Şimdi Ara

Opel Corsa 1.2 Easytronic nasil bilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
19.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar otomatik vites uygun bi araba almak istiyorum bu araba aklima takildi bikac gundur nasildir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tavsiye verecek olan yokmu arkadaslar

• Otomatikleri cok eski teknolojidir vites degistirirken secdeye yatarsiniz

• Kardeşim sakın alma biz aldık 2007 model 1.2 aynı vites araba tekliyordu. Hayıtımda ilk defa istop eden otomatik araba gördüm onda aldığımız ilk hafta satışa çıkardık 1 ay içinde sattık yolda opel corsa gördüğümde modem bulanıyor bide corsa bana biraz basit geldi 1.4 ünü alabilirsen al eniştemde var sorunsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: scarface123

Arkadaslar otomatik vites uygun bi araba almak istiyorum bu araba aklima takildi bikac gundur nasildir

Yarı otomatikleri sıkıntılı ?

Şanzıman problemi oluyor.. Direksiyon kutusu problemi de var.. arkadaşın dediği giibi 1.4 ler daha iyi !!

forumda detaylı yazmıstım kotu yanlarını oradan bulabılırsınız ...
  • yakın zamanda manuel 1.2 corsa kullanmış, daha önce de easytronic astra kullanmış biri olarak önce motor konusunda zayıf olduğunu söyleyim; bir de klima açınca cidden zayıflıyor araç... derseniz ki "beni a noktasından b noktasına bir şekilde götürsün yeter" o zaman tabi ki alın. ama araç sollarken veya dolu şekilde yokuş çıkarken motoru sizi rahatsız edecektir. easytronic vites sistemi de aslen otomatikleştirilmiş manuel vites; sakin kullanımda çok da rahatsız etmez sizi vites geçişleri, ancak dip gaz gideyim dediğiniz anda gerçekten silkeleme oluyor vites geçişlerinde. hoş 1.2 motor çok performanslı bir motor olmadığı için belki çok silkelemez ama...

en güzeli imkanınız var ise deneyin aracı bir turlayın.
  • bendede 2009 1.2 easytronic var
    araç çekmiyor diyorlar ama ben öyle bir sorunla karşılaşmadım tabiki aracın içinde klima açık ve tüm koltuklar doluyken motor zayıflıyor.
    ama araça 2 kişi bindiğinizde böyle bir şey söz konusu değil ben araçtan memnnunum burada şunuda belirtiyim performans beklemeyen biri için söylüuorum bunları.
    ancak şehir içi 1.2 motor olmasına rağmen 9-10 lt yakıyor. ha benimki 2009 model belki ondandır fazla yakması ancak genel itibari kötü bi araç değil benim için şuanda sorun olan çok yakması birde bagajı cidden ufak
    bütçenizi bilmiyorum ama muadili jazz ibiza colt'lara bi bakın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkmid -- 26 Temmuz 2014; 11:04:28 >
  • 25 bin 27 bin civari alinabilecek en mantikli arac diyebilirim, ayni arac bende de var ve son derece memnunum, tavsiye ederim, otomatik vitesi de sorunsuz kullaniyorum rampada 1.2 motor 2 kisi hoc hissettirmez ama araba doludur klima aciktir o zaman 1.4 motorlar bile zorlanir... ki 1.2 motor gerek vergi gerek yakit vs acidan bircok avantanji var, sehir disi 25 kurus sehir ici 35 kurus falan yakiyor, lpg ile sehir disi 17 kurus sehir ici 25 kurus yakiyor ...

• Yorumlar icin tesekkurler olumlu olumsuz yorumlar ayni anda geldi buda insani kararsiz birakiyor birisi iyi birisi kotu diyor ne yapicam bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bada38

25 bin 27 bin civari alinabilecek en mantikli arac diyebilirim, ayni arac bende de var ve son derece memnunum, tavsiye ederim, otomatik vitesi de sorunsuz kullaniyorum rampada 1.2 motor 2 kisi hoc hissettirmez ama araba doludur klima aciktir o zaman 1.4 motorlar bile zorlanir... ki 1.2 motor gerek vergi gerek yakit vs acidan bircok avantanji var, sehir disi 25 kurus sehir ici 35 kurus falan yakiyor, lpg ile sehir disi 17 kurus sehir ici 25 kurus yakiyor ...

