Şimdi Ara

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
637
Cevap
36
Favori
360.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 376asker

bence çok büyük ihtimalle olursun zaten az kaldı sonuçlara şimdiden hayırlı olsun.
    Basvurmadim daha ama eyw yinede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuyuh kullanıcısına yanıt
    Astegmen olamasan da revirde psikiloji doktoru olursun gelen rdm lerle sen ilgilenirsin muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Astegmen olamasan da revirde psikiloji doktoru olursun gelen rdm lerle sen ilgilenirsin muhtemelen.
    nerde kalıyorum kendı çalışma odam var mı hocam ?
  • Kolumdan geçmişten kırık vardı ve kolumdan bu yüzden ameliyat olmuştum. Şuan sadece dikiş izi var. Kolumda kalıcı hasar yok. Bu askerlik veya uzun dönem için sıkıntı oluşturup mu? Herhangi bir fikriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: -benjamin-

Kolumdan geçmişten kırık vardı ve kolumdan bu yüzden ameliyat olmuştum. Şuan sadece dikiş izi var. Kolumda kalıcı hasar yok. Bu askerlik veya uzun dönem için sıkıntı oluşturup mu? Herhangi bir fikriniz var mı?
    Yedek subay ya da kısa dönem olman farketmez. sağlıksal olan tüm evrakları askere götürün. çok faydası olur. ağır işlere vermezler. Lakin yedek subaydan muvazaaf subaylığa geçişte sağlık raporu isteler. Orda o kol sana mani olabilir.
  • Ben askerliğimi yedek astsubay olarak yapıp astsubay olarak kalmayı düşünüyorum.Verilecek görev okuduğumuz bölüme göre verilecekmiş galiba Ben Makine Resim Konstrüksiyon (TEKNİK RESSAM) mezunuyum bu durumda bana ne görev verilir ve rütbe atlama işleri nasıl oluyor H.Akar general orgeneral olabilir diye sayıyordu.Ayrıca önerirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackblade -- 21 Haziran 2019; 11:6:25 >
  • Bu sene bilgisayar ve öğretim teknolojisi öğretmenliği bölümünden mezun oldum 2.30 ortalamam var yds puanım yok lakin çocukluğumdan beridir istediğim bir meslek çok istiyorum boyum 1.76 kilo 75 asteğmen olma olasılığım nedir?(henüz başvurmadım) başvuru yapsam ağustos cerbine yetişirmi? görevini asteğmen olarak yapan arkadaşlar ilgilenirseniz minnetter olurum:)
  • Biraz da biz tecrübelerimizi aktaralım;
    Öncelikle hangi sınıfa mensup olduğunuz yani piyade tank top vs. gibi sınıflar eğitim birliğinde alacağınız eğitim zorluğunu baştan size belli eder. TK K olarak sınıflandırılan arkadaşlar için konuşuyorum;
    70 gün civarı eğitiminiz var yeri gelecek yağmurda çamurda sürüneceksiniz yeri gelecek güneş tam tepedeyken 3-5 km teçhizatlı koşacaksınız. Eğitim süresi boyunca; ilk 20 gününüz erlerle aynı olacak.Yeminden sonra Sınıfınıza yönelik dersler,sınavlar ve diğer eğitimler devam edecek. Bitime son 1 hafta 10 gün kala bu eğitimlerde gösterdiğiniz başarı neticesiyle bir puan sıralaması olacak ve o sıraya göre dereceye girenler istediği yeri (yani kura listesinde ki istediği bir yer varsa)seçebilecek diğerleride sırayla kura torbasından nasibinde ne varsa onu çekecek. TMH olarak adlandırılan bölgede ki illeri çekenler bir 15 gün kadar Ispartada Türkiyenin dört yanında gelen diğer atğm'lerle birlikte TMH eğitimi alacak. Üstüne varsa farklı il çeken kuradan birde 15 meyil izni alacak yani totalde 1 ay geç katılış yapacaklar hizmet birliklerine oysa aynı kuradan aynı ili veya kışlayı çekenler mezuniyet töreninden 2 sonra göreve başlayacak.Normalde 24 gün yıllık izin 15 gün mazeret izni hakkınız olacak ama bu yeni kanunda ne nedir tam bilmiyorum ilgilenmiyorumda.. Doğuya gidenler Hem güzel yol parası alacaklar hemde güzel maaş.(İnanın Doğuya gidenlerin kafası daha rahat her açıdan) Bu arada kursiyerken yani asteğmen adayıykende aylık 400 lira falan bir ödeme yapıyorlar. Akıllı telefon olaylarına hiç girmiyorum o tamamen gittiğiniz yer ile alakalı bazı yerlerde serbest bazı yerlerde yasak. Rütbeyi taktıkdan sonra ki ilk ayın 15'i aynı yerde kaldıysanız maaşınız yatar başka bir yerde iseniz bir sonra ki ay 2 maaş bir yatar.
    Gelelim kıta tecrübelerimize;
    Görev yapacağınız yerde ki Amirleriniz(yani komutanlarınız) ne kadar iyi insanlar ise o kadar seversiniz bu mesleği aynısı tam tersi içinde geçerli.
    Kuradan Bedelli çeken ve çekecek arkadaşlar için şimdiden geçmiş olsun niye böyle dediğimi gidince anlarsınız. Bu arada nöbetleriniz de olacak ne tesadüfse nöbetleriniz hep cuma cumartesi ve pazara denk gelecek hele ki bayram seyran olduğu zaman dışarı adım dahi atamayacaksınız. Denetleme olduğu zaman bir bakmışsınız etrafınız star wars gibi olmuş ama tanıdık kimse yok.
    Astsubaylarla aranızı iyi tutun hele ki Bl. Asb. ile ki sürekli dirsek temasında çalışacağınız adamlardır onlar. Uzmanlar zaten kendi halinde bir çoğu sözleşme süresini tamamlayıp çıkmanın peşinde.
    Özetle; Yeri gelecek Sen Subay adamsın yaparsın diyecekler yeri gelecek asteğmen işte yapacak birşey yok diyecekler.
  • İletişim mezunu birisinin ys veya yeni sistemde y.ast olma şansi nedir ? hiç iletişim mezunu ys devreniz oldu mu?

