Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Yazılar Olsun Hastaneye Gittim Param Olmadıgı İçin Atıldım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: A_AYDIN Daha Az
1 Kayıtlı Üye
84
Cevap
2
Favori
8.676
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Yazılar Olsun Hastaneye Gittim Param Olmadıgı İçin Atıldım...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      07 Kasım 2018 19:42:28 Konu Sahibi
      1 Aydan Beridir Mide Hastasıyım 18 Yaşındayım İşssizim, Sigortam Yok Maddi Durumumuz Kötu Annem Merdiven Siliyor Binaların Babam Da Bazen Pazar, da Çalısıyor Seyyar Geçen Gun Devlet Hastanesine Gittim Sigortam Olmadıgı İçin Para İstediler Durumumuzda Kötu Parayıda Veremedim Hastanede Tartışma Çıktı Suriyelilere Neden Bakıyorsunuz Dedigimde Onlara Bakmak Zorundayız Dediler Ben Turk Oldugum Halde Bakmıyorsunuz Yazıklar Olsun Dedim Ve Orda Bulunan Turk Vatandaşlar Bile Çıkıp Bişey Demedi. Guvenlik Hastaneden Çıkardı Ve O Gun Gerçekten İnsanlıgımdan Utandım Daha Yaşım 18 Sigaram Yok, Alkolum Yok Ama Hastalık Beni Buldu ve Tedavi Olamıyorum Artık Çok Çaresizim Ya intihar Edecem ya da Kendimi Asıcam Gerçeken Yazıklar Olsun Yarın Bir Gun Askere Gidicem Vatanım İçin Milletim için İnsanlarımız İçin Ama Ne Yazıkki Hastanede Tedavi Bile Olamıyorum Şimdi Size Soruyorum Bu İnsanlar Hak Ediormu Korunmayı ? Askerde Onlar İçin Savaşıcam Ölumu Göze Alıcam Ama Bana Tedavi Olmayı Bile Çok Göruyorlar Yazıklar Olsun,, Vatanımıza, Milletimize, Devletimize, İnsanımıza...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyuboo1 -- 7 Kasım 2018; 19:44:29 >

• Yüzbaşı
      302 Mesaj
      07 Kasım 2018 19:43:38

Warning: If you are reading this then this warning is for you. Every word you read of this useless fine print is another second off your life. Don't you have other things to do? Is your life so empty that you honestly can't think of a better way to spend these moments? Or are you so impressed with authority that you give respect and credence to all that claim it? Do you read everything you're supposed to read? Do you think every thing you're supposed to think? Buy what you're told to want? Get out of your apartment. Meet a member of the opposite sex. Stop the excessive shopping and masturbation. Quit your job. Start a fight. Prove you're alive. If you don't claim your humanity you will become a statistic. You have been warned- Tyler.
    • Yarbay
      4878 Mesaj
      07 Kasım 2018 19:48:53
      sgk ya da kaymakamlığa gidip gelir testi yaptıracaksın. ücretsiz gss bağlatabilirsin. annenin falan asgari sigortası yoksa gereken şartları sağlıyor olabilirsin

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      07 Kasım 2018 19:51:26 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

sgk ya da kaymakamlığa gidip gelir testi yaptıracaksın. ücretsiz gss bağlatabilirsin. annenin falan asgari sigortası yoksa gereken şartları sağlıyor olabilirsin
      Babamın Sigortası Var Ama Ben Ondan Faydalanamıyorum

• Yarbay
      2082 Mesaj
      [18 Kasım 2018 18:47:40 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      07 Kasım 2018 21:23:19
      Hipokrat yemini edenler konuya bekleniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb
    • Teğmen
      155 Mesaj
      07 Kasım 2018 22:11:55
      quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Hipokrat yemini edenler konuya bekleniyor.
      Doktor hastanede bir memur hastaneye alinmayan hastayi iceri sokup tedavi etme yetkisi vs yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2082 Mesaj
      07 Kasım 2018 22:22:05
      quote:

Orijinalden alıntı: JackSparro131

Doktor hastanede bir memur hastaneye alinmayan hastayi iceri sokup tedavi etme yetkisi vs yok.

Kapital düzen ile etiği birbirine karıştırmazsak iyi olur.

Doktor hayat kurtarmak için var, birilerin menfaati. İçin oluşturulan kurallara riayet etmeye değil.

"okul illa 4 duvar ile çevrili çatısı olan bir yer değil" gibi oldu ama anlatmak istediğim anlaşılmıştır umarım.

