Şimdi Ara

YAZLIK KIŞLIK DEĞİŞTİR VER 50 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
5.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birde yer bulmak sıkıntı.randevu ile çalışıyorlar. maliyet yok ama 50 tl iyi para.
    günlük 20 araç gelse 1000 tl .. yanlış meslek seçmişiz.

edit: bazı bölgelerde 120 tl alınıyormuş. esnaf arkadaşları insafa davet ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonnick -- 21 Kasım 2017; 14:34:44 >

• geçen yol, bir Premium doblo 16C jant ticari lastikli 4 lastiğin 3 ünü değiştik balans yaptık, 4. jantda eğrilik var düzeltelim istersen dedik, adam stepnedeki jantı oraya tak dedi, stepne altta sistemi bozuk çalışmıyor yerinden çıkmadı, zorlasak kırılacak plastikli sistem bozuk, bu çıkmıyor dedik, ozaman hepsini geri çıkar dedi, para vermem dedi, vermedi çıkardık bu sefer balansda yap dedi, yürü git dedik, 2 saat bizi boşu boşuna uğraştırdı, Allaha havale ettik. doğruluk yaramıyor, hiç karışmasak eğri meğri tak gitsin
    "yapılan iş aynı sanıyor müşterinin çoğu ama değil"

Yukarıdaki cümleye sonuna kadar katılıyorum, çünkü bende öyle sanıyordum zamanında... Benim arabada belirli bir yol üzerinde 120-130 hız aralığında direksiyon titriyordu belki 10 tane rot balans ustası gezdim (rot balas 50 tl) sonuç hep hüsrandı, ustaların bana dediği "abi rot balans tamam senin lastikte sorun vardır" hepside bunu söyleyince arkadaş 10 tanesi birden yanılıyor olamaz ya dedim yeni lastik bakmaya başladım ki lastiklerimde 1 aylık sıfır michelin primacy 3.

Neyse lastik bakarken bir arkadaşıma olayı anlattım bana bir usta önerdi "git selamımı söyle güzelliğini de yapar" dedi ben yok mok derken bir bakmışım dükkanın önündeyim selam verdim abi rot balans ne kadar dedim bana 90 lira dedi, filanca gönderdi değince 70 liraya anlaştık neyse adam işini bitirdi ben yine aynı yola çıktım umutsuz 120 oldu yok 130 oldu yok en son 170 bastım yok abi araba sniper mermisi gibi düz gidiyor. İnanmadım ileriden geri dönüp bir daha bastım yok abi 120-130 da titreyen direksiyon 190 da ne titreme ne bir şey.

Sayın ustam sizinde dediğiniz gibi yapılan iş aynı değil kesinlikle...
    Bir de milletin eski lastiğine göz dikmiyorlar mı... Kimsenin "bırakmayayım da işine yaramasın çöpe atalım dediği" yok. Milletin bitmiş lastiğini başkasına 2 sene daha gider diye 300-500 ne bulursanız kakalamayı biliyorsunuz. Adama bak ya bir de pişkin pişkin anlatmış şaka gibi. Yetkili servisleri zengin edenler sizin gibi sanayiciler...
  • 50 iyi yine burada 70-80 istiyorlar (balans dahil).
  • El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    eskişehirde 50 tl balans dahıl. ama sıra çok
  • istanbul anadolu yakası 100 kağıt: değiştirme + balans + lastik oteli ücreti...
  • ankara 30 tl,, keçiören civarı pek çok yerde,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al dört tane çıkma alüminyum jant kendin sök tak. Arabayı satarken onları da ayrı satarsın. Çıkartmadan önce hangi taraftan çıktığını üstüne yazarsan balansa da gerek kalmaz.
  • Abi mevsimsel olarak gelir artışı. Birakin da kazansın halk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat çok sayılmaz. Aynı işi Arabistan'da 150 liradan aşağı yapmazlar. Türkiye'deki işçilik birçok ülkeye göre inanın ucuz sayılır. 4 teker için 50 lira bence gayet uygun...

Bu verdiğim rakamlar gerçekten iyimser. Daha pahalıya da mal olabilir.

Her bir lastiği janttan çıkarma ve takma 25 lira

25×4=100

Her bir lastiği balans 15 lira

15×4=60

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam biraz elimizi bu işlere alıştırmak lazım demek ki, para vermek istemiyorsakü

• yedek jant almak en iyisi.

• Ücret normal,
  • Bende 2 takım jant var. 4 tanesinde yazlık 4 tanesinde kışlık lastik takılı.
    Eğer evinizde bir kiler, ardiye, balon v.b varsa 4 jantı orada muhafaza edebilirsiniz.
    Benim kışlıklara / yazlıklara geçişim şöyle oluyor:
    Boş bir günümde karar veriyorum, artık zamanı geldi diyorum. Sonra "Hadi" diye kalkmamla, işimin bitip duşa girmem arasında 1,5 saat oluyor. Yani 1,5 saatte evimin önünde istediğim gün hallediyorum işimi.
    Maliyet ise sadece bir duş masrafı oluyor o kadar.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Duj önemli hocam
  • 3 sene önce istanbul anadoluda 40 liraydı, hersene 20 lira zam yedi, şuan 80-100 lira bandında.Yapan adamda aynı, benim kazandığım parada aynı.Ama zam yüzde 50 yüzde 50 artıyor sürekli

• redferrari R kullanıcısına yanıt
    Balans dahil mi?
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    Maliyet 100 dolar değil neyse ki.
  • Şu an işler bende durgun, fiyat sorup gidiyorlar, 70 den başlıyor diyoruz, fiyatda vermiyor, sanki bedavamı yapacağız, aşağısı bizi kurtarmıyor.

başka yerde lastik değişim yapmış balans tutturamamış balans yaptırmak isteyen bana geliyor,

bir kaç iş müşteriye maliyeti, toplamda benim verdiğim fiyatı geçiyor, tek başına balansı 50 den başlayıp 60 70 gibi yapıyoruz,

Jantı çizmeyen sökme makinası ve en iyi balans var biz farklıyız diyoruz inandıramıyoruz, yoldan sokakdan fiyat soruyor, makinaya bile bakmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 20 Kasım 2017; 14:55:46 >

• shakircan kullanıcısına yanıt
    tabi ki,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jantlarınızın resimdeki gibi çizilip ezilip değer kaybetmesini, lastiğinizin damağını sıkıştırıp kestirip ilerde balona sebep olmasını istemiyosanız kaliteli işçilik yapmayan yerden uzak durun

Bir kaç lastik değişiminden bu hale gelmiş jant, ve lastik arızalı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 20 Kasım 2017; 15:13:42 >
  • Başkasının ağzındakı lokmayı saymaktan vazgeçin. Kendi işinize bakın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.