Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (338. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.849
Cevap
77
Favori
573.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2015 model 1.6 dizel motor. 136 hp

teyit ettirdim.
  • Arkadaşlar merhaba

2010 Jetta 1.6 ikinci el bir araç alacağım. Fakat bunun ekspertiz işlemlerini nerede yaptıracağıma karar veremedim. Yetkili servisi aradım 1 gün süren testleri varmış 900 lira para istiyorlar. Araçta bir sorun yoksa satarkende bana yardımcı olacak bir belge olabileceğini düşünüyorum açıkcası. Özel ekspertiz firmalarının ise fiyatları çok düşük yetkili servise göre 200lira civarı şöyle iyi diyebileceğimiz bir yer. Fakat o kadar fark verip yetkili servise gitmeye değermi yoksa özel bir yerdemi yaptırsam? İlk defa bi VW araç alacağım için biraz tecrübesizim. Bu konuda önerileriniz neler olur? 2. el bir jetta alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ayrıca araca kasko yaptırmayı düşünüyorum. Bu araç için fiyatları yaklaşık olarak ne kadar oluyor? Nereden öğrenebiliriz.

Son olarak ise aracı ilk defa kendi üstüme alacağım bu sebeple trafik sigortasınıda adıma yaptıracağım. Acaba ne kadarlık bir sigorta ücreti çıkıyor?

• cobra11_38 C kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis pahalı ama sağlam iş yapar. Bazı özel ekspertiz firmaları gelişigüzel çalışıyorlar. Sağlam bir yerse özelde yapılabilir.

Daha önceden kasko, trafik sigortanız ve hasarsızlık indiriminiz yoksa kasko 1000-1500 arası, trafik 700-1000 arası çıkabilir. Yaşadığınız il ve yaşınıza göre fiyat çok değişiklik gösterir. Yetkili servis harici onarımı ve bazı muafiyetleri kabul ederseniz kasko fiyatı düşer.

İyi günler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cobra11_38 C kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam, yaşım 34 izmirde yaşıyorum. ben de ilk defa adıma araç aldım 2016 sıfır 1.2 TSI DSG 86350 tl ye

trafik anadolu sigortadan 1250 tl, kasko axa dan 1700 tl.

umarım biraz olsa fikir verir.
  • alacak olanlar için yakıt verilerimi paylaşıyorum, uzun yol.

ortalama hız 95km/h: 6.6 lt izmirden bursaya
    ortalama hız 82km/h: 5.2 lt bursadan izmire
    ortalama hız 75km/h: 4.9 lt sakaryadan bursaya

neredeyse tüm yollar hız sabitleyici ile gidilmiştir.
    1.2 tsi 2016 manuel. 25000km de araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gandalfthepurple -- 15 Temmuz 2017; 16:28:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalfthepurple

alacak olanlar için yakıt verilerimi paylaşıyorum, uzun yol.

ortalama hız 95km/h: 6.6 lt izmirden bursaya
    ortalama hız 82km/h: 5.2 lt bursadan izmire
    ortalama hız 75km/h: 4.9 lt sakaryadan bursaya

neredeyse tüm yollar hız sabitleyici ile gidilmiştir.

2011 (dizel) model dsg 3850KM yol gidildi. klima açık istanbul -zonguldak-bartın-kastamonu- safranbolu- samsun- ordu- giresun- trabzon- erzincan- istanbul- edirne-İSTANBUL (son durak)
    toplam 3850KM yol yapıldı. harcanan yakıt gideri 800TL.
    genelde sabitleyiciyi açtım, klima %90 açık otomatikte.
    bence mükemmel değerler. Otoban yolda 150km hıza sabitledim. (gerede-İstanbul arası) ama son sürati denemek için 198km hıza çıktım.
    Karma kullanımda yakıt tüketimi ortalama 4.5 in altına az düştüm. ortalama 4.5 ile 5.0 arasında gezdi.
    yeni bir araç alacak olsam sadece model yükseltmek için jettamı satarım tekrar jetta alırım. (aracımı 2017 ocak ayında aldım)

• Arkadaşlar!
    2015 1 ekimde satın alınan kazasız boyasız çiziksiz! Tek kullanıcılı.(üretim 28 Ağt. 2015)
    Jetta 1,6 TDI DSG Confortline beyaz 12.741KM kaç paraya alınır veya satılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 23 Temmuz 2017; 18:5:44 >
  • Terms kullanıcısına yanıt
    Manuelse 93-95 arasi yapar bence

• calwincalwin kullanıcısına yanıt
    DSG otomatik
  • Yeni tiguan siparişi verdiğim için 2012 Aralık ayında trafiğe çıkmış 1.6 Tdi Highline manuel jettami satacağım. İlk sahibiyim. Sedefli derin siyah. 97bin km. Ufak tefek boyaları mevcut köpeğe carpmadan dolayi da sol ön camurluk kasko dan değişti. Boyalardan birisi orta refüje sürtünme, diğeri de duran aracıma geri manevra yapan broadway carpmasi sonucu arka kapida duzeltme var. Hepsinin de resimleri mevcut.Aklımdaki fiyat 68-69 bin aralığı. Sizce fiyat makulmudur.

