Şimdi Ara

Yetkili Servis Kazığı ( Opel-Chevrolet içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
5.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımın bakım zamanı geldiği için bu hafta içerisinde yetkili servisi arayarak randevu aldım fiyatı sormamıştım ilk yıl olduğu için mecbur gidicez garanti ayağına yapacak bir şey yok diye düşünüyordum. Ancak sağolsun telefondaki bayan bana politikamız gereği sizi fiyat konusunda da bilgilendirmem gerekiyor dedi, iyi madem dinliyorum dedim. 1. yıl bakımınız 750 TL (yediyüz elli) tutuyor dedi, ben 500 lirayı gözden çıkartmıştım ancak 750 yi duyunca telefonda bir şok yaşadım acaba yanlışlıkla ağır bakım (triger- v kayışı) değişim ücretimi söyledi diye emin olmak için hangi parçaların değiştiğini sordum tüm filtreler değişiyor dedi. Peki dedim mazot filtresi o 2 yılda bir değiştiriyorlar normalde dedim yok o zaten değişmiyor dedi (e hani tüm filtrelerdi ?). Sonra neyse kapattım telefonu internette araştırmaya başladım.

Servislerin aslında çokta standart olmadığı yazılıyordu internette her biri kendi kafasına göre parça değiştiriyor işine geleni değiştiriyor, ama işçiliği çok getirisi az olan parçaları değiştirmedikleri kanısına vardım. Daha sonra aracımın kullanma klavuzunu açtım ve aslında motor filtresi ve polen filtresinin de her yıl değişmesine gerek olmadığını gördüm. Bu belgeyi servise götürüp onlara göstermeye karar verdim.

Ve, bu gün 1 yıl/15.000 km bakımı için yetkili servise gittim. Aracın bakımını kullanma klavuzu önergelerine göre yapın dedim. Nasıl yani dediler, dedimki orada sadece yağ ve yağ filtresi değişimi mecburi kılınmış sadece onları değiştirin dedim. Önce, işte bize gelen emir bu doğrultuda değiştirmek zorundayız falan dediler ben biraz daha diretince servis müdürü ile konuşup kabul ettiler. Araç 2 saat boş boş bekledi. Sonra aracı lifte aldılar 45 dakika işlem sürdü. Daha sonrasında işlemler bitince ekteki fatura karşıma çıktı. El mahkum ödedik. Sonra boynumuz bükük günün acısı ile geri döndüm.
    Not: Motor filtresini dışarıdan sipariş ettim kendim değiştiricem polen filtresinin de onların kullandığı dandik kağıt filtre yerine karbon filtre aldım daha kaliteli Orjinal GM her ikiside. Dışarıdan almamın tek nedeni sırf servislerin bu şekilde insanları söğüşlemelerine karşı kendimce koyduğum bir tavır

Özet: Yetkili serviste 5,4 litre yağ + yağ filtresi değişimi 520 TL (beşyüz yirmi)

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda bu yetkili servis dolandırıcılığına karşı bir şey yapılabilir mi ?
     Yetkili Servis Kazığı ( Opel-Chevrolet içerir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intikam91 -- 11 Nisan 2014; 19:31:51 >

• İlk bakım diye ben de gittim daha da gitmem.. Yaptık dedikleri bir çok şeyi yapmamışlar. İnşallah yağı değiştirmişlerdir... Mazot filtresini de 20 bin de değiştirelim dediler 22 bin oldu gitmedim; yaza hem yağı hem filtreleri sanayi de değiştirmeyi düşünüyorum.
  • QhellThosh kullanıcısına yanıt
    Camekenlı bir yer servis bölümü yani ne yaptıklarını izleyebiliyorsunuz, sürekli takip ettim yoksa dediğin gibi değiştirmeseler bile bilemeyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QhellThosh

