Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blsdgm

Kısa mesafe kullanımdan dolayı partikül dolmuştur ondan dolayı uyarı veriyor. 3500 devir 20 dk sürmek gerekiyor. Yağda sorun yoksa serviste gaz fren pedalına birlikte basıp yazıyı silip bunu öneriyor
    Servis de gaz frene basıp sifirlayin dedi. Sifirladim hata vermiyor bakalım. Bu mazot karışması falan duydum onla alakalı değildir heralde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • murat425 kullanıcısına yanıt
    Doğru işlem yapmışsınız merak etmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Beyler yetkili serviste 93 bin km'de yağın değişti bugün 97.500 km'de yağın değişmesi gerek diye bir uyarı çıktı. Sıfırlama yı mi unuttular acaba.
    Servise gittiğinizde ekranda yağ değişim uyarısı yoksa servis yağ çevrimini sıfırlamaz.Süre veya km ne zaman dolarsa tekrar uyarı veriri.En güzeli uyarı verdikçe sıfırlayın gitsin.Ben 48.000 km dir bu şekilde kullanıyorum sorun yok.
  • Merhaba arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyordum. Vakit vs sorunlarından ötürü. Artık biraz daha aktif olabilirim.

Bu süre zarfında aracım 78.ooo km ye geldi. Gayet mutlu şekilde ilerliyoruz. :)

• jimijimi J kullanıcısına yanıt
    Ben de 2016 mondeo dizel vardı. Aynı sorun bende de oldu. Şehir içi kullanıma bağladılar. Değişim talep ettim 36 bin üstte para istediler. Akıllarınca takas edelim diyorlardı. Kafam rahat etmedi çok sevdiğim göz bebeğimi satmak zorunda kaldım. Ford otosan bu ayıpla yaşasın, mondeoyu heder ettiler yazık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bortecinenumu kullanıcısına yanıt
    Dava açtık. Titantum 2018 focus takas edelim dediler. Bakalım biz sıfır mondeoda ısrarcıyız.
  • Bu sorunun (aslında sorun değil çevre koruma yontemi) kesin çözümü yazılımsal olarak partikül filtresini iptal ettirmek onuda 1000 tl ye yapıyorlarmış ve hiç bir sorun kalmıyor muş. Garanti bitince yaptıracağım.

• Arkadaşlar 3.yılı doldurmaya ramak kalmışken Mondeo beni yine teknolojisiyle mutlu etti.Klorifer sistemi açık vaziyette yüksek hızla çalışırken eşimin telefonu araca bağlıydı ve arama yapmaya başladığında bir anda o yüksek fan sesi minumum seviyeye iniyor , görüşme bitince eski seviyesine dönüyor.Güzel ve kaliteli bir detay.

• ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Güzel bir ayrıntı Mondeo'nun kullandıkça bizleri sasirtacagini daha önce söylemiştim :)

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=113469303

Gerçekten ince düşünmüşler Mondeo'yu tasarlarken. Buram buram kalite kokuyor, keyif veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 20 Mayıs 2018; 14:36:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

Arkadaşlar 3.yılı doldurmaya ramak kalmışken Mondeo beni yine teknolojisiyle mutlu etti.Klorifer sistemi açık vaziyette yüksek hızla çalışırken eşimin telefonu araca bağlıydı ve arama yapmaya başladığında bir anda o yüksek fan sesi minumum seviyeye iniyor , görüşme bitince eski seviyesine dönüyor.Güzel ve kaliteli bir detay.
    Selamlar,
    Telefon Bluetooth ustunden bagliyken klimada da ayni davranisi sergiliyor.
    Ilaveten TR'de aktif mi bilmiyorum; fakat soyle bir ozellik daha var. Bunun icin telefonun araca bagli olmasi ve internet erisiminin acik olmasi lazim.
    Istediginiz anda aractan saglik raporu cekebiliyorsunuz.
    Su bilgileri veriyor:
  • Sağlık raporu için telefonla bağlandıktan sonra hangi adımları izlemeliyiz.

• quote:

Sağlık raporu için telefonla bağlandıktan sonra hangi adımları izlemeliyiz.
    Selam,

Hocam bendeki dokuman ingilizce, asagiya koyuyorum ekran goruntusunu.
    Ford sitesinden bakinirken dikkatimi iki husus cekti:
    1. Dokumana gore bu ozelliklik sadece ABD icin gecerli.
    2. Bu ozellik 01.08.2018'de kullanima kapatilacak. Gerekceleri ise o zaman icin kullanilan teknolojinin artik desteklenmiyor olmasi. Amerikalilar boyle iste, vurup kaciyorlar. Kimbilir kim satti onlara bu ozelligi. Simdi 'hadi bana eyvallah' diyor.

