Şimdi Ara

Yetkili Servis Kazığı ( Opel-Chevrolet içerir) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
3
Favori
5.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yağ ve yağ filtresi değişmiş 500 tl... Vay anasını sayın seyirciler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende geçen hafta arabayı(2012 aveo) ateş otomotive 2.yıl bakımına götürdüm toplam 580 tl dedi sonra 530'a indi el mahkum verdik daha sonra değişen şeylerin kayıtlarını verdi ulan bir filtre değiştirme 80 lira olur mu anasını satiyim resmen geçiriyorlar birde benden sonra range rover vardı oda bakıma gelmişti kim bilir ona ne kadar geçirdiler
  • intikam91 kullanıcısına yanıt
    Bendede ayni aractan var ilk bakima 407 tl odemistim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 gün önce Fiat Deha Otomotiv'de garantisinin bitmesine 1 yıl olan Punto Evo 1.4 Fire Dualogic aracımın 2. yıl bakımını 250 TL'ye yaptırdım. Standart bakımın haricinde bir iki ufak meseleyi de söylemiştim onları da ücrete yansıtmadan çözdüler. İç-dış yıkayıp bana teslim ettiler, çok memnun kaldım...
  • Kendi aracımın bakımlarını malzemeleri alıp sanayide yaptırıyorum. Ama babamin aracı connect 4 senelik uzatılmış garanti kapsamında. 2010 model olmasına rağmen hala garantisi devam ediyor. Duzenli olarak bakımları yetkili serviste yapılıyor, her ne kadar 400-500 lira gibi fiyatlar çıkartsalar da yetkili servisten devam ettik. Gecen sene otobanda istanbula giderken yag lambası yandı, saga çekip stop edene kadar motor yatak sardı. Garantiden yeni sandık motor degisimi yapıldı. Turbo, yag pompası vs yan elemanlar dahil. Diyeceğim su ki, her ne kadar 100-200 lira pahalı da olsa garantinizi riske atmayin. 98 bin km oldu, 6 kere bakıma girdi arac. Hadi hepsi 500 lira olsun, toplamda 3000 lira eder. Dışarıda yaptırsan 200 lira tutar. 1800 lira icin garantiden vazgeçmek olmaz. Zira motor degisimi 8000 kusur lira tuttu..

Tabi bu söylediklerim genele yönelik. Ilk mesajdaki fiyatlar cok yuksek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 12 Nisan 2014; 2:18:17 >
  • 4+1 lt mobil yag 65 tl

hava polen(karbon) yag filtre 40-45 tl

işcilik 15 tl

araç namı çok yakan parçası pahalı ve zor bulunduğu söylenen Alfa Romeo

yetkili servisler garantili yoluyorlar sanırım.

• Oha fiyata bak. Hesap yapmayi bilmiyor sanirim bunlar. Cok cok ozel bir durum olmadiktan sonra asla yetkili servise gitmem. Gidenlerede aciyorum. Uc bes antin kuntin is icin tonla para aliyorlar. Yazik yazik

• Bir arkadaşım yılbaşında Hyundai İ 30 aldı.

3 ay sonra ücretsiz ilk bakımına geleceksin demişler bende şaşırdım.Diğer markalarda bu yapılıyormu bilmiyorum.

Eskiden beğenmezdim ama arkadaşın i30 görünce beğendim üstelik 5 yıl garanti veriyor.

Ne diyelim darısı diyer otomobil disdürbitörlerinin başına desemde hiçte ummuyorum 5 yıl garanti vereceklerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 12 Nisan 2014; 3:35:39 >
  • Hondada 6 yil 150bin km garantisi var.

• opel ve chevrolet almamamın tek sebebi opel servisleridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

İlk yıl olduğu için kesinlikle indirim yapmıyorlar. Ayrıca Bulunduğum şehirde 2 tane servis var 2 sinide aynı firma işletiyor. Yani tekeller. O yüzden burunlarından kıl aldırmıyorlar Zaten mecbur geleceğimiz için indirim niye yapayım diyorlar.

Hocam sen sanırım Bursa Neskar a gittin.

Ama bi sıkıntı var yani 5,4 litre yağ ve yağ filtresi nasıl 520 lira tutar.

2,0 olduğu için satın almada olduğu gibi bakımda da mı vergisi yüksek bu aracın :D

Yazık günah ya.

1,6 motor mitsubishi asx aracımın

hava filtresi
    yağ filtresi
    polen filtresi
    4,2 litre BP 5*30 motor yağı
    Fren hidroliği

rutin kontrol ve işçilik
    460 liraya yaptırdım

Ki bu aracın sadece hava filtresi bile 110 lira.

Vallahi soygun yapmış NESKAR

Ya bukadar soygun olmasa zaten konu açmazdımi yetkili servislerin biraz pahalı olduğunu herkes bilir, Ben GM servislerinin bunlardanda biraz daha pahalı olduğunu biliyordum ancak böyle bir soygun hayatımda görmedim bana koyanda bu oldu.

