Şimdi Ara

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
507
Cevap
38
Favori
153.214
Tıklama
Giriş
    1 Mesaj

Benim 1 gunde yesil olmustu ama askerlik subesi 1 haftada bile yesil olmayanlar oldu demisti .. Orasi yesil olmadan sube bisi yapamiyoruz diyor 😐 ins yetisir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ankara1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1500 defa dedim 1501. Defa diyorum ortalamanin okudugun uninin boyun kilonun onemi yok.. Yds önemli.. İlk kez karsilasiyorum bu a derece olayini hic duymamistim ama sunu soylim doktora inanma ne anlar onlar bu islerde işkembeden salliyodur ama bu a derece ihtimalini dusurucu bir durum olabilir / olmayabilir bir yargi yapamam karsilasmadim.. Ben acemi birliginde rdm ci komutanimiz bizi toplayip form doldurtmustu psikiatrik bir hastalik gecirdiniz mi tarzinda antidepresan kullandiniz mi diye 3 5 kisi cikmisti sanirim ama ne derecedeler nasil oluyodu bi fikrim yok ama enseyi karartmamak lazim her denene kanma :)

|
    |
    Bahsedilenler: M4k4r0N

Cevap için sağolun hocam bu a derece arızalı daha önceden hastalık geçirmiş şuan iyi herhangi bir sorunu yok anlamına geliyormuş ben 4 sene evvel uyku problemi için gitmişim gereksizce rapora düştü işte. Askerlik şubesindekiler de bilmiyor niye yedek subaylığa engel teşkil etsin tarzı şeyler söylediler ancak doktorda kendinden emin bir dille konuştu hatta biz bu konuda çok itiraz ettik maalesef mevzuatı değiştirmediler dedi. Hayırlısı artık en nihayetinde temmuzda öğrenicez sonucu.O 3 5 kişinin akibeti ne oldu haberiniz var mı.

|
    |
    GMBaris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Birsey olmadi gittiler rdm ci ile muhabbet ettiler herhal simdi nasilsiniz bi sorununuz olunca bana gelin vs dedi diye dusunuyorum.. Sana bir defa bir hak verildimi kolay kolay alinmaz .. Hani yedek subay oldun senin bu hakkini elinden almalari icin kavgaya karisman vs olmasi lazim öyle gozunun ustunde kasin var diyip yollama diye bisi yok :)

|
    |

Ben dil bölümünden mezunum. (ingiliz dili ve edebiyatı). Yds girmem gerekir mi?

|
    |

Sınava bakıyorlarmış.
    |
    |
    Kirylo Sidorovich Razumov kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    369. dönem yedek subay olarak askerlik yaptım. Aklında soru işareti olanlar soru soracak adam arayanlar özel mesaj yoluyla bana ulaşabilir arkadaşlar. Zamanında bende soru soracak adam arıyordum yalan yok, birilerine faydamız dokunsun. Şimdiden hayırlı teskereler.

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]

Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.
  • Er
    1 Mesaj

Son gün gittim şubeye 3 dakika halletti kadin bastan aldı agustosta askeriz insallah😄

|
    |
    Stajim Ağustos başında bitecek yani okulla ilişkim Ağustos 2. haftası gibi bitiyor. Diplomayı almam en az 1 ay sürer. Ağustos'ta ki başvuru için geçici mezuniyet belgesi götürürsem yedek subaylık için farkeder mi? Diplomanın aslısından eksileri olur mu?

|
    |

|
    |

Derslerini ve stajlarını tamamladıktan sonra mezuniyet işlemlerini yapıyorsun 2 gün falan sürer.işlemleri bitirdiğin günü mezuniyet günün kabul ediyorlar ve bir hafta içinde e devlete düşüyor diye hatırlıyorum düştükten sonra sevk öncesi işlemleri yapabilirsin

|
    |
    -benjamin- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: -benjamin-

Stajim Ağustos başında bitecek yani okulla ilişkim Ağustos 2. haftası gibi bitiyor. Diplomayı almam en az 1 ay sürer. Ağustos'ta ki başvuru için geçici mezuniyet belgesi götürürsem yedek subaylık için farkeder mi? Diplomanın aslısından eksileri olur mu?
    Dedikleri gibi sisteme mezun olarak girilmen yetiyor.Ama sisteme girme uniden uniye degisiyor bizde bolum sekreteri ilgileniyordu.arkadaslarima 1 haftada sisteme girilirken benimki 2 hafta surmustu.ilgili kisiyle konusursan daha garanti olur rahat yetisir

|
    |

1)Yemek , kalacak yer gibi temel ihtiyaçları nereden ve ne kadar ücrete karşılayabiliyorsunuz ?
    2)Misafirhaneler çok dolu oluyormuş bu yüzden yer sıkıntısı oluyormuş bu ne kadar doğru ?
    3)Eğer misafirhanede kalamazsak ev ,apart imkanı nasıl ? 10 ay için ev bulmak biraz sıkıntı gibi gözüktü bana ?
    4)Doğuda izin günleri ne kadar fark ediyor ? 17.00 dan sonra istediğimiz gibi çıkıp geziyor muyuz yoksa sınırlı mı bu izin ?
    5)Yol parası (adı farklı da olabilir aklıma gelmedi) ne kadar aldınız ?
    6)Minumum 5200 tl aldığınız düşünülürse aylık ne kadarını kenara atabiliyorsunuz ?
    |
    |

Hafta sonları nöbetin yoksa izin aldığında şehir dışına çıkabiliyo musun(abartmadan tabi) izin veriyolar mı?

Bayram tatilleri için de aynı sorum geçerli izin veriliyor mu şehir dışına çıkmaya?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

@hknx40

1-Birlik içinde tabldot, pide-kebap satan yerler, çevredeki esnaf lokantalarında yemek yiyebilirsiniz. Misafirhane, ordu evi veya evde kalabilirsiniz. Eskişehirde yeme içme ve kalma ortalama 1500 civarı gidiyor.

2-İstanbul için öyle bir sıkıntı var ama küçük şehirlerde problem olmaz.

3-Terhise yakın üst devre asteğmenlerin kaldığı evleri tutabilirsiniz. Bunun dışında apart daireler de oluyor, kalan tanıdıklarım var.

4-Bilmiyorum

5-Acemi-usta birliği arası mesafeye göre 950-3500 civarı bir miktar.

6-Yaşam tarzınız ve gittiğiniz şehre göre değişir. Yarısına yakını biriktirilebilir.

@The Mühendis

Hafta sonu veya tatiller için (amirinizin izni ve tabur/bölük komutanınıza imzaladığı) garnizon terk belgesi alarak çıkabilirsiniz. Bayramlarda birliğin %25nin garnizonda bulunması istenir, bazen bu sınıra takılabilirsiniz.

|
    |
    Bahsedilenler: The Mühendis , hknx40

peki hafta sonu için izin veriyolar mı abartmadığın sürece
    |
    |
    a-f-h kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşlerini ayarladıysan hafta sonu nöbetin veya vardiya mesain yoksa verirler. Ama karacı olup doğuya düşersen iş değişebilir.

|
    |
    The Mühendis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ortalamam 3.24 yds puanim yok.

1.70 boy 65 kiloyum.

Astegmen olma sansim nedir?

bence çok büyük ihtimalle olursun zaten az kaldı sonuçlara şimdiden hayırlı olsun.
    |
    |
    Tuyuh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.