Anakart:Gigabyte Z77m-d3h---İşlemci:İntel i5 3570k---SSD:Samsung 840 EVO 120 gb---GPU:Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB---Ram:Gskill Ripjawsx 8gb (2x4gb) ddr3 1600 mhz ram cl9 (1.5 volt)---HDD:WD Caviar Green 3.5" 1TB---Audio:???---Ses sistemi:Edifier DA5000pro---Kasa:Corsair Carbide 200r---PSU:OCZ Modxtream Pro 80+ 700W

Xiaomi MI 6 128 gb
    • Yarbay
      2082 Mesaj
      07 Kasım 2018 22:26:17
      Tutamayacağınız yeminler etmeyin.

"Hekim apollon aesculapions, hygia panacea ve bütün tanrı ve tanrıçalar adına!... and içerim, onları tanık ve şahit tutarım ki, bu andımı ve verdiğim sözü gücüm kuvvetim yettiği kadar yerine getireceğim. Bu sanatta hocamı, babam gibi tanıyacağım, rızkımı onunla paylaşacağım. Paraya ihtiyacı olursa kesemi onunla bölüşeceğim. Öğrenmek istedikleri takdirde onun çocuklarına bu sanatı bir ücret veya senet almaksızın öğreteceğim. Reçetelerin örneklerini, ağızdan bilgileri şifahi malumatı ve başka dersleri evlatlarıma, hocamın çocuklarına ve hekim andı içenlere öğreteceğim. Bunlardan başka bir kimseye öğretmeyeceğim. Gücüm yettiği kadar tedavimi hiçbir vakit kötülük için değil, yardım için kullanacağım. Benden ağı ( zehir ) isteyene onu vermeyeceğim gibi, böyle bir hareket tarzını bile tavsiye etmeyeceğim. Bunun gibi gebe bir kadına çocuk düşürmesi için ilaç vermeyeceğim. Fakat hayatımı tertemiz bir şekilde kullanacağım. Bıçağımı mesanesinde taş olan muzdariplerde bile kullanmayacağım. Bunun için yerimi ehline terk edeceğim. Hangi eve girersem gireyim, hastaya yardım için gireceğim. Kasıtlı olan bütün kötülüklerden kaçınacağım. İster hür ister köle olsun erkek ve kadınların vücudunu kötüye kullanmaktan mazarrattan sakınacağım. Gerek sanatımın icrası sırasında, gerek sanatımın dışında insanlarla münasebette iken etrafımda olup bitenleri, görüp işittiklerimi bir sır olarak saklayacağım ve kimseye açmayacağım. Vegrorum arcana visa, audita intellecta nemo eliminet."

"Tıp fakültesinden aldığım bu diplomanın bana kazandırdığı statü,hak ve yetkileri kötüye kullanmayacağıma, hayatımı insanlık hizmetlerine adayacağıma,hastalarımı memnun edeceğime, insan hayatına mutlak surette saygı göstereceğime,mesleğim dolayısıyla öğrendiğim küçük sırları saklayacağıma, hocalarıma ve meslektaşlarıma saygı ve sevgi göstereceğime dil,din, milliyet, cinsiyet,takım, ırk ve parti farklarının görevimle vicdanım arasına girmesine izin vermeyeceğime, mesleğimi dürüstlükle ve onurla yapacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim."

Xiaomi MI 6 128 gb

• Yarbay
      5411 Mesaj
      07 Kasım 2018 22:29:32
      quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

quote:

Orijinalden alıntı: JackSparro131

Kapital düzen ile etiği birbirine karıştırmazsak iyi olur.

Doktor hayat kurtarmak için var, birilerin menfaati. İçin oluşturulan kurallara riayet etmeye değil.

"okul illa 4 duvar ile çevrili çatısı olan bir yer değil" gibi oldu ama anlatmak istediğim anlaşılmıştır umarım.

Alıntıları Göster
      bunu anlatamassın boşver. geçenlerde bir yerde okumuştum,devlet hastanesinden binasından çıkarken kapının önünde bir kadın bayılmış.hastaneden 45-50 dk sonra gelip müdahale etmişler.
      |
      |

DH istatistiklerini görmek istiyorsan oku takip et

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      08 Kasım 2018 10:42:20
      İş bul ve yazı yazmayı öğren.

Donanım Haber

## Bilgisayar Mühendisleri Odası ##

• Binbaşı
      1955 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:13:16
      quote:

Orijinalden alıntı: patatessiz patso

İş bul ve yazı yazmayı öğren.
      Hatta İngilizce öğrenip İngilterede tedavi olsun.

DonanımHaber Ninja Gaiden 2 Fan Club

• Çavuş
      45 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:17:47

Bi git ya adam derdini anlatiyor sen ne diyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      SATANIST kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bizde yanlış olmaz, olmuşsa da yanlışlıkla olmuştur.
    • Yüzbaşı
      349 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:20:21
      Yazıklar olsun, diyecek söz yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      357 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:26:02
      Sana gelene kadar kaç kişi de var. Bir sen değilsin bu durumda olan. Sistemimiz çok mu güzel? Hayır. Ama bu düzen kurulmuş, işleyen düzen bu. Yapacak bir şey yok.

