Şimdi Ara

Yetkili Servis Kazığı ( Opel-Chevrolet içerir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
3
Favori
5.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mob411

opel-chevrolet servisinden bende memnun değilim. Ankarada düzgün servis yok. Opan opal reis hepsi kazıklamak için bekliyor. En düzgün fiyatı istanbul yolunun ordaki veriyor ancak orayada gitmedim. İlk bakım için reise götürdüm sonrasında garanti bitince gitmedim. 2.sene bakım için 650 fiyat veriler , ben de yarı fiyatına hallettim dışarda. Bi kışlık yazlık lastik değişimini sordum 80 tl dediler , dışarda 40 tl ye halletim . Çoğu şey yarı yarıya fark ediyor tabi dışarda orjinal parçada bulabilmek önemli . Ayrıca içlerinde en berbat yer çayyolundaki Opan. Bakım için 750 tl istedi. Terleme için görtürdüm kelepçeleri sıktık dediler gene yağ terlemesi oldu kelepçeleri sıktılar mı sıkmadılar mı belli değil . Tamponumuda çizdi opan nasıl becerdilerse neseki tampon olduğu için ses çıkartmadım . Daha opana hayatta uğramam.

Aynen dediğiniz gibi dışarıda yarı fiyatı tamı tamına. Parçaları orjinal kendiniz alıp düzgün bir yerde değiştirmek en mantıklısı. Ankara da çok farklı değil demekki buradan.

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Aracınız sanayi de mutlaka özel servisleri vardır. Hem servisten daha kaliteli hem de daha ekonomik yapıyorlar. Bir kere koydukları yağ ya Castrol ya da mobil 1 oluyor.

Dışarıda tabiki daha iyi admalar var ancak işte ilk bakım olduğu ve garanti nedeni ile çekindiğimiz için mecbur bırakılıyoruz.
  • Gider ayak ne kopartırsak kar diyor herhalde bu Chevrolet.
  • cihanair bu forumu seviyor. sürekli takipte.

http://www.seatclubturkey.com/sohbet/45974-yatip-kalkip-dogusa-dua-ediyorum-cruze-sadece-yag-bakimi-520-00-lira.html

"Az Önce bir forumda gördüm paylaşmak istedim ağzım açık kaldı

Araba 2000 dizel chavrolet cruze sadece yağ filtresi ve yağ değişmiş fiyat ise tamı tamına 520,00 lira

http://i.hizliresim.com/O2daqQ.jpg"

• 2.0 dizel araç için geçirken servis fiyatları açısından normal

ben yıllarda 1.6 benzinli araca buna ve benzeri faturaları çok ödedim, şaşırtıcı değil o yüzden...

ağır bakımda sanırım 900-1200TL arasında bir rakamla karşılaşırsın
  • yanımdaki arkadaşım astra 1.3 dizel yıllık bakımı (15000 için) yetkili servisten 800 tl bakım masrafı fiyatı aldı. sonra telefon ile tüm istanbuldaki yetkili servisleri aradı. 630 tl ye opel gerçekten fiyat almasına rağmen beylikdüzünde oturdugu için gidip gelmeye gerek yok diyip 650 tl ye beylikdüzü avrupa opel servisinde bakımını yaptırdı. yani yetkili servislerin fiyatları değişiyor. arayıp en ucuzunu bulmak lazım.

not: ben de mercedese yıllık 850 tl bakım parası verdim diye üzülüyordum :) bişey değilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

2.0 dizel araç için geçirken servis fiyatları açısından normal

ben yıllarda 1.6 benzinli araca buna ve benzeri faturaları çok ödedim, şaşırtıcı değil o yüzden...

2.0 motor olmasının tek dezavantajı 1,5 litre fazla yağ alması ki başka ne fark var aynı filtre aynı malzeme.
  • Normalde standart yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi standart bakin 300-400TL arasi yetkili servislerde, sanayi de de yağa gore 150-200TL arasi cikar. Opel-Chevrolet abartmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o faturada bir şey eksik...selam verme ve ayak bastı parası....geçmiş olsun..
  • opel kendini BMW Mercedes görüyor 750 tlye bakım mı olurmuş.
    Volkswagen bile 450 tl fiyat söylüyor, teker gibi türkiyenin hangi bayisine sorasan sor fiyat değişmiyor...

opelde gelişi güzel tuttura bildiğine fiyat çekiyor, zaten opeli az buçuk araştırdığınızda servislerin sadece para almasını bildiğini ve müşteri memnuniyetsizliliği her daim belirtiliyor...

saf saf servise gitmeyeceksin yada telefonda sormayacaksın opel servisleri pazarlıktan anlıyor sanayi usulü ama bu sanayinin lüx versiyonu olduğu için fiyatı şişirip olması gereken servis parasını alıyorlar.

ankara opel opak servisi ilk bakıma 370 tl fiyat söylüyor. ve ankaradaki en iyi servismiş gerek arıza onarım gereks müşteri memnuniyeti...

