Şimdi Ara

yerli turbo ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
1
Favori
14.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yerli marka turbo satın alıp aracına taktıran ve kullanan var mı? deneyimleriniz,tecrübeleriniz nelerdir ? sıkıntı yaşadınız mı ?

marka,model,turbo markası ve kaç km kullandığınızı belirtir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Turbo dediğin şekil verilmiş metalden oluşan bir kaç parça değil mi? Ne diye yerlisi olmasın.
    4 eksen ve üzeri cnc freze ve cnc torna gerekiyor ayrıyetten kullanılan alaşımlı çeliğinde belli standartları karşılaması lazım o iş öyle kolay değil
    quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Yerli marka Turbo üreticisi olduğunu ilk defa sizden duydum
    spesifik konular hariç üretim konusunu gözünüzde çok büyütmeyiniz derim.elbette bizler de çok çeşitli ürünleri üretme kabiliyetine sahibiz.

ancak patentlerimiz kısıtlı.

çok usta,zanaatkar insan var memleketimizde.
  • Anket sorusu gibi olmuş.Model ve marka belirtirseniz yardımcı olmak daha kolay olur.
  • Pek bulasmayin :)
  • eskirakı kullanıcısına yanıt
    araç markası modeli fark etmiyor. fiat,pejo,reno,hyundai vs vs fark etmez. dizel ya da benzinli olması da fark etmez.

sadece yerli marka turbo olması önemli.kullanım tecrübeleri önemli.

en azından benim için durum böyle :)
  • up
  • Yerli marka Turbo üreticisi olduğunu ilk defa sizden duydum
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Turkiye de piyasasi bol olan tum markalarin neredeyse tum motor parcalari yerli olarak uretimi mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Turkiye de piyasasi bol olan tum markalarin neredeyse tum motor parcalari yerli olarak uretimi mevcut.
    Kısaca baktım 1-2 marka gözüme çarptı fiyatları da uygun sayılar aslında Turbo yaptırmaktansa yerli sıfır Turbo almak daha mantıklı gibi geldi ama bilmiyorum kullanıcı Yorumlarını da bakmak lazım Sizin bir bilginiz var mı
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    işte bende kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.

up.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Yerli marka Turbo üreticisi olduğunu ilk defa sizden duydum
    spesifik konular hariç üretim konusunu gözünüzde çok büyütmeyiniz derim.elbette bizler de çok çeşitli ürünleri üretme kabiliyetine sahibiz.

ancak patentlerimiz kısıtlı.

çok usta,zanaatkar insan var memleketimizde.
  • up
  • İyi akşamlar,
    biz 3 ay önce sahibi olduğumuz 1.5 dci cliomuza EGTS marka turbo taktırdık. Orjinal turbo fiyatları 2000 bandındayken biz 700 tl gibi bir rakama aldık. Çıkma turbo gibi bir riske girmedik. Bir tane daha marka vardı yerli ancak parçacı tavsiyesi üzerine EGTS aldık. Bu zamana kadar sadece 1 kişi fabrikaya iade edip, sıfırıyla değiştirmiş ve genel anlamda şikayetçi olup kimsenin gelmediğini söyledi. (Eskişehir'de ikamet ediyorum.) Montajdan itibaren 1 yıl firma garantisi var(km sınırı var mı hatırlamıyorum). Turbo sesini henüz duymadık.Turboya yüklensek bile(DFP için 6000 devirleri ayda bir çeviriyoruz) rahatsız edici hiçbir ses titreme uyarı lambası vs yakmıyor. Arabanın çekişi ve performansı da baltalanmadı genel olarak memnunuz. Yağ kaçağı vs gibi bir problemimiz de yok. Ancak ilerleyen süreçte ne olur, problem çıkarır mı orasını bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jossipare

İyi akşamlar,
    biz 3 ay önce sahibi olduğumuz 1.5 dci cliomuza EGTS marka turbo taktırdık. Orjinal turbo fiyatları 2000 bandındayken biz 700 tl gibi bir rakama aldık. Çıkma turbo gibi bir riske girmedik. Bir tane daha marka vardı yerli ancak parçacı tavsiyesi üzerine EGTS aldık. Bu zamana kadar sadece 1 kişi fabrikaya iade edip, sıfırıyla değiştirmiş ve genel anlamda şikayetçi olup kimsenin gelmediğini söyledi. (Eskişehir'de ikamet ediyorum.) Montajdan itibaren 1 yıl firma garantisi var(km sınırı var mı hatırlamıyorum). Turbo sesini henüz duymadık.Turboya yüklensek bile(DFP için 6000 devirleri ayda bir çeviriyoruz) rahatsız edici hiçbir ses titreme uyarı lambası vs yakmıyor. Arabanın çekişi ve performansı da baltalanmadı genel olarak memnunuz. Yağ kaçağı vs gibi bir problemimiz de yok. Ancak ilerleyen süreçte ne olur, problem çıkarır mı orasını bilemem.
    teşekkürler

• Bizde 2006 c5 e 110luk egts taktık ama mefta oldu. Kurumdan dolayı sıfıryla değiştik ama bir kere yapabileceklerini söylediler dumanlı çalışıyor araba. 140hp yazılımlı şuan ama yazılımdan öncede duman atıyordu. Bakalım şuan eski garret turbo gt1544v üstünde yağ kaçırıyor o yüzden değişmiştik. Bu garretler baya sağlam ama keşke çok pahalı olmasa.
  • Revizyon yerine yerli sıfır turbo takmak daha mantıklıdır. Çünkü revizonda çin malı ne idüğü belirsiz pervaneler kullanılıyor . Orjinal parçaları piyasada yok. En azdından yerli turboların arkasında üretici firma duruyor. Garanti veriyor.

Ben revizyon yaptırdım 1 hafta dayanmıştı param çöpe gitti.

Yada çıkma fakat hiç ellenmemiş temiz orjinal turbo alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 18 Haziran 2019; 9:24:28 >
  • Turbo dediğin şekil verilmiş metalden oluşan bir kaç parça değil mi? Ne diye yerlisi olmasın.
  • değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Turbo dediğin şekil verilmiş metalden oluşan bir kaç parça değil mi? Ne diye yerlisi olmasın.
    4 eksen ve üzeri cnc freze ve cnc torna gerekiyor ayrıyetten kullanılan alaşımlı çeliğinde belli standartları karşılaması lazım o iş öyle kolay değil
  • up
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.