• @starski
    Yeni sistemde anladığım kadarıyla öğretmenler ve doktorlar 2 aylık temel eğitimin ardından öğretmenler MEB, doktorlar Sağlık Bakanlığı emrine verilip atandıkları yerde öğretmenler devlet okullarında, doktorlar devlet hastanelerinde görev yapacaklar. Asteğmen olarak terhis olacaklar, acemilikten sonra kışla görmeyecek. Ağustos celbi geçti, ağustos sonuna kadar başvurursanız Kasım celbine gidebilirsiniz.

@Şad35
    Havacılarda 3 dönemdir hiç görmedim. Radyo TV mezunu 200 kişide 1 kişi oluyor da iletişim mezunu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 29 Haziran 2019; 21:24:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

@starski
    Yeni sistemde anladığım kadarıyla öğretmenler ve doktorlar 2 aylık temel eğitimin ardından öğretmenler MEB, doktorlar Sağlık Bakanlığı emrine verilip atandıkları yerde öğretmenler devlet okullarında, doktorlar devlet hastanelerinde görev yapacaklar. Asteğmen olarak terhis olacaklar, acemilikten sonra kışla görmeyecek. Ağustos celbi geçti, ağustos sonuna kadar başvurursanız Kasım celbine gidebilirsiniz.

@Şad35
    Havacılarda 3 dönemdir hiç görmedim. Radyo TV mezunu 200 kişide 1 kişi oluyor da iletişim mezunu yok.
    Yeni sistemde pek bir şey getirmeyeceği pek şansim yok sanarim teşekkür ederim

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Yeni sisteme göre asteğmen öğretmen olarak terhis olma kesinmi?
  • starski S kullanıcısına yanıt
    İhtiyaca göre olacaktır, yeni yasa Madde 10'un 1. bendinde "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlik mesleğini fiilen icra edenler arasında bildirilenler" hükmü var. Öğretmenlik mesleğini askere gitmeden önce yapanlardan seçilecek sanırım. Geri kalanı er olarak yapacaktır (Yedek astsubay olur mu bilmiyorum).

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    hocam diyetisyen var mıydı, yedek subay başvurdum dil puanımda var heyecanla ve merakla bekliyorum

• dytemre D kullanıcısına yanıt
    Mühendisim acemiliğim Kütahyadaydı, acemilikte havacı sağlıkçıları Samsun'a yolluyorlar. Bilgim yok.

• S.a usta. Ben askere gidecegim cok az kaldı temmuz 12 aciklanacak. Askerdeyken polislik mulakat ve parkuruna gidebiliyor muyum acaba? Ve kazanırsam terhis olabiliyor muyum? 3.sorum ise ilk 6 ay er olursam astsubaylik subayliga geçiş hakkim var mi ikinci 6 ayda.

• unforgiven63 U kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bende yedek subay adayıyım. Şu sınavlara kafam takıldı. Kursta sınavları veremeyen bir aday askerliğe er olarakmı devam eder ? Sınavların genel içeriği nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Okul yeni bitti kasımda alım var ama yeni sistemle her ay olucak denilmişti var mı bilgisi olan arkadaşlar?

• uguryilmaz08 U kullanıcısına yanıt
    1. Resmi olarak yedek subaylık sınavlarinda başarısız olan aday askerligini bir sonraki celp döneminde Er olarak yapacaktir denilmektedir.
    2. Kendi acemiligimde biz meslekciler 3 sinava girdik 3 sinavdan kaldin Büt var Büt de benzer ve ayni sorular cikiyor gecmemek icin çaba harcaman lazim.. 3 sinavin 3 ünden de kalan büte girip 3 ünün bütünden de kalan bir kişiyi kurul toplanacak dediler toplandi dediler geçirdiler bence kalma var ama kalan olmuyor ta ki disiplinsel bir vukuatin olmadigi surece herkezi gecirme niyetindeler, cikacak yerleden bahsedilir bazi sorular bile isaretletilir zaten o konu garantidir vs vs.. Hepimiz üni bitirdik bilirsiniz bu işleri rahat sinavlardir gecersiniz..

• Red Dead Redemption kullanıcısına yanıt
    Asteğmenlik acemiliginde muazzaflik sinavlarina giden arkadaslarim sinava giden arkadaşlarim oldu polislik sinavinda gidermisin gidersin sanirim ama polisligi kazandim terhis olayim olurmu uydurmayayim bilmiyorum yasamadim..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.