Şimdi Ara

Gaz kokusu normal mi ilk çalıştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam aleyküm benim araçta radyatör suyunda gaz kokusu var. Sabah ilk benzinden gaza geçişte de gaz kokusu oluyor sonra kesiliyor. LPG ciye götürdüm regülatörde patlak yok dedi. Normal dedi bu koku geçti. Köpükle regülatör e baktı. Normal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Araç Albea 1.2 16 valf 2006

• radyatör suyunda gaz kokusu olması sıkıntılı. tekrar inceletmenizi tavsiye ederim.
  • Ustam biri açtı radyatör su kısmını. Çakmak çaktı. Alev aldı orası . Yani baya kaçak var

• syd0261 kullanıcısına yanıt
    acilen lpg suya nereden karıştığı bulunup bu sorunun çözülmesi lazım. muhtemelen regulatör arızalıdır. yoksa araç conta yakabilir.
  • A.S.

Regülatör içindeki diyaframdan motor soğutma sıvısını ve LPG 'yi birbirine karıştırıyor. Diyaframda zamanla meydana gelen deformasyon sonucunda bu sıkıntı ortaya çıkıyor. Soğutma suyunun içine LPG sızdırıyor, LPG'nin içine soğutma sıvısı sızdırıyor. regülatör diyaframlarını değiştirerek sorunu giderebilirsiniz.
  • usta regülatörü değişti fakat sabah ilk çalıştırmada araba gaz kokusu yaptı
    radyotör suyu değişti mi
  • çetinsayotogaz Ç kullanıcısına yanıt
    Yok değişmedi

sanırım aracınız düzelmiştir.
  • Ustam koku bana var gibi geliyor. Başka bir usta baktı. Bu antifriz kokusu dedi. Arabada antifriz yok dedim. Diyirko eskiden kalma biraz vardır. Başka yerden suya gaz karışmaz diyor. Parça sıfır diyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.