Şimdi Ara

YAZLIK KIŞLIK DEĞİŞTİR VER 50 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
5.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kışlık lastik hiç kullanmadim yer Çanakkale gözünü Sevdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal bir kullanıcı için dört mevsim lastik şart.

Tamam çok performans beklemeyin ancak boşa masraf yapmayın .

Yada benim gibi yazlık Lastik ile devam kar yağmadığı sürece sıkıntı yok kışın büyük çoğunluğu toplu taşıma kullanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Nokian wheatherproof

veya başkası, artık çok güzel 4 mevsim lastikler var. Biraz araştırın yeter. Ama Erzurum veya Sivas gibi karlı yerlerde el mahkum. oralarda cantlı lastik en iyisi.

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Baya masraflıymış

Bende genelde 8 jantım olur. Aracımın orjinal jantlarında kışlıklar takılı olur. Diğer jantlarım genelde 1 ya da 2 boy büyük spor jantlar olur ve yazlıklar takılı olur. 3 aracımda bu şekilde kullandım. Şimdiki aracımı yeni aldım sayılır. Orjinallere(15") kışlıkları taktırdım bugün. Yaza 17" jant lastik alacam. Seneye kış geldiğinde Duşa girecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Orijinalden alıntı: zeybek1982

bu iş hadi neyse ağır lastikleri söküyo,kldırıyor falan biraz ağır ve pis bir iş, ama bilgisayara bağlayıp arıza bulmaya ne dersin? tak fişi, çıkar fişi 30 tl

O fisi takip cikarttigimiz makine su anda 7500 dolar fiyattan satiliyor biliyor musunuz?

şu 400 dolarlıklar ne iş yapıyor peki?

https://tr.aliexpress.com/item/2015-Professional-Autoboss-V30-Update-by-Email-auto-diagnostic-tool-DHL-free/32362119624.html?spm=a2g10.search0301.3.263.tugWMo&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10172_10073_10152_10151_10557_10539_10154_10594_10596_10155_10595_10059_10312_10314_10534_10313_10533_10060_10084_100031_10083_10107_10307_10341_10065_10142_10340_10068_10343_10541_10342_10562_10345_10103_10344,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=8e394ec1-6a55-4388-b45e-5c4e016c2796&algo_expid=8e394ec1-6a55-4388-b45e-5c4e016c2796-35

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Bende 2 takım jant var. 4 tanesinde yazlık 4 tanesinde kışlık lastik takılı.
    Eğer evinizde bir kiler, ardiye, balon v.b varsa 4 jantı orada muhafaza edebilirsiniz.
    Benim kışlıklara / yazlıklara geçişim şöyle oluyor:
    Boş bir günümde karar veriyorum, artık zamanı geldi diyorum. Sonra "Hadi" diye kalkmamla, işimin bitip duşa girmem arasında 1,5 saat oluyor. Yani 1,5 saatte evimin önünde istediğim gün hallediyorum işimi.
    Maliyet ise sadece bir duş masrafı oluyor o kadar.

Klasik pazar duşuna denk getir zaten yapacaktım dersin hocam 🤣

• zeybek1982 kullanıcısına yanıt
    ne yaptınız siz yahu, bedava bedava,,

program adı elsawin,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 20 Kasım 2017; 22:51:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

bu şekilde bende yoğunluk trafik yok ama kazanıyorum genede, az iş temiz iş elemansız tecrübeli usta olarak yapıyorum.

bu işde kullandığım makinaların her biri 30 bin TL toplamda 100 bin eder Rot hariç,
    hepsini dandik makine toplamı 10 bin olan var, bunun verdiği fiyatı biz veremeyiz, yapılan iş aynı sanıyor müşterinin çoğu ama değil, inan bende aynı fiyatı versem bu sefer sen daha aşağı ver ki sana geleyim diyor, yani iş çığırından çıkıyor, çıkan eski atılacak lasitğinide götürüyor bırakmayayımda işine yaramasın çöpe atayım diyor,

şimdi bilinçli müşteri farkı görmesi lazım, heryerde aynı, herkes aynı kalitede yapıyor denilemez, ben niye ucuz makinayla ucuz çalışmadım, müşteri geri şikayete gelecek onlara karşı yüzüm olmaz, hileyi yanlışı savunamam, ama diğerleri savunuyor, napalım abi okadar oluyo balans, deyip müşteriye cevap verebiliyorlar, ben bunu yapamam, benimde iyi müşterilerim farklı fiyatla gelip bana yaptırıyor, fakat sıra olmuyor, daha çok hatalı yapılmış işler geliyor, ümidi kalmamış düzelsinde fazla vereyim diyen çıkıyor, çünki düzelttirememiş, ikikere ücret ödemiş oluyor.

Bikaç kere, dükkanın içine girmiş araba, soğukda içeriyi biz soğutmasın diye kapalı tutuyoruzda, ücret kaç dediğinde? 70 yaparız dedim, çok ya, kaç yapalım, yok yapma, indirim yapalım kaç olsun, yok kalsın, geri çıkıyor, sana iş yaptımam diyor, kapıyı açtım, niye gelip rahatsız ettin, okadar teknoloji okadar ustalık hepsi boş, adamın gözünde dilenci durumuna düştük, git ulan git diye çarptım kapıyı.

