Şimdi Ara

A3 Sportback 1.4 TFSI Stronic İzlenimlerim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
68.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen hafta çarşamba günü Audi A3 1.4 TFSI Sportback Stronic arabamızı teslim aldık. %12.5'luk 2008 indirimi ve EUR kurlarındaki düşüş nedeniyle iyi bir fiyata geldiğini düşünüyorum. Attraction standart donanımlı araçta ek olarak sis farı, radio concert müzik sistemi ve kol dayama var. Dolu bir araç değil.

Haftasonu yaptığımız Akçakoca seyahati ile birlikte toplam 800 km'ye ulaştık. Bu aracı düşünen arkadaşlara izlenimlerimi aktarmak istiyorum:

Bugüne kadar sahip olduğum araçlar içerisinde sürüş kolaylığı, yol tutuşu ve performans olarak en iyisi olduğunu söyleyebilirim.

Stronic şanzıman bir harika. Vites geçişleri çok hızlı ve göstergede kontrol etmediğiniz sürece hangi viteste olduğunuzu anlamak zor, hatta imkansız, vites geçişleri hissedilmiyor. 7 ileri mevcut. 7. viteste 3000 devir/dakikada kadranın gösterdiği sürat 140 km/s. Her ihtimale karşı rodaja dikkat etmeye çalıştığım için 3000 devirin üstüne pek çıkmadım, dolayısıyla maksimum sürati hakkında birşey söyleyemeyeceğim. Ama hızlanması çok iyi. S vitesi sadece denemek için kullandım, performans amaçlı bu konumda arabanın kimlik değiştirdiğini söyleyebilirim. Ekonomi amaçlı D viteste amaca ulaşılmış. Şu ana kadar 7.5lt/100km'lik sarfiyatı yakalamış durumdayım. Dur kalkların ve şehir trafiğinin olmadığı yollarda daha da iyi sonuç alınabileceğini tahmin ediyorum. Hele de rodaj tamamlandıktan sonra. Kick down yapıldığında ise hangi viteste ve devirde olursanız olun iyi bir güç hissediyorsunuz.

Ciddi bir fren durumunda kalmadım ve denemedim ama frenler bana güven verdi.

Aracın ses yalıtımı çok çok iyi. Standart 205/55-16 lastikler var üzerinde (Michelin). Motor sesi yok gibi. Bozuk asfalt sesi minimum seviyede. Değerlendirmelerim hep kullandığım diğer araçlara göre ki bunların en iyileri Mondeo, Laguna ve Nissan Primera - hepsi bir üst sınıf.

Parklarda direksiyon inanılmaz hafif. Yüksek süratlerde gereken sertliğe kavuşuyor. Viyadük geçişlerinde ve otobüs/kamyon sollamalarında yan rüzgarlardan etkilenme hissetmedim. Araç ok gibi gidiyor. Yol titreşimi direksiyonda hissedilmiyor.

Hill hold iyi bir özellikmiş. Dik yokuşlardaki kalkışlarda bile araç sabit. ESP henüz devreye girmedi. O yüzden hakkında yorum yapamayacağım. Zaten yapmamayı tercih ederim.

Müzik sistemi bana göre yeterliden çok fazla. Harika bir ses var. Galiba bir subwoofer var ama nerede olduğunu henüz keşfedemedim. :) Far sensörü, follow-me home ve otomatik kararan dikiz aynaları yeni tanıştığım konfor özellikleri. Keyifli şeyler.

Çift bölgeli otomatik klimayı da çok etkili ve kullanışlı buldum. Çabuk soğutuyor ve sessiz çalışıyor. Yanlız trafikte istanbulun nemli havasında ön camın alt kısmında ve dış tarafta buğulanma yapıyor.Silecekle temizlenebiliyor.

Araçta eleştirebileceğim unsur:
    - Tavan basık. Arkada oturanlar için klostrofobik bir yapı var. Ama önde bu hissedilmiyor. Ama bu da galiba aracın sportif görünümü için bir zorunluluk.

Başka da bir olumsuzluk bana göre yok şimdilik. Özet olarak arkadaşlar, ben bu A3'ü TFSI motoru ve 7 ileri Stronic şanzımanı çok sevdim.

Sevgi ve saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akseaus -- 4 Kasım 2008; 10:37:32 >

• Hayırlı olsun Pioneer ci arkadaşım.İyi bir araba almışsın.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    Kaç euroya aldığını da yazarsan iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

Hayırlı olsun Pioneer ci arkadaşım.İyi bir araba almışsın.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

Hayırlı olsun Pioneer ci arkadaşım.İyi bir araba almışsın.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

Teşekkürler raifkokten.

28,000 Eur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akseaus

quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

Teşekkürler raifkokten.