şehir içi 35 kr yani 7 lt nasıl yakıyorsunuz hayret ben ne yaparsn yapayım şehir içi trafik'de 9 lt altını görmedi aracın bakımları da tam
    sırf çok yakıyor diye satmayı düşünüyorum ama diğer yorumlara takılıyorum
  • quote:

Yorumlar icin tesekkurler olumlu olumsuz yorumlar ayni anda geldi buda insani kararsiz birakiyor birisi iyi birisi kotu diyor ne yapicam bilemiyorum

Dostum bu forumda butun herkesin olumlu cevap yazacagi bir araba icat edilmedi hatta daha cok kafan karisir, simdi bazi arkadaslar grande punto al der, bazi arkadaslar mitsubishi colt al der bazilari ya onu satamazsim yok onun yakiti soyle yok bu pazardan cekildi falan uzar da uzar ben sana kullanici olarak yazdim

Artilari
    Vergisi en uygun arac 2007 model 105 lira verdim
    Yakiti gayet uygun
    Alman mali bir arabaya bineceksin ne olursa olsun
    Malzeme kalitesi kaliteli
    Lpg nin en uyumlu oldugu markalardan birisi opelmis
    Rahat ve konforlu bir kullanimi var
    yari otomatik olmasi nedediyle tam otomatige gore yakit tuketimi ve masrafi daha azdir

Eksileri
    Bagaj kapasitesi kucuk (bu sinif araclarin genel sorunu)
    Lpg taktirirsan stepne bagajda durursa bagaj daha da kuculuyor
    Yari otomatik vitese baslangicta alismaya zorluk cekebilirsin ama 1 hafta da ustasi olursun
    Boyle bir araba alip ta 1.6 motor performansi bekleme ama puntodan falan daha guclu bir arac

Ben esimle kullanacagim bagajla fazla isim olmaz cogunlukla sehir ici kullanacagim icin coantikli geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

quote:

Orijinalden alıntı: bada38

25 bin 27 bin civari alinabilecek en mantikli arac diyebilirim, ayni arac bende de var ve son derece memnunum, tavsiye ederim, otomatik vitesi de sorunsuz kullaniyorum rampada 1.2 motor 2 kisi hoc hissettirmez ama araba doludur klima aciktir o zaman 1.4 motorlar bile zorlanir... ki 1.2 motor gerek vergi gerek yakit vs acidan bircok avantanji var, sehir disi 25 kurus sehir ici 35 kurus falan yakiyor, lpg ile sehir disi 17 kurus sehir ici 25 kurus yakiyor ...

şehir içi 35 kr yani 7 lt nasıl yakıyorsunuz hayret ben ne yaparsn yapayım şehir içi trafik'de 9 lt altını görmedi aracın bakımları da tam
    sırf çok yakıyor diye satmayı düşünüyorum ama diğer yorumlara takılıyorum

Klima acik kullanman, cok dur kalk yapman etkiliyebilir dostum gerekirse lpg taktirirsin

• quote:

Yorumlar icin tesekkurler olumlu olumsuz yorumlar ayni anda geldi buda insani kararsiz birakiyor birisi iyi birisi kotu diyor ne yapicam bilemiyorum

bak ben sana 1.2 kötü diyorum kötü de diğil iğrenç bir motor ve şanzuman ama 1.4 ü güzel sorunsuz
  • Tesekkurler yorum icin otomatigi sorunsuz olsun yeter alisirim zamanla

• 2010 model corsa 1.2 easytronic aracımı 4 yıl 62.000 km sorunsuz kullandım. 2010 model ve üstleri 85 hp, euro 5 uyumlu. şehir içi kullanımda 7.5 lt/100 km'nin üstüne hiç geçmedi. ama otoban kullanımında 7 lt yakıyordu. aydın gibi yılın 5-6 ayı klimanın açık olduğu bir şehirde ancak araçta 4-5 kişi varken çekiş problemi oluyordu. 4 yıl boyunca periyodik bakımlar dışında sadece far ampülleri, silecekler ve lastikleri değiştirdim. easytronic 1-2,2-3 geçişlerde sarsıntılı ama 2. nesilde sorun pek yaşanmıyor. aracı alamdan önce 1.4 almayı düşündüm ama 4 ileri tam otomatik olması tüketimi çok arttırıyor. eğer performans beklentin yoksa uzun süre sorunsuz kullanırsın.

not:bir arkadaş aracı 1 ay satamadığından bahsetmiş, aracımın ilanın perşembe sabah internete koydum, cuma saat 16.00 da noterden satışını yaptım, ilanı kaldırmama rağmen günlerce arayan oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mccoffeer -- 26 Temmuz 2014; 14:02:37 >
  • Hocam direk motordan bahsederek gireyim , biraz olsun basayım diyorsanız uzak durun. Onun dışında yol tutuş sınıf standartlarında , vites geçişleri hissedilir , parçaları klasik Opel ne çok pahalı ne de çok ucuz , yakıt olarak 8 lt civarı yakarsınız , bakımları pahalı değil , kronik sorun bir senedir kullanıyorum olmadı hiç , tavsiye edermiyim kesinlikle hayır 1.4 motor araba alın hem o da 8 civarı yakar en azından yaktığı kadar da gitmiş olur
  • Hdi motorlar yakıyor 25 kuruş. Böyle motorlara para vermeyin. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.