Şimdi Ara

Yeni Nissan Qashqai 1.2 Benzinli (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
129
Cevap
7
Favori
148.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 dizel 90 lik iyiydi. 1.2 motor turboluysa is görür. Ucuza SUV aliyosun hem de kaliteli. Notor japon olsaydi daha iyi olurdu ama dizeli frandizlardan almislar. Bakimi aksarmaya gelme elinizde patlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DowyJones

Yeni kasa 1.5 dci QQ bence çok alınası bir araba bizde kısa zamanda almayı düşünüyoruz

dizel baz donanım + park sensörleri+ sis farları + boya koruma 74.500 tl fiyat aldık geçen ay şubatta nasıl olucak bakalım

C sinifi fiyatina bu araba herturlu alinir

• quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

1.5 dizel 90 lik iyiydi. 1.2 motor turboluysa is görür. Ucuza SUV aliyosun hem de kaliteli. Notor japon olsaydi daha iyi olurdu ama dizeli frandizlardan almislar. Bakimi aksarmaya gelme elinizde patlar

Motor eski Renault'nun (D4Ft) 1.2 tce motoru değil.Motorun orjini Nissan, yeni motorları ortak geliştiryorlar.Motor kodu H5Ft
  • quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

1.5 dizel 90 lik iyiydi. 1.2 motor turboluysa is görür. Ucuza SUV aliyosun hem de kaliteli. Notor japon olsaydi daha iyi olurdu ama dizeli frandizlardan almislar. Bakimi aksarmaya gelme elinizde patlar

Bu arada benim test sürüsü yaptigim 110 lukmus pardon

• Öncelikle merhabalar
    2 ay önce qashqai 1.2 tekna benzinli düz vites aracımı aldım.
    Forumlara girip araç hakkında birşeyler öğrenmek isteyenler için yazıyorum.
    Yeni qashqai nin en bariz özelliklerini sıralayın deseler
    -aşırı sessiz motor derim (ses yalıtımı çok güzel )
    -Güçlü ve seri bir sürüşü var .Yeni nesil 1.2 dıg-t motor tam bir mühendislik harikası derler ya işte öyle
    -Aracın iç hacmi tavan yüksekliği çok güzel diz mesafeleri de geniş
    -İç mekanda kullanılan malzemeler de kaliteli.

Tamamen kendi objektif fikirlerim bunlar.Ayrıca daha öncede 2011 qashqai benzinli düz vites tekna sahibiydim.Şimdide 2014 benzinli düz vites tekna aldım.Aralarında bana göre çook fark var ..

1.2 motor yeni qashqai beklentileri fazlasıyla karşılıyor .Almayı düşünen arkadaşlar test sürüşü yaptıklarında ne demek istediğimi anlayacaklar..

• 1.2 benzinli bir jipe 70 bin versem kendimi enayi yerine konumuş hissederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38F9BBB0B -- 9 Ocak 2015; 14:03:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaenes2013

Öncelikle merhabalar
    2 ay önce qashqai 1.2 tekna benzinli düz vites aracımı aldım.
    Forumlara girip araç hakkında birşeyler öğrenmek isteyenler için yazıyorum.
    Yeni qashqai nin en bariz özelliklerini sıralayın deseler
    -aşırı sessiz motor derim (ses yalıtımı çok güzel )
    -Güçlü ve seri bir sürüşü var .Yeni nesil 1.2 dıg-t motor tam bir mühendislik harikası derler ya işte öyle
    -Aracın iç hacmi tavan yüksekliği çok güzel diz mesafeleri de geniş
    -İç mekanda kullanılan malzemeler de kaliteli.

Tamamen kendi objektif fikirlerim bunlar.Ayrıca daha öncede 2011 qashqai benzinli düz vites tekna sahibiydim.Şimdide 2014 benzinli düz vites tekna aldım.Aralarında bana göre çook fark var ..

1.2 motor yeni qashqai beklentileri fazlasıyla karşılıyor .Almayı düşünen arkadaşlar test sürüşü yaptıklarında ne demek istediğimi anlayacaklar..

