Onbaşı
24 Nisan 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 6 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Workstation ile kuruyorum windows ile beraber kullanmak ıcınb her seyı yaptım reboot olacaktı okey dedım sımdı sıyah ekran cıktı ve " - " ısaretı var 1 saat bekledım gecmedı ne yapacagım ya !
Her oyunda, her programda ayni hata önce küçük kirmizi ciziltilar oluyor ekranda sonra kararip pat bu hatayi veriyor uygulamada kapaniyor. Yav kardesler çözümünü bilen var midir eskidenb böyle birsey yoktu son güncellemeden sonra oldu sanirim ne önerirsiniz driveri saglam olan varmidir nvidianin onu kurayim suandakini silip.
BENDEKI EN GÜNCELI.
Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi için 2.250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapılacaktır.
Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.
Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (http://www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.
Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.
2016 YILI POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYLIĞINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
a) T.C. vatandaşı olmak,
b) Lise ve dengi okul mezunu olmak veya Lise 4.sınıfta okuyor olmak,
c) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2016 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) en az (270,00) ham taban puan almış olmak; Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2016 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavının puan türlerinin herhangi birinden en az (150,00) ham taban puan almış olmak, (NOT: Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır)
ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla (1 Ekim 2016) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1991 – 01 Ekim 1998 tarihleri arasında doğmuş olmak),
d) Bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
e) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,
f) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,
g) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,”
ğ) Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına üye bulunmamak,
h) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
ı) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
i) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
j) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak,
k) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

RESMİ AÇIKLAMA LİNKİ:http://www.pa.edu.tr/Default.aspx?page=H...682fa43984


Görüşlerinizi bekliyoruz, puan ve 2500 kişi alımı hakkında.

EDİT 2: Arkadaslar akla takılan sorular veya unuttukarım oldkca tekrardan guncelleyecegım.

2013 ' e ayıt bir PMYO Öğrencisi kayıdı:

