Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Benim araç 2015 titanium biraz önce arabanın silecek suyu bitti ama bitmeden önce bir uyarı vermedi, bu özellik bizim Mondeo da yokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Demekki yok :))

• ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Sn. Odaklan,

Ford, yeni modellerde bu sensörü koymamış. Rusyadan biri sensörü satın alıp takmış, sonra Elm cihazı ile BCM ve IPC konfigurasyonunu ayarlayarak açmıştı. Sayfayı bulursam buraya ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 5 Kasım 2017; 21:35:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vgun

Sn. Odaklan,

Ford, yeni modellerde bu sensörü koymamış. Rusyadan biri sensörü satın alıp takmış, sonra Elm cihazı ile BCM ve IPC konfigurasyonunu ayarlayarak açmıştı. Sayfayı bulursam buraya ekleyeyim.

Teşekkürler . Bu özelliğin bazı Ford modellerinde olduğunu biliyorum bizdede vardır diye düşünüyordum , yol bilgisayarı kurcalamalarda fayda sağlamayınca sorayım dedim.

biliyoruzki bizim forum arkadaşları araştırma konusunda muhteşem.

• Arkadaşlar, Rus arkadaşın yaptığı işlemi bulamadım ama Alman bir arkadaş da yapmış, biraz daha detaylı bilgi vereyim.

Kuzey Avrupa'da bazı ülkelerde mevzuat gereği araçta far yıkama donanımı mecburi. Ford, bu ülkelerde cam suyunun daha çabuk biteceğini bildiğinden, araç sahiplerinin konforunu düşünerek Mondeo'lara cam suyu sensörü donanımını eklemiş.

Alman bir Mondeo sahibi de, ilgili OEM parçayı alarak aracına takmış ve bu sistemi çalıştırmış.

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ

Bu arkadaşın yaptığı işlem için gerekli parça kodları:

Yıkama sıvısı seviyesi sensörü
    5301177 EM2B-17B649-AA
    € 36.65

Su deposu
    5180730 DP53-17C633-AA
    € 8.72

Parçalar:

Montaj işlemleri:

Araçta bağlanacak soket:

IPC'de yapilacak değişiklik:

720-02-01 alanında 13. bit set edilecek (1)

Yapmak isteyen olursa başlangıç aşamasında faydalı olabilir.

Ford, bu konuda kullanıcılardan bayilere yoğun talep gelince, 2016 Aralık'tan itibaren üretilen bütün EU spec (Avrupa) araçlara bu sensörü eklemiş. Türkiye'de bir bakmak lazım belki vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 9 Kasım 2017; 22:32:31 >

• Yukarıda resimde paylaşılan görüntüdeki tabela okuma sensörünün peşine düşüyorum.
    2016 connect x-pakete koyduğu donanımı nerdeyse 1.5 katı fiyata sattığı mondeoya koymaktan imtina etmiş ford efendi.
    çapraz trafik uyarısı yok.. kör noktada aynada sadece bir led yanıp sönüyor.. connectte ise led ışık bir süre yanıp sonra sesli ikazla uyarmaya devam ediyordu..
    Küçük gibi gözüken önemli eksiklikler bunlar.
    Adamlar 2017 modelinde vites kolunu kaldırıp yuvarlak bir zımbırtı ile vites değiştiriyor.. bizde hala 2015 yılındaki sis farlarını bile güncellemeden araç satıyor otosan..
    araba güzel.. ama acaba talismana yoğunlaşsam dahamı iyi olurdu diye kafam dönüp duruyor..
  • FireStorm kullanıcısına yanıt
    Sn. FireStorm,

Sanırım sizde tekno paket var. Bu durumda, "şerit takip sistemi" de var. Yanlış bilmiyorsam, "Şerit takip sistemi" ile "trafik işareti tanıma sistemi" aynı sensörü kullanıyor.

Yani aslında yapmanız gereken, IPC'den bir değeri değiştirmek. İşte onu bulmamız lazım.

Hatta, araçlarımızda "adaptif cruise control" olsaydı, istediğimiz zaman trafik işareti tanıma sistemini "akıllı hız limiti" için kullanabilecektik. Yani, yolda 50 km hız limiti işareti varsa, biz gaza bassak bile, araç otomatik olarak 50 km'yi geçmeyecek şekilde gidecekti.

Kör nokta uyarı sistemi varsa, çapraz trafik uyarı sistemi de açılabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 10 Kasım 2017; 15:27:0 >
  • Merhaba arkadaşlar, aracımın ön tamponunda oluşan küçük bir hasardan dolayı, ön tamponu servis dışında, sanayide boyattım. Tampon araca takıldaktan sonra, araç sürekli fan açıyor, fan devamlı çalışıyor, klima kapalı. Bunun sebebi ne olabilir?

• Tampon üstündeki ızgaranın arkasında hava sıcaklığına göre açılıp kapanan flaplar var o sistem bozulmuş olabilirmi sadece bir tahmin.