Sayın Mustafaenes,

Sizin gibi bende yeni kasa 1,2 benzinli manuel skypack almak istiyorum, eski aracımda 2011 model 1,6 tekna benzinli 60.000km de kaza boya yok, siz aracınızı kaça sattınız ve yeniyi kaça aldınız.Şu an kampanya var takasta benim araca 45.500 tl verdiler yeni kasa skypack da 72.000 t sizce uygunmu?

• Qasqhai 1.2 Dig-t X-tronic almak istiyorum. Bayi'de deneme sürüşü yaptım. Çekişi bana makul geldi. tek korkum, yakıt verilerinin fabrika değerlerinin çok üstüne çıkması. Teknik verileri şehir içi 6.6 diyor. tüm marka/modellerde daha yüksek çıktığını varsayarak 7.6 hadi yukarı yuvarladık 8 çıksın diyorum. ama 8'in üstü ise cidden hayal kırıklığı olur.
    Hayrına kullanan biri yol bilgisayarı verileri nasıl, yakış performansı nasıl paylaşabilir mi?
    Kullanan birine denk gelemedim çevremde. Biri yazsın lütfen, aldım, kullanıyorum, çok memnunum veya kesinlikle tavsiye etmem diye.. Sürüş konforu, yükseklik avantajı, geniş iç hacim ve yakıt performansını paylaşabilirseniz sevinirim.
  • orc333 O kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatı dışında korkunuz olmasın. İst de filan şehir içi çok rahat 9 litre yakar. Bundan bir pejo veya reno kadar yakmasını beklemeyin. Araç ağırlığına göre 6.6 litre benzinilde yakacak model daha yok.

Tartışmasız sınıfının en çok satan araba olması bu hallere getirdi fiyatları. Mesela kardeşi juke ile aralarında max 6-7 bin tl fark olması lazım gelirken talebin yüksek oluşu pazarlama stratejisi açısından böyle bir durum getirdi. Size tavsiyem illa suv olacaksa bide subaruya bakın. 2. elleri dahada uygundur.
  • Bu aracın tasarımı gerçekten iyi yükseltilmiş hb falan filan önemli değil.

• Yorumları okuyorum da bir çok arkadaş burada heba oluyor. Bu bilgi birikimiyle kesinlikle otomotiv sektörüne giriş yapmalı.

Geri kalanlarsa QQnun ve bulunduğu sınıfın tarihçesine bakmalı. Sonra neden bu araç bu kadar göz önünde bir incelemeli.

Eğer olay sadece "ne kadar ekmek o kadar köfte"yse 70k bandında mazda 3 harici araç alan herkes keriz durumunda.

"Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz."

• Arkadaşlar,

Ben kendimce ufak çaplı bir piyasa araştırması yaptım. Başkalarına keriz, hede hödö demeden önce kimin neyi istediğini öğrenmek lazım. Kimisi sadece estetik sever, aracın görünüşüne göre elindeki tüm parayı döker veya bedava verseler almaz. Bu zevkler ve renkler tartışılmaz konusuna iyi bir örnektir araba konusu. Araçtan beklentiniz neyse, alacağınız aracı da o belirler. Araba konusunda parametre çok olduğundan her kafadan bir ses çıkıyor. Kimisi eski tecrübesine dayanarak ABC marka araba kesinlikle alınmaz derken, kimi de çamurdan da olsa alman malıdır, ben şundan vazgeçmem diyor.

Bana gelince; estektik tabiki önemli. ama birinci önceliğim, kullanım maliyeti düşük bir SUV TİPİ ARAÇ satın almak. Yani biraz yerden yüksek. MAZDA 3 gördüğüm kadarıyla standart sedan bir araç. Parası karşılığında verdikleri, kalitesi vs. tartışmıyorum. Kullanım maliyeti de belki Qq'dan düşüktür. AMA elma ile armutu toplamayalım bence. Aynı klasmandaki araçları kıyaslayabiliriz. Aynı fiyatlardakileri değil.

