Şimdi Ara

Yeni Nissan Qashqai 1.2 Benzinli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
7
Favori
147.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba Yeni Nissan Qashqai'ye yeni motorlar eklenmiş.1.2 benzinlisi(micrada bulunan motor) 67.900 tl 1.5 dCi 74.900 tl 1.6 dCi 84.900 tl olmuş siz olsanız alır mıydınız bu fiyatlara karşı bide koskoca arabayi sizce 1.2 motor çeker mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eski kasa 1.6 atmosferik qq kullanıcısı ve yeni 1.2 motoru test etmiş biri olarak, aralarında uçurum var diyebilirim
    1.2 motor turbo sayesinde çok akıcı gidiyor ve çok sessiz çalışıyor, eski 1.6 motor yeni 1.2 turbonun yanında ağır vasıta gibi hissettiriyor.

1.6 motora laf etmeyip 1.2 motora çekmez diyenler, önce bir zahmet test etsinler
    sonra boş konuşmaya devam edebilirler
  • 1.2 DIG-T motor 115 beygir güç üretiyor.

Skoda Yeti'yi 1.2 105 beygirlik motor yeterince çekerken Qashqai de çekiş sorunu yaşamayacaktır.
  • skoda yeti alırım
  • bugün 1.6 dizelinin testini izledim, testi yapan arkadaş 1.2 benzinlisi daha performanslıydı diye bir yorum yaptı
  • çekmez tabi çeker mi hiç ne bayır çıkabilirsin ne de klima açabilirsin koca araca 1.2 motor olur mu hiç? o kadar mühendis aptal bir biz akıllıyız.
  • hocam o motor o kasayı rahatlıkla kaldırır 1,6 atmosferik motor eski qq da nasıl kaldrıyorsa (1,6 benzinli otomatik var şuan devamlı kullandığım gayette performansı yerinde aman aman değil ama kaldırmayacak şekilde de değil) bu yeni nesil 1,2 turbo benzinlide kaldrır
  • Test ettim, performansı gayet yeterli hatta gücünü bilmeseniz çok daha yüksek hp ye sahip olduğunu düşünebilirsiniz
    Ama bence en büyük özelliği çok sessiz oması, motor soğukken bile çok sessizdi,
    Motorun suçu değil ama yüksek hıza çıkınca yol sesi gelmeye başlıyor araçta

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0.9 tce 90 hp gelse çok güzel olur

• Arkadaşlar bu 1.2 motorlar için black edition donanım paketi gelicek mi bilgi var mı ?
  • Çeker çekmez muhabbetini geçelim artık.67 bine alıncak mantıklı seçimlerden.

• Benim hala fikrim aynı neyse ben olsam 67 bine asla almam :)

• themonsterlive T kullanıcısına yanıt
    micrada 1,2 turbo motor mu var ? yaniltmayalim. 1,2 motor buyuk ihtimal renonun TCe motoru. reno iyice fiata benzedi motor satiyor.

• Boş line 67.5 'a alınmaz. Nasıl mantıklıymış?

Golf Comfortline 1.2 Tsi 2013'ünü 52 'ye veriyorlarmış. Şimdi Golf bu araçtan daha kaliteli bir araç. Boyutlarına gelirsek, aracı yerden biraz yükseltirsen, sırt çizgisini biraz yükseltirsen Kompakt Suv oluyor..

Yani bu QQ tamamen ilizyon. SUV havası verilmiş bir kompakt sınıf araç. Maliyeti aynı. Şimdi güvenlik donanımları ağzına kadar dolu , donanımlı bir GOLF varken, giriş sınıf bir Nissan alınır mı?

Bence tabii ki alınmaz... Golf 50 binden başlıyor, Yüzde 2 indirimle 49 bin. Bu QQ , bu fiyatlara göre 55binden başlaması lazım gelir. Düşünün aynı motor, bir tarafta GOLF ve yüzde 10 fiyat farkı verdik...

67.5 tamamen saçmalık.

Pozisyonunuzu ona göre alın derim. JİP alacağım diye , yerden yükseltilmiş Kompakt sınıf araca o kadar paralar vermeyin.!

70bin lira, bana göre 1.2 Black Edition, sunrooflu full bir araca verilebilir. Onun dışında bence fazla...

4x4 SUV'a bizim halkımız JİİİP diyor. JİP ALACAM, AHMET JİP ALMIŞ. .ah Jip aldın. Jip mi o?