İş bulamıyor musun? Yoksa seçim yapıyor musun?

Sigortan niye babanın üzerinden işlemiyor?

|
      |

I know I am dying; but loved...

Rust in Peace
    • Yarbay
      2882 Mesaj
      08 Kasım 2018 13:53:23
      veteriner hekime sokaktaki kediyi getirip ondan sonra ücretini ödemeden koşarak kaçanları da görüyoruz. şimdi soruyorum size hangi doktor bunu yapar cebinden öder hastası için? hipokrat yeminiymiş pehhh. sağlık dediğimiz sektör çok pahalı, kimse kimseye acımıyor. devletin bize verdiği sgk bir nimet değil bir zorunluluk. çalıp çırpmasaydık şu an ücretsiz kaliteli sağlık görebilirdik. diyanete harcanan para dahi eklense fark ederdi. bunun kat ve katı lazım halbuki. bu ülkeye gerçekten bir şey borçlu olduğunu düşünen var mı? peki avrupayada borçlu muyum amerikaya mesela? bugün ithal edilen mercimek devletin sayesinde mi yoksa senin benim gibi insanların cebinden çıkan para sayesinde mi? aynı para senden de benden de çıkıyorsa nasıl birine borçlu olabilirim? bu arkadaşımla ortak aldığım krakerin yarısını yedikten sonra arkadaşıma borcumun olduğunu düşünmek gibi bir şey. şu an bu yorumu yazarken devletime mi borçluyum mesela yoksa çin kökenli telefonuma mı? küresel bir insan olduğunuzu bilin ve çocukluktan beri size aşılanan milliyetçilik saçmalığını bi kenara bırakıp arkanıza bakmadan kaçın. sadece hak ettiğiniz değeri size verenlere borçlu olun.

• Binbaşı
      1136 Mesaj
      08 Kasım 2018 16:11:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Faulen

veteriner hekime sokaktaki kediyi getirip ondan sonra ücretini ödemeden koşarak kaçanları da görüyoruz. şimdi soruyorum size hangi doktor bunu yapar cebinden öder hastası için? hipokrat yeminiymiş pehhh. sağlık dediğimiz sektör çok pahalı, kimse kimseye acımıyor. devletin bize verdiği sgk bir nimet değil bir zorunluluk. çalıp çırpmasaydık şu an ücretsiz kaliteli sağlık görebilirdik. diyanete harcanan para dahi eklense fark ederdi. bunun kat ve katı lazım halbuki. bu ülkeye gerçekten bir şey borçlu olduğunu düşünen var mı? peki avrupayada borçlu muyum amerikaya mesela? bugün ithal edilen mercimek devletin sayesinde mi yoksa senin benim gibi insanların cebinden çıkan para sayesinde mi? aynı para senden de benden de çıkıyorsa nasıl birine borçlu olabilirim? bu arkadaşımla ortak aldığım krakerin yarısını yedikten sonra arkadaşıma borcumun olduğunu düşünmek gibi bir şey. şu an bu yorumu yazarken devletime mi borçluyum mesela yoksa çin kökenli telefonuma mı? küresel bir insan olduğunuzu bilin ve çocukluktan beri size aşılanan milliyetçilik saçmalığını bi kenara bırakıp arkanıza bakmadan kaçın. sadece hak ettiğiniz değeri size verenlere borçlu olun.
      Bir iki tanesi de ödemeyiversin. Benim etrafımda ödemeyen yok. Aklına gelmeyecek paralar ödendi bile diyebilirim. Bizim ameliyat ettirdiğimiz vereriner sağolsun cherokee ile gezmeyi biliyor. O midesi dağılmış, ayağı sakatlanmış, ve ayrıca but ve cinsel organ kısmı mahvolmuş üç ayrı kedi çok yakınımdaki kişiler tarafından sahiplenildi. Öyle çok özel indirimler filan da yapılmadı. Kaçmayanları öpmelerine saysınlar.

• Teğmen
      183 Mesaj
      08 Kasım 2018 16:14:30
      Ben göz muayenesine gitmiştim sigortan yok dedi ve sıra numarası vermedi. Yani bakmadılar. Neyse ki gözüm bozuk değilmiş bozuk olsaydı kimsenin umrunda olmazdı. Türkiye halkına bakmakta acizken bir de suriyeli vs mülteciler çıktı başımıza. Malum partiyi hala tutanların allah cezasını versin.

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
SEO
SEO
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.