Ilgilenen olursa mesaj yazabilir

Ancak aldığım aracın teslimatı kurban bayramı sonrası olduğu için ben de bayram sonrasi satacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avmehmet -- 23 Temmuz 2017; 20:16:10 >
  • Terms kullanıcısına yanıt
    Hocam 2.el sitesine baktim 98-102 civari fiyatlar var dusuk km olanlarda. 100 civari etmesi lazim bu hesapla. Aracin sifirda diEl muadili olmadigi icin neye gore fiyatlanir tam bilemiyorum

• avmehmet kullanıcısına yanıt
    Oncelikle tiguan hayirli olsun. Begendigim bir araç. Fiyat belli mi teslimatda mi kesinlesecek. Belli ise aracin ozellikleriyle paylasirsaniz sevinirim. Sizin arac icinde 2.el sitesine biraz baktim.65-70 arasi fiyatlanir gibi gorunuyor. Hasar kayitlarina extralarina göre artik karar verilir bence

• quote:

Orijinalden alıntı: calwincalwin

Oncelikle tiguan hayirli olsun. Begendigim bir araç. Fiyat belli mi teslimatda mi kesinlesecek. Belli ise aracin ozellikleriyle paylasirsaniz sevinirim. Sizin arac icinde 2.el sitesine biraz baktim.65-70 arasi fiyatlanir gibi gorunuyor. Hasar kayitlarina extralarina göre artik karar verilir bence

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Araç 49764 euroX teslimattaki kampanya kuru

Şu an kur 3.59

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avmehmet -- 23 Temmuz 2017; 23:4:13 >

Hocam simdiden allah kazasiz surusler versin. Bayram sonuna kadar daha 1.5 ay var. Size onerim diger VW bayileriyle temasa gecip ellerinde muadil arac olup olmadigini sorun. En azindan daha kisa surede alma imkaniniz olabilir. Ozellikle Doğuş larda daha uygun fiyatda alabilirsiniz. Beklediginiz zaman suresince kurdaki artisdan dolayi guncelleme olursa fiyat cok degisir. Vw sitesinde canli destek var oradan istediginiz aracin hangi bayilerde oldugunu sorun. Onlar tum stoklari gorup size bosdaki hazir araclari listelerler. Sizde uygun bir yer varsa gorusur pazarlik yaparsiniz. Tabi beklemek zorundaysaniz bilemem ama bir an once kavusmak istersiniz heralde araciniza

• quote:

Orijinalden alıntı: calwincalwin

Hocam simdiden allah kazasiz surusler versin. Bayram sonuna kadar daha 1.5 ay var. Size onerim diger VW bayileriyle temasa gecip ellerinde muadil arac olup olmadigini sorun. En azindan daha kisa surede alma imkaniniz olabilir. Ozellikle Doğuş larda daha uygun fiyatda alabilirsiniz. Beklediginiz zaman suresince kurdaki artisdan dolayi guncelleme olursa fiyat cok degisir. Vw sitesinde canli destek var oradan istediginiz aracin hangi bayilerde oldugunu sorun. Onlar tum stoklari gorup size bosdaki hazir araclari listelerler. Sizde uygun bir yer varsa gorusur pazarlik yaparsiniz. Tabi beklemek zorundaysaniz bilemem ama bir an once kavusmak istersiniz heralde araciniza

Eklettigim opsiyonlari taşıyan rutin sipariş yoktu bayii de bakmisti tum gelecek araçlara. O sebeple kaporasini vererek sipariş gectik. Almisken de istediğim opsiyonlar olsun dedim bekleyeceğiz artık

Onerileriniz için ayrıca teşekkür ederim

Hayırlı olsun
    Kazasız sürüşler dilerim.
  • calwincalwin kullanıcısına yanıt
    "Terms @ 23 Temmuz 2017; 13:53:14

Arkadaşlar!
    2015 1 ekimde satın alınan kazasız boyasız çiziksiz! Tek kullanıcılı.(üretim 28 Ağt. 2015)
    Jetta 1,6 TDI DSG Confortline beyaz 12.741KM kaç paraya alınır veya satılır?"

Jatta turkiye forumlarına baktım.
    aynı araç ayarında hatta km si 70.000 civarında olan araçlara 109.000TL istiyorlar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terms

Hayırlı olsun
    Kazasız sürüşler dilerim.

Teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun

• Arkadaşlar selamlar bir sorum olacaktı;
    Aracım 2014 dsg jetta trendline, yokuş kalkış desteği yeni kasaların hepsinde standart deniyor ama benim araçta yok, nedeni hakkında bilgisi olan var mı ?
  • özgürwilly kullanıcısına yanıt
    Yokuşda durduğunuzda frene iki üç kere basıp bıraktığınızda devreye girmesi lazım eğer kalkış desteği varsa
  • 
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.