• Hocam cevabınız için teşekkürler, aracı bıraktığım yer ile telefonda konuştum, biz aracınıza tampon dışında hiçbir müdahalede bulunmadık, araç bize geldiğindede radyatörde vs en ufak bir hasar yoktu dediler, araç ön tamponun sol köşeşinde sadece bir karışlık alanda hasar aldı sadece, orayı onarıp tamponu boyadılar, internetten biraz araştırdığımda fan açma olayı dpf tıkanması ile alakalıda olabiliyormuş, aracı yüksek devirde 20-30 dk kullanmak gerekiyormuş, benim sorunum tampondan dolayımı yoksa dpf olayından mı bilemedim

• vgun V kullanıcısına yanıt
    Sayın Vgun;
    Tekno paket ve adaptif far var titanium seçeneğine ilave olarak.
    Bugün aracı aldığım Şahsuvaroğluna gittim.
    Yeni araç alanları ilk kontrol için çağırıyorlar.
    Baş teknisyen ile görüştüm.
    Yok sizin araçta navigasyon yok onun için tabela okuma olmuyor.
    Dedim yokmu başka bir yolu. yok imkansız diyor. fazla uğraşamadım .
    Dediğiniz gibi araca bağlanıp bazı özelliklerini açabilecek bir servis usta var mı acaba tanıdığınız?
    Bu işi çok kafaya takmak istemedim.
    Lakin Avrupa versiyonlarda olan bir çok özellik bize kırpılarak veriliyor.
    Bizim sesimiz bir sürü ötv kdv ödeyerek kullandığımız için çıkamıyor bir türlü..
    Sonuçta istediğim özellik yada özellikler ticari araca bile konuluyor ve markanın üst segment diye adlandırdığı araca konulmuyorsa .. işte orda biz son kullanıcıya iş düşüyor.
    Fabrikayı satıcıyı getireni sürekli sıkıştırıp bu kırpmalardan vazgeçmedikleri taktirde bir daha showroomlarına adım atmayacağımız net olarak anlatsak göstersek .. kesin bir şeyler değişir..
    Yada aman ne uğraşacağım. söylerim reise .. cam filminden sonra fordlarada bir el atsın

• FireStorm kullanıcısına yanıt
    Sn. FireStorm,

Onlar öyle dedikten sonra kılavuza baktım. 388. sayfada, bu sistemin bir şekilde navigasyonla entegre çalıştığı yazıyor. Ancak böyle olması, imkansız olduğu anlamına gelmez diye düşünüyorum. Bu sistem, donanımsal olarak navigasyondan bağımsız. Ama ford, yazılımsal olarak bağ kurmuş olabilir. Bu da cozulemeyecek bir durum değil bence.

Bu tür ince işlerde servisler ve ustalar yetersiz kalıyor maalesef. Standart prosedürlerin dışına da çıkamıyorlar haklı olarak. Bizler de kendi cabalarimizla çözmeye calisiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 11 Kasım 2017; 11:39:4 >
  • Benim araçtaki sıkıntının nedeni, tamponun arkasında kalan soketlerden bir tanesi tam oturtulmadığı için olmuş, şuanda problem yok.

• İyi akşamlar arkadaşlar. Farlarım çalışmıyor sanırım sigortası attı. Sigorta panosunu bulamadım bilen arkadaşlar acilen iletişime geçebilir mi. 0534 710 00 82

• Dün 15000 bakımını yaptırdım Mondeo’mun. 404 tl tuttu. Bir de yanında kış bakım seti hediye ettiler. Bence güzel fiyat. Sanayide yaptırsak 300’den aşağı çıkmaz sanki. Artı standart kontroller yapıldı. Bagaj kapağı gıcırdıyordu onun yağlamışlar. Dikiz aynasının ordan hafif bir tıkırtı geliyordu onu da halletmişler.

Bir de oradaki çalışan necvox sistem takabiliriz aracınıza dedi. Fiyat 2200 tl. Faydası ne olacak dedim; geri görüş kamerası, android sistem entegrasyonu, navigasyon dedi. Benim araç sync 3lü olduğu için android auto ile navigasyonu zaten kullanabiliyorum. Video özelliği olsa iyi ama olmazsa olmaz değil, istenirse daha önce yazdığım gibi iphone jailbreak yoluyla video, internet herşey geliyor. Tek faydası geri görüş kamerası olacaktı; onun için de 2200 tlye değmez diye düşünüyorum.

Bayii, Tokat Oruçlar bu arada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • erci541 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Sn. erci541,

Fiyat olarak oldukça uygun görünüyor. Mümkün olursa, nelerin değiştiğini ve faturayı paylaşabilir misiniz?

Bence üçüncü parti bilgi - eğlence sistemlerinden uzak durmakta fayda var. Uzun vadede pişman edebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 19 Kasım 2017; 10:8:21 >
  • İyi günler.

İkinci el fiyatının uygun olmasından dolayı 2016 model

benzinli powershift titanyum almak istiyorum. 2016'nın ortalarında SYNC 2'den 3'e geçildi. Sahibinden'deki araçlarda SYNC 3 olduğunu nasıl anlarız?

• Teşekkür ederim @vgun kardeş. Faturaları paylaşıyorum.

@53*MURAT, vites kolunun arkasında sync yazısı var. Sadece SYNC yazarsa, sync 3’tür. SUNC BY MICROSOFT yazarsa sync 2’dir. Bir de ekran 4 parçalı ve beyaz renk ağırlıktaysa sync 3 olur.
     YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ

• erci541 E kullanıcısına yanıt
    Sn. erci541,

Teşekkür ederim. Bizler için de referans olması açısından, fatura ayrıntılarının burada olması çok faydalı. Fiyatlar ve işlemler gayet güzel. Tekrar güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vgun -- 20 Kasım 2017; 22:3:22 >
  • 404 TL bana da uygun geldi vgun kardeşim. Benim de forumdan öğrendiğim bir çok şey oldu ve hala oluyor. Şimdiki hedefim elm 327 cihazı ile mondeomun bir takım gizli özelliklerini açmak. :) Mesela; hareket ettikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi, geri viteste sağ aynanın aşağı inmesi,orta ekranda dijital hız göstergesi, kapalı iken sync ekranında tarih ve saatin gösterilmesi vs vs. Fakat kodlamaya pek zaman ayıramadım, yabancı forumlarda bu konuda paylaşımlar var. Tabii önceki sayfalarda da bu konuda sohbet edilmişti. Boş bir zaman bulup ilgilenmem gerekiyor artık.

Keyifli sürüşler arkadaşlar...

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.