28,000 Eur.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun Akseaus kazasız belasız kullanın Aracın resimlerini koyabilirsen sewinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

Hayırlı olsun Akseaus kazasız belasız kullanın Aracın resimlerini koyabilirsen sewinirim

Alıntıları Göster
    selamlar . öncelikle çok iyi bir zamanda almışsın. fiyat olarak gayet güzel.Bende 1 sene icinde inş. a3 sahibi olucagım. hangi renk aldın bilmiyorum ama bence beyaz çok hoş duruyor. ben beyaz istiyorum. allah kazasız belasız kullandırsın.
    full depo kaça doluyor yazarsan sevinirim dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Hakan-

selamlar . öncelikle çok iyi bir zamanda almışsın. fiyat olarak gayet güzel.Bende 1 sene icinde inş. a3 sahibi olucagım. hangi renk aldın bilmiyorum ama bence beyaz çok hoş duruyor. ben beyaz istiyorum. allah kazasız belasız kullandırsın.
    full depo kaça doluyor yazarsan sevinirim dostum.

Alıntıları Göster
    GKN 35 ve Hakan, iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Benimki siyah. Ama beyazın da hoş durduğuna katılıyorum. Depo 55 litre.

Selamlar.

• quote:

GKN 35 ve Hakan, iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Benimki siyah. Ama beyazın da hoş durduğuna katılıyorum. Depo 55 litre.

Selamlar.

Alıntıları Göster
    A3 Sportbacka Beyaz renk ve üstüne panaromik tavan çok yakışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

A3 Sportbacka Beyaz renk ve üstüne panaromik tavan çok yakışıyor

Alıntıları Göster
    Üstad daha önce hayırlı olsun demiştik ama burayada yazalım tekrar hayırlı olsun..

Ayrıca paylaşımcı kişiliğinizden dolayı teşekkürler..

Bu araçla ilgili yorumlarınızı ilerleyen zamanlarda da takip edeceğim...malum almayı düşünüyoruz..

• quote:

Orijinalden alıntı: yıldırans

Üstad daha önce hayırlı olsun demiştik ama burayada yazalım tekrar hayırlı olsun..

Ayrıca paylaşımcı kişiliğinizden dolayı teşekkürler..

Bu araçla ilgili yorumlarınızı ilerleyen zamanlarda da takip edeceğim...malum almayı düşünüyoruz..

Alıntıları Göster
    Eyvallah yıldırans,

Senin için de hayırlısı olsun. Artık makyajlı 2009'lardan alırsın.

Selamlar.
  • quote:

Eyvallah yıldırans,

Senin için de hayırlısı olsun. Artık makyajlı 2009'lardan alırsın.

Selamlar.

Alıntıları Göster
    attraction baz donanım mı oluyor?Eğer baz ise ve onca saydığınız özellik varsa arabada full'u nasıl oluyor merak ettim.Hiö inceleyip araştırmadığım için bilgim yok audi konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pascuu

attraction baz donanım mı oluyor?Eğer baz ise ve onca saydığınız özellik varsa arabada full'u nasıl oluyor merak ettim.Hiö inceleyip araştırmadığım için bilgim yok audi konusunda.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pascuu

Evet Attraction A3'ün en alt donanım seviyesi. Valla fullü baya iyi oluyor, maddi manevi . Onlarca opsiyon var. Bunların tamamını ekleyince de arabanın fiyatı 2 kat olabiliyor. Audinin ingiltere sitesinden opsiyon listesini kontrol edebilirsiniz (www.audi.co.uk).

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: pascuu

Evet Attraction A3'ün en alt donanım seviyesi. Valla fullü baya iyi oluyor, maddi manevi . Onlarca opsiyon var. Bunların tamamını ekleyince de arabanın fiyatı 2 kat olabiliyor. Audinin ingiltere sitesinden opsiyon listesini kontrol edebilirsiniz (www.audi.co.uk).

Alıntıları Göster
    Sevgili Akseaus,
    Kazasız ve güle güle kullanmanızı dilerim.
    Aracı ben de denemiştim, (bkz. audi test sürüşü) görüşlerim sizinkiler ile aynı idi.
    Ancak fiyat bana bayağı hesaplı geldi, hangi bayi'den aldığınızı sorabilir miyim?
    Bir de işlemleri ne zaman başlattınız ve aracı ne zaman teslim aldınız?
    Teşekkürler, iyi sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackStar35

Sevgili Akseaus,
    Aracı ben de denemiştim, (bkz. audi test sürüşü) görüşlerim sizinkiler ile aynı idi.
    Ancak fiyat bana bayağı hesaplı geldi, hangi bayi'den aldığınızı sorabilir miyim?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Bahadır Özcihan

Sevgili Akseaus,

Merhaba Bahadır,

Teşekkürler. Maltepe Erel'den aldım. İşlemleri Pazartesi başlattım, çarşamba teslim aldım. Satış servisinden oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ellerinden gelen her tür kolaylığı gösterdiler. Satış temsilcim de Nazlı Hanım'dı. Bu fiyata başka araç bulabileceğinizi sanmıyorum. Başka bayileri de dolaştım ben. Stoklarda kalan diğer 1.4 TFSI Stronic Sportback 2008'ler daha dolu araçlardı. Ve minimum 30,000 EUR'dan başlıyordu. Aldığım araç da başka birine opsiyonlu idi, son anda vazgeçmiş. Ancak bu şekilde olabilir. Birine opsiyonlu bir 2008 araç olacak ve opsiyondan vazgeçecek. Başka türlü biraz zor bence.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akseaus -- 21 Ağustos 2008; 10:17:12 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Bahadır Özcihan