Ekmek teknesine gelen nimet kapısını git ulan git diye kovan bir esnaf... makineye değil insana ve insanlığa yatırım yapmak lazım. Birçok kişi senin makinenin ne olduğunu bilmez esnafligina bakar. Icerinin soğumasını düşünüp müşteri kovmak da uç bir örnek oldu :) adam dışarıda 40 a yaptıracağı işi 70 lira çekip 50 ye yapacak birine yaptırmak istememiş olabilir. Saygı duymak lazım. Belki de söyle düşündü lastik değiştirmeye 70 diyorsa sibop filan da değiştirirse vay halime...

• quote:

isteyen istediği yere yaptırsın sorun değil bana, kış günü kapalı kapıları açtırıp, hava kirliliğide var, arabayı içeri alıp, lastikleri indirip, işe başlamışken, fiyat sorup çıkmak, olmaz, dükkanı meşgül etti, başka işe mani oldu, hiç olmazsa şunu verelim demesi lazım, emeği geçti, girmeden arabayı dışarda bırak sağa sola, gel sor, lastik ebatına göre fiyatını söyleriz kimse yorulmaz. 5 - 10 lira için değmez bunu ustaya yapmak, bizim dükkanı meşgül edilmesine hiç tahammülümüz olamaz, niye, ucuzcu 10 binlik yatırımı var, 2 saat yalakalıl yapa yapa bağlar müşretiyi, biz 200 binlik yatırım yapmışız, o yalakalığı bizden kimse beklemesin, makul bir ücreti göze almayan girmesin, giren makul ücreti versin, dünyanın en iyi makinası en iyi ustasına dilencilik yaptırmasın.

Neden lastik ebadina göre fiyat veriyorsunuz? Ebada gore ne gibi bir ek maliyet olusuyor?

• quote:

bu şekilde bende yoğunluk trafik yok ama kazanıyorum genede, az iş temiz iş elemansız tecrübeli usta olarak yapıyorum.

bu işde kullandığım makinaların her biri 30 bin TL toplamda 100 bin eder Rot hariç,
    hepsini dandik makine toplamı 10 bin olan var, bunun verdiği fiyatı biz veremeyiz, yapılan iş aynı sanıyor müşterinin çoğu ama değil, inan bende aynı fiyatı versem bu sefer sen daha aşağı ver ki sana geleyim diyor, yani iş çığırından çıkıyor, çıkan eski atılacak lasitğinide götürüyor bırakmayayımda işine yaramasın çöpe atayım diyor,

şimdi bilinçli müşteri farkı görmesi lazım, heryerde aynı, herkes aynı kalitede yapıyor denilemez, ben niye ucuz makinayla ucuz çalışmadım, müşteri geri şikayete gelecek onlara karşı yüzüm olmaz, hileyi yanlışı savunamam, ama diğerleri savunuyor, napalım abi okadar oluyo balans, deyip müşteriye cevap verebiliyorlar, ben bunu yapamam, benimde iyi müşterilerim farklı fiyatla gelip bana yaptırıyor, fakat sıra olmuyor, daha çok hatalı yapılmış işler geliyor, ümidi kalmamış düzelsinde fazla vereyim diyen çıkıyor, çünki düzelttirememiş, ikikere ücret ödemiş oluyor.

Bikaç kere, dükkanın içine girmiş araba, soğukda içeriyi biz soğutmasın diye kapalı tutuyoruzda, ücret kaç dediğinde? 70 yaparız dedim, çok ya, kaç yapalım, yok yapma, indirim yapalım kaç olsun, yok kalsın, geri çıkıyor, sana iş yaptımam diyor, kapıyı açtım, niye gelip rahatsız ettin, okadar teknoloji okadar ustalık hepsi boş, adamın gözünde dilenci durumuna düştük, git ulan git diye çarptım kapıyı.

Bir de milletin eski lastiğine göz dikmiyorlar mı... Kimsenin "bırakmayayım da işine yaramasın çöpe atalım dediği" yok. Milletin bitmiş lastiğini başkasına 2 sene daha gider diye 300-500 ne bulursanız kakalamayı biliyorsunuz. Adama bak ya bir de pişkin pişkin anlatmış şaka gibi. Yetkili servisleri zengin edenler sizin gibi sanayiciler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

quote:

bu iş hadi neyse ağır lastikleri söküyo,kldırıyor falan biraz ağır ve pis bir iş, ama bilgisayara bağlayıp arıza bulmaya ne dersin? tak fişi, çıkar fişi 30 tl

O işin Arabistan'daki fiyatı 300 lira. Belki belki Hindili bir eleman 150'ye yapar. 30 lira o iş için fazla sayılmaz. Müşteri olarak da insaflı olmamız lazım...

