Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
176.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mondeonuzun ekran resmini ne yaptınız hangisi yakışıyor paylaşmanız güzel olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çocuğumun resmini koyuyorum ama sabit kalmıyor bir süre sonra siliniyor.

• ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    Benim hiç silinmiyor 2 yıldır Trabzonspor arması var.

• Bir istasyonda kasiyerlik yapıyorum. Haliyle birçok insanla bir şekilde sohbet etme ortamı oluyor. Bugün bir bey geldi bmw 1 serisi var, benzinli dedi 1.8 lt ve çok az yakıyor dedi. Yine Ford 'da tanıdığım abi de benzinli az yakıyor dedi. Benzin kullanan arkadaşlar yakıt hakkında bilgi verebilir mi?

Alıntı ile cevaplarsanız takip edebilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 yılı itibarı ile 1.6 dizel mondeo satışı bitiyor gibi artık 1.5 dizel olarak satışa sunulacak öyle görünüyor.Fakat hala neden 1.5 dizel otomatik yok anlayamadım.Bu Ford u anlamak mümkün değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtrkmn61

Bir istasyonda kasiyerlik yapıyorum. Haliyle birçok insanla bir şekilde sohbet etme ortamı oluyor. Bugün bir bey geldi bmw 1 serisi var, benzinli dedi 1.8 lt ve çok az yakıyor dedi. Yine Ford 'da tanıdığım abi de benzinli az yakıyor dedi. Benzin kullanan arkadaşlar yakıt hakkında bilgi verebilir mi?

Az yakmaktan kasıtları nedir acaba.100 km ortalamaları nedir onu bilmek lazım.Litre olarak bir değer vermeden benim aracım az yakıyor diyen kişiye itibar etmemek lazım.
    Ben 1.6 dizel yeni kasa mondeo ile 42.000 km de ortalama 6.5 litre yaktım.Bu değerden az yakıyorsa bana göre az yakmış sayarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_turedi

quote:

Bir istasyonda kasiyerlik yapıyorum. Haliyle birçok insanla bir şekilde sohbet etme ortamı oluyor. Bugün bir bey geldi bmw 1 serisi var, benzinli dedi 1.8 lt ve çok az yakıyor dedi. Yine Ford 'da tanıdığım abi de benzinli az yakıyor dedi. Benzin kullanan arkadaşlar yakıt hakkında bilgi verebilir mi?

Az yakmaktan kasıtları nedir acaba.100 km ortalamaları nedir onu bilmek lazım.Litre olarak bir değer vermeden benim aracım az yakıyor diyen kişiye itibar etmemek lazım.
    Ben 1.6 dizel yeni kasa mondeo ile 42.000 km de ortalama 6.5 litre yaktım.Bu değerden az yakıyorsa bana göre az yakmış sayarım :)

Hocam, o kadar detaylı soramadım maalesef ama az yakıyor dedi. Litre söyledi mi bilmiyorum valla hatırlayamadım.

• Beyler mondeom yok ama 2013 Mondeo 1.6 dizel kullandım şuan da C5 2012 1.6 dizel var. Geçen gün 1.5 ecoboost mondeoyu test ettim. Bu Mondeo bam başka olmuş gerçekten. Yani araçta sıfır ses var dış ortam gürültüsü yok ses sistemi müthiş araç çok ama çok rahat yol tutuşu müthiş. Ford bu işi biliyor kesinlikle D sınıfının lideri Mondeo açık ve net. E sınıfında 5.20 ve e200 surmedim ama süren arkadaslarda eminim mondeoyu onların altında tutmaz hattı dengi bile sayılabilir motor ve şanzıman sayılmazsa tabi.

• Mondeomun arka kapılarında dikkatimi çeken birşey var; kapılar kapalıyken sanki tam kapanmıyor, içerisinden fitil fazla geliyor da dışarıya taşıyor kapı çıkıntı oluşturuyor gibi bir görüntüsü var. Ancak kapının yanında dikkatlice baktığımda herşey yerli yerinde görünüyor. Herkesin mi bu şekilde acaba merak ediyorum. Bu kadar fitil niye var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksat -- 9 Ocak 2018; 23:9:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Beyler mondeom yok ama 2013 Mondeo 1.6 dizel kullandım şuan da C5 2012 1.6 dizel var. Geçen gün 1.5 ecoboost mondeoyu test ettim. Bu Mondeo bam başka olmuş gerçekten. Yani araçta sıfır ses var dış ortam gürültüsü yok ses sistemi müthiş araç çok ama çok rahat yol tutuşu müthiş. Ford bu işi biliyor kesinlikle D sınıfının lideri Mondeo açık ve net. E sınıfında 5.20 ve e200 surmedim ama süren arkadaslarda eminim mondeoyu onların altında tutmaz hattı dengi bile sayılabilir motor ve şanzıman sayılmazsa tabi.

