Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (140. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.931
Cevap
34
Favori
177.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ölçüleri bu şekilde değiştirirseniz, lastik ebadınız %1.839 küçülür.

%2.5'e kadar değişimler makbul kabul edilmektedir.

Aracınız çok az alçalır, onu da belki hissetmesiniz.

Yeni lastikleri taktıktan sonra, yetkili servise gidip lastik ölçülerini araca tanıtın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 12 Ağustos 2018; 14:18:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok tesekkur ederim hocam da bu lastikleri araca tanıtma işlemi nedir?

• hakan724 H kullanıcısına yanıt
    Rica ederim:)

Malumunuz, lastik ölçüleri değişince, lastik çevresinin boyu ve buna bağlı olarak lastiğin her turda kat edeceği mesafe değişecektir.

Araç hız göstergesinin hesaplamaları yapıp doğru hızı göstermesi için, lastik ölçüleri araca tanıtılır. Fabrikada tanıtılan ölçülerden farklı ölçülerde lastik kullanırsanız, göstergeler yanlış hesaplama yapacaktır.

Bu oran, her ne kadar sizin yaptığınız değişimde önemli olmasa da, küçük de olsa bu farkı düzeltmek tercihe bağlıdır.

Bunu, yetkili servislerde IDS cihazı ile bir kaç saniyede yapabiliyorlar diye biliyorum. Bir servise gittiğinizde rica ederseniz hemen hallederler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 16 Ağustos 2018; 22:30:1 >
  • 1.6 tdci 30.000 bakımı yaptıran oldu mu son zamanlarda? Fordun sitesinde bakım ücretleri görülmüyor. 15.000 bakımına 404 TL vermiştim bu senenin başında.

Düzenleme:

Ağustos fiyatlarını buldum arkadaşlar, geçen seneye göre fahiş bir artış söz konusu.

http://m.ford.com.tr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Mondeo+%282015+MY+ve+Sonrasi%29+Bakim+Paketleri+Fiyat+Listesi+Agustos+2018.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214659014459&blobkey=id

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ

Güncelleme: Servisi aradım en peşin ödeme ile 860 olur dediler. Sanırım bu fiyata yaptıracağım. BOSCH car service’de 300 falan aşağı olur en fazla, ona da gerek yok diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci541 -- 31 Ağustos 2018; 10:23:40 >

• erci541 E kullanıcısına yanıt
    Ben 60000 bakımı için iki ay önce hem Ford'dan hem Bosch'tan fiyat aldığımda 100 TL gibi bir fark vardı. Bosch , filtreleri Bosch marka kullanıyor, ancak özelikle yakıt filtresinden memnun olmayanlar olmuş.

Ayrıca dışarıda bakım yaptırıp, daha sonra Ford'a gittiğinizde sistem artık bazı indirimleri vermiyor. Bu nedenle, çok önemli bir fark olmadığı sürece - eğer servisinden memnunsanız - Ford daha tercih edilebilir gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 2 Eylül 2018; 12:6:35 >
  • http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/ford--3-modelini-uretimden-kaldiriyor/85000/85941/

Arkadaşlar üretimden kalkacak modelleri içinde bizim Mondeo de var ilgili haber linki

• quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/ford--3-modelini-uretimden-kaldiriyor/85000/85941/

Arkadaşlar üretimden kalkacak modelleri içinde bizim Mondeo de var ilgili haber linki
    Ford bu konu ile ilgili gerekli açıklamayı yapmış.Üretimler durmayacak geliştirilerek yola devam edilecek diye.
    https://www.ototeknikveri.com/haber/16999/ford-mondeo-yu-bitirmeyecegiz-gelistirecegiz

Bu arada 08.09.2018 tarihinde 60.000 km bakımını yaptırdım.1000 tl tuttu.Polen ve mazot filtreleri baya tuzlu sanırım aynı bakım 1.5 yıl önce 700 tl tutmuştu.Enflasyonun reeldeki yansıması bariz belli oluyor.
    Ancak neredeyse aynı veya benzer parçaların değiştiği 2011 model focus bakımına 495 TL istediler.Sanırım garantimiz var diye söğüşleniyoruz :)

• Mondeolarınıza iyi bakın arkadaşlar, fiyatı 228.000 Tl olmuş.
  • ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Ahmet Bey inşallah sizin bilgi dogrudur.İnsan kullandığı aracın üretimden kalkmasına üzülüyor ister istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Mondeolarınıza iyi bakın arkadaşlar, fiyatı 228.000 Tl olmuş.
    Aynen fiyatlar uçmuş.Benim araba 274.000 tl ediyor sıfırı opsiyonlarla.

