka birşey değil.

Mokka test sürüşünde "Standart güvenlik ekipmanları neler?" diye sorduğumda yanımdaki görevli "Biliyorsunuz Opel zaten Alman" diye başladı söze.

• Cidden bu reklamlara inanan varmı diye merak ediyorum.

Yahu kardeşim Allah'ın yarattığı biz kullar bile hasta oluyoruz arıza yapıyoruz.Kulun ürettiği birşeyin bozulmamasına engel varmı ?

Neticede arabadır.Bozulmayacak diye birşey yok.3 yılda olsa 3 günde olsa elektronik alet bu niye bozulmasın.

tükenmez kalemin tükenmeyeceğine inanmakla , Corolla ve ya astranın bozulmayacağına inanmak aynı zihniyet
  • J kasa olsa Claudio scheafer'a tazminat davasi aç derdim

• Reklamdaki adam hiç olmazsa Claudia'yı görüyor. Siz Elektrikçi Dursun'u görmüşsünüz.
  • wind06 kullanıcısına yanıt
    Bu yaşadıklarını videoya çekip Opel'e yollasaydın. Bu videoyu Claudia'ya da yollasaydın. Hatta Dursun ustayla röportaj bile yapabilirdin...
  • aynı sorunu 2011 yılında 1,3 multijet punto da yaşadım. direksiyon vs ağırlaştı. Ama ben aracı stop etmeyip sanayiye kadar devam ettim. Sanayi de stop edince çalışmadı. şarj dinamosunun üzerinde debriyaj gibi çalışan bi mekanizma var. onun kömürü bitmişti. Valeo marka yenisi 120 tl ye almıştım. büyük ihtimal benzer sorun yaşamışsınız. keşke stop etmeyip sanayiye devam etseydiniz. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Reklamdaki adam hiç olmazsa Claudia'yı görüyor. Siz Elektrikçi Dursun'u görmüşsünüz.

Elektrikçi Dursun'un da hakkını yemeyelim ama pazar pazar dükkanını açık görünce Claudia görmüş kadar olmasa da sevindirdi. Tabi Claudia gelip bi gönlümüzü alaydı iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

Bu yaşadıklarını videoya çekip Opel'e yollasaydın. Bu videoyu Claudia'ya da yollasaydın. Hatta Dursun ustayla röportaj bile yapabilirdin...

Dursun usta zaten geveze çıktı, bi de röportaj yapsak bizim arabanın tamiri bitmezdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hfguler

aynı sorunu 2011 yılında 1,3 multijet punto da yaşadım. direksiyon vs ağırlaştı. Ama ben aracı stop etmeyip sanayiye kadar devam ettim. Sanayi de stop edince çalışmadı. şarj dinamosunun üzerinde debriyaj gibi çalışan bi mekanizma var. onun kömürü bitmişti. Valeo marka yenisi 120 tl ye almıştım. büyük ihtimal benzer sorun yaşamışsınız. keşke stop etmeyip sanayiye devam etseydiniz. Geçmiş olsun.

Çevre yolunda çok tehlikeli bir yerdeydim ve önümde rampa vardı. Stop etmesem yolda kötü kalırdım. Sanayi nerden baksan 10-15 km uzakta idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Reklam insanların alman sevgisinden faydalanmaktan başka birşey değil.

Mokka test sürüşünde "Standart güvenlik ekipmanları neler?" diye sorduğumda yanımdaki görevli "Biliyorsunuz Opel zaten Alman" diye başladı söze.

Hahahah ha

Ya sanki güvenlik ekipmanları almanyadan gidiyor diğer ülkelere

• 2013 1.4 t otomatik astranın yolda kalmışlığı var bir anda herşey gidiyor . flashforwad dizisi misali :)
  • Reklamdaki j kasa ama sizinki h. Bu nedenle reklamı karalamayin bosuna.

Geçmiş olsun bu arada.

• Corolla degilmiydi o ya ?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.