Konfor gerçekten de Premium standartta, tartışmasız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksat

Mondeomun arka kapılarında dikkatimi çeken birşey var; kapılar kapalıyken sanki tam kapanmıyor, içerisinden fitil fazla geliyor da dışarıya taşıyor kapı çıkıntı oluşturuyor gibi bir görüntüsü var. Ancak kapının yanında dikkatlice baktığımda herşey yerli yerinde görünüyor. Herkesin mi bu şekilde acaba merak ediyorum. Bu kadar fitil niye var

Evet bende de durum aynı hatta ilk başta kapı ayarsız falan sanmıştım.Fakat duruşu normalmiş.
  • Arkadaşlar ö fitiller olmassa o sessizlik olmaz.Ben daha önceden de yazdım Ford bizim araçlarda 1.5 TDI otamatik uygulamayacak.

neme lazım sonra Passat satışları azalır memlekette.

• quote:

Ben başka bir forumda da bu konuda detaylı bilgi vermiştim. Burada da yazayım. 2015 1.5 ecoboost Titanium hb tekno+LED+cam tavan Euro 6 emisyon araç sahibiyim. Aracım uzun dönemli ortalamada 8.3 lt. benzin yakmakta. Şehirlerarası örnek vereyim Ankara- İstanbul 110- 120 km. aralığında zaman zaman 140 civarı ortalama 6.3. Şehiriçi örnek vereyim İstanbul az yoğun trafikte 7.5 civarı, çok yoğun trafikte 9.5 civarı. Kendi evim ve çevremde yani Silivri/ Selimpaşa/ Beylikdüzü/ Avcılar/ Yenibosna güzergâhlarında 8.4 civarı. Bu güzergâhlarda yazın 7.8 civarı. Evet benim tüketimlerim böyle. Değerlendirmem ise şöyle. Bazı çok çok az yakan araçlardan biraz fazla bir tüketimi var. Ancak bunun makul sebepleri var. Bir kere araç tork konvertörlü. Bu tüketimi artırıyor ama kafam rahat. Vites ha şimdi bozulacak ha sonra bozulcak yok iyi niyet garantisi yok şu bu derdi yok. Yine araç ek donanımlariyla yaklaşık 1550 kg. Bu da önemli bir etken. Ama bu ağırlık inanılmaz bir yalıtım ve diğer mühendislik gereksinimleriyle oluşan bir durum. Bunlar birleşince tabi tüketim artıyor. Yalnız tüketim konusunda iyi bir kullanıcı olduğumu ve aracımın Euro 6 emisyon değerli olduğunu belirteyim. Başka Mondeocular daha yüksek tüketim değerleri tutturmuş olabilirler. Çünkü aracı çok sert kullandığınızda ki zaman zaman bunu da yapıyorum tüketim uçuyor.

Diğer konularda da bir iki şey belirteyim. Mesela en son kapıların ayarsız gibi duruşundan bahsedilmiş. Evet bende de öyle. Burada arkadaşların dediği gibi aşırı izolasyon malzemesinin etkisi var. Yalnız aracın da içi buna mukabil olağanüstü sessiz. Bir de kapı çevresinde kullanılan krom çubukların ayarsızlığı bu göz yanılmasına sebep oluyor gibi. Zaten araçta gördüğüm en sakil işçilik kusuru da bu. Az işçilik kusuru olan, inanılmaz sessiz ve konforlu bir araba. İkinci eli hak etmediği kadar kötü. İnanın her kullanışımda hala çok büyük keyif alıyorum ve hala hep bir bahaneyle yol yapmak istiyorum. Mayıs ayında Antalya'da dayım, şimdiden yola çıkacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. 👍

