Şimdi Ara

Yeni açılan Bursa- Gemlik otobanı hakkında ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu yol bildiğiniz gibi Gemlik üzerinden Osmangazi köprüsüne bağlanıyor daha önce gemlik'ten sonra bu yola girilebiliyordu... Öğrenmek istediğim iki şey var

1. Kumla tarafına gitmek için hangi çıkıştan çıkmak gerekiyor?

2.Yalovaya giderken bu yolu kullanmak mantıklı mı? Orhangazi çıkışı var mı ?

Bilgisi olan yazarsa sevinirim...

Hayırlı geceler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bursa - Köprü arası fiyatlar belli oldu mu,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

Bursa - Köprü arası fiyatlar belli oldu mu,

Bursa Gemlik arası 5 TL yazıyormuş..

• Yalova-gemlik arasi 12tl idi. Demek ki bursaya kadar 17tl. 65lira köprü. Etti 82 lira. Izmire kadar 150yi bulur mu dersiniz? Bir de merak ettiğim, bursadan sonraki yol ne oldu? Şuan bi çalışma yok sanki?

• bursa sonrasında pek bi çalışma yok zaten köprüden geçen de çok yok, geçen hafta sonu izmire gidip geldim feribotu kullanan kişi sayısı daha fazlaydı.
  • yazın akşam çıkacağım. çok da otobana bağlanmaya gerek yok gibi. pendik yalovaya binip normal yoldan geçicem. sadece bursa'da transit yola geçerim bide izmir- aydın otobanını kullanırım.
  • kardeşim bu yolların parasını bu millet peşin verdi siz geçmiyorsunuz, kullanmıyorsunuz.
    geçsenize kardeşim alla alla
  • @serty23
    1. Kumla tarafına gitmek için hangi çıkıştan çıkmak gerekiyor?
    - Hocam Gemliği geçince serbest bölge var, umurbey sırtından devam edip yani, orada çıkış var. oradan çıkış yapıp, gemliğe tekrar dönüp özdileğin karşısından kumla yoluna bağlanabilirsiniz. ( hani çatala zeytin takılı kocaman sembol var oradan )
    not: Gemlikte oturuyorum. detaylı bilgide verebilirim.

2.Yalovaya giderken bu yolu kullanmak mantıklı mı? Orhangazi çıkışı var mı ?
    -muhakkak vardır ancak ne tarafda bilmiyorum. mesela karsak boğazında bir çıkış var.

@tLqA Bir de merak ettiğim, bursadan sonraki yol ne oldu? Şuan bi çalışma yok sanki?
    -Bu otobanın 3/1i tamamlandı. geri kalan 3/2lik kısım bursa izmir arası ve yapımı devam etmekte.

ilave olarak Bursa/Gemlik arası açıldı ancak yolda bariz bir şekilde araç azalımı yok. ben gemliğe girerken viyadük var hemen ordaki fabrikakada çalışıyorum ( mavitec ) yolu sürekli gözlemleme fırsatım var. genelde tırlar kullanıyor yolu. ilk günlere nazaran otobanda bi nebze artış var ancak, eski karayolunda fazla bir azalma yok. %10 falandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 20 Mart 2017; 13:6:26 >

• çok paraymış
  • Çok fazla bu yolu bilen yok sanırım yada millet nereye kadar gittiğini ve nerden çıkacağını bilmediği için girmiyor.. İzmir e kadar tamamlandığı zaman Bursa için harika olucak 2 saatte sanırım İzmir'e girmek mümkün olacaktır.. Yazlık kumlada bizim , bu yaz bu yolu sıkça kullanmayı düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serty23 -- 20 Mart 2017; 21:15:24 >
  • Geçen hafta İzmir'e gidip geldim, giderken 73TL, dönerken 83 TL ödedim toplamda. Ama giderken o rezalet Bursa trafiğinde 1.5 saat kaldım. Bu yolun alternatifi yok mu? O kadar para verip köprü ve otoyolu sonuna kadar kullandım, ama yine Bursa belasına takıldım.
    Dönüş kısmı sanırım daha uzun, çünkü daha erken otoyola girdim ve toplamda da daha fazla ödedim...
    Bunun detayını bilen var mı?
  • tLqA kullanıcısına yanıt
    Bursa cevreyılundan kopruye kadar 16.5 tl tuttu, oradan feribota çıktım.Haftasonu git gel 70 TL feribot.
    Çok pahalı ancak giriş çıkış arası 160 ile gittim, tunellerde 100 ile geçtim.Deger mi , bence işi olan için kesinlikle değer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 defa köprüden geçip kazığı yiyen bi daha kullanmaz

Feribotla gidiş dönüş alınca bileti, hem indirim hem de ikram var. Bi ara opetten benzin çeki de veriyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: extecher

Bursa cevreyılundan kopruye kadar 16.5 tl tuttu, oradan feribota çıktım.Haftasonu git gel 70 TL feribot.
    Çok pahalı ancak giriş çıkış arası 160 ile gittim, tunellerde 100 ile geçtim.Deger mi , bence işi olan için kesinlikle değer.

Gidiş geliş otomobil için 70tl ise süpermiş. Ama adamın bir saatini alıyor. Bende doblo var muhtemelen bana 80 olur. 16.5 lirada bursaya kadar verilir çünkü gerçekten hızlı gidiliyor. Tunellerse 80 yazıyor. 80i geçsek ceza gelir mi?

• Bursadan Kumla - Armutluya giderken Serbest Bölge kavşagindan cikmak daha mantikli.

Ama Gemlik kavşagindan da cikabilirsin 5-6 km geri dönersin.

Orhangaziye giderken de Yalovaya giderkende kullanabilirsin.

İkisi icinde kavşak var.

Gemlik Altinova icin 10.75

Bursa-Serbest Bölge 4.95

Bursa-Gemlik 6.75 ödedim.

Yol süper yanliz. Dürdane Süpürgelik rampalarindan kurtulmak icin bile kullanilir

Buda otobandaki shell in yeni acildigi icin olsa gerek hediyeleri 😬

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pro-black -- 21 Mart 2017; 11:27:24 >

• 100km yol 16,5 tl. ohhhh... ben eski yol devam ederim. iş adamları kullansın. eski yolda araç kalmayınca daha cazip olur.
  • köprü + otoban tek yön 82 lira, feribot hafta sonu gidiş dönüş 70 lira.
  • Bilgilendirme için teşekkürler.....

• Haftasonu Kumla'ya giderken yolu kullandım.Bursa'dan girip serbest bölge kavşağından çıktım ve 4,95 ödedim. Bu mesafe için ücret fazla ama yol Dürdane'yi atlattığı için değer.Özellikle Bursa yönüne gelirken kullanılırsa kamyonların arasında gitmemek için daha mantıklı olur
  • Orhangazi çıkışı var yalovaya gitmek için bu yol kullanılmaz tavsiye de etmem yol yalovaya uzak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camokan -- 22 Mart 2017; 10:4:22 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.