Benim kullanım maliyetinden kastım:
    Sahip olma (ilk alım maliyeti)
    Vergisi
    Bakımı
    aylık yakıt tüketimi.

Bunların hepsine bakarak Qq'ya karar verdim. Sadece yakıtını ne kadar gerçekliyor onu öğrenmek için buraya yazıyorum. Mümkünse kullanan birileri gerçek değerlerle yorum yapsın. Kullanmayanların tahminlerle veya göndermelerle yazdıklarıyla ilgilenmiyorum aslında.

Tabiki o kasaya o yakıt çok iyi. ama zaten 1.2 motordan bahsediyoruz. Vergisi o yüzden düşük. Yakışı o yüzden az. Ama gerçekte yokuşta vs. çok yakıyorsa, fabrika değerlerinin 2-3 litre üstüne çıkıyorsa benim için ekonomik olmaktan çıkıyor. Bu yüzden gerçek verileri benim için çok önemli. Ya da alıp deneyip, burada ben yazıcam, gerçek değerleri bunlar sakın almayın veya mutlaka alın diye..

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Boş line 67.5 'a alınmaz. Nasıl mantıklıymış?

Golf Comfortline 1.2 Tsi 2013'ünü 52 'ye veriyorlarmış. Şimdi Golf bu araçtan daha kaliteli bir araç. Boyutlarına gelirsek, aracı yerden biraz yükseltirsen, sırt çizgisini biraz yükseltirsen Kompakt Suv oluyor..

Yani bu QQ tamamen ilizyon. SUV havası verilmiş bir kompakt sınıf araç. Maliyeti aynı. Şimdi güvenlik donanımları ağzına kadar dolu , donanımlı bir GOLF varken, giriş sınıf bir Nissan alınır mı?

Bence tabii ki alınmaz... Golf 50 binden başlıyor, Yüzde 2 indirimle 49 bin. Bu QQ , bu fiyatlara göre 55binden başlaması lazım gelir. Düşünün aynı motor, bir tarafta GOLF ve yüzde 10 fiyat farkı verdik...

67.5 tamamen saçmalık.

Pozisyonunuzu ona göre alın derim. JİP alacağım diye , yerden yükseltilmiş Kompakt sınıf araca o kadar paralar vermeyin.!

70bin lira, bana göre 1.2 Black Edition, sunrooflu full bir araca verilebilir. Onun dışında bence fazla...

4x4 SUV'a bizim halkımız JİİİP diyor. JİP ALACAM, AHMET JİP ALMIŞ. .ah Jip aldın. Jip mi o?

Hava atılacak araba bu değil... Arabayla hava atılmaz da, en azından prestijli bir markanın aracını almak daha mantıklı 100bine çıktıktan sonra BMW alırım.

Nissan QQ'yu çok beğeniyorum ama şu fiyatlarla duruşum budur.

Kampanyalı fiyatlar yazmıyor, muhtemelen 7-8binlik kampanya olacak... Öyle bile bana fiyatlar yüksek geliyor... 60bine düşecektir. Pazarlıkla da bir 5000 lira çektin mi 55...

Ben fiyatımı söyledim, Black Edition ağzına kadar dolu, sunrooflu QQ için fiyatım 70bin TL... O da kur ve vergi yüksek diye

Hocam acik acik yazmışsınız. Eksileri basmışlar. Bu forumda doğru söyleyeni 9 köyden kovuyorlar

• 6.6 litre nedir yahu. Ben dizel araç ile tutturamıyorum o rakamları şehiriçinde.

Ha şehiriçi dediğiniz dur kalk olmayan 15-20km çevreyolu tarzı yollar ise sabit hızla dikkatli kullanımda olabilir. Yok durkalkı fazla bir yolsa ve siz de gaza düşünerek basan bir insan değilseniz 8 litre bile bence oldukça iyimser bir rakam. Tabi test edip görmek lazım yinede

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

6.6 litre nedir yahu. Ben dizel araç ile tutturamıyorum o rakamları şehiriçinde.