diğer servislerde pazarlıkla çingen usulü ile 450-390 liraya yapıyorlarmış... servis anlayısıda kabolmaya başladı.
    umarım diğer servisler çizgisinden çıkmaz.

opel zaten en kötü servis anlaşı mevcut araba almak isteyenler bile sırf bu yüzden almıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: baboker

cihanair bu forumu seviyor. sürekli takipte.

http://www.seatclubturkey.com/sohbet/45974-yatip-kalkip-dogusa-dua-ediyorum-cruze-sadece-yag-bakimi-520-00-lira.html

"Az Önce bir forumda gördüm paylaşmak istedim ağzım açık kaldı

Araba 2000 dizel chavrolet cruze sadece yağ filtresi ve yağ değişmiş fiyat ise tamı tamına 520,00 lira

http://i.hizliresim.com/O2daqQ.jpg"

kazığımız başka forumlara da yayılmış demek :D

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Bence de opel fazla yüksekten uçmaya başladı bu servis konusunda, ancak ilk 1-2 sene için maşka çözüm var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

2.0 dizel araç için geçirken servis fiyatları açısından normal

2.0 motor olmasının tek dezavantajı 1,5 litre fazla yağ alması ki başka ne fark var aynı filtre aynı malzeme.

2.0 olmasının tüm olumsuzlukları mevcut sahip olduğu ÖTV grubu
    aksesuarlarından tut tüm parçalarına kadar farklı muamele görür. bunlarda da ötv fiyatı etkiler

aracı alınca ödediğimiz metalik farkı,aksesuar farkı sonrası serviste takılan parçalarda dahi aynı parça olsun motor hacmi sebebi ile fiyatı katlanır...

• infinite kullanıcısına yanıt
    Ben bakım oalarak kastetmiştim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Aracınız sanayi de mutlaka özel servisleri vardır. Hem servisten daha kaliteli hem de daha ekonomik yapıyorlar. Bir kere koydukları yağ ya Castrol ya da mobil 1 oluyor.

Dışarıda tabiki daha iyi admalar var ancak işte ilk bakım olduğu ve garanti nedeni ile çekindiğimiz için mecbur bırakılıyoruz.

gerçi bende garanti yüzünden full opetten mazot alıyorum
    ama bakım konusunda araçta ne sıkıntı olabilir ki. Motordaki yağın hepsini tahliye ettikten sonra gerisi kolay. Kitapçığında bütün filtreler anlatılmış. Sadece mazot filtresine iyi bir usta lazım havasını almak çok zor

• quote:

Ben bakım oalarak kastetmiştim.

bakımda aynı mantelite ile hareket ediyorlar demek istemiştim bende

aracın 2.0 ve üzeri ise farklı fiyat üzerinden servis faturası alıyorsun
  • quote:

Bence de opel fazla yüksekten uçmaya başladı bu servis konusunda, ancak ilk 1-2 sene için maşka çözüm var mı?

araba almadan zamanında araştırmıştım opellin servisleri nedir ne değildir diye, her ilde fiyatıyla işçiliği ile müşteri anlayışı ile memnun eden 1 tane servis varmış. ben ankarada ikamet ettiğim için en iyi servis opak diyorlar gidenlerin tavsiyesi..

hangi ildeyseniz - o ilin en iyi servisini bulmaya çalışın. para vermekle iş yapılmıyor.
    büyük şehirlerseyseniz bulma ihtimaliniz mümkün ama yinede bulamıyorsanız servisle konuşun ısrarcı olun tüm filitreleri siz alın onlar taksın.

neden bunu söylüyorum çünkü yağın fiyatı normal araştırıp baktığım kadarıyla. yagı 1 litre hesabına göre hesaplamışlar. seninde bildiğin üzere her zman küçük kututa olanlar pahalıdır. bu yüzden litresine 36 tlden yazmışlar...

5 litrelik alıp dökseler 130 tl bununda birim fiyatı 26 tl. litre başı 10 lira çarpıyor gibi görünsede 5,4 litre yag koyduklarından dolayı sanayide 5+1 lirelik yag alçaksın buda 170 tl civarına gelcek bu yüzden servisin çektiği fiyat doğru.....

durumu toparlarsam
    servisin yag için aldığı fiyat doğru sayılır
    servisin işçilik fiyatı doğru tüm servisler 140-180 arası fiyat çekiyor.

burdaki sıkıntı filitrelerde başlıyor. bu yüzden filitreleri kendin alıp taksınlar eger takan servis çıkarsa..

..............
    mesela Volkswagen servislerinde yag pahalı ama 50 tl. aynı şekilde renaultada öyle.
    opel filitreleri çiddi anlamda abartmış. zaten abartmasa fiyatı belli.

• Hocam çok fazla ayıptır bende daha bir hafta oldu ilk bakımı yaptıralı 240 liraya yaptırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağ fiyatına bak sanki şanzıman işçiliği yapıyorlar.
  • ensnksr kullanıcısına yanıt
    Yetkilidemi ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.