Şimdi Ara

Yeni Mitsubishi Lancer Sahipleri Buraya (244. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.964
Cevap
41
Favori
515.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bursada değilim maalesef. Ankara'da görev yapıyorum. Ara hızlanmalar için vites küçültmesi yapmadan tatmin olmazsınız. Yakıtı çok hoşuma gidiyor benim de. Saatlerce Ankara trafiğinde kaldım. Eskişehir yolu, Anadolu bulvarı, keçiören trafiği, konya-samsun yolu sıkışık trafikte ortalama yakıt 6,5 litre/100km. Direksiyon konusuna gelecek olursak bu zamana kadar kullandığım en hisli direksiyon Lancer'in. Elektroservo direksiyon. Şehiriçinde çok pratik. Uzun yolda ise ağır ve hisliydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkars BOZKURT -- 1 Ağustos 2017; 23:37:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldığın araç invite modeli ise torpido soğutma vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: adres63

Aldığın araç invite modeli ise torpido soğutma vardır.

nasıl kullanıldığını bilmiyorum. aslında bir lancer sahibinden pratik almam gerekiyor.
    dün servisten hava filtresi almaya gittim şok oldum fiyatı 160 tl. hava filt. farklı olarak nasıl temin edebiliriz. araba bu güne kadar 2 bakıma gitmiş, 2 sefer yağ değişimi olmuş başka bir bakım yok. hava filt bayı kirli,
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkars BOZKURT

Bursada değilim maalesef. Ankara'da görev yapıyorum. Ara hızlanmalar için vites küçültmesi yapmadan tatmin olmazsınız. Yakıtı çok hoşuma gidiyor benim de. Saatlerce Ankara trafiğinde kaldım. Eskişehir yolu, Anadolu bulvarı, keçiören trafiği, konya-samsun yolu sıkışık trafikte ortalama yakıt 6,5 litre/100km. Direksiyon konusuna gelecek olursak bu zamana kadar kullandığım en hisli direksiyon Lancer'in. Elektroservo direksiyon. Şehiriçinde çok pratik. Uzun yolda ise ağır ve hisliydi

olsun sanal alemde bilgi ve deneyim alışverişi yapabiliriz. lancer almayı düşünüyordum ama kesin karar vermemiştim, sizin yazınızı okuduktan sonra kesin kararımı verdim. almamda katkınız büyük Allah razı olsun. lancer, asx, attrac, mazda3 arasında gidip geliyordum. aynı temizlikte bir asx için en az 10-15 bin fazla vermem gerekiyordu. inşaallah sorun çıkarmadan kazasız belasız bineriz. aracın altına meges yaptırmak istiyorum ne dersiniz.
    bizim almeracılar bayağı aktif hergün birşeyler paylaşılır ama lancerciler pek sakin gelen giden olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: doğayı koru

quote:

Orijinalden alıntı: adres63

Aldığın araç invite modeli ise torpido soğutma vardır.

nasıl kullanıldığını bilmiyorum. aslında bir lancer sahibinden pratik almam gerekiyor.
    dün servisten hava filtresi almaya gittim şok oldum fiyatı 160 tl. hava filt. farklı olarak nasıl temin edebiliriz. araba bu güne kadar 2 bakıma gitmiş, 2 sefer yağ değişimi olmuş başka bir bakım yok. hava filt bayı kirli,

Bir sefer yan sanayi polen filtresi taktırdım 1000 km olmadan orjinali taktırmış tüm. Mitsubishi yılda bir kez servis kampanyası yapar takip edin güzel fiyatlara yapıyorlar. Geçen sene 80 bin bakımına 180 TL vermiştim. Bir hafta sonrada satmiştim aracı.

