S

Yüzbaşı
28 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 85 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 3 ay oldu. Son birkaç gündür de aşağıda belirteceğim sorunu yaşamaktayım.

- Oyun oynadığım esnada (PUBG, COD MW) ekran kendini kapatıyor. Fan veya fanların çalışma hızı artıyor ve bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Ancak hiçbir şekilde ekran gelmiyor ve bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum. Bu durum ekran kartı ve işlemci sıcaklığı 60-75 derece arasında iken bile yapıyor, hatta bir keresinde ekran kartı 35 işlemci, 45 derecedeyken bile bu sorunu yaşadım.

*Ekran kartımın son güncellemesini yapmadıydım. Ancak güncelleme yapmadan 2 hafta bu şekilde bilgisayarı kullandım ve sıkıntı yaşamadım.2-3 gündür bu problem var. Güncelleme yapmamam bu durumu ortaya çıkarmış olabilir mi ?
*Bu durum bilgisayara yeni aldığım kulaklığı taktıktan sonra olmaya başladı. ( Rampage SN RW66 Alpha X). Şu an için kulaklıkla veya kulaksız problem sürekli hale gelmeye başladı. Kulaklığın bu duruma etkisi olmuş olabilir mi?
*Sorun ilk olarak COD MW 2019 oynarken başıma geldi. Oyunda meşhur bir ses problemi var belki bilenleriniz vardır. Oyuna başladıktan sonra (multiplayer mode) oyunda silah, bomba, ayak vs. sesler gidiyor ve sadece müzik sesleri ve mikrofondan yapılan konuşmalara ait sesler geliyor. Bilgisayarın ilk açılışında (bilgisayar daha soğukken) COD MW 2019 un giriş ekranında dair bu ekran kapanma sorununu yaşıyorum. Diğer oyunlarda sorun ilerleyen saatlerde yaşanıyor.COD MW 2019 'da yaşadığım problem herhangi bir yazılıma veya donanıma zarar vermiş olabilir mi?

-Yukarıda sorduğum soruların bazıları belki size saçma gelebilir bunun için kusura bakmayın, donanım ile ilgili çok fazla bilgi sahibi değilim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim;
-Asrock B450M-HDV
-Galax GTX 1660 Ti
-Amd Ryzen 2600x
-Adata 480 Gb SSD
-Adata 8 Gb Ram 3000 mhz
-Aerocool 500W 80+ Cylon Serisi Aktif PFC RGB Güç Kaynağı
İki sistem arasında kaldım. Sistemi oyun amaçlı alacağım ve bu konuda 1660 tinin üstün olduğunu biliyorum. Ancak rx 590 lı sistemdeki işlemcinin çekirdek sayısının bir avantajı olur mu bana ileriki dönemler içi . Sistem beni 3–4 yıl idare etsin de istiyorum ayrıca. Bu sistemlerdeki 8 gb ram yeterli midir.

Teknobiyotik P1,5 Ryzen 5 2600X 3.6GHz,GTX1660TI 6GB,8GB Ram,SSD 4.565,00 TL yerine 4.499,00 TL
https://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/teknobiyotik-p15-ryzen-5-2600x-36ghzgtx1660ti-6gb8gb-ramssd-P177152995

AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, RX590 8GB, 8GB Ram, 480GB SSD Oyuncu PC 5.365,00 TL yerine 4.499,00 TL
https://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/amd-ryzen-7-2700x-37ghz-rx590-8gb-8gb-ram-480gb-ssd-oyuncu-pc-P390441957
Bu sıralar bir bilgisayar toplama işine giriştim,uzun zamandır teknolojiyi takip edemedim bu yüzden fiyat-performans konusunda uygun bir işlemci ve kart bulmakta zorlanıyorum...

İntel İ5 serisinde fiyat performansı en iyi olan ve güncel oyunlarda beni yarı yolda bırakmayacak işlemci hangisi?
ekran kartı konusunda da oyunlarda iyi performans alabilceğim uygun kart hangisi?

800 TL ye kadar bütçem var...
ne yapmak lazım?

102 ekran led tv televizyona sahibim.fps ve rgp tarzı oyunları oynarken yeterince kaliteli görüntüler alamadığımı düşünüyorum.yazılar zor okunuyor,görüntü göz yoruyor....görüntü kalitesini arttırmak için ne yapmak lazım?
dün 102 ekran samsung marka full hd lcd tv aldım...müthiş bir hevesle xbox'ı tv ye bağladım ama görüntüde hayal kırıklığı yaşadım...hdmi kabloya sahip değilim sadece xboxın kendi scart girişini tvye bağladım...hdmi olmadan böyle görüntü almam normal mi?(görüntü de büyük problem yok ama bulanıklıklar)...xbox da ayrıca görüntü ayarı yapmam gerekiyor mu veya hdmi şart mı?
aklınızda hiçbir soru işareti kalmasın diye konuyu uzun ve açık bir şekilde yazacağım....

