Teğmen
15 Kasım 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhabalar, arkadaşlar akşam bir tarih konusu açıldı babamla aramda. Kendisi Osmanlı'yı seven kendi çapında naçizane bilgisi olan biridir. Önce 1. Dünya savaşı ile alakalı konu açıldı. İçeriği tam detaylandıramıyorum. Her neyse konu şu internetten bir yazı okudum ve işin içinden çıkamadım. Önce okuduğum yazının linkini şuraya bırakayım;

Link;http://www.canakkaledemokrat.com/haberdetay/Canakkale-Savasi-ve-1913-27-arasi-ne-kadar-nufus-kaybettik_/7837

"Aslında Türklerin dünya nüfusu içerisindeki oranı 17 yüzyıldan itibaren geriliyordu. 1500 yılında yine Pamuk’un tablosuna göre bu topraklarda yaşayanların dünya nüfusu içerisindeki payı yüzde 1.33 seviyesindeydi. 17. Yüzyıla gelindiğinde bu oran yüzde 1,36’ya kadar çıkmıştı. Ancak daha sonra toprak kayıpları göçler ve savaşlarla, Türkiye nüfusunun dünya içerisindeki payı 1820 yılına gelindiğinde yüzde 0,89’a kadar geriledi. 1913’te ise yüzde 0,92 düzeyine geldi."

Konu ise şu burada yazan "0,89" , "1,33" , gibi olan yüzde pay ile değerlendirilen alanlar. Osmanlı o zamanlar büyük bir devletti internetten okuduğuma göre de 1590'lı yıllarda dünya nüfusu 540 milyon kişi civarına kadar çıkmış. Buna göre Osmanlı Devleti nasıl oluyor da dünya nüfusunun 1,33'üne sahip olabiliyor? Beynim yandı vallahi.
Merhabalar, bir araç beğendim. 2016 model 30.000 km civarında. Biraz da modifiyeli, kilometrede 70 kr civarı yakıyor. Yıllık vergisi 6000₺ civarı. Bu aracı almak delilik mi olur?
Merhabalar,

Aklımda Range Rover Sport veya Evoque modelleri var. Evoque'de 2012-2013 model benzinli 2.0 olanı düşünüyorum. Sport modelinde ise 2008-2010 arası. Bu araçlar hakkında düşünceniz nedir?

Sport örnek ilan;https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-2010-plus3.0tdv6-plusairmatic-plushafiza-plusnavi-plusgerigorus-plus-plus4koltkistma-plusf1-plusbayi-582266000/detay

-
Evoque örnek ilan;https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-hatasiz-boyasiz-evoque-2.0-si4-dynamic-559247678/detay
Selam arkadaşlar,

Askerlik Şubesine gitmeden askerlik durumu nasıl öğrenebilirim?
E-Devlet'ten sorgulattırdım fakat aylardır sistemde yaşanan aksaklık sebebi ile belge oluşturulamadı diyor.
27 Eylül 1998 doğumluyum.
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi otomatik vites ehliyeti ile manuel araç kullanmanın cezası nedir bilen var mı?
Devletin Özel İletişim Vergisi (ÖİV) tahsilatının büyük kısmını yaptığı internet hizmetlerindeki verginin 2018'den itibaren yüzde 50 zamlanacağı öğrenildi.


Sabah'ın haberine göre, Meclis'e gönderilen torba yasa Özel İletişim Vergisi'ni de (ÖİV) tek orana sabitliyor. Yeni dönemde 1999 Marmara Depremi'nin ardından başlayan ve geçen 18 yılda 60 milyar liraya ulaşan ÖİV de değişiyor. ÖİV'deki değişiklikle yüzde 7.5'lik tek oran uygulanacak. Halen yüzde 5, 15 ve 25'lik oranlar bulunuyor. Yüzde 7.5'lik ÖİV, telefon ve televizyon için ödenen vergiyi düşürürken, sadece ses kullanımında hem cep hem de sabit ev ve iş telefonu faturalarını indirecek. Şu an devletin ÖİV tahsilatının büyük kısmını yaptığı internet hizmetlerindeki vergi ise 2018'den itibaren yüzde 50 zamlanacak.


Operatörler, günlük sabit bir bedel karşılığında, mevcut tarifelerindeki paketlerini, yurtdışında da kullanabiliyor. Bu hizmetlerden KDV ve ÖİV alınmayacağı için halihazırda günlük 14.90 TL ve 19.90 TL'ye kullanılan bu paket ücretlerinde yüzde 25 indirim olabileceği belirtiliyor.