• Aracınızın 5 yıl garantisi varsa eğer, şuan sürmesi lazım. Yetkili serviste bakımlarına devam edebilirsiniz. Garantiyi bir sorgulayın. Yoksa eğer her 10.000 veya 1 yılda hava filtresini mutlaka değiştirin. Yarın hava filtresi birim fiyatına bakarım. Benim araç servis bakımlı, sizinle paylaşırım bendeki fiyatları. Yukarıdaki , adres63 arkadaşın dediği gibi yılda bir kez mitsubishi de kampanya olur denk gelirse güzel olur. Sormak istediğiniz bir şey olursa buradan veya özelden sorabilirsiniz, yardımcı olabilirsek ne mutlu.

• quote:

Aracınızın 5 yıl garantisi varsa eğer, şuan sürmesi lazım. Yetkili serviste bakımlarına devam edebilirsiniz. Garantiyi bir sorgulayın. Yoksa eğer her 10.000 veya 1 yılda hava filtresini mutlaka değiştirin. Yarın hava filtresi birim fiyatına bakarım. Benim araç servis bakımlı, sizinle paylaşırım bendeki fiyatları. Yukarıdaki , adres63 arkadaşın dediği gibi yılda bir kez mitsubishi de kampanya olur denk gelirse güzel olur. Sormak istediğiniz bir şey olursa buradan veya özelden sorabilirsiniz, yardımcı olabilirsek ne mutlu.

çok teşekkürler akif bey, garantisi varsa bile 1 yıl kaldı 2013 model. garanti de bir nevi tuzak. dün servise fiyat sordum yağ yağ filtresi hava filtresi değişimine 450 tl fiyat verdi. üstelik 10w-40 yağ koyuyorlarmış. el insaf böyle bir motora 10-40 kullanmanın ne mantığı var, servis görevlisi ısrarla bu arabanın yağının 10-40 olduğunu söylemekte. servis her konuda bana itici geldi.
    mann yağ filtresi 20tl.
    mann hava filtresi 87 tl.
    4 lt. tam sentetik 5-30 yağ 75 tl.
    20 tl. usta. 200 tlye bakımı yapmış olacağım. tüm lancer ve asx sahiplerine sesleniyorum. bu motora 10-40 yağ koymak motora hakarettir. daha önce bakım yapılan servisi aradım onlarda 10-40 koymuşlar. bu gün lancer alalı 3 gün oldu şunu öğrendim araba güzel ama servisi yaramaz. ankara servisleri nasıl bilemiyorum. aslında araç hakkında çok sorularım var ama sizi sıkmayalım zamana yayalım.

• Hazır milleti bulmuşken ben olsam sorarım.

• Herkeze selam hayırlı ramazanlar ve kazasız ,belasız sürüşler diliyorum.

Mitsubishi Lancer 1.6 (2009-2011)

Mazda 3 1.6 (2007-2009)

ikiside manuel , ikisininde farklı modelleri var Comfort,Sport gibi.

- sürüş konforu
    - yol tutuşu
    - güvenirlik
    - hız
    - hızlanma
    - servis
    - bakım
    - yakıt

kullanan arkadaşlar cevaplarsa cok sevinirim + ve - yönleriyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: probody08

Herkeze selam hayırlı ramazanlar ve kazasız ,belasız sürüşler diliyorum.

Mitsubishi Lancer 1.6 (2009-2011)

Mazda 3 1.6 (2007-2009)

ikiside manuel , ikisininde farklı modelleri var Comfort,Sport gibi.

- sürüş konforu
    - yol tutuşu
    - güvenirlik
    - hız
    - hızlanma
    - servis
    - bakım
    - yakıt

kullanan arkadaşlar cevaplarsa cok sevinirim + ve - yönleriyle.

iki aracıda kullanmadım ama bayağı bir yorum okudum, okuduğum kadarıyla cevap vereceğim.

- sürüş konforu mazda 3 önde
    - yol tutuşu lancer önde
    - güvenirlik ufak bir farkla lancer önde olabilir.
    - hız bilgim yok.
    - hızlanma bilgim yok.
    - servis lancer
    - bakım son zamanlarda mazda'da indirim olduğu söyleniyor.
    - yakıt lancer.

ayrıca tasarım olarakta lancer daha güzel bence.
    bu arada 2009 ve 2010 lancer 1.6 motor seçeneği yok. 1.5 var. 1.5 109 hp 1.6 117hp

benzinli kullanacaksan lancer almanı tavsiye ederim.
    lancer model yılına göre daha uygun.
    ikiside hemen hemen denk araç ve ikiside rahatlıkla tercih edilebilir.

