Şimdi Ara

Yokuş tırmanan atmosferik (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
15.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrcnd

Kendiniz söylüyorsunuz eskidi o yıllar yoktu turbo benzinli atmosferik kullanılıyordu o zamanlar iyidi kullanılıyordu

Yıllar geçti teknoloji gelişti artık turbo benzinli araçlar çıkıyor şehir içi kullanmak hem daha pratik hem yakıtı daha az son hız da da fark yok.

Niye kendine eziyet edesin atmosferik ile devir çevirmekle uğraşasın ki alırsın turbo beslemeyi biner gidersin.

Ha yok bütçene uymaz atmosferik yine alırsın atmosferik kullanılmaz veya yokuş çıkmaz diyen yok mecbursan şartlar onu gerektiriyorsa atmosferik kullanırsın bende yıllarca kullandım

Ama şunu kafanıza sokmanız lazım atmosferik motor turbo beslemeden iyi değil bunu biz demiyoruz tüm araç inceleyen kanallar söylüyor aksini söyleyen bir kanal söyleyin belki fikrimiz değişir

Alıntıları Göster
    sesli düşünüyorum...

sıfır km araba alacak olsam tsi-dsg alır 3 sene biner garanti bitmeden direk çakarım, pardon satarım...
    2ci el eski ucuz araba alacak olsam , kesin atmosferik manuel japon alırım...

• Mesele 5.0 tdi veya 1.3 cdti kullanmak değil.ya ben anlatamadım ya siz anlamadınız.mesele turbolu araçlardaki sıkıntı.atmosferik ile turbolu araç arasındaki farkı anlatmaya çalıştım ama forumda birtek siz anlamadınız galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın orjinal motorumu ? bende volvo almayı düşünüyorum da
  • Çok iyi performans km yaş etki etmemiş

• irfanconi İ kullanıcısına yanıt
    Evet orijinal motor hiç ellenmedi. Ama kondisyonu iyi durumda, bakımlı bir araç. Eğer volvo alacaksanız mutlaka sadece volvolara bakan bir özel serviste detaylı şekilde kontrol ettirin motoru, kompresyon testi falan yapsınlar. Yoksa daha sonra başınızı ağrıtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetykm

Mesele 5.0 tdi veya 1.3 cdti kullanmak değil.ya ben anlatamadım ya siz anlamadınız.mesele turbolu araçlardaki sıkıntı.atmosferik ile turbolu araç arasındaki farkı anlatmaya çalıştım ama forumda birtek siz anlamadınız galiba.
    1.3 ctdiden turboya sallamışsın.Kendini savunma durumuna geçiyorsun.1.3 ctdinin gücü ne sana homurtu sağlayacak.Atmosferiğin de turbonun da kendine göre avantajları vardır.Atmosferiğin sesi güzeldir, turbonun ani hızlanmasıdır vs. gibi.Senin vermek istediğin mesaj benim de 1.0 75 lik polo alayım basayım sonra da yok efendim atmosferik beni tatmin etmiyor gibi bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DECF0C154 -- 19 Eylül 2018; 17:55:48 >
  • Haklisiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

Vatandaşın daha bugüne kadar benzin zammıyla ilgili veya herhangi bir siyasi yorumunu görmedim. Kaldı ki konuyu okusan boş yolda ve kimsenin hayatını tehlikeye atmadığına vurgu yaptığını görürdün. Attıysa da kendi hayatını tehlikeye atmış. Önyargı diye buna derler, beni de blokla lütfen.
    seni zaten bloklamışım (büyük ihtimal blokladığımı da söylemişimdir)
    boş yol ne demek yahu ,oraları babanızın tarlası mı ?

git bir daha benden alıntı falan yapma
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61tosunpasa61

Alıntıları Göster
    Katılım zamanı: 15 Eylül 2018

güle güle blok ,yeni hesap alıp geldiğinde söyle onu da bloklayayım :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Bence yarın ilk iş olarak iyi bir psikoloğa falan görün belli ki problemlerin var ihmal etme sakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Hitler Atmosferik ile Turbo motorun farklı.

Sen atmosferik motorunla 6 bin devir çevirip zar zor 180 gidersin

1.0 TSİ 4 bin devirle rahat rahat çıkar

evet görüyorum bütün tsi lar fıs fıs 4000 bin devirde rampa çıkıyor alayı 180 200

• Konudan fakirlik ve eziklik akıyor hem de yokuş yukarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 20 Eylül 2018; 1:48:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

blok atmak için gelmiştim ama zaten daha önce bloklamışım

işte bu tip şahısların paylaşımları delil kabul edilip ,direkt dava açılmalı
    yokuşta 180 km. hız yapan birisi düşünün düz yolda nasıl trafik canavarıdır
    bu tam olmamış birde nasıl makas attığını ballandıra ballandıra anlattığın bir video ve konu isteriz

sorsan benzin fiyatlarından ağlayıp durur ama

gerçi bu tarz açılan konuların çoğuna inanmıyorum ,belki internette bulduğu bir videoyu alıp ,kendisi çekmiş gibi yapıyordur
    Bu kadar ön yargı sahibisin ve anlamadan ahkam kesiyorsun. Beni de blokla...

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Evet orijinal motor hiç ellenmedi. Ama kondisyonu iyi durumda, bakımlı bir araç. Eğer volvo alacaksanız mutlaka sadece volvolara bakan bir özel serviste detaylı şekilde kontrol ettirin motoru, kompresyon testi falan yapsınlar. Yoksa daha sonra başınızı ağrıtır.
    aslına bakarsan v50 veya v60 station wagon düşünüyorum . durumları düzeltince

ama verdiğin tavsiyelere uyarım kesinlikle . şu an kullandığım arabaya 1 araba kadar masraf ettim . aynı hayata düşmek istemem.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Tamam abi gidiyorum. Hoşcakal

• msansertekin kullanıcısına yanıt
    Onu ben de çok yapıyordum yapmayı seviyordum ama zararlıymış onu öğrendim. 70 le 1100 devirde dik rampa çıkmak çok keyifliydi ama sanki rolantide rampa çıkıyor :D
  • 61tosunpasa61 kullanıcısına yanıt
    bakın arkadaşlarınızdan birisi gitmiş ,dikkat edin sıra size gelebilir
    diğer üyeliklerin hangisi acaba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 21 Eylül 2018; 6:11:21 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.