• Selamlar..
    Bende 2016 1.5 ecoboost sahibiyim..
    passat, c5, insignia tarzi araclardan sonra yokmu acaba bu yalitim isini becerebilen orta segment biarac diye bakinirken
    öneri üstüne bu araci test ettim ve direk aldim. evet arac "ekonomik" bir arac degil ama yalitim ve süspansiyon kalitesi olarak D segment karsiligi yok.
    benim yakit degerlerim ankarada 9-10,5 lt arasi geziniyor (kış mevsimi). kalkista yüklenmeden kalkar ve gaz pedalina kibar davraninca 9lt cok düsünmeden kullaninca 10lt yakiyor. yok ben sert kalkarim gazada yüklenirim derseniz sonuclar 14-15lere çok rahat çıkar. aracin hizlanmasina falan laf edenler var test videolarinda denk gelmissinizdir, tork konvektörlü sanzumani ve 1,5 tonluk araci nasil kullanacagini bilmezsen arac gitmiyor gibi tuhaf yorumlarda bulunursun ama arac gayet gidiyor 180e kadar cok akici bir sekilde cikiyor daha ne olsun, ki dip gaz yaptigindada verdigi tepki hic yabana atilcak bi tepki degil.

aynı aracin 2.0 dizeli icin ikinci elde enaz 30-40 bin tl fark vermek gerekiyor + yillik vergisi + bakim farki vs..

sessizlik, direksiyon tepkileri ve rahatligi, süspansiyon, malzeme kalitesi ve güven...
    yakit bu aralikta sorun degilse bence binilecek en iyi araclarin basinda..

• Şimdi körler sağırlar birbirini ağırlar gibi olacak ama Poyrazcr arkadaştan da yüz bularak birşeyler daha yazayım dedim. Bahse konu olan araç D segmenti ve araç seçiminde pek çok faktör olmakla beraber, D segment araç seçiminde yakıtın başı çeken konu olması beklenmemeli. Konfor, güç, prestij, rijit bir kasa ve yol tutuş, iyi bir işçilik vs. Yoksa B segmenti dizel araçlar tek seçenek olur kalır. Ben inanın zengin ve harcadığı paranın hesabını bilmeyen biri değilim. Ancak aracın bana verdiklerine karşılık benim maliyetime bakıyorum ve bu aracın bir alternatifini bulamıyorum. İnanın aracın anlatılacak çok şeyi var özellikle konfor ve prestij anlamında. Hala aracıma binen ya da gören her gün farklı insanlardan övgüler alıyorum ve aracım beni gerçekten mutlu ediyor. Ben ülkedeki genel eğilimlerin biraz dışındayım ama bunu da belirteyim. Mesela bu araçtan sonra düşündüğüm araç kısmet olursa BMW 3 Gran Turismo. Bu araç ülkemizde çoğu kişiye göre ucube. Yani araç baştan kaybediyor. Ama bana göre herşeyden önce tipi eşsiz. Neyse ben aracın negatif yönlerini yazayım. Bence herşeyden önce aracın içini tek kombinasyonla almaya Otosan sizi mecbur bırakıyor. Bu çok saçma. Ben bej iç döşeme hastası birisiyim ve asla siyah içi olan araç almam diyordum ama Otosan sayesinde tükürüğümü yaladım. Halbuki Amerika'da inanılmaz iç dizayna sahip araçlar var. Yine benim aracım belirttiğim gibi hatchback. Böyle bir aracın bagajının elektrikli olmaması çok büyük eksiklik. Bagaj kapağı inanılmaz ağır ve bu haliyle kapak zaman zaman insanı zorluyor. Bu arada bagajım sedana göre çok kullanışlı ve geniş. Ekran SYNC 2' kapasitif olmamasından dolayı dokunmatik biraz zayıf. Zamanla alışılıyor ama yine de ekran aracın gerisinde. SYNC 3 te ise böyle bir sorun yok. Teknik detaylara girmeyelim ama aracın sürüş dinamikleri Ford araç alışkanlıklarının çok dışında. Biraz alışmak lazım. Çok yumuşak süspansiyon ve helezonlar bazen insanı tereddüte düşürüyor acaba araç yol tutmuyor mu diye. Ama alışınca limitlerin inanılmaz yukarıda olduğunu görüyorsun. Ama ben bu durumdan memnun olmadığım için Otokoç a araca özel Eibach yay sipariş verdim. Yaylar 1 ay önce geldi ama baharı bekliyorum takmak için. Tecrübelerimi paylaşırım. Yine tasarım olarak güzel olan aracın burnu o kadar uzun ki her an bir yere sürtme durumu oluyor. LED farlara alışmak zaman istiyor. Ses sistemi daha iyi olmalıydı. Hatchback kasa sadece benzinli otomatik versiyonla sunuluyor. Benzinli manuel yok. 1.0 ecoboost yok. Bunlar distribütörün büyük hataları. Hepsi yurtdışında mevcut. Yine araçlar çift egzoz çıkışlı olmasına rağmen kapalı difüzörle getirtilmiş. Yalnız 2.0 dizeller çift egzoz çıkışlı difüzörle getirtilmiş. Bu da büyük eksiklik. Neyse çok uzattım, kusura bakmayın. Sorusu olan varsa cevaplayım yoksa lafı bitireceğim yok. İyi forumlar...

