Şimdi Ara

okul servisi aylık getirisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
51.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bu olay bayadır aklıma takılıyordu, yani bir minibüs alıp birde şoför bulsak aylık kaç para getirisi olur diye düşünüyordum, şöyle bir ilana denk geldim ama bana biraz uçuk geldi, ayda 6-7.000 tl gelir garantisi veriyormuş adamlar. :)

diğer ilanlarına da göz attım, pek inandırıcı gelmedi bana.

konu hakkında bilgisi olan var mı ? ya da bu işi yapan bir arkadaş ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-istanbulun-en-seckin-kolejlerinde-7.000.tl-is-garantili-citreon-146280561/detay

• Göründüğü kadar kolay meslek değildik serviscilik şoförüyle yolcusuyla uğraşmak ayrı bir dert ilk önce her zaman taşıdığın insanlar tarafından 2.planda 2.insan olarak bakılacaksın.

Eğer peşinde durursan iyi para kazanırsın tabii

Örneğin kasa araç kendinin ama plaka kiralık diyelim ortalama plakaların kirası 3.250 falan 2015 model de bir araba aldığını sayarsak 140bine 140bine 48 ay vade ile 190 ödediğini say aylık 4 bin kasaya para ödüyorsun araç okullar açıken 2 memur 1 okul yaparsan 4-5 bin yakar kullanıma göre 5000 diyelim biz buna 1 bin lirada yıllık vergi muayene sigortasını 12ye böldüğümzde çıksa

3250+4000+5000+1000=13250

ortalama 2 memur 1 okuldan toplamda 18 alsan

18000-13250=4750 kalıyor zaten şoförün sigortası maaşı derken sana kalsa kalsa 500-600 tl para kalıyor ama 4 sene sonra ortalama o zaman ki değeri 100 bin lira olan bir araç kazanıyorsun bir senede ortalama 25-30 bin tl para kazanıyor gözüküyorsun yani plaka kiralık kasaya kredi çektiğini sayarsan

ama diyelim ki kasanın kredi vs uğraşamam diyorsan onuda kiralık alayım diyorsan ortalama 6bin-8bin arası değişiyor kasa+plaka

veyahut diyelim ki plaka sizin araçda var ve şoför çalıştırmıyorsunuz

13250 giderimiz vardı 3250 kirayı düş 10000 4000 krediyi düş 6 bin gider kalıyor yani kredisiz borçsuz bir araç ortalama 10-12 bin tl bırakıyor ortalama Ankara C Plaka ortalama fiyatlarına göre alınmıştır. 13.12.20

• bence tek arabayla yapılacak iş değil ayrıca sıfır değilde 3-4 yaşlarında ucuz bişey getirip kendinizin yapması lazım şoför para araba para yakıt para kurtarmaz bence
  • ben bayaa bir düşünmüştüm bu konuyu.
    vito veya sprinter tarzı bir aracın fiyatı 120 bine geliyor.
    aylık 3000 tl getirisi var.
    bunun 500 vs araca ait masraflar.
    size 2500 kalıyor.
    1000 tl ye sofor tutsak
    1500 tl kalıyor.

Bu sistemde 5 sene sonra yeniden bir sprinter alacak para biriktirmesi lazım.

ancak 80 ayda amorti ediyor.

amorti etme süresi iyi değil.
    aylık 1500 tl için 120 bin tl gömmeye değmez diye karar verip vazgeçmiştim.

ama direksiyonun başına geçecekseniz kazandırıyor.

o zaman amortismanı 40 ayı buluyor. ve karlı oluyor.
  • Şehir olarak neredesiniz?
    Ankara için konuşuyorum, bu iş için özel plaka olan C plaka almanız gerekiyor.
    C plakası (servisçilik yapma belgesi), olmayan bir kişi servisçilik yapamaz.

