Şimdi Ara

Yeni formatlı/Isınmayan laptopta fps düşme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4-5 senelik bir Sony Vaio laptopum var. Laptopu sadece lol oynamak amaçlı kullanmak üzere geçen gün format attım. Formattan sonra bütün driverlarını güncelledim. Safe Mode'a girip antin kuntin bütün vaio care vs. programları sildim. Sadece oyunun ihtiyacı olan adobe air, sp4.5 vb programları bıraktım. Formattan önce PC'yi açıp işlemci jelini değiştirdim, fanını temizledim.

Tüm bunların ardından bilgisayar hiç ısınmıyor, safe mode'da hiç kasmıyor olmasına rağmen normal şekilde açtığımda ve lol'e girdiğim anlamsız bir kasma sorunu var. Sadece oyunun içinde değil, oyun menüsünde de anlamsız bir yavaşlık, zaman zaman takılmalar var.

Formattan önce, ısınmadığı dönemlerde(bilgisayarı yeni açıp ilk oyuna girdiğimde) bu sorunlar yoktu ve oyunu 70-80 fps'de oynayabiliyordum.

Çok araştırdım ama çözümü bulamadım. Tek denemediğim şey lol'ü silip baştan yüklemek ve download etmek ama o da kotamı bitireceği için son çare olarak saklıyorum.

Bu sorunu çözmek için önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler! :)

• Lol e sağ tıklayıp yüksek performanslı gpu ile çalıştırı seçin.
    Ekran kartı driverini güncelleyin eğer güncelse eski bir sürüme geri dönün.
    Hd tune ile benchmark ve bad sector taraması yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca combofix kullanarak bir daha taratın yeni format atmış olsanız bile.
    yada LoL 'e gelen patch felan varsa o yüzden de bazı pc lerde sıkıntı çıkmış olabilir. Lol forumlarını takip et bak herkeste varmı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Lol e sağ tıklayıp yüksek performanslı gpu ile çalıştırı seçin.
    Ekran kartı driverini güncelleyin eğer güncelse eski bir sürüme geri dönün.
    Hd tune ile benchmark ve bad sector taraması yapın.

Sağ tıklayınca yüksek performanslı pgu ile çalıştırın seçeneği çıkmıyor, özelliklerden girdim orada da yok, tam nerede olması gerekiyor.

HD Tune programın adı mıdır?
  • btuzlakss kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınız Nvidia ise nvidia denetim masası içinden yüksek performanslı gpuyu seçin.

Yeni formatlı/Isınmayan laptopta fps düşme sorunu

Hd tune ise program ismidir.Hard diskinizin performansını ve bad sector içerip içermediğini öğrenebilmenizi sağlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.