• Arkadaşlar merhaba,

mtrkmn61 üyeli arkadaşın yazdıklarına cevap vereyim derken özellikle 2. yazdığım mesajda nereye yazdığımın farkına varmadan birşeyler yazdığımı gördüm. Bazı konulardaki yorumlarım tereciye tere satmak gibi ve gereksiz olmuş. Özellikle önceki paylaşımları inceledikten sonra bu forumu iyi takip etmemenin üzüntüsünü yaşadım. Mondeocu arkadaşlarımdan özür dilerim. Son 7-8 ayda çok güzel paylaşımlar olmuş. Ben bu konu başlığını uzun süredir biliyordum fakat bir o kadardır da takip etmiyordum. Bilgilerini paylaşan tüm Mondeocu arkadaşlara teşekkürler. Arabalarımızla keyifli kazasız belasız sürüşler.

• Geçtiğimiz çarşamba aracın 3.bakımını yaptırdım.43.200 km de bakım yapılmış oldu.Fiyatlar 15.000 bakımına oranla 1.5 senede 150 tl artmış.Bagaj kapağım baya gıcırdıyordu bu sefer gerçekten halletmişler.Açılması ve kapanması çok süper olmuş.Ses olmadığı gibi baya tok bir kapanma sesi oldu artık.Umarım uzun zaman bu şekilde kalır.Aracı aldığımdan beri bagajdan nefret ediyordum artık sevmeye başladım diyebilirim.

Bir süre daha kafam rahat yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emmree1903

Arkadaşlar merhaba,

mtrkmn61 üyeli arkadaşın yazdıklarına cevap vereyim derken özellikle 2. yazdığım mesajda nereye yazdığımın farkına varmadan birşeyler yazdığımı gördüm. Bazı konulardaki yorumlarım tereciye tere satmak gibi ve gereksiz olmuş. Özellikle önceki paylaşımları inceledikten sonra bu forumu iyi takip etmemenin üzüntüsünü yaşadım. Mondeocu arkadaşlarımdan özür dilerim. Son 7-8 ayda çok güzel paylaşımlar olmuş. Ben bu konu başlığını uzun süredir biliyordum fakat bir o kadardır da takip etmiyordum. Bilgilerini paylaşan tüm Mondeocu arkadaşlara teşekkürler. Arabalarımızla keyifli kazasız belasız sürüşler.

Aramıza hoş geldiniz diyelim.Biz bayadır bu platformdan araçlarımız ile ilgili deneyimlerimizi paylaşıyoruz.Gerçekten bir çok merak edilen konuya burda değindik.Sizlerinde paylaşımları bizim için çok değerli.Bilginin fazlası olmaz,aracınız ile ilgili aklınıza gelen her konuyu burda paylaşırsanız seviniriz.

• merhabalar aklıma mondeo 1.6tdci modeli var ancak yakıt tüketimi nasıldır? Kronik arızası varmıdır ve genel itibariyle şikayet edilen yönü nedir?
    örnek ilan:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-t-t-motors-dan-ford-mondeo-1.6-tdi-titanium-520966861/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakinAdam16 -- 29 Ocak 2018; 11:50:55 >
  • Arkadaşım bende aynı renk aynı modeli var 38 binde tek sorunu alışkanlık yapması.

Aracın kazası belası yoksa rahatlıkla alabilirsin.Kışın şehir içinde 5.8 yakıyor şehir içinde.Yazın 5 litrede ,uzun yolda klima açık bu yaz 2300 km yol yaptım ortalama 4.9 .1.5 tonluk bir makina için mükemmel değerler..Forumu okursan zaten kronik bi sorun yok.

Benim kızdığım tek şey 200 km hızı geçiremedim😊arslan parçasına.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.