Sevgili Akseaus,

Merhaba Bahadır,

Teşekkürler. Maltepe Erel'den aldım. İşlemleri Pazartesi başlattım, çarşamba teslim aldım. Satış servisinden oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ellerinden gelen her tür kolaylığı gösterdiler. Satış temsilcim de Nazlı Hanım'dı. Bu fiyata başka araç bulabileceğinizi sanmıyorum. Başka bayileri de dolaştım ben. Stoklarda kalan diğer 1.4 TFSI Stronic Sportback 2008'ler daha dolu araçlardı. Ve minimum 30,000 EUR'dan başlıyordu. Aldığım araç da başka birine opsiyonlu idi, son anda vazgeçmiş. Ancak bu şekilde olabilir. Birine opsiyonlu bir 2008 araç olacak ve opsiyondan vazgeçecek. Başka türlü biraz zor bence.

Selamlar.

Alıntıları Göster
    Sevgili Akseaus,

Aracınız tekrar hayırlı olsun. Benim uzun zamandan beri beklediğim bir araçtı. Euronun düşüşü ilede fiyatı çok hesaplıya geldi ancak araba değiştirme işin rafa kaldırdığım için şimdilik düşünmüyorum.

Ama yine sizden ricam detaylı bir resim koyarsanız çok svinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nesferatu

Sevgili Akseaus,

Aracınız tekrar hayırlı olsun. Benim uzun zamandan beri beklediğim bir araçtı. Euronun düşüşü ilede fiyatı çok hesaplıya geldi ancak araba değiştirme işin rafa kaldırdığım için şimdilik düşünmüyorum.

Ama yine sizden ricam detaylı bir resim koyarsanız çok svinirim.

Alıntıları Göster
    fiyat çok iyi gibi geldi bana . Tekrar hayırlı ugurlu olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fletch

fiyat çok iyi gibi geldi bana . Tekrar hayırlı ugurlu olsun .

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun ve Audi ailesine hoşgeldin. Mükemmel bir araç seçmişsin...Resimleri bekliyoruz.
    Birkaç sorum olacak: attraction kasada esp standart mı? aracında esp on/off devresi var mı? Bir arkadşımda 1,6 otomatik var onunda asr on/off tuşu var araçta esp yok diye biliyoruz, bizi aydınlatabilirmisin?tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsblack

Hayırlı olsun ve Audi ailesine hoşgeldin. Mükemmel bir araç seçmişsin...Resimleri bekliyoruz.
    Birkaç sorum olacak: attraction kasada esp standart mı? aracında esp on/off devresi var mı? Bir arkadşımda 1,6 otomatik var onunda asr on/off tuşu var araçta esp yok diye biliyoruz, bizi aydınlatabilirmisin?tşk

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun,çok güzel araç

• quote:

Orijinalden alıntı: lsblack

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: lsblack

Teşekkürler.

ESP standart ve on/off devresi var. Fabrika üretimi nisan 2008 olan araçta ayrıca 7 ileri stronic kullanmışlar. Oysa 2008'lerde 6 ileri stronic var diye biliniyor. Aslında buna ben de şaşırdım. Sanırım Audi model yılı içerisinde standartlara eklemeler yapabiliyor.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

hayırlı olsun,çok güzel araç

Alıntıları Göster
    Sevgili nesferatu, Fletch ve Duratorq,

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akseaus -- 23 Ağustos 2008; 12:55:03 >
  • quote:

Sevgili nesferatu, Fletch ve Duratorq,

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Selamlar.

Alıntıları Göster
    Akseaus hocam,

Hayırlı uğurlu olsun. Benim de bugünlerde araba değiştirme isteğim debreşti. Pioneer topiğinde azda olsa değindiğim gibi a3 sportback ilk sırada. Şu anki arabam olan Golf'ü satmak gözümde büyüyor. Artık hayırlısı...

Sormak istediğim de bir konu var. Golf'ün yol tutuşunu ben beyenmiyorum. Comfort modeli olduğu için süspansiyonlar oldukça yumuşak tutulmuş. Lastik yanaklarıda oldukça fazla 65cm. olunca virajlarda direksiyonun elimde oldukça hafiflediğini hissediyorum.

Şimdi bildiğim kadarıyla a3'ün atraction modelinde spor süspansiyon yok. Bu yüzden yol tutuş konusunda endişelerim var. Seni rahatsız edecek bir durum gözlemledin mi? Direksiyonun tepkileri nasıl özellikle virajlarda? Bu hafifleme durumu oluyor mu?

Diğer bir konuda koltuklar...

Koltukların yan tutamakları yeterli yükseklik ve sertlikte mi? Bel bölgesi desteği var mı? Kısacası insan vücudunu saran bir yapıda mı? Çünkü özellikle uzun yolculuklarda Golf'ün koltukları beni yoruyor. Bel desteği ve yan destekler yetersiz kalıyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.