Şimdi Ara

Yeni Mitsubishi Lancer Sahipleri Buraya (245. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.965
Cevap
41
Favori
515.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler. Bende lancer 1.6 invite almayı düşünüyorum. Sizin konu hakkındaki düşünceniz nedir. HB sedan farkı nelerdir. Kısaca araç hakkında bilgi edinebilir miyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok ilginç şeyler dönmüş burda :D

10-40 yağ koymak arabaya küfretmek gibi bir şey. 1.si araç daha yavaş ideal sıcaklığa gelir, 2.si yağ yarı sentetik olduğundan daha az koruma vaadeder, 3.sü daha fazla yakıt tüketimine sebebiyet verir.

Servisler 10-40'ı sırf ucuz olduğu için müşteriye çok güzel kaktırdıkları için koyuyorlar. Fabrikanın doldurduğu yağ ise 0-20'dir.

kar marjı yüksek olan yağı kullanınca daha fazla para cukkalıyorlar bu kadar basit.

5-30 koyan servis kim ise alnından öpebilirim o arkadaşı
  • Lancersahin7 L kullanıcısına yanıt
    http://forum.jdmspiritturkey.com/viewforum.php?f=34

hatim edebilirsiniz
  • _opeth kullanıcısına yanıt
    Klavuzda da 10-40 öneriliyor diye hatırlıyorum. 5-30 koyulunca ne gibi farklar görülüyor?
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt

burda yazdığı gibi ortam şartlarına göre değişir.

Bir üstte dediğim gibi. daha çabuk ısınan araç, daha az yakıt tüketimi ve sessiz motor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

çok ilginç şeyler dönmüş burda :D

10-40 yağ koymak arabaya küfretmek gibi bir şey. 1.si araç daha yavaş ideal sıcaklığa gelir, 2.si yağ yarı sentetik olduğundan daha az koruma vaadeder, 3.sü daha fazla yakıt tüketimine sebebiyet verir.

Servisler 10-40'ı sırf ucuz olduğu için müşteriye çok güzel kaktırdıkları için koyuyorlar. Fabrikanın doldurduğu yağ ise 0-20'dir.

kar marjı yüksek olan yağı kullanınca daha fazla para cukkalıyorlar bu kadar basit.

peki 5/30 a geçtiğimde motor sesinin rahatsız edecek derecede artmasını nasıl yorumluyorsunuz?
  • zeybek1982 kullanıcısına yanıt
    başka bir probleminiz olabilir. 4lt yağ az gelmiş olabilir. seviye düşük kalmış olabilir. 5-30 bazı markalarda 4lt yetmeyebiliyor.

Kullandığım markalar Mobil 1 esp ve Motul

Castrol edge, opet, po gibi markaları tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

çok ilginç şeyler dönmüş burda :D

sn. opeth yağ hakkında söylediklerinize katılıyorum, lancer ve yağ konusunda aynı fikirde olan birisi çıktı çok şükür.
  • Lancersahin7 L kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın yolculukta olduğum için cevap veremedim. soruyu yanlış kişiye sormuşsunuz, ben yeni lancerciyim. tecrübeli arkadaşlar daha güzel anlatabilirlerdi. zayıf tarafları, hantal oluşu kalkışı hızlanması zayıf. kalkışta titreme var. başka olumsuzluk yok uzun yol için ideal araba. bu arada çok ses alıyor diyenlere aldırmayın gayet sessiz ve konforlu. tavsiye ederim.
  • arkadaşlar,sizin de görüşleriniz doğrultusunda lancer 1.5 aracımda 10w40 tan vazgeçip 5w40 koydum. mobilin ve castrolün sitesinde 5w40 yazıyordu.

