Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.931
Cevap
34
Favori
177.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017'lerde navigasyon yok. Ama 2016'nın 2.yarısında üretilen sync3'lü mondeolarda navigasyon var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

2.el 2016 Otm. Mondeo fiyatları 95-100 Bin civarı.

Sync3 olan 2016 Otm. Mondeolar ise 110 binden başlıyor.

Sync3 için 15 Bin fazla vermeye değer mi?

Sync 2 basmatik,sync 3 dokunmatik :) Bütçeniz yeterliyse sync 3 tercih edilir tabiki.
  • Sync 3´te navi olmaması çok da önemli değil, zira android aıto veya apple car play entegrasyonu ile gayet güzel ve güncel bir navigasyon sahibi oluyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SYnc3 cihaza iphone telefonu kablo ile bağlıyorum. daha önce sync2 connect kullanmıştım.
    sync3 ile telefondaki güncel haritalarla yol almak adres bulmak çok daha hızlı ve güvenli..
    sync3e kablo ile bağladığım iphone ile telefona yüklü spotify uygulamasınıda tam olarak kullanıyorum.
    usb üzerine artık şarkı yükleyip araca takmak yerine spotify ile 30milyon şarkı aracın ekranında ..

sync2 ile 3 arasında dağlar kadar fark var açıkçası.
  • FireStorm kullanıcısına yanıt
    sync2 mağdurları olarak bizden her sene güncel harita için cd kart almamızı sağlamaya çalışan zihniyeti kınıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

sync2 mağdurları olarak bizden her sene güncel harita için cd kart almamızı sağlamaya çalışan zihniyeti kınıyorum.

BEn o kartı hiç almadım.Sync2 de navigasyon var diye satıyorlar ama ben hala telefonumdan navigasyon kullanıyorum.Bazen tepem atıyor sistemi komple değiştirsem mi diye düşünmüyor değilim.Sırf Sony teyp ses kalitesine sebep kendimi frenliyorum.Aslında Komple Tesla modelindeki gibi olan sistem baya gözüme cazip geliyor bu aralar.Sync2 ve bagaj kapağı bu araçların en kötü yönleri :)Sync 3 gerçekten iyi bir sistem.
  • Arkadaşlar benim araç 2016 titanyum. Ben sorunum ses sistemi ile isedigim kalitede ses alamıyorum . Ayarları ile oynadım gene olmadı bunun özel bir ayarı var mı . Fiesta bindim sistemi Sony bile değil ama ses kalitesi benimkinden daha iyi. Bendemi sorun var yoksa bu Sony bu şekildemi.

• Arkadaşlar, geçen gün fren sırasında sağ ön tekerlekten ıslık sesi gelmeye başladı ve fren yumuşadı, hemen çektim servise. Ön balatalar bitmiş, sağ ön balata diski çizmeye başlamış. Baktım ben de, disk hakikaten plak gibi derince çizilmiş ve aşırı ısınmıştı. Diskte böylesi bir arızada araç sinyal vermeliydi, hayret dediler. Sonuç 4 balata ve 2 disk değişti, biraz erken de olsa 45bin bakımı da yapıldı. Demem o ki sensörlere çok güvenmeyin, arada disklerinize bakın, hafif iz başlamışsa disk çizilmeden balataları kontrol ettirin. Hem güvenliğiniz hem de cebiniz için. Selamlar herkese.

• Ses kalitesi olarak ben sorun yaşamadım.Daha önce kullandığım c-max araçlarımdaki Sony sistemden pek bir farkı yok.Gayet yeterli düzeyde ve kaliteli ses çıkışı var.Açıkcası sizdeki sistemde mi sorun var yoksa beklentileriniz mi daha yüksek bilemedim.
  • Benim araç 41.000 km oldu 3000 km sonra 3. bakımına girecek henüz fren sorunu yaşamadım ancak şöyle bir durum var araç uzun süre yani geceden sabah kadar park halinde kaldıktan sonra ilk kalkışta arka sağ tekerden sürtme sesi geliyor balata sürtme sesi gibi gıcık tiz bir ses.Biraz ilerleyince ses kesiliyor bakımda onuda söyliyeceğim bakalım balatalarla ilgili bir sıkıntımı var göreceğiz.
    Kullanım tarzı ve güzergah balata aşınmasını baya etkiliyor.Sizinkilerde erken aşınmış gibi biraz geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar, techno pakette bulunan şehir içi aktif güvenlik sisteminde; öndeki aracın durmasıyla aracımızın otomatik durması durumunu yaşayan oldu mu? Böyle bir tecrübesi yada videosu olan varsa paylaşabilirmi? Nette pek videosunu bulamadım da..
  • Arkadaşlar Mondeo yı alalı 2.5 yıl oldu ama bir özelliğine bakmak burda önceki sayfalarda yazılmasına karşın hiç aklıma gelmemişti.

