Şimdi Ara

Xtronic yorumlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 17
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 1 saat 35 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Emekkk (6 mesaj) burak190591 (4 mesaj) sahinsel (3 mesaj) Acil Stop (3 mesaj) sanatairum (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (8 mesaj) Mini (8 mesaj) (2 mesaj) (3 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Dün moov aracılığıyla ilk defa xtronic şanzıman araba kullandım. Clio 1.0 tce 90 beygir modeli.

Ben bu kadar konforlu otomatik araba görmedim. EDC - robotize- tork konvertörlü vs birçok otomatiği deneyimledim ama xtronic şanzımanda dişli olmadığı için. Vites geçişi diye bir şey yok. Ben çok beğendim. Sürdüğüm araba daha 300km'deydi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • CVT şanzımanın olayı zaten konfordur.

• şehir içinde çok kullanışlı fakat uzun yolda özellikle yokuşlarda cvt torku çok törpülüyor.

• Ben de 1.0 xtronic clio sahibi olarak diyebilirim ki kullanması zevksiz, ruhsuz, ne yapacağına karar veremeyip saçma sapan silkeleme yapan bir şanzıman..

• Suzuki swift de kullanıyorum cvt yoğun trafik için elektirikli araçtan bir basamak öncesi bence konfor bakımından

• sanatairum kullanıcısına yanıt

Halbuki konforlu yapısıyla ün salmış bir şanzımandır. Seneler önce jazz'da kullanmıştım ve hala çok arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

CVT'de vites geçişi olmadığı için kesintisiz güç aktarımı vardır. Bu nedenle de kararsızlık ve silkeleme gibi olaylar olmaz. Eğer bu olayları yaşıyorsanız ya şanzımanda ya da motorda ciddi bir sorun vardır.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Evet hocam güya kesintisiz güç aktarımı var ve silkeleme beklemiyorsunuz ancak facebook clio grubunda da yaşayanlar var ve ek olarak servise de gittim bunun için gayet normal dediler.

Spor moda aldığınızda silkeleme artıyor, resmen araba aptallaşıp ne yapacğına karar veremiyor bazı hızlarda.

Bahsettiğiniz şekildeki sorunlar normal şartlarda CVT şanzımanda yaşanmayacak şeyler. Toyota, Honda ve Subaru'da CVT şanzımanlar yağ gibi çalışıyor.

Şanzımanın kodunu filan bilmiyorum ama Jatco üretimi xtronic şanzımanlar bir ara Nissan'da çok sorun yaşattı. Clio'lara bu sorunlu seriden kullanmış olabilirler.

• 3 silindir diyedir

• 2 yilda bir yag degisimi oderken anlarsin konforu :)

• Nissan' in 7 ileri xtronic şanzımanı çok problemli diye çok yazılıp çizildi. Elektrikli araçlarda 8 ileri xtronic var ve problemsiz deniyor. Cvt ile Nissan adı yan yana gelince aklıma hemen problem geliyor, Renault' da Nissan' in ortağı olduğuna göre aynı sıkıntı bunda da mevcuttur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaiser75 -- 31 Ağustos 2021; 22:5:58 >
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Honda hariç öyle bir keriz silkeleme yok diğer markalarda

• Emekkk kullanıcısına yanıt

reno cvt de yag degistirmiyor mu?

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Yok normalde 50bin km'de bir marka bağımsız değişmek lazım honda gibi 2 senede bir fantezi ama jatco cvtler yağda bozulma yoksa devameke

• Nissan cvtden uzak durun

• Şirket aracı olarak 2021 CLIO 1.0 Turbo X-TRONIC kullanıyorum. Evet çok konforlu bir şanzıman ancak performans denen bir şey beklememek lazım. Bunun haricinde belirttiğim gibi gayet memnunum.

• Uzun süredir araç bekleyen biri olarak dün itibariyle 2021 touch paket 1.0 Tce Xtronic araç bulduk ve bu yoklukta aracı kaçırmayalım diye aldık. Aracı Aralıkta teslim alacağız. Şanzımanı çok araştırma fırsatı bulamamıştım. Burada ve diğer sosyal platformlarda gördüğüm bazı yorumlar beni endişelendirdi. Ben performans tarafında değilim aracı şehir içi kullanacağız ve bunu uzun yıllar yapacağız. Sıkıntı yaratma anlamında bu şanzıman kronik problemli mi ? Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımını istiyorum

Spor mod bulunmuyor Xtronicde. Spor mod diye L konumuna alıyor olmayasınız? Test sürüşünde aracı pürüzsüz hızlandırıyordu.

• Konnegeer27 kullanıcısına yanıt

Yok hocam araçta spor mod var ve L konumuna da almıyorum.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.