• Açıklama için teşekkür ederim.

Hocam bu otomotiv sektörünün fırıldakları bitmez.Bizim araçlarda 4 tekerlekten hava basıncını anlık gösterme özelliği varken T.C de açık değil.Bizden bazı arkadaşlar bunu açmıştı.Buna benzer örnekler çok var.

• Arkadaşlar peugeot 508 1.6 thp 2011 marka aracı sattım. Niyetim 1.5 ecoboost titanyum paket bir mondeo almak.

Siz değer forum üyelerine bir kaç sorum olacak.

2015 ve 2016 yılında üretilen mondeo larda ne gibi farklılık var örneğin 2016 yilinda ki mondeo larda bazi farklılık varmış.sizlere gore en iyi tercih hangi üretim bandındaki mondeo. Aracın diğer özellikleri ni daha defalarca araştırdım

Kafa takılan bu ay ay ve yılda değişen üretim sorunu.

Örneğin 2016 modelde led farlar hale opsiyonlu mu.sync 3 2016 modeller de standart olarak hepsinde varmi.

Detaylı bir bilgi verirseniz cok sevinirim. Ilginize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozo810 -- 23 Mayıs 2018; 11:5:29 >
  • Arkadaşım 2015 ve 2016 modelde abartı bir değişiklik yok .2016 yılı değişiklik en bariz yakalayacağın nokta sis farları üzerine gündüz led geldi ve Sync 2 de vitesi önünde Sync yazısı var 3 te bu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozo810

Arkadaşlar peugeot 508 1.6 thp 2011 marka aracı sattım. Niyetim 1.5 ecoboost titanyum paket bir mondeo almak.

Siz değer forum üyelerine bir kaç sorum olacak.

2015 ve 2016 yılında üretilen mondeo larda ne gibi farklılık var örneğin 2016 yilinda ki mondeo larda bazi farklılık varmış.sizlere gore en iyi tercih hangi üretim bandındaki mondeo. Aracın diğer özellikleri ni daha defalarca araştırdım

Kafa takılan bu ay ay ve yılda değişen üretim sorunu.

Örneğin 2016 modelde led farlar hale opsiyonlu mu.sync 3 2016 modeller de standart olarak hepsinde varmi.

Detaylı bir bilgi verirseniz cok sevinirim. Ilginize teşekkürler.
    2015 Şubat - 2016 Eylül arası:

Sync2 var
    Navigasyon standart geliyor
    Gündüz ledsiz yuvarlak halojen sis farı var
    Aktif ızgara kapağı var
    Euro 5 emisyon standartları var
    Start-stop sistemi yok
    A/V Video girişi var
    2 USB girişi var
    Sadece 17 jant ile sunuldu

2016 Eylül ve sonrası:

Sync3 var
    Navigasyon Eylül-Aralik arası standart, sonrasında opsiyonlu geliyor
    Gündüz ledli çok şık bir sis farı var
    Aktif ızgara kapağı yok
    Euro 6 emisyon standartları var
    Start-stop sistemi var
    A/V Video girişi yok
    1 USB girişi var
    18 jant opsiyonel sunuldu

Not: Aktif ızgara kapağı nedir derseniz, buyrun:https://blog.ford.com.tr/aktif-on-izgara-efkan-gucvardar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 24 Mayıs 2018; 18:13:48 >
  • Arkadaşlar Mondeolarınıza gizli menüden özellik eklemek isteyenlere gelsin bunlar. Bir arkadaş uğraşmış yapmış böyle videoları var meraklılarına duyurulur.
    https://www.youtube.com/channel/UCbEPcZzB1BC6zSH-aOobuXQ
  • blacksat B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bu özellikleri Kocaeli Yalova veya İstanbul Anadolu yakasında açabilecek varsa yardımcı olabilirmi .

• Değerli arkadaşlar Ford Amerika mondeo üretimini 2020 de bitireceğini açıkladı. Mustang, kuga vb. İle yola devam edecekmiş. Ben çok kötü karar diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar bu özellikleri Kocaeli Yalova veya İstanbul Anadolu yakasında açabilecek varsa yardımcı olabilirmi .
    Bursa merkeze gelirseniz ben yardımcı olurum
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.