Benimde hala aklım almıyor 5,4 litre tam sentetik 5w30 yağ + filtre (en kaliteli mobil 1 esp 5w 30 olsa 150 lira 6 litresi ) filtrede 80 lira dışarıda işçilik 30 lira alsalar 260 liraya biterdi. tamı tamına 2 kat.

• trojana T kullanıcısına yanıt
    Nerde yaptırdınız ? Sanırım balıkesir tınazda, Sadece yağ+ filtre mi ? Ben de orayı arayıp fiyat aldım ancak hava, polen değiştirmiyoz dediler, Yol masrafını hesapladım aynı paraya geliyor diye boşuna 2 saat yol gitmeye gerek yok dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikam91 -- 12 Nisan 2014; 8:58:31 >
  • eu1900 E kullanıcısına yanıt
    Bursadayım. Burada adamlar tekeller
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxHound

3 gün önce Fiat Deha Otomotiv'de garantisinin bitmesine 1 yıl olan Punto Evo 1.4 Fire Dualogic aracımın 2. yıl bakımını 250 TL'ye yaptırdım. Standart bakımın haricinde bir iki ufak meseleyi de söylemiştim onları da ücrete yansıtmadan çözdüler. İç-dış yıkayıp bana teslim ettiler, çok memnun kaldım...

Bundan 4-5 yıl önce doblo vardı, ozamanlar hatırladığım kadarıyla fiat yetkili servisleri fiyatları uygundu halada öyle dediğinize göre.
  • 72 liralık yağ filtresi mi okurmuş, pes artık

• quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Kendi aracımın bakımlarını malzemeleri alıp sanayide yaptırıyorum. Ama babamin aracı connect 4 senelik uzatılmış garanti kapsamında. 2010 model olmasına rağmen hala garantisi devam ediyor. Duzenli olarak bakımları yetkili serviste yapılıyor, her ne kadar 400-500 lira gibi fiyatlar çıkartsalar da yetkili servisten devam ettik. Gecen sene otobanda istanbula giderken yag lambası yandı, saga çekip stop edene kadar motor yatak sardı. Garantiden yeni sandık motor degisimi yapıldı. Turbo, yag pompası vs yan elemanlar dahil. Diyeceğim su ki, her ne kadar 100-200 lira pahalı da olsa garantinizi riske atmayin. 98 bin km oldu, 6 kere bakıma girdi arac. Hadi hepsi 500 lira olsun, toplamda 3000 lira eder. Dışarıda yaptırsan 200 lira tutar. 1800 lira icin garantiden vazgeçmek olmaz. Zira motor degisimi 8000 kusur lira tuttu..

Tabi bu söylediklerim genele yönelik. Ilk mesajdaki fiyatlar cok yuksek..

İnsan da bu gibi durumlardan çekinip te yolunuyor işte, ancak daha ekonomik bir çözümünü bulsak iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: zarinca

Bir arkadaşım yılbaşında Hyundai İ 30 aldı.

3 ay sonra ücretsiz ilk bakımına geleceksin demişler bende şaşırdım.Diğer markalarda bu yapılıyormu bilmiyorum.

Eskiden beğenmezdim ama arkadaşın i30 görünce beğendim üstelik 5 yıl garanti veriyor.

Ne diyelim darısı diyer otomobil disdürbitörlerinin başına desemde hiçte ummuyorum 5 yıl garanti vereceklerini

Bahsettiğiniz bakım değil kontrol, hiç bir şey değişmiyor sadece yağına suyuna bakılıyor önlem amaçlı, arabayı yıkayıp teslim ediyorlar sonra. Fabrikasyon bir hata varsa ileri boyutlara ulaşmadan anlaşılsın diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

72 liralık yağ filtresi mi okurmuş, pes artık

O aralarındaki en masumu hocam

Orada en çok insana dokunan o işçilik ve yağ fiyatı toptan aldımı muhtemelen 20 liraya temin ediyorlardır sonra 40 liraya satıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

Soyguncunun onde gideni bunlar
    Bende gecen hafta 2003 clio aracimi Arnavutköy Renault Avcı kardeslere götürdüm yag hava ve Polen filtresi + yağ değişimi 400 kusur fiyat çıkard bide neymiş yuzde 25 indirim varmış 300 kusure dusurdu fiyati arkama bakmadan kaçtım
    Iki gün once forumda ilani olan birinden castrol magnetec 10-40 yag aldim 61 tl + 6 taksit kargo bedava 25 lirada filtreler daha once gittigim özel servisin ustasi na götürdüm allah razı olsun 20 tl iscilik aldi toplam maliyet 106 TL

Benzinlikde bedava değişrlerdi. 5 Tl bahşiş işlem tamam :):)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dizel araclarin yakit tasarrufu , ilk yatirim maliyeti ve bakim parasiyla geri aliniyor diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.