Şimdi Ara

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
36
Favori
360.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dytemre

merhabalar başlık için çok teşekkürler çok yararlı oldu

diyetisyenim, hacettepe 2.89 yedek subay içinde başvurdum

yedek subay olma şansım nedir

anladığım kadarıyla menü planlama gibi işleride gıda mühendislerine veriyorlar

birliklerimnizde diyetisyen varmıydı neler yapıyordu aydınlatan olursa çok sevinirim
    yokdil puanım 66 onuda teyit ettirmistim askerlik şubesinde işime yarar mı

askerdeyken dil veya kpss çalışacak vakit bulabilir miyiz
  • bir sorum olacak şimdi yedek subay olarak şansımıza takım komutanı çıktı ama istemediğimden yedek subaylıktan vazgeçip kısa döneme dönme şansı var mı
  • Hayır yok.
  • Öncelikle herkese merhabalar,

Bende Kasım celbinde yedek subay olarak başvurmak isteyenlerdenim, fakat okuduğum bilgilere göre kasım celbinde yoğunluktan dolayı yedek subay çıkma şansı düşük olduğu söyleniyor, işin içinde olan arkadaşlardan öğrenebilir miyim böyle bir şey olup olmadığını, hatta en düşük ihtimal kasım celbi deniyor yedek subaylık için.

Lisans ortalamam: 2.7

Yüksek Lisans yapıyorum İTÜ'de tez aşamasındayım derslerimi verdim. 3.9 ortalamam var

70in üzerinde dil puanım var.

Bunların katkısı olur mu ?

İnşaat Mühendisiyim.

Havacı Asteğmen bir arkadaşımdan bunların faydası olabileceğini duymuştum ama teyit ettirmek istiyorum.

Subay çizelgesine göre biraz kilo fazlam var ama kilonun çok önemli olmadığını duydum. 183 boy 95 kilo civarıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17kaleli17 -- 26 Mayıs 2019; 16:49:34 >
  • 17kaleli17 1 kullanıcısına yanıt
    Faydası olur ama yine de çıkmayabilir.
  • merhaba, öncelikle başlıktaki tüm soru ve cevap sahiplerine bilgilenmeme yardımcı oldukları için teşekkür ederim.