Gerçi serviste ve kitapçıkta da bu özellik anlatılmıyor.

Radyotörün önündeki flapların çalışma sistemine baktım Marşa basıldığı anda kendisini kapatıyor buda aracın çok çabuk ısınması demek oluyor .

Gerçekten güzel ve işe yarayan bir sistem.

Belki biliniyordu ama yinede paylaşmak istedim.

• arkadaşlar bende mondeo 2016 titanium kasa kullanıcısıyım biraz dolu paket aldım alırken masajlı koltuk falanda var araçta ama aksesuar yapmak istiyorum sizce ne yapabilirim, mustang farları taksam iyi olur mu veya başka bir fikri olan var mı araç için dışardan gösterimini arttıracak aksesuar ne olabilir diye düşünüyorum
  • quote:

Arkadaşlar Mondeo yı alalı 2.5 yıl oldu ama bir özelliğine bakmak burda önceki sayfalarda yazılmasına karşın hiç aklıma gelmemişti.

Radyotörün önündeki flapların çalışma sistemine baktım Marşa basıldığı anda kendisini kapatıyor buda aracın çok çabuk ısınması demek oluyor .

2015 modelinde mevcutmu bu özellik? Olup olmadığını anlayabiliyormuyuz gözlemler?

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksat

quote:

Arkadaşlar Mondeo yı alalı 2.5 yıl oldu ama bir özelliğine bakmak burda önceki sayfalarda yazılmasına karşın hiç aklıma gelmemişti.

2015 modelinde mevcutmu bu özellik? Olup olmadığını anlayabiliyormuyuz gözlemler?

Evet var benim Mondeo da 2015 model titanium .Aracı çalıştırmadan önce ön ızgaradan bakıldığında radyatör görülüyor, çalıştırdıktan sonra bakılınca flaplar kapandığından radyatör görünmüyor.

Motor belirli bir sıcaklığa ulaşınca tekrar açık konumuna dönüyor.

• blacksat B kullanıcısına yanıt
    Benim araçta bu özellik var.Denemek için arkadaşlar bez tuttular 40 km üst limitte hızla beze doğru sürdüm ve araç direk frene bastı ve dörtlüleri yaktı ,ekrandada uyarı yazısı çıkıyor.Açıkcası trafikte hiç devreye gircek pozisyon olmadı ama sistem çalışıyor.En son aracı park ederken bir yapraklı çalı parçası yüzünden sistem devreye girdi araçtakiler ve bende ne olduğunu ilk anlayamadık ,araç aniden fren yapınca herkes bana hayırdır noldu diye sormaya başladı :) Sonra durumu anladım tabi.Sonuç olarak çok iyi çalışan bir sistem,şehir içinde önünüzde aniden duran araçlara karşı bizi kazalardan koruyacağı kesin.

• ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Evet bende bakmıştım aktif radyatör ızgarası açılıp kapanabiliyor.Benim aracımdada var.Gayet iyi düşünülmüş bir teknoloji.

• Arkadaşlar aracına kurumsal firmalardan performans yazılımı artıran varmı?

• Merhabalar ben de aracımı satacağım. 2016 1.6 beyaz renk. Seramik kaplama ince Stepne, geniş bagaj, bagaj havuzu kauçuk paspas, ilan no 502232648

• bortecinenumu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı satışlar.Fiyat düşük gibi geldi bana ama siz bilirsiniz tabi.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.