Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
177.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bortecinenumu

Değerli arkadaşlar Ford Amerika mondeo üretimini 2020 de bitireceğini açıkladı. Mustang, kuga vb. İle yola devam edecekmiş. Ben çok kötü karar diye düşünüyorum.
    Selam,
    Evet hocam oyle bir durum var. Burada dogru durust awd sedan yapan firma yok. Yoksa arabalar cok yakisikli; ama awd olmayinca secenekler cok sinirli kaliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksat

Bursa merkeze gelirseniz ben yardımcı olurum

Alıntıları Göster
    Bursa'da akrabalar var , ziyaretlerine gittiğimde sizle iletişime geçmek isterim.

Telefonumu veriyorum çağrı atarsanız sevinirim

0555 243 27 72

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salı günü 764 km’lik Niksar-Tokat —> İstanbul yapacağım. Aracım 1.6 tdci. Maksimum 5.5 lt/100 km yakar diye düşünüyorum. Depoyu fulleyip yola çıkacağım, bakalım ne kadar yakacak :)

• mercedes gitti mondeo geldi beyler 😊bende mondeocu oldum artik

• quote:

Orijinalden alıntı: landscapee

mercedes gitti mondeo geldi beyler 😊bende mondeocu oldum artik

Aracınız hayırlı olsun,Mercedes ten sonra Mondeo hakkındaki görüşlerinizi duymak isteriz.Tebi bir süre kullanıp ona göre değerlendirme yapmak daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan724

Bu mesaj silindi.
    Bu yakıt değeri gerçekten Manavgattan Konyaya giderken mi elde ettiniz,yoksa Konyadan Manavgata mı?Çünkü Manavgattan Konyaya bu değere ulaşmak imkansız gibi birşey.Ben yılda en az 15 kez bu yolu git gel kullanıyorum bu değere hiç yaklaşamadım.Gitgel en düşük ortalamam 6.1 oluyor :)
  • Arkadaşlar hafif cukurlarda on tekerleklerden (ya da sadece sol onden tam emin degilim) cik cik ses geliyor, bu sorunu yasayan ve cozen var mi?

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Tabikide konya manavgat hocam bu :) son 9 aydır her ay gidip geliyorum ama konya antalya arasi konyaya giderken ortalama 4.8 -4.9 dönüşte 3.9-4.0 civarı yakıyor sakın kullanırım ama genelde 100 110 arasi hız sabitleyici ile çoğu yolu.. temmuzda konya yolculuğu sonrası yine çekerim olmazsa fotoğraf :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan724 -- 18 Haziran 2018; 21:21:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Arkadaşlar hafif cukurlarda on tekerleklerden (ya da sadece sol onden tam emin degilim) cik cik ses geliyor, bu sorunu yasayan ve cozen var mi?
    O ses balatanın incelemesi nedeniyle kaliperden geliyor önemli birşey değil.

• 758 km'lik Niksar/Tokat --> İstanbul tuketimim 5.2 lt/100 km olarak gerceklesti arkadaslar. Bagaj full dolu, 4 yetiskin. Yolun yarisinda klima acik, otobana kadar 110 km/s, otobandan sonra 130 km/s hizla geldim. Super yaktı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

O ses balatanın incelemesi nedeniyle kaliperden geliyor önemli birşey değil.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam, yapilmasi gereken birsey var mi peki? Balatalar bitene kadar boyle mi kullanacagiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Arkadaşlar hafif cukurlarda on tekerleklerden (ya da sadece sol onden tam emin degilim) cik cik ses geliyor, bu sorunu yasayan ve cozen var mi?
    O ses bendede var.Gıcık bir ses camlar açıkken duyuluyor.Ancak balata incelmesinden mi bilmiyorum çünkü 30.000 bakımında bu sorunu söylemiştim bişeyler yaptılar bir süre ses duymadım.Araya kış girdi camlar kapalı iken ses zaten duyulmuyordu.Bu yaz yine aynı sesle karşılaştım.Ozaman sanki amortisör kafalarında gevşeme var diye birşey söylemişlerdi.Sıktık demişlerdi mantıklı gelmemişti ama ses kesilmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan724

Tabikide konya manavgat hocam bu :) son 9 aydır her ay gidip geliyorum ama konya antalya arasi konyaya giderken ortalama 4.8 -4.9 dönüşte 3.9-4.0 civarı yakıyor sakın kullanırım ama genelde 100 110 arasi hız sabitleyici ile çoğu yolu.. temmuzda konya yolculuğu sonrası yine çekerim olmazsa fotoğraf :)
    Açıkcası her ne olursa olsun sizin araç baya az yakıyor.Ben 100 km sabit hız ile deneme yaptım Serik merkeze kadar en düşük 4.9 ile gidebildim.Sanırım sizin araç trend ve lastik ebadı tüketimi baya etkiliyor.Ben basmazsam yani genel olarak 110 km sabit hız ile git gel 6.1 .Basarsam 6.5 falan yakıyor o yüzden basıyorum :)
  • İstanbul-Niksar yolculugunu hayirlisiyla tamamladik. Ortalamayi 5.5 olarak tahmin etmistim 5.6 cikti :) 1657 kmlik yolun 150 kmsi istanbul sehir ici, bunun 50 kmsi de dur kalk trafiktir. Sehir icinde ve donus yolunda klima surekli acikti.

Boluya kadar otobanda 130 km/s, geri kalaninda sehir merkezleri haric 115-120 km/s arasi gelindi.

Aracta 4 yetiskin, 2 orta boy valiz ve ivir zivir esyalar vardi.

Buyrun bu da degerlerim:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci541 -- 23 Haziran 2018; 21:43:40 >

• bende 1.6 tdci mondeo var cok az yakiyor bu arac yahu gemi gibi olmasina ragmen megane bile daha fazla yakiyirdu

• Arkadaşlar bizim araçların bazılarında partikül filtresinden dolayı sürekli yağ değişimi uyarısı veriyordu. Facebook Mondeo Mk5 Türkiye grubunda bir arkadaş servis aracılığıyla bu sorunu çözdü .Sorun sıcaklık algılayıcı sensörden kaynaklanıyor muş bilginiz olsun.Sensör değişince uyarı ve yağa mazot karışma olayı kesilmiş. Bu uyarıyı alan arkadaşlar servise giderek sensörle ilgili başvuruda bulunsun hatta sensör değişimi ile ilgili olarak ısrarcı olsunlar.
  • Arkadaşlar aracın 45 bin km bakım zamanı geldi . Son dönemde bakım yaptıran varsa fiyat bilgisi verebilirsiniz.

• ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Nisan ayında Malatya Ilıcak bayi de 15000 bakıma girdim 500 TL ye mal oldu. Zaten 15-45-60 bakımlarında genellikle aynı işlem yapılıyor çok fiyat farkı olmaması lazım.
  • ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Selam,

30bin mil icin 10bin km otede yaptirilan bakim ucreti $50.
    Sadece yag islemleri yapiliyor, bir de lastik rotasyonu.
    Hava filtrelerini gerek olmadigi icin degistirmemislerdi.
  • Merhabalar.. 2015 mondeo aracimda 215/60/16 orjinal lastikleri var ve 60000 km ye geldi 4 lastik birden değiştirmeyi düşünüyorum.. Nokian 4 mevsim lastiklerinden almayı planlıyorum ama 4 lastik 1800 lirayı buluyor.. Eğer lastik boyutlarını 205/60/16 olarak düşürürsem 400 lira daha ucuza mâl oluyor..bu değişiklik etkiler mi aracı yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.