benim merak ettiğim konu yabancı dil. şubede yedek subay olmak ister misiniz diye sorulduğunda evet dedikten sonra yabancı dil bilip bilmediğim soruldu. ingilizceyi iyi derecede bildiğimi belirttim ama yds tarzı sınavlara hiç girmediğim için beyanım kuvvetle muhtemel değerlendirmeye alınmayacak. 2013 yılında 6 ay boyunca üniversite hazırlık sınıfını abd'de tamamlayıp dili yerinde öğrenmiş olmamın ve bunu belirtmemin bir faydası olur muydu? öyle olsaydı dahi bunun için geç mi kaldım? geç kalmadıysam da bunu hangi aşamada kime belirtmem gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi breberberg -- 27 Mayıs 2019; 16:36:40 >
  • Uluslararası İlişkiler ve İngiliz Dili ve Edebiyatı olmak üzere 2 lisans mezunuyum. Yaşım 28. Galiba yaşa takılıyorum Yedek Subaylık için. Acaba yeni askerlik sisteminde bununla ilgili bir düzenleme var mıdır?
  • Kirylo Sidorovich Razumov K kullanıcısına yanıt
    31 yaşında yedek subaylık yapıyorum, 33 yaşında yedek subaylık yapan devrem var.
    Eğer lisansüstü eğitime başlamadıysanız 28den (şuan 29 sanırım) sonra lisans diplomanızla tecil hakkınız yok sadece. Diyelim ki 28den sonra askerlik şubesine uğramadınız bakaya kaldınız bu da yedek subaylığa engel değil.
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Lisansüstü eğitime başlamadım. Tecilim Eylül'de bitiyor. Kasım'da celbim var.
  • Arkadaşlar merhaba bu konu başlığı için cok teşekkurler çok faydalı oldu ben bir sey sormak istiyorum.Tecil bozdurma işlemini tam olarak nasil yapiyoruz? İnternetten form doldurup mu gidecegiz şubeye yoksa direk subeye mi gidiyoruz ? Ve giderken yanimizda neler götürmeliyiz ?
  • Önce e devletten tecilini bozuyorsun orada basamaklar var 1. Basamak e devletten tecili bozmak 2. Basamak saglik muayenesi 3. Basamak vs var orada tarif ediyor 3. Basamak da yesil oldugunda askerlik subesine gidiyosun. Benden birsey istemediler sanirim yedeksubay olmak istiyosan dil sinavin varsa sonucunu goturebilirsin ..
  • breberberg B kullanıcısına yanıt
    Yedek subay oldun acemi birligine teslim oldugunda kura zamani a bolumu b bolumu c bolumu dil sonucu olanlar getirsin deniliyor boyle bir durumda tekrar sansin olabilir ama sanirim sinav sonucu istiyorlar haberin olsun :) sinav sonucu senin gidecegin ile etki edebildigi gibi dil tazminati ile maasini da etkileyebiliyor..
    Dostum ortalama boy kilo okul bunlar birer sayi sadece yedek subaylikta..
    Önemli etken 1. Si okudugun bölüm . insaat müh ki baya alim oluyor muhendisliklerde en cok alim ki geneldeki en cok alim makina insaat gıda ve hukuk oluyor cikma ihtimali yuksek.
    2.si dil puani bunu tecil bozarken belgelersen gerek gidecegin sehri etkileyebilir veya etkilemeyebilir. En kucuk ihtimal bile olsa gidecegin sehri etkilemesi guzel bir durum + dil tazminati aliyosun ve ihtimalin artiyor..
    Ben okulda 150 boy adamda 110 kilo adamda gordum sansin yuksek bence 👍
    Dostum ortalama boy kilo okul bunlar birer sayi sadece yedek subaylikta..
    Önemli etken 1. Si okudugun bölüm . insaat müh ki baya alim oluyor muhendisliklerde en cok alim ki geneldeki en cok alim makina insaat gıda ve hukuk oluyor cikma ihtimali yuksek.
    2.si dil puani bunu tecil bozarken belgelersen gerek gidecegin sehri etkileyebilir veya etkilemeyebilir. En kucuk ihtimal bile olsa gidecegin sehri etkilemesi guzel bir durum + dil tazminati aliyosun ve ihtimalin artiyor..
    Ben okulda 150 boy adamda 110 kilo adamda gordum sansin yuksek bence 👍
  • GMBaris G kullanıcısına yanıt
    İktisat, işletme,maliye gibi bölümlerin şansı yok o zaman?
  • Plan-B kullanıcısına yanıt
    Şansı yok diyemeyiz illaki vardır ama bu bolumlere tsk nin ihtiyaci az yani şöyle diyebiliriz ki alim miktari az ve bu da cikma ihtimali dusuk denilebilir..
    Ama yeni sistemde yedek astsubaylik kavrami girdi yedek astsubaylik nasil olur bilmiyorum ama bu yeni sistem subay olamazsaniz bile astsubay olma imkaninizi sagliyor :)
    Peki bu işlem ne zaman yesil oluyor ilk 2si yesil benim agustos celbini kacirmamak icin yarina kadar halletmem lazim.Kirmiziyken subeye gitsem olur mu
    Peki bu işlem ne zaman yesil oluyor ilk 2si yesil benim agustos celbini kacirmamak icin yarina kadar halletmem lazim.Kirmiziyken subeye gitsem olur mu
  • Merhaba arkadaşlar

Bilgisayar Mühendisliği mezunu olarak ağustos celbi için başvurdum ortalamam kötü olduğundan sanırım şansımı artıran tek şey 77.5 yds puanı. Sağlık kontrolünde hastaneye sevk oldum doktor a derece arızalıdır, askerliğe elverişlidir ibaresi düştü rapora çünkü ta 4 sene önce psikoloğa gitmişim o da antidepresan yazmış. Kullanmadım bile muhtemelen ama doktor, psikolog teşhis koyup ilaç verdiği için raporda belirtmek zorundaymış neyse doktor dedi a derece arızalı olduğun için yedek subay seçilme şansın 0 (komandoya da evet dedim muhtemelen yine aynı şey geçerlidir) tecrübeli arkadaşlar/abiler yardımcı olabilir mi öyle bir durum varsa hiç umutlanmayayım şimdiden sağolun
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.