Şimdi Ara

Yağmur kaydırıcı, su itici olarak ne kullanıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malumunuz yağmurlu havalar, dikiz aynaları ve camlar sürekli su oluyor. Bu işe nasıl nasıl bir çözüm buluyorsunuz? En iyi çözüm, en iyi ürün nedir?

• sonax brilliant shine ve saf su alıyorsun, bunları 1:1 oranda karıştırıyorsun hem çok iyi hem uzun süre gider.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

klima
    Silecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynaların ısıtmasını açıyorum yağmurlu havalarda 8-10 km sonra aynalar kup kuru oluyor. Ön camda silecek var, yan camlarda da arabanın aerodinamik şeklinden kaynaklı su birikmiyor. Buğulanma içinde klimayı açıyorum gram buğu kalmıyor.

Bunca yıldır birşey kullanmadım ama servis son bakımda oparın kışlık bakım setini verdi. Hava az açsın onu deneyeceğim. Farkını görürsem yazarım. Türk kimya firmalarından biri üretmişti Opar'ınkini.

• camlara kaydırıcı, su itici hiç bir madde sürme. bir kere yaptım tövbe. sinir edici leke yapıyor camda zor çıkardım.
  • Lastiği temiz silecek, ayna ısıtıcısı ve klima.

• Gyeon wetcoat kullanıyorum camlarda da baya etkili oluyor.
  • Aynalar için bunu kullanıyorum sabah ilk çalıştırmada ıslanmışsa göremiyorum çünkü

Yağmur kaydırıcı, su itici olarak ne kullanıyorsunuz?

Ön cam için aracın kendi sileceğini kullanıyorum. Arka cam ve yan camlar zaten yolda gidince rüzgardan temizleniyor.
  • Su kaydırıcı olarak cilayı sürüyorum en az 6 ay gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanmıyorum
  • Würth'ün yağmur kaydırıcısını kullanıyorum , düşük hızlarda pek işe yaramıyor ama 70'i geçince silecek kullanmaya pek gerek kalmıyor. Hele otobanda falan gidiyorsan yağmur cama düştüğü an tavana doğru süzülüp gidiyor.
  • Şampuan ile cam temizliği + Valet Pro kil ile cam temizliği + Yaklaşık 1 çay bardağı elma sirkesini sprey ile cama yedirme
  • Bim a101de satılan mavi sıvı. Değişik bir ismi vardı. Özellikle jantlara uyguladığımda zor kirleniyordu. Camlara uyguladığımda toz, yağmur suyu üstünden kayıp gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Bim a101de satılan mavi sıvı. Değişik bir ismi vardı. Özellikle jantlara uyguladığımda zor kirleniyordu. Camlara uyguladığımda toz, yağmur suyu üstünden kayıp gidiyor.
    Silikon içerikli bir ürün değil mi o?
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Valla hatırlamıyorum hocam. İsmini bile hatırlayamadım.

• Yağmur kaydırıcı, su itici olarak ne kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Würth'ün yağmur kaydırıcısını kullanıyorum , düşük hızlarda pek işe yaramıyor ama 70'i geçince silecek kullanmaya pek gerek kalmıyor. Hele otobanda falan gidiyorsan yağmur cama düştüğü an tavana doğru süzülüp gidiyor.
    Şiddetli yağmurlarda nasıl?
  • Gök kuşağı gibi yapanlar silikonlu ürünler mi oluyor ?
  • Nasoil

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.