C plakası olan bir kişinin, okul ve kurumlara bağlı olmak üzere 4bin - 10bin TL arasında geliri vardır.
    J9'dan, Sultanlara hatta 0403'lere kadar araba kullanabilirsiniz, bulduğunuz iş ile alakalı.
    Mesela başkent üniversitesi'ne öğrenci servisi yapacaksanız, büyük şehirlerarası otobüsler gibi otobüs kullanabilir 50 kişilik saydırabilirsiniz. 19 kişilik Peugoet J11'lerden daha iyidir.

C plakayı nasıl alabilirsin? ihalesi olur ihaleye katılırsınız veya piyasadaki mevcut C plakaları alırsınız.
    Mevcut C plakalar şu an için 450-500bin TL civarında. ihaledeyken daha ucuz tabi ki.
  • @Kaygerya detaylı cevabın için teşekkürler hocam, bu ilanda ki 7000 tl garantisi 2den fazla iş için o zaman sanırım.direksiyonun başına geçmek pek akıllıca olmaz bence, insanın gecesi gündüzü kalmıyor şirketin servis şoföründen biliyorum.

@panthera52 istanbul hocam ama pek fark yoktur sanırım.
  • çok daha fazladır dediklerinden, 1,5 katı ile çarpın :)
  • gelir yüksek, yanı 10-15 nbin tl kazanabiliyorsunuz. lakin yakıtı vergileri düştükten sonra net elde kalandan bahsediyorum ben. isterseniz 10 numara yağ yakın masrafı düşürün arabanın canına okuyun , isterseniz adam gibi kullanın az biraz kazanın.
  • istanbulda plaka zorunluluğu olmadığı için herkes bu işi yapıyor.

sayı çok olunca çakal firmaların verdiği para da komik kalıyor.

şoför tutarsanız size para kalmaz.

0 minibüs satıp iş garantisi veren firmalar hikaye.

bende düşünmüştüm ama esas parayı aracı firmaların kazandığını öğrenince vazgeçtim.
  • Sırf okulla çok dönmez herhalde.

İşçi taşıma ve organizasyon da yapmak lazım.

Mesela AVM servisi falan da kazandırabilir
  • Göründüğü kadar kolay meslek değildik serviscilik şoförüyle yolcusuyla uğraşmak ayrı bir dert ilk önce her zaman taşıdığın insanlar tarafından 2.planda 2.insan olarak bakılacaksın.

Eğer peşinde durursan iyi para kazanırsın tabii

Örneğin kasa araç kendinin ama plaka kiralık diyelim ortalama plakaların kirası 3.250 falan 2015 model de bir araba aldığını sayarsak 140bine 140bine 48 ay vade ile 190 ödediğini say aylık 4 bin kasaya para ödüyorsun araç okullar açıken 2 memur 1 okul yaparsan 4-5 bin yakar kullanıma göre 5000 diyelim biz buna 1 bin lirada yıllık vergi muayene sigortasını 12ye böldüğümzde çıksa

3250+4000+5000+1000=13250

ortalama 2 memur 1 okuldan toplamda 18 alsan

18000-13250=4750 kalıyor zaten şoförün sigortası maaşı derken sana kalsa kalsa 500-600 tl para kalıyor ama 4 sene sonra ortalama o zaman ki değeri 100 bin lira olan bir araç kazanıyorsun bir senede ortalama 25-30 bin tl para kazanıyor gözüküyorsun yani plaka kiralık kasaya kredi çektiğini sayarsan

ama diyelim ki kasanın kredi vs uğraşamam diyorsan onuda kiralık alayım diyorsan ortalama 6bin-8bin arası değişiyor kasa+plaka

veyahut diyelim ki plaka sizin araçda var ve şoför çalıştırmıyorsunuz

13250 giderimiz vardı 3250 kirayı düş 10000 4000 krediyi düş 6 bin gider kalıyor yani kredisiz borçsuz bir araç ortalama 10-12 bin tl bırakıyor ortalama Ankara C Plaka ortalama fiyatlarına göre alınmıştır. 13.12.20

• @berk4yc tam anlaşılır hesap olmuş, teşekkürler.

• 1 yıldır Cepten yiyorlar.Uzunca bir sürede böyle devam edecek gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.