Bu arada arabanın baskı balatadan ses geliyor ara sıra değişik bir ses .Sürekli yapmıyor ama yapınca can sıkıyor.Servise sordum gittiği yere kadar gitsin bitince değişiriz dedi.Bende gidip parça fiyatını sordum 3700 tl dediler işçilik hariç.Açıkcası biraz canım sıkıldı henüz 58.000 km de ilk kez bir aracımın baskı balata sinyal verdi umarım yakında iş çıkartmaz banada.

• Arkadaşlar 45 bin bakımını yaptırdım , mazot filtresi hariç koç ailem indirimi %25 .617 tl tuttu.Geçen sene mazot filtresi dahil 450 tl vermiştim. Ford'un acıması yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

Arkadaşlar 45 bin bakımını yaptırdım , mazot filtresi hariç koç ailem indirimi %25 .617 tl tuttu.Geçen sene mazot filtresi dahil 450 tl vermiştim. Ford'un acıması yok.
    Şuanki ortamda fiyat normal sayılır.Aynı bakım toyota nın benzinlisinde benzin filtresi hariç 900 tl tutuyor.Ford çok sayılmaz hatta çoğu firmadan az bile.Ama malesef kriz her şeye fiyat olarak yansıdı.Bir süre ucuz hizmet ve ürün bulmak zor olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: dktref

Merhabalar. Mondeo alma arifesindeyim ilandaki aracı yorumlar mısınız.?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2016-mondeo-titanium-1.5-tdci-115-plus-led-far-plus-platin-beyaz-602427597/detay/
    İlandaki araç 1.5 TDCi değil, 1.6 TDCi.

O fiyat bandına çıkabiliyorsanız 1.5 TDCi alın. Daha az yakıt, daha iyi performans, daha yeni araç.

Mesela bunun gibi
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2018-mondeo-boyasiz-otomatik-park-pluskoltuk-isitma-plusgeri-gorus-607168705/detay

Arada o ses bendede geliyor. Pek kafaya takmadım gittiği yere kadar gitsin diyorum. Ford gurubunda özellikle baskı balata ve Volant genelde ses yapıyor.

Benim Volantta da hafif bir titreme vs ses mevcut. 107.xxx km de şuan araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Arada o ses bendede geliyor. Pek kafaya takmadım gittiği yere kadar gitsin diyorum. Ford gurubunda özellikle baskı balata ve Volant genelde ses yapıyor.

Benim Volantta da hafif bir titreme vs ses mevcut. 107.xxx km de şuan araç.
    Siz benim 2 katım yol yapmışsınız nerdeyse.Benim buraz erken başladı gibi.Ancak son 2 haftadır hiç ses yapmadı.Bakalım nekadar giderse okadar iyi artık.Bozulmadan değişmem :)

Zaten bozulmadan değiştirmenin bir anlamı yok. 85.ooo km de ses yapmaya başladı şuan 107.5oo falan oldu herhangi bir kaçırma falan yok baskı da.

Malûm ticari taksi olunca yol yapıyoruz ister istemez :) biraz forumdan uzak kaldım ama fırsat buldukça daha sık bakacağım artık.

• Halil Can ACAR H kullanıcısına yanıt
    Ticari kullanım olarak sizin deneyimleriniz önemli. Hayırlı işler olsun.
  • big_planner B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Şuan için hiçbir sorun çıkartmadı mondeo gayet mutluyuz :)

• İyi akşamlar arkadaşlar. Sync 2 için herhangi bir android interface dönüşümü mevcutmudur.

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.