Hava atılacak araba bu değil... Arabayla hava atılmaz da, en azından prestijli bir markanın aracını almak daha mantıklı 100bine çıktıktan sonra BMW alırım.

Nissan QQ'yu çok beğeniyorum ama şu fiyatlarla duruşum budur.

Kampanyalı fiyatlar yazmıyor, muhtemelen 7-8binlik kampanya olacak... Öyle bile bana fiyatlar yüksek geliyor... 60bine düşecektir. Pazarlıkla da bir 5000 lira çektin mi 55...

Ben fiyatımı söyledim, Black Edition ağzına kadar dolu, sunrooflu QQ için fiyatım 70bin TL... O da kur ve vergi yüksek diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 2 Mart 2014; 11:34:57 >
  • Nissan mühendisleri bu soruyu görse harakiri yapardi.

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Evet, qashqai şişirilmiş bir kompak sınıf olabilir ama golf ile değilde tiguan ile kıyaslamak daha doğru olacaktır. Tiguan fiyatları da qq den aşağı kalmaz, üstelik kasa değiştirmek üzere olan yüzü eski bir araçtan bahsediyoruz. Verdiğiniz fiyat limitleri kulağa hoş geliyor. Keşke dediğiniz gibi olsa fakat qq nin bol zam yemiş kampanyasız fiyatları ile bu satış adetlerine ulaşması ufukta kampanya görünmeyecek hissi uyandırıyor.

• ya qq dediğiniz araç c sınıfı hb araçların biraz yükseği. o motor o aracı çeker hiç sorunda yaşamaz.

lakin nissan an itibarı ile türkiye'nin en ciddi kazık atan markası durumunda. borusan'a doğuş'a rahmet okutacak hale geldiler. 25.000 tl dizel otomatik farkı mı istersin, 1.6 motorlu x-trail'in yurtdışında kendisinden pahalı satılan üstüne 2.0 vergisi dolayısı ile 2 kat vergi ödetilen rakiplerinden pahalı olmasını mı istersin hepsi nissan'da yani kısaca an itibarı ile nissan'dan koşarak kaçın.

alternatif araçlar var qq'i yerine subaru xv alabilirsiniz. 73.000'e ağzına kadar dolu gerçek 4*4. üstüne şehir içi 8.5 litre.
    suzuki s cross saçma sapan fiyatla girdi hiç satamadı, şimdi deli indirim yapıyorlar ona bakabilirsiniz.
    kuga var qq crossover iken gerçek c class suv. bir sınıf üstü aynı fiyata, yakıtı fazla ama her açıdan qq iden çook daha iyi bir araç.

kısaca nissan fiyat saçmalığını kesmedikçe almayın aldırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 2 Temmuz 2014; 22:06:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keomaa

Çeker çekmez muhabbetini geçelim artık.67 bine alıncak mantıklı seçimlerden.

allah aşkına düz benzinli boş c sınıfı araçlardan 5 cm yüksek 4*2 bir aracı 67k'ya almanın neresi mantıklı. bir yazsanız şunu.

sakın suv falan demeyin bildiğiniz crossover bu.
  • Teknoloji teknoloji diyoruz da ben 1.2'ye binen Alman görmedim.Yakında 1.0 Jeepler görürseniz şaşırmayın.Bu tip araçların zevki en az 2.0 motorla çıkar.Şu araba konusuna acilen bir el atılması gerek.Vergiler mi düşer akaryakıt mı ucuzlar orasını bilemem.

• Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    iyi sallamış binmesek neyse yuh be kardeşim bu kadar yanıltızmaz ki insalar akıl sır ermiyor 320 tork nerde 130 hp nerde 115 hp nerde 190 tork nerde ALLAH aşkına binip roll denesin yüksek viteste 6.viteste 80-120 120-150 çok büyük fark var heapladım 5 sn kadar geri kalıyor 1.2 turbo aman ha ben manuel 1.6 DCİ 130 320 kullandım çok başarılıydı rollde de kalkıştada 1.2 turbodan çok daha iyiydi
  • Sandığınızın aksne qq 1.6 dci 130 320 test ettim yol tutuşunu gayet başarılı buldum focus kullanıcısıyım bence ideal hem zaten yerden çok ta yüksek deil eskisi daha yüksekti şmdi pek sorun yok alcak olanlar iyi indirim alırsa mesele 6-7 aşağısına fiyatını hak eder alınır ama malesef bayiler kıt yapmıyor biraz beklemek lazım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.