Kaynak;http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/cep-telefonundan-internete-yuzde-50-zam/140199/
İyi forumlar arkadaşlar,

Bugün 2500 TL paranız olsa bu parayı artırmak için nasıl bir yol izlerdiniz? Ciddi cevaplar verin, su alıp satarak kazandım zaten bu parayı :))
Merhaba dostlar,

19 yaşındayım muhtemelen önümüzdeki yıl askerlik kağıdı gelecek ve ben askere zerre gitmek istemiyorum. Kendime iş kurma planım var, ki iş kurma planı olmasa dahil benim 1 yılımın yok olması 3 yılıma maal olacak. Vicdani Ret olayları nasıl oluyor, bileniniz felan var mı?
GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, usulsüz fatura ile destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyarıp,"Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım" dedi.

Kurban Bayramı’nı memleketi Şanlıurfada geçiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba kentteki tarım sorunlarını görüşmek üzere Güneydoğu Anadolu Projesi Tarım Araştırma Eğitim Merkezi’nde (GAPTEM)ÿtoplantı yaptı. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ak Parti Milletvekili Mahmut Kaçar, kurum müdürleri, bakanlık müsteşarları ve çiftçilerin katıldığı toplantıda konuşan Bakan Fakıbaba, kentteki tarım sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirtti. Suruç’taki taban suyu yükselmesiyle ilgili çalışma yapılacağını anlatan Fakıbaba, şöyle konuştu:


"Suruçta yaşanan sorunla ilgili çok şikayet aldım. Burada acil olarak kapalı sisteme geçmemiz gerekiyor. Şanlıurfanın geleceği tarım hayvancılık ve gıdadır. Eğer gerçekten toprağa kaybetmek istemiyorsak, toprağın tuzlanmasını istemiyorsak, erozyonu istemiyorsak, toprağımızın başka ülkelere gitmesini istemiyorsak, kapalı sisteme geçmek zorundayız. Kapalı sistem için projeler yapılmalıdır. Bunun için bakanlığımız yüzde 50 destek veriyor. Suruç örneği benim hakikaten kalbimi yakıyor. Suruç problemini çok acı bir problem olarak görüyorum. Suruçun çok acil bir şekilde düzeltilmesi gerekiyor. Devlet katrilyonlar harcadı, maalesef gelen fotoğraflara bakıyorum Suruçta yarım metrede su çıkıyor. Bu bizi çok üzüyor. İnşallah Ankaraya gider gitmez Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu bakanımızla bu konuyu görüşeceğim. Burada çok kısa sürede kapalı sisteme geçmemiz lazım yoksa çok ciddi toprakta kayıplar olacağını ben şimdiden görüyorum."


’TARIM ARAZİSİNDE BETONLAŞMAYA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’


Şanlıurfada son zamanlarda tarım arazilerinde hızla yükselen beton yapılara geçit vermeyeceklerini ifade eden Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, "Tarım arazisinde betonlaşmaya geçit vermeyeceğiz. Burada toprak koruma kurulu kurulmuş ve başkanı da ÿsayın valimizdir. Bundan sonra çok samimi olarak söylüyorum. Belediye başkanlığından beni tanırlar, tarım arazisine bina yapmayın. Boşuna masraf etmeyin. Neye mal olursa olsun yıkılacaktır. Toprak Kurulu ciddi bir şekilde çalışacaktır. Yine bu projelerde kadınlarımıza da ağırlık vereceğiz" diye konuştu.


’ERKEK OLAN ŞİMDİ YOLSUZLUK YAPSIN’


Konuşmasında üreten insanlara destek vereceklerini altını çizen Fakıbaba, usulsüz ve sahte faturayla destek alanları da uyarıp şöyle konuştu:


"Bizim için üreten adam önemlidir. Tapu sahibi İstanbulda başka bir işle uğraşıyor. Ama ben gübre, mazot primlerini tapu sahibine veriyorum. Halbuki tarlayı işleten farklı bir insan, bundan niye vazgeçildi. Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım. Fatura yolsuzluğu yapsın, onun cezasının ne olduğunu sayın valim ona gösterecektir. Onun için yolsuzluk yok kardeşim. Biz üreticiye vereceğiz. Eğer yolsuzluk yapan beş, on kuruşa aldanan ve sahte bir firmadan fatura alan insanda suçludur, o sahte faturayı veren şebekede suçludur. Bu konuda gerekli tedbirleri alacağız."DHA
Hakkında
Konum: tr
Hakkımda:
Tüketmekten çok üretmeyi sevin.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 151
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 634
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.074 (Bu ay: 78)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.727 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.