Şimdi Ara

Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
16.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önceki arabanız Laguna 2 kaç modeldi ve kaç motordu, şanzıman? Skoda Rapid Sedan kasanın mı yol tutuşu daha iyi yoksa Laguna 2 kasanın mı yol tutuşu daha iyi? Laguna 2 benzinli miydi ve eski arabanız ile yakıt tüketim değerlerini kıyaslayınca gözle görülür fark var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Önceki arabanız Laguna 2 kaç modeldi ve kaç motordu, şanzıman? Skoda Rapid Sedan kasanın mı yol tutuşu daha iyi yoksa Laguna 2 kasanın mı yol tutuşu daha iyi? Laguna 2 benzinli miydi ve eski arabanız ile yakıt tüketim değerlerini kıyaslayınca gözle görülür fark var mı?

Önceki aracım Laguna 2 2005 model benzinliydi 1.6 Atmosferik manuel.
    Yol tutuşu olarak rapid ile karşılaştırılamaz laguna yola yapışıyordu tek elle 180km hızla git en ufak güvensizlik vermiyordu rapid de böyle bir durum yok

Laguna 2 aracim 1350 kilo civarı ortalama şehir içi 10-11lt yakıyordu uzun dönem ortalaması rapid uzun dönem ortalaması 6.5LT.

Yakıt olarak ciddi fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Showtek

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Hayırlı uğurlu olsun Kazasız günlerde kullanın inşallah

Corolla 1,33 e donanım fakiri demişsiniz ama sizin aldığınız araçta 4 corolla da ise 7 hava yastığı var
    Sizin araçta ön kol dayama yok ama corolla da var
    Sizin araçta bluetooth yok ama corolla da var

Sakın yanlış anlamayın tasarım olarak bana corolla daha güzel geliyor, motor olarak ise 1,33 ün yanında 1,2 tsi çok çok daha iyi bir seçenek Sadece ilk mesajınızdaki corolla donanımının fakir belirtişinize takıldım :) 1,33 life tabi ki donanım fakiri ama sizin aracınızdan yine de üstün tarafları var Ayrıca indirim şansınız da var iken style donanım alsanız tam dolu bir aracınız olurmuş

Tekrar iyi sürüşler

arkadaşımda corolla 1.33 var:
    -teybi gerçekten mükemmel (!). antika yerine geçer
    -arka camlar elle
    -motoru malesef arabanın c sınıfı ve toyota olduğunu unutturacak kadar kötü. iyi iyi diye savunuyordu en sonunda artık tak etmiş satıcam diyor. bıkmış.

kullanmasak inanıcaz be kardeş.

2016 model makyajsızda 4 cam otomatik. hepsi tek dokunuşla tamamen açılıp kapanıyor. teyp gayet yeterli diğer aynı donanım seviyesindeki araçlara göre bir eksiği yok. (makyajsız)

1.33 motor kesinlikle öyle abartıldığı kadar kötü bir motor değil. uygun devirde kullanıldığı taktirde gayette iyi gidiyor. gitmiyor diyen kullanmayı bilmiyordur. eğer diyorsanız ben dizel motor gibi 2 bin, 3 bin devirle süreceğim o zaman size gitmez bu motor. bunları bilerek alırsanız sıkıntı yok

Ben hiç kullanmadım. Kimseyi kandırmaya çalışmıyorum. Yukarıda arkadaşlar da belirtmiş. 2016 da itibaren değişmiş. 1.33 motor kağıt üstünde sakin kullanım için yeterli görünüyor ama arkadaşım ve diğer kullananlar şikayetçi. Forumda da konusu var ankara dikmen diye. Çıkmıyor diye.

Dikmen konusunim linkini paylasirmisin hocam merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Showtek

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Hayırlı uğurlu olsun Kazasız günlerde kullanın inşallah

Corolla 1,33 e donanım fakiri demişsiniz ama sizin aldığınız araçta 4 corolla da ise 7 hava yastığı var
    Sizin araçta ön kol dayama yok ama corolla da var
    Sizin araçta bluetooth yok ama corolla da var

Sakın yanlış anlamayın tasarım olarak bana corolla daha güzel geliyor, motor olarak ise 1,33 ün yanında 1,2 tsi çok çok daha iyi bir seçenek Sadece ilk mesajınızdaki corolla donanımının fakir belirtişinize takıldım :) 1,33 life tabi ki donanım fakiri ama sizin aracınızdan yine de üstün tarafları var Ayrıca indirim şansınız da var iken style donanım alsanız tam dolu bir aracınız olurmuş

Tekrar iyi sürüşler

arkadaşımda corolla 1.33 var:
    -teybi gerçekten mükemmel (!). antika yerine geçer
    -arka camlar elle
    -motoru malesef arabanın c sınıfı ve toyota olduğunu unutturacak kadar kötü. iyi iyi diye savunuyordu en sonunda artık tak etmiş satıcam diyor. bıkmış.

kullanmasak inanıcaz be kardeş.

