Şimdi Ara

Yıldırım: Türkiye'nin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıldırım: Türkiye'nin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık. Bugün bölgede ve dünyada sözü dinlenen, kararları dikkate alınan bir Türkiye var, bu hepimizin gururu, bu gurura birlikte sahip çıkmamız lazım" dedi.

Yemeğin ardından konuşan Yıldırım, İnşaatı süren 3. havalimanının ilk etapta 90 milyon, daha sonra da 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi: "Bu ne demektir? Dünyanın doğusundan da batısından da kuzeyinden de güneyinden de gelenler burada buluşacak. Burası bir buluşma, bir vedalaşma merkezi haline gelecek. İstanbul, havacılıkta dünyanın merkezi oluyor. Bakın son 15 yılda havayolu, halkın yolu haline geldi. Allah'a şükür, Türkiye ortalama büyümesi yüzde 6 civarında olduğu halde her yıl havacılık Türkiye'de 2002'den beri yüzde 15 büyüdü. Üç kat… Onun için iç ve dış hatlarda toplam 33 milyon yolcu taşınırken bugün bu sayı 200 milyona yaklaştı. Dolayısıyla havacılığa baktığımız zaman, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görüyoruz. Türkiye'nin dünya havacılık sektöründen aldığı pay, yüzde yarımın altındaydı. Şimdi bu oran yüzde 2'ye yaklaşmış durumda. Bu da gösteriyor ki Türkiye dünya havacılığının merkezi olmayı hak ediyor. Bu bir vizyon işidir, vizyon. Geleceği göreceksin ona göre de proje yapacaksın. Biz gördük bu gerçeği."

'KARARLARI DİKKATE ALINAN BİR TÜRKİYE VAR'

Bu kararları alırken, 'kendilerine acımasızca saldırılar yapıldığını' söyleyen Yıldırım, "Ne dediler? 'Efendim Türkiye niye dünyanın en büyük havalimanını yapıyor?', 'Başka işimiz yok mu?', 'Bu kadar büyük projelere ne gerek var?'… Bizim elden aşağı neyimiz var kardeşim? Biz imparatorluk geleneğinden geliyoruz. Çok değil, daha 100 sene önce dünyanın bir numaralı ülkesiydik, bir numaralı milletiydik. Onun için ülkemize, milletimize güvenimizi asla kaybetmeyeceğiz. Geçmişimiz bizim şanımızdır, şerefimizdir. Geçmişten aldığımız tecrübeyi geleceğe taşıyacak, gençlerimize daha güzel bir ülke emanet edeceğiz. Onların dağa çıkıp terörde, genç yaşta yok olmaları değil, bu ülkenin kalkınması için dünyanın parmakla sayılı ülkeleri arasına girmesi için bu eserleri yapıyoruz. Türkiye'nin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık. Bugün bölgede ve dünyada sözü dinlenen, kararları dikkate alınan bir Türkiye var. Bu hepimizin gururu. Bu gurura birlikte sahip çıkmamız lazım" ifadelerini kullandı.

'YOLLARA DÜŞENLER, TÜRKİYE'DE YAŞANAN GERÇEĞİ DE GÖRSÜNLER'

Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimine ve 'Adalet Yürüyüşü'ne de değinerek, şunları kaydetti: "Milletçe bir olduk, beraber olduk, meydanlara indik darbecilere darbeyi vurduk. Şimdi hesabını veriyorlar. Verecekler. Bundan da rahatsız olanlar var, varsın olsun. Bu ülkenin bayrağını indirmeye çalışanlar, bu ülkenin ezanlarını, selalarını dindirmeye çalışanlara asla geçit vermedik, vermeyeceğiz. Onun için değerli kardeşlerim, 2017… Dünyada kriz var, Türkiye 2017'nin ilk dört ayında yüzde 5 büyümeyi gerçekleştirdi. Bizden daha fazla büyümesi olan iki ülke var, Çin ve Hindistan. Dünyada üçüncü sırada geliyoruz. Türkiye'yi sağa sola, başka ülkelere şikayet etmek için yollara düşenler, Türkiye'de yaşanan gerçeği de görsünler. Dünya alkışlıyor, 'Türkiye yüzde 5 büyüyor' diyor, 'Türkiye'nin ihracatı artıyor' diyor. 'Türkiye dünyanın en büyük havalimanını yapıyor, en uzun tünellerini yapıyor, en geniş köprülerini yapıyor' diye. Kıskananlar bir yanda, bir yanda da Türkiye'yi başkalarına şikayet eden siyasetçiler var. Ben takdiri milletime bırakıyorum."

'Milletin her şeyin farkında olduğunu' vurgulayan Yıldırım, "Yarınımız bugünden daha güzel olacak" dedi.

'TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇIKTIR, GELECEĞİ AYDINLIKTIR'

'Türkiye sizinle gurur duyuyor" tezahüratına, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz" diyerek karşılık veren Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: "Sizin akıl terinizle, alın terinizle gerçekleştirilen bu muazzam eser, gelecek kuşaklar için bir gurur kaynağı olacak. Günler geçecek, yıllar geçecek buradan geçerken diyeceksiniz ki 'Bu havalimanını yaparken ben de vardım. Ben de çalıştım'. Bu gururu çocuklarınıza anlatacaksınız, torunlarınıza anlatacaksınız. Bundan daha büyük gurur olmaz, bundan daha güzel bir iş olmaz. Hepinizden Allah razı olsun. İnşallah ülkemiz ve bölgemiz bu sorunlardan da kurtulacak, ülkemizin başını ağrıtan bu terör belası da kararlı duruşumuz, etkin mücadelemizle sonlanacak. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Türkiye'nin önü açıktır, geleceği aydınlıktır. Buna adım kadar inanıyorum."

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201706181028935984-yildirim-turkiye-itibarina-15yil/

• Kesin öyledir. "sözü dinlenen ülkeyiz"!!!!!

Yunanistandan iki ada alamıyorsun be.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam kesinlikle haklı. 20 yıl önce Amerika'dan emir alan bir Türkiye varken şimdi Amerika'ya emir veren bir Türkiye var. Evet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şantano

Adam kesinlikle haklı. 20 yıl önce Amerika'dan emir alan bir Türkiye varken şimdi Amerika'ya emir veren bir Türkiye var. Evet.

CB Korumaları ABD'de daltonlar gibi "wanted" diye aranıyor sen ne diyosun.
  • Ülke olarak müthiş sınanıyoruz bu insanlarla. Şayet yıkılmazsak, hepimiz cennetliğiz, inanın.
  • Ortalık itibardan geçilmiyor. Sevgili öğrenciler yazamayan bi başbakanımız var arkadaşlar. Oturun aglayin, kahrolun.

• Günün fıkrası

• Yahu bu adam palavralarıyla Teyyo Pehlivan'ı geçti.

• itibar mı

ulan wowda bile türkiyedenim demeye korkuyorum adamlar gene saygılı ırkçı birşey demiyorlar hatta oo kebab istanbul nice diyorlarda konuşma tonları değişiyor bildiğin.

çok büyük bi event olmassa türkiyede olimpiyattır şldir dünya çapında bi etkinlik bu ülkede itibar filan demeyin allahın doğuştan suçlu brezilyalıları bile daha sempatik geliyor millete boşuna kimse kendini kandırmasın
  • Konu başlığına ithafen

• "Okuma yazmasi olmayan bir adam ulkemizi yonetiyor" diyorum ortamlarda. Sonra bir itibar bir itibar sorma gitsin. Ecnebiler onumde dugme ilikliyor, ayagima kapaniyor. Sabah aksam Isa'ya dua edip boyle bir lider de bize nasip et diyorlar. Ama zor, boyle nitelikli bir lider 5.000.000 yilda bir gelir. Ne sansli milletiz ki sen bize denk geldin. Sen olmasaydin Avrupa'da utancimdan sokaklara cikamazdim. Simdi yollarima kirmizi hali seriyorlar. Esinizden bile zerafet akiyor. Kendisi ramazan cadiri sosyetesinin aranan yuzlerinden. Bir gun kendisiyle tanisip iskembe corbasi tarifi almak isterim. Saygilar.

• Şu itibari bi çekin de yolu görek yav her yer itibar
  • PUAHAHAGSHGGGHJ

Dünyanın en kısa fıkrası

• konu yanlış yerde mizah ve eğlence bölümünde olmalıydı

• Bence bu bir deney , üzerimizde sosyal bir deney yapıyorlar.
    Bu kadarına da pes artık.
  • Olmaz olsun boyle itibar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saab9000 kullanıcısına yanıt
    Yok günün fıkrası Tayyip'ten.

"İnsanların sokakta yürümesi şuan ki hükümetin bir lütfu."

Bakalım Anayasa şeysi kuzu dan ilerleyen saatlerde daha iyisi gelecek mi?

• Arkadaş bir dediğimiz diğerini tutmuyor. Dış ülkelerin bize kahpe yakıştırması yapması yakındır.
    Artık kimle barışık kimle küskün olduğumuzu, avrupa birliği kararımızın ne olduğunu, hangi arapla aramızın ne olduğunu takip edemez oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

quote:

Adam kesinlikle haklı. 20 yıl önce Amerika'dan emir alan bir Türkiye varken şimdi Amerika'ya emir veren bir Türkiye var. Evet.

Ben bunu yazdigim icin uyari cezasi aldim, aman diyim dikkat et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REV0

quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

quote:

Ben bunu yazdigim icin uyari cezasi aldim, aman diyim dikkat et.

uyarı sebebi neydi ? nefret suçu mu ? çünkü aynı durumda ben de almıştım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.