İlk bakım diye ben de gittim daha da gitmem.. Yaptık dedikleri bir çok şeyi yapmamışlar. İnşallah yağı değiştirmişlerdir... Mazot filtresini de 20 bin de değiştirelim dediler 22 bin oldu gitmedim; yaza hem yağı hem filtreleri sanayi de değiştirmeyi düşünüyorum.
    Gitsen kazık , gitmesen garantiden oluyorsun ..
    Benim hiç bir sorunu olmayan focus 2.5 aracıma serviste 4500 lira çıkardılar şok oldum :)
    Sadece rutin bakım yaptırıp çıktım , sanayide 3 4 ustaya gösterdim arabayı , servisin saydığı hiç bir sorun yok dediler.
    6 ay daha binip hiç bi sorun yaşamadan sattım , alan adam expertize bile soktu hiç bi sorun çıkmadı arabada .
  • intikam91 kullanıcısına yanıt
    Soygun resmen. Araç ne hocam?
  • Cruze dizel
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

Cruze dizel
    söğüşlenmemeye çalışmışsınız ama daha beter söğüşlenmişsiniz. seat bakımına 400 tl vermiştim ben filtreler dahil.
  • quote:

Öncelikle gecmis olsun..

Acaba servis yetkilisiyle inatlasmak yerine tatli dil veya mevcutsa Chevrolet Club kart ile islem yaptirsaydiniz 600-650gibi halledilebilir miydi?

Sadece yag ve yag filtresi 520tl, Formula 1 aracimi bu acaba?

Borusanla kapisiyormus Chevrolet meger...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • DNZ_84 kullanıcısına yanıt
    İlk yıl olduğu için kesinlikle indirim yapmıyorlar. Ayrıca Bulunduğum şehirde 2 tane servis var 2 sinide aynı firma işletiyor. Yani tekeller. O yüzden burunlarından kıl aldırmıyorlar Zaten mecbur geleceğimiz için indirim niye yapayım diyorlar.
  • quote:

İlk yıl olduğu için kesinlikle indirim yapmıyorlar. Ayrıca Bulunduğum şehirde 2 tane servis var 2 sinide aynı firma işletiyor. Yani tekeller. O yüzden burunlarından kıl aldırmıyorlar Zaten mecbur geleceğimiz için indirim niye yapayım diyorlar.
    vw rutin bakımları genelde 300-400 arasıdır,opel astranın da 400-500 arası olurdu, en son toyota avensis bakımını yaptırdım 400tl gibi bir şey tuttu.hepsi yetkili servis, araçlar benzinli.
  • quote:

Yetkili servis kazığına ve yedek parça kazığına mutlaka bir çare bulunması gerekiyor.Bununla ilgili bir düzenleme muhakkak lazım.

EDIT:Ben de CC'nin ilk bakımı için 434TL ödemiştim.(%5 indirim kampanyası vardı)Bütün filtreler ve yağ dahil.Yine bile bir yüz TL fazlası var bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 11 Nisan 2014; 15:19:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

vw rutin bakımları genelde 300-400 arasıdır,opel astranın da 400-500 arası olurdu, en son toyota avensis bakımını yaptırdım 400tl gibi bir şey tuttu.hepsi yetkili servis, araçlar benzinli.

Alıntıları Göster
    bir de VW ye kazık derler. daha 2 hafta önce polo gti'ı ilk bakıma soktum. 460 lira ödedim.
  • quote:

En başından beri idda ediyorum bu servisler yaramaz,beş para etmez %90'ı soyguncu, Bir tek tutturdukları garantiden dolayı elimiz mahkum yoksa kapılarının önünden geçmem.Garanti diyoruzda oda ne kadar geçerli,bir çok şeyi kabul etmiyorlar kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkıyorlar.Dört ay sonra ilk ve son kez garantisi bir yıl daha geçerli kalsın diye mecbur götüreceğim bir daha asla geçmem önlerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

En başından beri idda ediyorum bu servisler yaramaz,beş para etmez %90'ı soyguncu, Bir tek tutturdukları garantiden dolayı elimiz mahkum yoksa kapılarının önünden geçmem.Garanti diyoruzda oda ne kadar geçerli,bir çok şeyi kabul etmiyorlar kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkıyorlar.Dört ay sonra ilk ve son kez garantisi bir yıl daha geçerli kalsın diye mecbur götüreceğim bir daha asla geçmem önlerinde.