2016 model makyajsızda 4 cam otomatik. hepsi tek dokunuşla tamamen açılıp kapanıyor. teyp gayet yeterli diğer aynı donanım seviyesindeki araçlara göre bir eksiği yok. (makyajsız)

1.33 motor kesinlikle öyle abartıldığı kadar kötü bir motor değil. uygun devirde kullanıldığı taktirde gayette iyi gidiyor. gitmiyor diyen kullanmayı bilmiyordur. eğer diyorsanız ben dizel motor gibi 2 bin, 3 bin devirle süreceğim o zaman size gitmez bu motor. bunları bilerek alırsanız sıkıntı yok

Ben hiç kullanmadım. Kimseyi kandırmaya çalışmıyorum. Yukarıda arkadaşlar da belirtmiş. 2016 da itibaren değişmiş. 1.33 motor kağıt üstünde sakin kullanım için yeterli görünüyor ama arkadaşım ve diğer kullananlar şikayetçi. Forumda da konusu var ankara dikmen diye. Çıkmıyor diye.

Dikmen konusunim linkini paylasirmisin hocam merak ettim

https://forum.donanimhaber.com/2014-toyota-corolla-1-33-life-benzinli-arac-memnuniyetsizligim--107393403

• Malum kış geldi istanbula döndüm yaza kadar bu yolculukta Marmara ereğlisi - İstanbul arası 5.6 LT yaktı 90 ile 120 KM arası geldim 120 hiç geçmedim istanbulda dur kalk çok az oldu genelde baya yavaş aktı trafik ama dur kalk yoktu doğal olarak yakıt da artmadı
    Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019

Kalitesiz asfalt ve Bozuk yoldaki Lastik sesi hariç araçtan oldukça memnunum yakıt , performans kullanım kolaylığı her şey çok iyi

Lastik sesini de müzik ile bastırıyoruz artık yapacak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 1 Kasım 2017; 20:24:4 >

• Lpg oluyomu buna
  • quote:

Orijinalden alıntı: PROFESOR_X

Lpg oluyomu buna

Evet taktıranlar mevcut gün geçtikçe artıyor lpgli kullanımı ama tabi bu işi bilen iyi bir usta bulmak gerek
    Örnek tsi motora lpg uygulamaları
    https://www.youtube.com/watch?v=Dh7kDnd4-kc
    https://www.youtube.com/watch?v=hdQl32hKPEQ
    https://www.youtube.com/watch?v=sOgc_B71vg0&t=41s

• Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019 Gidiş
    Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019 Gidiş- Geliş

İstanbul Fatih - Beykoz ikinci köprüyü kullandım gidiş geliş istanbul içi tüketim bu şekilde dur kalk olmadan hafif yoğunluk sadece ara ara

8.750 KM henüz yeni geldi ilk bakıma 2 ay kaldı şuanlık yakıt olarak oldukça memnunum bir şikayetim de yok 56-65 bin tl civarına alınabilecek bir seçenek

Ek olarak yeni düzenleme ile MTV 1 taksiti 371 TL oldu

Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 9 Ocak 2018; 17:30:25 >

• Garanti bozulmasın diye istemeyerek ilk bakımı yetkili serviste yaptırdım 720 TL sonraki bakım kesinlikle kendi ustam da olacak kendi ustamdan memnumdum zaten yine ona yaptırırım bundan sonra

Servis izlenimlerim kamera kayıtlarına baktığımda bakımı yapanların ters bir hareketi olmamış ama aracı yıkayan kişi son ses müzik açmış beni rahatsız etti ayrıca aracın kapı içlerine vs su sıkmış rahatsız oldum bunun dışında şimdilik bir şey yok.
    Neyseki 720 TL faturadan KDV ve gelir vergisini düşeceğiz de biraz daha insaflı tutarlara gelecek
    Serviste yapılan işlemler
    Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019

Servis sonrası tüketim esenyurt-fatih arası
    Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019Yeni Skoda Rapid Sedan 1.2 TSİ  İzlenimlerim | 27.000 KM izlenimleri eklendi 21.04.2019

• Cok fazlaymis gercekten, ayni kalemleri iceren benim aracin 20bin bakimi 480 tl tuttu.

Neyseki garantiniz 2 sene bildigim kadari ile yasasin ozgurluk.

Hayirli gunler.
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Temmuzda 620tl ye yaptırmıstım alturda, ıddıalı bır artıs olmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Cok fazlaymis gercekten, ayni kalemleri iceren benim aracin 20bin bakimi 480 tl tuttu.

Neyseki garantiniz 2 sene bildigim kadari ile yasasin ozgurluk.

Hayirli gunler.

aynen öyle sonraki sene özgürlük
    @masterap fiyat çok yüksek malesef

Ayrıca aracın kaydını izledim bakımı yapanların hızlı kullanmak dışında bir olayı olmamış ama aracı yıkayan arkadaş son ses müziği açıp aracı yıkamış bunun için yaygara yapacak değilim ama aracı bakıma götürünce öyle bir hava atıyorlar ki biz böyleyiz şöyleyiz diye aslında arka planı genelde başka oluyor.

