Şimdi Ara

90 Km/h Sabit Hızla Uzun Yolda En Az Yakan Araç Hangisidir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
5.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun yolda 90 km/h sabit hızla en az yakan dizel araç hangisidir.

Kendi kullandığımız 2015 Seat Leon 1.6 TDİ Style Dsg aracımız 90 km/h sabit hızla düz ve uzun yolda 3.5 litre yakıt tüketiyor.

Bu araçtan daha az yakıt harcayanlar var mı ?

• vag grubunun yol bilgisayarına güvenmek ha

Pompada ne oluyor bi de ona bakalım.

şirket aracı olarak 1.4tdi polo verdiler. genelde depoyu fullerdim, yol bilgisayarı son fullemeden itibaren 4.5lt 850km oldu diyor. hesaplıyorum 38lt hadi 1lt hata payı 38-39lt arası bi şey alır diyorum, bi bakıyorum 42-43lt almış. Hep aynı yerden alıyordum, sürekli de depo fullediğim için fark ettim ki hep araba yarım litre eksik gösteriyor doğal olarak depo ölçümünde 4-5lt fark çıkıyor.

6ay öyle kullandım, sonra fabrika verisine bakayım dedim 3.4-3.8lt diyor. uzun yolda yol bilgisayarıyla 90la zar zor bi kaç kere 3.9-4lt'leri gördüm ki pompada 4.5lt demek

Şirket aracı diye bastığımı düşünen olabilir ama gezerken cebimden verdiğim için gayet normal kendi aracımmış gibi kullanıyordum.
  • 1.4 veya 1.5 dci motorlar
  • 3.5lt çok yakmış..
  • 1.5dci manuel clio
  • Toyota 1.4 d4d motor daha az yakacaktir
  • 90 değilde 80de 1.5dci Megane aracım yol bilgisayarında 100kmde 3.2 litreye düşüyor. Ama pompa ölçümü yapmak lazım en doğru sonuç için
  • Arabanın kalbi olsa 90 km sabit hızla uzun yol yapana acıyıp hiç yakmazdı ama daha o günler uzakta.
  • Bence o hızda her araç aynı yakar. Bendeki accent te 3 falan yakıyor

• Araç hibrit. Normal koşullarda 90km/h sabit hızla 3.3lt/100km diyebiliriz.
  • c4 e-hdi
    130kmh 4.8lt
    120kmh 4.5lt
    110kmh 4.1lt
    100kmh 3.6lt
    90kmh 3.2lt
    80kmh 3.0lt
  • Ayak dayanırsa 3.3-5 yaktırırsınız uzun süre 90 da kullanmak ölüm geliyor insana.. bacak kopucak sanıyorsun..
  • Ben kiralık egea 1.3 ile sabiha gökçen-karabük-sabiha gökçen arasını 3,8lt ile tamamladım.

745 km parkur, 86 km/h ortalama hız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyurt

Ayak dayanırsa 3.3-5 yaktırırsınız uzun süre 90 da kullanmak ölüm geliyor insana.. bacak kopucak sanıyorsun..
    Cruise Control diye bişey duymadınız mı hocam
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Cruise kontrol vardı da biz mi kullanmadık olan var olmayan var 1.3 multijet kullanıcısıyım..
  • vag grubunun yol bilgisayarına güvenmek ha

Pompada ne oluyor bi de ona bakalım.

şirket aracı olarak 1.4tdi polo verdiler. genelde depoyu fullerdim, yol bilgisayarı son fullemeden itibaren 4.5lt 850km oldu diyor. hesaplıyorum 38lt hadi 1lt hata payı 38-39lt arası bi şey alır diyorum, bi bakıyorum 42-43lt almış. Hep aynı yerden alıyordum, sürekli de depo fullediğim için fark ettim ki hep araba yarım litre eksik gösteriyor doğal olarak depo ölçümünde 4-5lt fark çıkıyor.

6ay öyle kullandım, sonra fabrika verisine bakayım dedim 3.4-3.8lt diyor. uzun yolda yol bilgisayarıyla 90la zar zor bi kaç kere 3.9-4lt'leri gördüm ki pompada 4.5lt demek

Şirket aracı diye bastığımı düşünen olabilir ama gezerken cebimden verdiğim için gayet normal kendi aracımmış gibi kullanıyordum.
  • çok zorlarsam 4.5-5 litre ama 5 km/h artsın yarim litre hemen artıyor yol bilgisayarına göre. 1.4 tsi
  • Broadway
  • Tabiki de polo
  • Renault Zoe’dir yaklaşık 12kw/100km tüketir. Kw 0.60kuruş olup 100km’de 7.2₺ yani 1.2lt yakıta denk gelir. Daha az yaktıran varsa kanıtlasın noterde buluşalım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.