Ha şehiriçi dediğiniz dur kalk olmayan 15-20km çevreyolu tarzı yollar ise sabit hızla dikkatli kullanımda olabilir. Yok durkalkı fazla bir yolsa ve siz de gaza düşünerek basan bir insan değilseniz 8 litre bile bence oldukça iyimser bir rakam. Tabi test edip görmek lazım yinede

Hocam dizel ne var sizde 6.6 dan fazla yakan? Dizel de.objektif yorum pek gelmiyor çünkü: )

Bir de bizde saçma bir holiganizm var. Bunu genel söylüyorum, hepimiz sahip olduğu aracı yere göğe sığdıramıyor. Tabii önceki aracı da hesap etmeli. Adam toros tan kuş serisinden geldi ise hepsi ultra lüks gelir: )

Yakıt paylaşan arkadaşlar da ort. hız verisi de.eklesinler bir zahmet. Fabrika verisi için Ş. İçi hız ort.19 km/s tir. 33 km/s ile veri sunsam ben en az 1 lt. oynar. Herkesi kandirsak kendimizi kandiramayiz.

Fiyatlar da uçtu, hem yakıt hem araç. Hayaller Paris, hayatlar Malatya nasıl olacak bu işler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

quote:

6.6 litre nedir yahu. Ben dizel araç ile tutturamıyorum o rakamları şehiriçinde.

Hocam dizel ne var sizde 6.6 dan fazla yakan? Dizel de.objektif yorum pek gelmiyor çünkü: )

Bir de bizde saçma bir holiganizm var. Bunu genel söylüyorum, hepimiz sahip olduğu aracı yere göğe sığdıramıyor. Tabii önceki aracı da hesap etmeli. Adam toros tan kuş serisinden geldi ise hepsi ultra lüks gelir: )

Yakıt paylaşan arkadaşlar da ort. hız verisi de.eklesinler bir zahmet. Fabrika verisi için Ş. İçi hız ort.19 km/s tir. 33 km/s ile veri sunsam ben en az 1 lt. oynar. Herkesi kandirsak kendimizi kandiramayiz.

Fiyatlar da uçtu, hem yakıt hem araç. Hayaller Paris, hayatlar Malatya nasıl olacak bu işler.

otomatik fluence var. ist şehiriçi, kış lastiğiyle kullanıyorum hala değiştirmeye fırsat olmadı. Bir de pek sakin kullanmıyorum ben, gaza düşünerek basanlardan değilim yani. Durum böyle olunca 7 litre civarı tüketimle geziyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

quote:

1,2 manüel sahibiyim araç 3000 km de yakit tüketimi su anda araç verileri ört 26 km 7,4 lt göstermekte

• konuda bahsettiğiniz aracı nissan yüzbaşıoğlunda inceledik, skypack panoromik cam tavan, 19 jantlar 7inç ekran vs vs. 1.2 otomatik benzinli, aracı 10 dakikaya yakın kullandık gaz tepkisi çok iyi fakat araç rampalarda bildiğiniz çekmiyor gaza abanacaksınız biraz daha anca öyle. Yakıt tüketim ekranında 13 litre yakıyordu, katalog değerini tutturmak nerdeyse imkansız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben opel astra 2007 1.6 benzinli kullanıyorum benim arabanın ortalama tüketimi 7.5 lt.
    quasqai 1.2 düz vites sky pack almayı planlıyorum. yakıt tüketimim yeni araba ile daha çokmu olur?
    2007 den bu yana 66 bin kilometre yapıp arabayı satıp almayı planlıyorum.
  • Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim 2014 model için olan bagaj havuzu 2015 içinde uygunmu ?

Heralde 2014 kasa ile 2015 ler aynı diye biliyorum.

(Aranıza bir hafta önce katıldığım için çok iyi bilmiyorum.)

Qashqai Visia 2014 SNR Bagaj Havuzu Siyah
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.