Alıntıları Göster
    Standart araçtan sadece 1 litre fazla yağı var onun dışında ekstra birşey de yok. Yağ da maşallah 36TL+KDV içine altın tozu katıyorlar heralde.

Astra falan 3,5 litre alıyor sanırım (1.3 multijet ) o nedenle onlar biraz daha ucuz ama sonuç olarak onlar da kazık.
  • quote:

Standart araçtan sadece 1 litre fazla yağı var onun dışında ekstra birşey de yok. Yağ da maşallah 36TL+KDV içine altın tozu katıyorlar heralde.

Astra falan 3,5 litre alıyor sanırım (1.3 multijet ) o nedenle onlar biraz daha ucuz ama sonuç olarak onlar da kazık.

Alıntıları Göster
    opel-chevrolet servisinden bende memnun değilim. Ankarada düzgün servis yok. Opan opal reis hepsi kazıklamak için bekliyor. En düzgün fiyatı istanbul yolunun ordaki veriyor ancak orayada gitmedim. İlk bakım için reise götürdüm sonrasında garanti bitince gitmedim. 2.sene bakım için 650 fiyat veriler , ben de yarı fiyatına hallettim dışarda. Bi kışlık yazlık lastik değişimini sordum 80 tl dediler , dışarda 40 tl ye halletim . Çoğu şey yarı yarıya fark ediyor tabi dışarda orjinal parçada bulabilmek önemli . Ayrıca içlerinde en berbat yer çayyolundaki Opan. Bakım için 750 tl istedi. Terleme için görtürdüm kelepçeleri sıktık dediler gene yağ terlemesi oldu kelepçeleri sıktılar mı sıkmadılar mı belli değil . Tamponumuda çizdi opan nasıl becerdilerse neseki tampon olduğu için ses çıkartmadım . Daha opana hayatta uğramam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

opel-chevrolet servisinden bende memnun değilim. Ankarada düzgün servis yok. Opan opal reis hepsi kazıklamak için bekliyor. En düzgün fiyatı istanbul yolunun ordaki veriyor ancak orayada gitmedim. İlk bakım için reise götürdüm sonrasında garanti bitince gitmedim. 2.sene bakım için 650 fiyat veriler , ben de yarı fiyatına hallettim dışarda. Bi kışlık yazlık lastik değişimini sordum 80 tl dediler , dışarda 40 tl ye halletim . Çoğu şey yarı yarıya fark ediyor tabi dışarda orjinal parçada bulabilmek önemli . Ayrıca içlerinde en berbat yer çayyolundaki Opan. Bakım için 750 tl istedi. Terleme için görtürdüm kelepçeleri sıktık dediler gene yağ terlemesi oldu kelepçeleri sıktılar mı sıkmadılar mı belli değil . Tamponumuda çizdi opan nasıl becerdilerse neseki tampon olduğu için ses çıkartmadım . Daha opana hayatta uğramam.

Alıntıları Göster
    Soygun resmen
  • geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tdyromer

geçmiş olsun
    sarf malzeme ve yağ depo tapası hikaye zaten :)

ben de çok GM servislerinde gezdim durdum,Chevrolet araçlar satarken 3-5 ucuza satıyorlar araçları ancak serviste çok yoruyorlar adamı..

Allah yardımcınız olsun.
  • Soyguncunun onde gideni bunlar
    Bende gecen hafta 2003 clio aracimi Arnavutköy Renault Avcı kardeslere götürdüm yag hava ve Polen filtresi + yağ değişimi 400 kusur fiyat çıkard bide neymiş yuzde 25 indirim varmış 300 kusure dusurdu fiyati arkama bakmadan kaçtım
    Iki gün once forumda ilani olan birinden castrol magnetec 10-40 yag aldim 61 tl + 6 taksit kargo bedava 25 lirada filtreler daha once gittigim özel servisin ustasi na götürdüm allah razı olsun 20 tl iscilik aldi toplam maliyet 106 TL
  • Aracınız sanayi de mutlaka özel servisleri vardır. Hem servisten daha kaliteli hem de daha ekonomik yapıyorlar. Bir kere koydukları yağ ya Castrol ya da mobil 1 oluyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.