Arabistani ornek vermeniz yanlis. Kisi basi 24 bin usd geliri olan ulke. Milli geliri bizle ayni olan bir ülkeyi örnek verirseniz anlamli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

quote:

Bir de milletin eski lastiğine göz dikmiyorlar mı... Kimsenin "bırakmayayım da işine yaramasın çöpe atalım dediği" yok. Milletin bitmiş lastiğini başkasına 2 sene daha gider diye 300-500 ne bulursanız kakalamayı biliyorsunuz. Adama bak ya bir de pişkin pişkin anlatmış şaka gibi. Yetkili servisleri zengin edenler sizin gibi sanayiciler...

Madem atilacak lastik. Musteri goturuyor diye sevinmesi lazim normalde. Sonucta atiktan kurtuluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

quote:

O işin Arabistan'daki fiyatı 300 lira. Belki belki Hindili bir eleman 150'ye yapar. 30 lira o iş için fazla sayılmaz. Müşteri olarak da insaflı olmamız lazım...

Arabistani ornek vermeniz yanlis. Kisi basi 24 bin usd geliri olan ulke. Milli geliri bizle ayni olan bir ülkeyi örnek verirseniz anlamli olur.

Türkiye'de de 14.000 dolar görünüyor gelir. Siz bu kadar kazanabiliyor musunuz? Şahsen ben 24.000 dolar kazanamıyorum. Bu fiyatları hakediyor muyum?

Türkiye'de esnafın üzerindeki yük kesinlikle birçok ülkeden daha fazla. Bunu da hesaba katın. Ben vicdanlı olanlara bir ışık tuttum sadece.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

O fisi takip cikarttigimiz makine su anda 7500 dolar fiyattan satiliyor biliyor musunuz?

şu 400 dolarlıklar ne iş yapıyor peki?

https://tr.aliexpress.com/item/2015-Professional-Autoboss-V30-Update-by-Email-auto-diagnostic-tool-DHL-free/32362119624.html?spm=a2g10.search0301.3.263.tugWMo&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10172_10073_10152_10151_10557_10539_10154_10594_10596_10155_10595_10059_10312_10314_10534_10313_10533_10060_10084_100031_10083_10107_10307_10341_10065_10142_10340_10068_10343_10541_10342_10562_10345_10103_10344,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=8e394ec1-6a55-4388-b45e-5c4e016c2796&algo_expid=8e394ec1-6a55-4388-b45e-5c4e016c2796-35

Car Maker:For Audi yazıyor. googleye birşeyler yazıp önüme koymayın lütfen.
    ona bakarsanız elm327 alırsınız 30 tl'ye, telefona torque kurarsınız 15 tl ye iş yaparsınız.

• neresi hocam. Ben ilk önce serviste hem depolayıp hem değiştiriyordum fiyatlar uçmaya başlayınca (70-80-90) aldım lastikleri depodan sanayide yukarıda bir yerde değiştiriyordum adını unuttum kırmızı bir dükkan tam köşede. Onda da 40 lirayla başladık en son 60'a değiştirdim bu yaz yazlıkları takarken. 50 liraya güzel yer varsa oraya gideyim :) Bir arada neo da speedy'e gidiyordum orası da iyiydi orada 60 70 almaya başladı sonradan.

50 lira bu iş için iyi bence aşağısı pek mümkün olmaz üstü de fazla .
  • 4 tane jant al lastikler öyle dursun sen değiştir demiş birileri?

Bana 17" amg jant alsanıza devamlı kullanabileceğim yani arabanın tipini şemalini bozmayacak olacak ama

Ne kadar seviyorsunuz boş boş konuşmayı

Senede 100tl maliyeti var bu işin

20 senede amorti etmez kendini be

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Lastik depolama yok bende. Batıkent ışıklar var. Kardeşler okulu karşısı. İki lastikçi. İkiside 50 TL.

• balans dahilse 50 lira iyi bence.geçen yıl patlak lastik tamirine sırf 35 lira vermiştim.sadece 1 lastik sökme takma balans bile yok.

istanbulda 50 liraya sanmıyorum kimse uğraşmaz.

• Değitirmesi balans dahil 60TL, oteli de ayrıca 60TL, her sene 20-30TL arası da artış var bu ikisine. Ayrıca gidip sıra beklemesi, bu sefer neyi ters taktılar, parça unuttular mı derdi de cabası. Bazı ustaların lastik yönünden bile haberleri yok. Lastik değiştirmeye gidersin, usta devamlı yok fren balataların azalmış, yok şurasında şöyle bişi tespit ettik uygun fiyata yaparız diye tacizler, yahu sana fren balatası değiştirmeye mi getirdim aracı? 2 hafta önce kışlıkları taktırırken yazlıkları bu sefer otele bırakmadım, aldım yanıma bahara ilk iş 4 mevsim.
  • istanbulda saklama dahil bü ücret 120tlden az değil. yılda neredeyse 250tl veriliyor. sırf bu nedenle kışlık lastik kullanmıyorum. her sene bir lastik parasını sökme takma saklamaya veremem. eğer kışın seyahat edecekseniz 4 mevsim en iyisi. başta lastik başına 100tl fazla verirsiniz ama kafanız rahat eder.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.