Şimdi Ara

Kablosuz bağlantı Sınırlı Erişim Sorunu ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
182.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Laptoptan kablosuz olarak internete girmeye çalıştığımda sınırlı erişim hatası veriyor internete giremiyorum..
    Aynı modemi kullanarak farklı bir laptoptan ve cep telefonundan girebiliyorum internete.. Ağda sorun yok yani.Aynı modeme Kablolu baglandıgımda normal şekilde çalışıyor.Laptopumla başka modemlere kablou kablosuz hiç bir sıkıntı yaşamadan baglanabiliyorum.
    Neler yapmam gerekiyor ?Laptoptan ağı silip tekrar yüklemeyi denedim.. Olmadı..
    sorunun resimleri:
    http://imgim.com/8372incih5861859.jpg
    http://imgim.com/7406incib9021008.jpg

bu sorundan kafayı yemek üzereydim.Sorun çözüldü arkadaşlar şifreleme türünü değiştirdim sadece TKIP yaptım normal şekilde baglanıyor suan hepinize çok teşekkür ederim özellikle connaught'a yardımları için çok teşekkürler@connaught

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morterdem -- 5 Haziran 2014; 1:24:14 >

• morterdem M kullanıcısına yanıt
    İPv4 Ü SAĞ TIKLA:

YÖNETİCİNİZ SİZE İP ADRESİ VERMEDİYSE BURADAKİ SEÇENEKLERİ OTOMATİK YAP ÇIK:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesafesiz -- 3 Haziran 2014; 15:29:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesafesiz

İPv4 Ü SAĞ TIKLA:

YÖNETİCİNİZ SİZE İP ADRESİ VERMEDİYSE BURADAKİ SEÇENEKLERİ OTOMATİK YAP ÇIK:

otomatik seçili ipv4 zaten

• Modem ip atamakta sıkıntı çekiyor olabilir.Siz elle ip girmeyi deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Modem ip atamakta sıkıntı çekiyor olabilir.Siz elle ip girmeyi deneyin

denedim sonuç değişmedi
  • Başlattan çalıştır'ı aç cmd yaz aşağıdakini yaz enterle

netsh interface show interface

çıkan sonuçta Arabirim Adında büyük ihtimalle Yerel Ağ Bağlantısı yazıyordur. eğer başka birşey yazıyorsa aşağıdaki tırnak işareti arasına onu yaz.
    daha sonra aşağıdaki kodları sırayla cmd'de çalıştır

netsh interface ipv4 add dnsserver "Yerel Ağ Bağlantısı" address=4.2.2.1 index=1
    netsh interface ipv4 add dnsserver "Yerel Ağ Bağlantısı" address=4.2.2.5 index=2

pc yeniden başlat. sonucu buraya yaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceylankral

Başlattan çalıştır'ı aç cmd yaz aşağıdakini yaz enterle

netsh interface show interface

çıkan sonuçta Arabirim Adında büyük ihtimalle Yerel Ağ Bağlantısı yazıyordur. eğer başka birşey yazıyorsa aşağıdaki tırnak işareti arasına onu yaz.
    daha sonra aşağıdaki kodları sırayla cmd'de çalıştır

netsh interface ipv4 add dnsserver "Yerel Ağ Bağlantısı" address=4.2.2.1 index=1
    netsh interface ipv4 add dnsserver "Yerel Ağ Bağlantısı" address=4.2.2.5 index=2

pc yeniden başlat. sonucu buraya yaz

sonuç değişmedi hala sınırlı erişim internete bağlanamıyorum :(
  • morterdem M kullanıcısına yanıt
    o zaman internet bağlantında sıkıntın vardır.

modeme net gelmiyordur.

modemde sorun yoksa internet driveri silip yüklenir.
  • sınırlı erişim problemi firewall ağlar (networks) bölümünde 2 tane ağ baglantısı oluşuyor bir tanesi silerseniz düzeliyor..bilgisayarınıza firewall programını yüklediyseniz ağ baglantısını silip tekrar başka bir ad verdiğinizde firewall aglarında silineni kayıtlı tutuyor. buyüzden sınırlı erişim problemi ile karşılaşıyorsunuz.. modemde firewall açıksa resetlediğinizde düzelir. şirketin modemini resetlemeden firewall ayarlarına bakın.

wifi modemin kullanıcı adı ve şifresini değiştir....servis sağlayıcınının verdiği kullanıcı adı ve şifresi değil...wifiye ait olan..

wifi güvenlik ayarında SSID adını ve anahtar şifresini değiştirin

ad ve şifrelerde türkçe karakter kullanmayın..büyük harflerle İ yazmayın...

sınırlı erişim problemi..........denetim masası / ağ ve paylaşım merkezi /bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin tıklayın ordaki kullanılmayan bağlantıları silin bağlı olduğunuz bağlantıyıda silin tekrar yükleyin...kablolu bağlantı içinde aynı yöntemi uygulayın..

modeme usb yazılımı yükleyip usb üzerinden bağlantı yaptıysanız sonra usb bağlantıyı çıkarıp wifi kullanıyorsanız...usb tekrar takın bağdaştırıcı ayarlarındaki bağlantıyı silin..tekrar yükleyin..

bu işlemleri yapmadan önce wifi şifresini değiştirin.. wifi bağlantı adı ve şifresini değiştrin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknown115 -- 2 Ağustos 2014; 8:55:28 >

• Konuyu hortlatıyorum.

Konu sahibi gibi erişim sorunum vardı. Ne yapımsa çözememiştim.