-daha önce 5w30 konulduğundaki gibi bir ses artışı gözlemlemedim.
    -10w40 ta 4000(130 km/saat dan sonra) devirden sonra ilginçtir motorun sesi azalıyordu . 5w40 ta öyle bir durum yok.
    - yağı yağcıda değiştirdim. mobil super 3000 5w40
    -yağ filtresi FİL zp55 ( bundan emin değilim acaba birebir uyumlu mu? keşke servisten orjinal filtre alıp gitseydim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeybek1982 -- 6 Kasım 2017; 21:38:25 >

• zeybek1982 kullanıcısına yanıt
    5-40 yağ koymanız iyi olmuş, yağ filtresini mann sitesinden bulmuştum ve filtrelerde ben mann marka kullanıyorum. filtrede mann kalitedir.1.5 ve 1.6 motorlar bildiğim kadar farklı ve filtreleri de farklı. fil marka kodunu bilmiyorum. filtrede mitsubişi orjinal, mann yada sakura dışında pek kullanmayın derim. şimdi baktım yağ filtresi mann kodu w67
  • Arkadaşlar tüp taktırdıktan sonra bujileri değiştirmek ne derece önem arzetmekte? 2 Farklı LPG bujisi arasında ne fark var? çift iridyum olanı türkiyede yok galiba. yorumlarınızı bekliyorum.

BOSCHUN ÖNERDİĞİ BENZİNLİ VE 2 ADET LPG Lİ BUJİLERİN KARŞILAŞTIRILMASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeybek1982 -- 8 Kasım 2017; 10:23:22 >

• Merhaba arkadaşlar? 2015 Kasım ayından beri 2009 model 1.5 AT mitsubishi lancer sahibiyim. Aldığımda araca LPG 3-4 ay önce takılmış. Aracı 55bin km de aldım araç şu an 80binde. Benim ilk arabam olduğu için ilk başlarda pek dikkat etmesemde 31-32 lt LPG ile 350-380 km gidiyordu. Hergün 3.5 km işe gidiş sonra dönüş. Haftada bir 20 km gidiş ve sonrasında dönüş. Tüketim ilk bir iki ay böyleydi. Sonra yavaş yavaş bir depo LPG ile gidilen km 280-300 km arasına düştü. Kış aylarında 280 civarında yaz aylarında ise 300 km civarı. Aracı aldığımın 2 nci yılında 1500 km bir uzun yol yaptım. Geri dönerken bir depo LPG ile kaç km gidecek diye depoyu doldurup sayacı sıfırladım ve 380 km gitti. Hızım 120-140 arasında idi. İşe gidip gelirken aracı kullanıyorum hergün toplam 7 km yapıyor haftada bir gün 40 km yapıyorum. Ve 31-32 litre LPG ile şu an 360km yapıyor.

Sorum şu arkadaşlar araba ilk alındığında bir depo ile mevsime göre 350-380 km yapıyordu. Sonra bu üçüncü aydan itibaren 280-300 km ye düştü. Uzun yol yaptıktan sonra araç bir depo ile daha fazla gitmeye başladı 2017 aralık ayı itibariyle bir depo ile 361km gittim. Biri bana bunu açıklaya bilirse sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: zeybek1982

Arkadaşlar tüp taktırdıktan sonra bujileri değiştirmek ne derece önem arzetmekte? 2 Farklı LPG bujisi arasında ne fark var? çift iridyum olanı türkiyede yok galiba. yorumlarınızı bekliyorum.

BOSCHUN ÖNERDİĞİ BENZİNLİ VE 2 ADET LPG Lİ BUJİLERİN KARŞILAŞTIRILMASI

Selam zeybek1982. Kendi adıma sorunun cevabını vereyim. Benim aracımın tüketim değerleri artınca 10W 40 yağdan 5w-30 a geçtim yağı değiştirirken henüz 70bin kmde vakti gelmemesine rağmen bujileride Fr7 yerine Fr6 ile değiştim ve inan değişen hiçbir şey olmadı. Ne aracın yakıt tüketimi düştü nede başka bir etki oldu. Ben hiçbir fark göremedim yaklaşık 13bin km dir Fr6 kullanıyorum. Zaten çıkardığım Fr7 bujileride hala kullanılabilecek durumdaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evoser -- 15 Aralık 2017; 14:6:12 >

• lancer adayı olarak takıpteyım konuyu :)

• 2010 Lancer sahibiyim. Tavan çıtamı birisi çaldı. nerden bulabilirim?
  • yaniyorsunfuatabi kullanıcısına yanıt
    Facebook grubunda mitsubishi team var. Orada birisi satıyordu. Teki 15lira mı neydi.

• Yokmu temiz lancer

• 1.6 lpgli almayı düşünüyorum. Önerir misiniz sorunsuz mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

1.6 lpgli almayı düşünüyorum. Önerir misiniz sorunsuz mudur?
    1.5 lpgli otomatik sahibiyim sorunsuz.
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.