• Arkadaşlar merhaba 2010 model Lancer otomatik tüplü almayı düşünüyorum arabanın tüp ile uyumu nasıldır bir de diğer görüş ve tavsiyeleriniz yazabilirsiniz çok memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: BankofArm

Arkadaşlar merhaba 2010 model Lancer otomatik tüplü almayı düşünüyorum arabanın tüp ile uyumu nasıldır bir de diğer görüş ve tavsiyeleriniz yazabilirsiniz çok memnun olurum

tüp taktırabilirsiniz ancak magnezyum subaplar 90bin km civarı çelik subap ile değiştirmeniz gerek takribi masraf 2000 Tlye yakın.
  • quote:

quote:

Aracınızın 5 yıl garantisi varsa eğer, şuan sürmesi lazım. Yetkili serviste bakımlarına devam edebilirsiniz. Garantiyi bir sorgulayın. Yoksa eğer her 10.000 veya 1 yılda hava filtresini mutlaka değiştirin. Yarın hava filtresi birim fiyatına bakarım. Benim araç servis bakımlı, sizinle paylaşırım bendeki fiyatları. Yukarıdaki , adres63 arkadaşın dediği gibi yılda bir kez mitsubishi de kampanya olur denk gelirse güzel olur. Sormak istediğiniz bir şey olursa buradan veya özelden sorabilirsiniz, yardımcı olabilirsek ne mutlu.

çok teşekkürler akif bey, garantisi varsa bile 1 yıl kaldı 2013 model. garanti de bir nevi tuzak. dün servise fiyat sordum yağ yağ filtresi hava filtresi değişimine 450 tl fiyat verdi. üstelik 10w-40 yağ koyuyorlarmış. el insaf böyle bir motora 10-40 kullanmanın ne mantığı var, servis görevlisi ısrarla bu arabanın yağının 10-40 olduğunu söylemekte. servis her konuda bana itici geldi.
    mann yağ filtresi 20tl.
    20 tl. usta. 200 tlye bakımı yapmış olacağım. tüm lancer ve asx sahiplerine sesleniyorum. bu motora 10-40 yağ koymak motora hakarettir. daha önce bakım yapılan servisi aradım onlarda 10-40 koymuşlar. bu gün lancer alalı 3 gün oldu şunu öğrendim araba güzel ama servisi yaramaz. ankara servisleri nasıl bilemiyorum. aslında araç hakkında çok sorularım var ama sizi sıkmayalım zamana yayalım.

Hayırlı olsun kazasız belasız. Ben de 1 yıldır 2008 lancer 1.5 mt sahibiyim çok memnunun Çok iyi yapmışsınız memnun kalırsınız

Yağ ve servis konusunda bence yanlış düşünüyorsunuz tüm yetkili servisler ve kaputun altındaki etiket 10w40 derken hangi akılla 5w30 iddaasında bulunuyorsunuz gerçekten merak ediyorum

Ben ilk aldığımda bakım yaptırdım sivri akıllı sanayi ustası kaputun altında 10w40 yazıp dururken 5w30 koymuş gittim hemen boşaltıp 10w40 koydurdum.