30 Aralık 2013 ·
PMYO Öğrencisinin Bir Günü;
Saat 22.30 da son 5 dakika beyler nidaları altında yatağa girilir.Kurala göre 22.30 da yatağa girip uyumak şart. Öyle telefonla oynayıp, mp3 dinleyip zaman geçirmek yok.Ama çoğu öğrenci benim gibi komser geldi mi diye çıt çıkarmadan bir yandan yatak altında telefonla oynayıp ışığını saklamaya çalışırken diğer yanda seslerden çıkarım yapmaya çalışır.Tabi %90 oranında pmyo öğrencileri komser gittikten sonra rahata erer 12-1 e kadar uykusuz kalır sabah 6.30 da kalkacağını bile bile.
İşte esas meseleye geldik. Sabah 6.30 nöbetcinin koridorda "Beyler kalk saati" nidalarıyla uyanılır.Elde köpük jilet,omuzda havlu sıra beklenir.Zaten burada 10 dkika zaman harcanır.Traş olduktan sonra jet hızlıyla yatak yapılır. İp gibi olmalı yatak ,komser koğuşa girdiğinde koğuşta yatak , dolap olsun gözün görüntüsünü bozacak hiç bir şey olmamalı. Yoksa muhtemelen gece 3-5 ceza nöbetini etüt mümessili bildirmeye gelir.
Üniformayı giymekte zahmetli iştir. Genelde kazak,gömlek,kravat tek tek çıkartılmadan öyle bütün halinde kalır.pantalonda geçirildikten sonra ayakkabı odasına koşarsın. Orda da sıkışıklık olur genelde küçücük odada kattaki 85 adam ayakkabı giymeye uğraşır
Saat 7'ye 5 kala herkes içtima yapılacak yerde toplanmış olmak zorundadur. Yoksa nöbetçi amirle beraber başmümessil içtima alanına girişte bekler 6:56dan itibaren numara almaya başlar.Eğer 5 dkka sabah uykundan feragat etmessen muhtemelen 1-3, 3-5 saatinde uykundan olmuşun demektir. Başmümessil ortaya geçer hizaya sokar okulu ve tüm okulgür bir sesle " TANRIMIZA HAMDOLSUN;MİLLETİMİZ VAROLSUN" diye dua ettirerek sabah kahvaltısına gönderir.
Saat 8:00 'da sabah etütü başlar. Bu etütün konma amacı ders çalışmak olsada(genelde bu iş sınavdan önceki hafta başlar) kimisi konuşur, kimisi de kitap okur.Ama cidden bu etütlerde bir polis hayatı boyunca okuyabileceğinden fazla kitap okunur.
Sonra dersler başlar.Kısaca bahsedersek, Beden eğitimi en azından bizim okul için zulm olur. 1 ders boyunca koşu yaparsın 5 dakika dinlenir diğer ders şınav,mekik,komando dansı yaparsınız. Silah dersiniz olur aslında en zevkliside budur. İlk defa silahı aldıysanız eğer doya doya söküp takarsınız.2. dönemde atışlara başlarsınız.Birde Polis Savunma Taktikleri dersi vardır.Burda yakın dövüş eğitimleri alırsınız, nasıl jop vuracağınızı öğrenirsiniz( yeri geldimi arkadaşınızda denersiniz bunları, tekme atmayı falan baya zevklirdir) sene sonunda da tabi biber gazı yersiniz Diğer dersler anayasa hukuku cmk, falan olduğundan sıkıcıdır hiç girmeyelim Smilezaten günüzün yarısı ders yarısı tenefüste gazinoya git gel yapmakla geçecektir.
Ders biter akşam yemeği içtimasına kadar serbestsiniz. Eğer okulun açtığı kurslara giderseniz(bağlama,gitar ,ingilizce,bilgisayar,hentbol,atıi,karete,tekvando) zamanınız bunlarla geçer.eğer girmediyseniz ya yatakhaneye gider bütün gün telefonunuza mesaj geldi mi diye bakarsınız( telefon indirmek yasaktır ders saatleri içinde, tabi amir ve 2. sınıflara yakalatmazsanız) yatıp uyursunuz. Yada gazinoya gider televizyon izlersiniz. Eğer açıksa bilardo,masa tenisi oynayabilir, internet kafeye gidip nete girebilir yada dışarda çimlerde kola-cips keyfi yaparsınız.
AKşam yemeği yenir, akşam etütü olur, sanki bütün gün hiç görmemiş gibi sağındaki ve solundaki adamla etütte konuşursun. Kimisi sabah yarım kalan kitabı okumaya çalışır oradan etüt mümessili susun diye bazen bağırır uslu durmazsanız gazino nöbeti kitleyebilir.etüt 8:45 gibi biter dağılırsınız.
Bu boşlukta gazino daha çok dolar , polis veya askeri ilgilendiren diziler varsa onlar izlenir. Ayrıca perşembe günleri kurtlar vadisi izleyenler için nöbetçi amir pek huysuz değilse dizi bitene kadar 23:30'a kadar yat saatini uzatabilir.) genelde izlemeyenlerde erken yatmamak için televizyon başında otururSmile
Sanki hiç o an gelmeyecekmiş gibi saat 22.15 e kadar herkes avare avare gezinir ve ardından yatakhaneye gider üstler değişir kişisel bakım yapılır yatılır.. Eğer gece nöbetiniz varsa misal 1-3 saat 00.40 da nöbetci gelir seni kaldırır.Nöbet saatinden on dakika önce defteri imzalar nöbeti devralır 2 saat beklersin. Nöbetci amir gelirse tekmil verilir, arada koğuşlar kontrol edilir 3'de yatağa girilir ve saat 6.30 da kalkmak üzere derin bir uykuya dalınır...
Her okulda böyle olmasada buna benzer bir gün geçirir pmyo öğrencileri.)Ama bu sırada yaşanılan dostluklar,sohbetler,olaylar yıllarca konuşulacak bir anı olarak hafızlarda kalır..

____
Hakkında
Forum İmzası:
Fazla sırıtmak, günah işlediğinize işarettir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 20
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 24
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 334 (Bu ay: 5)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.