Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SakinAdam16

merhabalar aklıma mondeo 1.6tdci modeli var ancak yakıt tüketimi nasıldır? Kronik arızası varmıdır ve genel itibariyle şikayet edilen yönü nedir?
    örnek ilan:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-t-t-motors-dan-ford-mondeo-1.6-tdi-titanium-520966861/detay

Merhaba. Geniş, sessizlik ve konforu üst düzeyde sunabilen, aynı zamanda da ekonomik aile aracı diyebilirim.
    Tüketim sizi üzmez. Ortalama tüketimim karışıkta 5.5 lt/100km (yol bilgisayarı).
    Bu forumu incelerseniz artı eksi yönlerini bulabilirsiniz. Park yeri sorununuz yoksa, sürekli şehir içi kullanmak durumunda değilseniz sizi tatmin eder.
  • big_planner B kullanıcısına yanıt
    passat(boş paket) ve bu araç arasında yoğunlaşacağım ama kararsızım. bütçem 100-105civarı maksimum. sizce artıları eksileri nedir 2 aracın. maalesef şuan 2-3 günde bir internete bağlanma durumum var. teşekkür ederim cevabınız için.
  • Dizel otamtik takıntın yoksa mondeo nun yanından bile geçemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu lastik basınç göstergesi ve dijital hız göstergesini hayalet ekranda açan , Kocaeli ve İstanbul Anadolu yakasında olan kimse varmı acaba? Varsa kendisinden yardım rica edecem .

• quote:

Orijinalden alıntı: kazimaydin443

Hocam benin aracımda hem sync 3 hem navi var yani navili versiyonları da var ve bana sorarsanız bu ekran gerçekten verilen farkı hakediyor sonuna kadar pıt pıt tüm işlemler sıfır gecikme denebilir bir araba için gayet iyi tepkiler.

merhaba,

sync 3'Ün navigasyonlu ve navigasyonsuz diye 2 ayrı tipi mi var?
  • Geçen hafta sonu arkadaşımın yeni kuga sını kullandım 1.5 Tdci otomatik titanium .araç hakında yorum yapmak pek istemiyorum ama , en azından bu donanım seviyesinde gösterge hayalet ekran olmalıydı , vitesin şekli ve konumlandırılmış olduğu yer hiç olmamış ticari araç hissi verdi bana.

beni şaşırtan bi olayda Sync 3 te klima komutu yok .

Tek güzel tarafı dizel otomatik çok iyi çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ODAKLAN

Geçen hafta sonu arkadaşımın yeni kuga sını kullandım 1.5 Tdci otomatik titanium .araç hakında yorum yapmak pek istemiyorum ama , en azından bu donanım seviyesinde gösterge hayalet ekran olmalıydı , vitesin şekli ve konumlandırılmış olduğu yer hiç olmamış ticari araç hissi verdi bana.

beni şaşırtan bi olayda Sync 3 te klima komutu yok .

Tek güzel tarafı dizel otomatik çok iyi çalışıyor.

klima kontrolleri zaten sync 3 ekranın hemen altında, ayrıca ekranda görünmesine ne gerek var ki?

veya ekranda çıkacak olsa zaten ayrıca klima kontrol ünitesine gerek olur mu?
  • Ben sesli komuttan bahsediyorum , bizde klima deyip istediğin dereceyi veya favori ısı dediğinde 22 derece otomatik gelir max ısı dediğinde aynı şekilde en son ısı derecesini sistem otomatik ayarlıyor.fan hızınıda sesli komutla yükseltip alçalta biliyorsunuz.

• Bunu yeni öğrendim, teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_turedi

Benim araç 41.000 km oldu 3000 km sonra 3. bakımına girecek henüz fren sorunu yaşamadım ancak şöyle bir durum var araç uzun süre yani geceden sabah kadar park halinde kaldıktan sonra ilk kalkışta arka sağ tekerden sürtme sesi geliyor balata sürtme sesi gibi gıcık tiz bir ses.Biraz ilerleyince ses kesiliyor bakımda onuda söyliyeceğim bakalım balatalarla ilgili bir sıkıntımı var göreceğiz.
    Kullanım tarzı ve güzergah balata aşınmasını baya etkiliyor.Sizinkilerde erken aşınmış gibi biraz geçmiş olsun.

Hocam, ben de ilk kalkışta düşük hızlarda ötme sesi duyuyorum aracımda. Yalnız sürtme değil benimki direk ötüyor araç hareket halindeyken, frenlemede balatalardan gelen ötme sesi gibi. Düşük hızda camları açtığımda daha net duyuyorum bu sesi. Hızlandığımda ses falan kalmıyor.

Siz de sürtme sesi demişsiniz ama belki aynı yerden geliyordur araçlarımızda. Bakımda şikayetinizi söylediniz mi, ne yaptılar?
  • Bendeki ses belli sağ arka balata diske sürtüyor.Servis balata durumu iyi ama ses geçmesi için balatayı değiştirmek lazım dedi.Bende kalsın dedim.İlk kalkış hariç ötmüyor ne hikmetse.Sizdeki ses aynımıdır bilemedim.

• O sesi önemsemeyin zamanla geçiyor.Genelde el freni çekip uzun süre bekleyip kalkış yapınca bu sesi yapıp kısa sürede kesiyor.

Servisin açıklaması baltayla ilgili diyorlar, asbest oranları Balat'ın içinde avrupa birliği normlarına getiriliyor buda balataların daha çabuk aşınması demek.Dökülen tozlar baltayla diskin arasında kaldığı için o yok olana kadar o sesi yapıyor.

deneme için zemin düz olan bir yerde el freni çekmeden aracı bırakıp sabah yola çıkanca ses gelmiyor.

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Geçen ben de duydum öyle bir ses demek balatandanmış. Kalkış sonrası ağır giderken duydum sonra kesildi.
  • ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Keşke olsa da hepimiz yaptırsak bu özellikleri :)
    Beğenmemeniz normal, Mondeo'nun karşılığı Edge zaten :)
  • Sayın big planner o bahsettiğim özellikler var bize gelirken ne yazıkki araç üretim aşamasında bunları açmıyorlar ülkelere göre açılıyor bunlar.

formun önceki sayfalarında Mersin yada Antalyada bir arkadaş yazılım kullanarak bunları açmıştı , merak ederseniz bakın derim.

İkinci mesajınızı anlamlıramadım açıklarmısınız.

• big_planner B kullanıcısına yanıt
    Çok doğru, hem Kuga hem Mondeo kullanıcısı olarak, Kuga'nın Motor ve şanzımanını bir kenara bırakırsam, kalite, özellik, konfor anlamında Mondeo ile aralarında dağlar kadar fark var diyebilirim.
  • maestro_34 kullanıcısına yanıt
    Evet yeni titanium paket diye satılan modellerde navigasyon bulunmuyor.

Ben de biliyorum zaten, özellikler açılabiliyor. Forumdan takip ettim. Keşke yaygınlaşabilse de biz de yaptırsak dedim.

Diğer mesaj sizin Kuga yorumunuz üzerine yazıldı. Mondeo'nun o sınıfta dengi Kuga'nın abisi Edge. Kuga'nın standartları Mondeo'ya alışan kullanıcı için biraz aşağıda kalır demek istedim.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Ben kullanmadım Kuga, ön tasarımı falan güzel olmuş ama demek tahminim sizin tespitinize göre doğru.
  • 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.