En güzeli aracının gözünün önünde olması

Bugün serviste yapılan yıkama arabanın içine içine basmışlar suyu hoparlör bile ıslaktı :)

• Aracınız hayırlı olsun. Takıldığım nokta birini överken diğerini gömmeniz oldu. Misal 1.33 corolla yakıt hariç her konuda aileleri daha mutlu eder. Megane 4 ise nirvana olur. Kısa vadede megane, uzun vadede corolla daha iyi tercih olur. Farklı sınıflardaki araçlar arasındaki farkı arka koltukta yolculuk yaparak daha rahat anlayabilirsiniz. Ön koltuklar o farkı çok da belli etmeyecektir. Ancak siz iş için kullandığınızı aktarmışsınız o yönden yakıt ve işlev zaten rapidi öne çıkarmış. Muhtemelen keşke demezsiniz.

Bir de yol tutuş olarak renault d segmenti r21lerden beri iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Aracınız hayırlı olsun. Takıldığım nokta birini överken diğerini gömmeniz oldu. Misal 1.33 corolla yakıt hariç her konuda aileleri daha mutlu eder. Megane 4 ise nirvana olur. Kısa vadede megane, uzun vadede corolla daha iyi tercih olur. Farklı sınıflardaki araçlar arasındaki farkı arka koltukta yolculuk yaparak daha rahat anlayabilirsiniz. Ön koltuklar o farkı çok da belli etmeyecektir. Ancak siz iş için kullandığınızı aktarmışsınız o yönden yakıt ve işlev zaten rapidi öne çıkarmış. Muhtemelen keşke demezsiniz.

Bir de yol tutuş olarak renault d segmenti r21lerden beri iyidir.

corolla konusunda şöyle
    9 yıldır corolla 2006 1.4D Terra sahibiyiz 150 bin km devirdik ortalama şuan 200bin km yaklaştı halende kullanıyoruz çokta memnunuz.

2006 model araçta bile kolçak da kapı gözlerinde yumuşak süngerler varken veya el freninde kromaj varken yeni 1.33 corolla da yoktu bagaj da kaplama yok 2006 da var bana malesef çok zayıf geldi.

Belki bunlardan dolayı ön yargılı oldum corolla motoru dışında benim aracımdan büyük ihtimal çok daha üstün yerleri olabilir ama benim içim ısınamadı fakat corolla konusunda fazla abarttığımı hak veriyorum en basiti 2006 model aracımız halen yetkili servis bakımlı 300 TL bakım ücreti servis hizmeti çok daha iyi

Fakat en büyük sebep motor oldu hem corolla,Megane ve Astra 9 bin TL daha pahalı hemde atmosferik motordu ayrıca vergi olarak da daha yüksekti bundan dolayı 9 bin tl daha ucuz olan Vergisi daha az olan ve bariz daha az yakıt tüketen turbo beslemeli Rapid tercih ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 7 Şubat 2018; 22:45:38 >

• Uzun süre aklımda olan cila uygulamasını yaptım ciddi anlamda fark ediyor ne kadar dayanıyor onu göreceğiz

• Gule gule kullanin hocam iyi bir tercih.
  • Corolla ile Rapid arasinda konfor anlaminda Corolla'nin çok çok daha önde olduğunu düşünmüyorum. Rapid B+ segmentinde ki bir çok C segmenti araçtan daha geniş ve konforlu olduğunu biliyorum.

Corolla belki bazi konularda Rapid'den iyi olabilir ama konfor, iç hacım konusunda cok daha ilerde olduğunu soyleyemem.

Fabia 2 kullaniyorum. Skoda araçların icinde farkli bir olay var, kullanmayan, binmeyen bilemez. Dışardan biraz küçük gibi gorunuyorlar ama içine binince şaşırtıcı derecede daha büyük. Fabia, Fieste'dan Egea'dan daha ferah bir araç, yaşam alani daha fazla. Rapid'i söylemiyorum bile.
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    Fabia'nın mı yaşam alanı egea'dan daha fazla ? Arada segment farkı olmasını geçtim, birine sahibim, diğerine binmişliğim var, hocam kusura bakmayın da egea'nın içine fabia sığar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 17 Haziran 2018; 10:3:14 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Egea bana çok basık ve sıkışık geldi. Ege'ya kötü araba demiyorum bakın ama Fabia 2'de daha ferah yaşam alanı bulduk arkadaslarla test ettik tek degildim yani, yalnizca benim fikrim de değil.

Bunun sebebi de muhtemelen Fabia'nin yuksek tavanlı ve açık-gri renk ile döşemesi bu arabayı da diğer Skoda'lar gibi daha ferah yapıyor.
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    Tavan yapısıyla alakalıdır, yoksa hem diz hem de omuz mesafesi(genişlik) olarak çok fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 17 Haziran 2018; 12:20:49 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.