Çözümü şu şekilde buldum. Kablosuz özellikler- güvenlik- gelişmiş ayarlar- 802.11 ayarlarına tik attım. Şimdilik sıkıntı çıkmadı. Umarım başkalarına faydası olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lazım olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknown115

sınırlı erişim problemi firewall ağlar (networks) bölümünde 2 tane ağ baglantısı oluşuyor bir tanesi silerseniz düzeliyor..bilgisayarınıza firewall programını yüklediyseniz ağ baglantısını silip tekrar başka bir ad verdiğinizde firewall aglarında silineni kayıtlı tutuyor. buyüzden sınırlı erişim problemi ile karşılaşıyorsunuz.. modemde firewall açıksa resetlediğinizde düzelir. şirketin modemini resetlemeden firewall ayarlarına bakın.

wifi modemin kullanıcı adı ve şifresini değiştir....servis sağlayıcınının verdiği kullanıcı adı ve şifresi değil...wifiye ait olan..

wifi güvenlik ayarında SSID adını ve anahtar şifresini değiştirin

ad ve şifrelerde türkçe karakter kullanmayın..büyük harflerle İ yazmayın...

sınırlı erişim problemi..........denetim masası / ağ ve paylaşım merkezi /bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin tıklayın ordaki kullanılmayan bağlantıları silin bağlı olduğunuz bağlantıyıda silin tekrar yükleyin...kablolu bağlantı içinde aynı yöntemi uygulayın..

modeme usb yazılımı yükleyip usb üzerinden bağlantı yaptıysanız sonra usb bağlantıyı çıkarıp wifi kullanıyorsanız...usb tekrar takın bağdaştırıcı ayarlarındaki bağlantıyı silin..tekrar yükleyin..

bu işlemleri yapmadan önce wifi şifresini değiştirin.. wifi bağlantı adı ve şifresini değiştrin..
    denetim masası / ağ ve paylaşım merkezi /bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin tıklayın ordaki kullanılmayan bağlantıları silin bağlı olduğunuz bağlantıyıda silin tekrar yükleyin(BEN SADECE BAĞLANMAYI DENEDİĞİMİ AĞI SİLDİM TEKRAR BAĞLANDIM)

cevap için teşekkürler. bağlanmayı denediğim ağı sildim tekrar bağlanıp şifre girdim anında girdi. her şeyi denemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

denetim masası / ağ ve paylaşım merkezi /bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin tıklayın ordaki kullanılmayan bağlantıları silin bağlı olduğunuz bağlantıyıda silin tekrar yükleyin(BEN SADECE BAĞLANMAYI DENEDİĞİMİ AĞI SİLDİM TEKRAR BAĞLANDIM)

cevap için teşekkürler. bağlanmayı denediğim ağı sildim tekrar bağlanıp şifre girdim anında girdi. her şeyi denemiştim

Alıntıları Göster

Bende hiçbir işe yaramadı maalesef başka çözüm var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Konuyu hortlatıyorum.

Konu sahibi gibi erişim sorunum vardı. Ne yapımsa çözememiştim.

Çözümü şu şekilde buldum. Kablosuz özellikler- güvenlik- gelişmiş ayarlar- 802.11 ayarlarına tik attım. Şimdilik sıkıntı çıkmadı. Umarım başkalarına faydası olur.

Teşekkürler 6 saattir denemediğim şey kalmamıştı.Sayenizde çözdüm.Allah razı olsun

• Bu sorunun tek çözümü modem ayarlarından şifreleme yi AES i TKIP yapmaktır. yaptığınızda girdiğini göreceksiniz. Diğer yöntemler hiçbir işe yaramaz. Eski cihazlarda yaşanıyor bu sorun ve bu şekilde çözülmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BorckaArtvin -- 2 Ekim 2021; 21:57:14 >
  • BorckaArtvin kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba bende de bu sorun oluşuyor cihazım modeme göre eski, ama bendeki sorun belli bir süre ağa bağlı kalıyorum atıyorum yarım saat sonra sınırlı bağlantı diyor, ağ bağlantılarından bağlantıyı kes diyip tekrar bağlanıyorum yine yarım saat sonra aynı sorun.

Dediğiniz yöntem bu durumdaki laptopumda sonuç verir mi ? Teşekkürler

Not : denedim zatende siz daha bilgilisiniz belki sonuç alamam bildiğiniz başka bir yöntem vardır.

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    kardeşim cihaz modem hepsini nedir yaz bana bakayım neden diye

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Eyvallah ama dediğin yöntemi yapınca çözüldü sorun teşekkürler tekrardan.

merhaba ben okullardaki fatih ağına bağlanmak istiyorum ama sınırlı bağlantı sorunu çıkmaya başladı birkaç ay öncesine kadar hiç sorun yoktu normal bir şekilde vpn ile tüm sitelere giriliyordu şuan diğer arkadaşlarım kullanabiliyor fakat ben kullanamıyorum vpn olmadan sadece whatsapp ı açıyor vpn olunca onu da açmıyor hiçbir şey açılmıyor telefonum general mobile gm20 pro sürümü android 11 yardımcı olursanız çok mutlu olacağım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kasto_37 kullanıcısına yanıt

Konuyu hortlatıyorum ama sırf bu mesajı yazabilmek için yıllardır giriş yapmadığım üyeliğime giriş yaptım.

Kardeşim Allah senden razı olsun. Aramadığım teknik servis, internette denemediğim yöntem kalmamıştı. Sayende 2 gündür sınırlı erişime düşmeden wifiye bağlıyım. Senden başka da bu çözümü öneren görmedim. Hep aynı şeyleri anlatıp duruyorlar internette.

En azından bana faydalı oldu. Bilgin olsun, çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.