Tabi bunu yAparken araştırdım da. Araştırmamda yetkili servis elemanının onlara verdikleri eğitimde yağın 10w40 olması gerektiği aksi halde daha ince bir yağ konulursa ince yağın girmemesi gereken noktalara girip zarar verdiğinden bahsetmişti

Tekrar kazasız belasız kullanmanızı diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeybek1982 -- 20 Eylül 2017; 0:30:27 >

• arkadaşlar lancer 2011 model almak istedim ama fiyatlar acayip pahalılaştı. 40bin liraya alırım diyordum ancak şimdi hasarlılar o fiyata.

bende sanırım araba arabadır diyip. 2004 civari vtec civic bakacağım. yada focus 1.6 tdci ghia. lanceri alıcak para çıkıncı satarım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

arkadaşlar lancer 2011 model almak istedim ama fiyatlar acayip pahalılaştı. 40bin liraya alırım diyordum ancak şimdi hasarlılar o fiyata.

bende sanırım araba arabadır diyip. 2004 civari vtec civic bakacağım. yada focus 1.6 tdci ghia. lanceri alıcak para çıkıncı satarım diye düşünüyorum.

selam,

1.5 ile 1.6 arasında 8 beygirlik bir fark var, çok farkedeceğini sanmıyorum. dolayısıyla 1.5 de bkabilirsiniz. mesela şu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-temiz-japon-462769488/detay

• attığınız ürün favorimdeymiş
    ön tampon orjinal değil gibi ne işlem oldu acaba. arkadaş suv derken asx alacak heralde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeybek1982

quote:

quote:

mann yağ filtresi 20tl.

Hayırlı olsun kazasız belasız. Ben de 1 yıldır 2008 lancer 1.5 mt sahibiyim çok memnunun Çok iyi yapmışsınız memnun kalırsınız

Yağ ve servis konusunda bence yanlış düşünüyorsunuz tüm yetkili servisler ve kaputun altındaki etiket 10w40 derken hangi akılla 5w30 iddaasında bulunuyorsunuz gerçekten merak ediyorum

Ben ilk aldığımda bakım yaptırdım sivri akıllı sanayi ustası kaputun altında 10w40 yazıp dururken 5w30 koymuş gittim hemen boşaltıp 10w40 koydurdum.

Tabi bunu yAparken araştırdım da. Araştırmamda yetkili servis elemanının onlara verdikleri eğitimde yağın 10w40 olması gerektiği aksi halde daha ince bir yağ konulursa ince yağın girmemesi gereken noktalara girip zarar verdiğinden bahsetmişti

fatih bey uyarılar için teşekkürler, kaputun altında nerede yağ viskozitesi yazıyor ben göremedim. bakım ve yağ konusunda en güvenilmeyecek kişiler yetkili servislerdir. 10-40 yağ kullanılmasını nedeni işletmeye çok kar bırakmasıdır. euro 5 motor olan bir araca teknolojik olarak eski ve %75 i mineral olan bir yağ konmaz. yağ nekadar ince olursa motor o kadar iyi yağlanır. tam sentetik olan yağ motoru daha iyi korur, daha uzun ömürlüdür, parlaması daha yüksektir.
    tam tersi 5-30 motoru korurken 10-40 motora zarar verir.

• Klavuzunda 10-40 tavsiye ediliyor.
  • 5-30 iyidir motor için bende aracımı satmadan kullandım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zeybek1982

quote:

quote:

mann yağ filtresi 20tl.

fatih bey uyarılar için teşekkürler, kaputun altında nerede yağ viskozitesi yazıyor ben göremedim. bakım ve yağ konusunda en güvenilmeyecek kişiler yetkili servislerdir. 10-40 yağ kullanılmasını nedeni işletmeye çok kar bırakmasıdır. euro 5 motor olan bir araca teknolojik olarak eski ve %75 i mineral olan bir yağ konmaz. yağ nekadar ince olursa motor o kadar iyi yağlanır. tam sentetik olan yağ motoru daha iyi korur, daha uzun ömürlüdür, parlaması daha yüksektir.
    tam tersi 5-30 motoru korurken 10-40 motora zarar verir.

hocam pardon sizinki 1,6 kaput altında yazmıyo olabilir. benimkinin kapu altındaki etikette 10w40 yazıyor.

benim araca 5w30 konulduğunda motorun sesi artmıştı ve daha tiz bir ses vardı. ben bu durumu kötüye yordum açıkçası. bu konuda sizin yorumunuz nedir?

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.