2010 Lisans Mezunuyum

2011 KPSS başvurumu yaparken çok aptalca bir hata yaptım ve bu sene sadece a grubu ve öğretmenlik atamaları olduğunu unutup(nasıl unuttum bende bilmiyorum) sadece cumartesi sabah oturumundaki sınava girmek için başvurdum(Genel yetenek-Genel Kültür)yani alan bölümlerimin olduğu sınavlara girmeyeceğim.......ayrıca 2010 kpss sınavına girdim düz memurluk için tercihler yaptım fakat olmadı

benim amacım kendi alanımdaki meslekleri değilde düz memurlukları zorlamak...

sizden bu konuda şu bilgiyi almak istiyorum

çift yıllarda(2010,2012,2014 vs...) lisanslar için a grubu-öğretmenlik ve düz memurluk (sanırım b grubu oluyor) tek yıllarda ise lisans için a grubu ve öğretmenlik sınavlarının olduğunu biliyorum....

bu; bu sene kpssp3 puanıyla atama yapılmayacak demek mi oluyor?....eğer yapılırsa da benim 2010 p3 puanını baz alarak mı tercih yapmam gerekecek ?(yani 2011 p3 puanımın bir geçerliliği olmayacak mı?)

ve sadece genel kültür ve yetenek sınavlarına girerek a grubundan tercihler yapabilir miyim?...yapabilirsen hangi kurumlardan ve hangi puan türlerinden yapabilirim?
Call of Duty ve Battlefield çoklu-oyuncu dinamiklerinden ortak özellikler taşıyan bir çoklu-oyuncu modu sunmasını beklediğimiz Homefront'un PC ayrıntıları açıklandı.

Lafı fazla uzatmadan detaylara bakalım.

* Oyunun PC sürümünde araçlar birinci şahıs ve üçüncü şahıs olarak kontrol edilebilecek. Ayrıca, helikopter kullanımında üç zorluk seviyesi olacak. Bunlardan biri simülasyona yakın olacak.
* Homefront Steamworks destekli olacak (Valve fanları da alabilir).
* Oyunda "practice mode" olacak. Yani, oyunseverler çevrımdışı pratik yapabilecekler.
* 32 kişiye kadar destek sağlayan dedicated server desteği olacak.
* Klan desteğinin yanı sıra oyunun PC versiyonunda daha ayrıntılı maç istatistikleri bulunabilecek.
* Tüm araçlar joystick ile kontrol edilebilecek.
* Yardımcı pilot için ekstra özellikler olacak.
* Nvidia 3D desteği olacak.
* Arayüz ve fare kontrolü PC için özel olarak geliştirilecek.
* PC oyuncularının desteğine göre daha sonra mod desteği gelebilir oyun için.
* İzleyici desteği olacak.
* Hile için VAC desteği olacak.

Minimum:

* Windows XP, Windows Vista veya Windows 7
* Intel Pentium Core 2 Duo 2.4 GHz veya AMD Athlon X2 2.8GHz.
* 2 GB Bellek
* 256 MB Shader 3.0 NVIDIA GeForce 7900GS veya ATI Radeon 1900XT
* 10 GB boş sabit disk alanı

Tavsiye edilen:

* Windows Vista veya Windows 7
* Quad Core 2 GHz+ CPU
* 2 GB Bellek
* NVidia GeForce 260 veya ATI Radeon 4850

THQ, yeni oyunları için gerçekçi bir yaklaşım benimsiyor.

Homefront, senaryoda olduğu kadar çoklu oyuncu modlarında da iddialı bir FPS olsa da yayıncı THQ'dan pazarlama sorumlusu Jon Rooke, bu yeni IP için temkinli konuşuyor:

"Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Markadan çok eminiz; ancak çıkıp da Homefront, Modern Warfare'den büyük bir oyun olacak diyemeyiz. Bunu yapmayacağız. Belki bazı firmalar yapar ve kendilerini bir başarısızlığın içine bırakırlar."

GameIndustry.biz'e konuşan Rooke, Call of Duty ve Medal of Honor gibi markaların bugün oldukları yere gelmek için uzun yıllar harcadıklarını vurguladıktan sonra sözlerine şöyle devam ediyor:

"Oyun pazarında yeterince potansiyel olsa da ve bu iş için para da harcasak ilk oyunla bir gecede 15 milyon satamayız. Bunu yapamayız. Hayran kazanmak için zaman gereklidir; müşterinin ilgisini çekersiniz ve onlara oyunu satın almak için bir neden verirsiniz. Daha sonra da devam oyunları için sizinle kalmalarını sağlamanız gerekir.

Sanırım bu sözlerden gelecek yıl en çok satan FPS oyunu olacağımız anlaşılıyor. Ancak olamayacağız. Çünkü bunu yapacak başka bir Call of Duty oyunu olacak."

THQ'nun yeni oyunları için mütevazı bir tavır takınmış olması gerçekten güzel bir yaklaşım. Ancak dozunu kaçırmasalar fena olmaz. Zira yaratmaya çalıştıkları markanın çok daha iddialı tanıtımlara ihtiyacı var. E3 2010'da yaptıkları baskın gibi...

Bu arada Kaos Studios'un her fırsatta, Homefront'un Modern Warfare'den ziyade Half-Life tadında bir anlatıma yakın olacağının altını çizdiklerini belirteyim.

Homefront, Xbox 360, PS3 ve PC platformları için 18 Şubat 2011'de raflarda olacak. Yeni detayları beklemeye devam...

Yazılar alıntıdır....
bu oyun başlığının açılması gerektiğini düşündüm ve açtım:)
http://www.knifethevip.com/

az önce twitter sayfasında bu haberi gördüm.bilgi için linki tıklayın...
Fiyat:25TL
Hesabın içinde yer alan oyunlar;

(ORANGE BOX)

Company of Heroes
Counter Strike
Counter Strike:Condition Zero
Counter Strike:Condition Zero Deleted Scenes
Counter Strike:Source
Counter Strike:Source Beta
Day of Defeat
Deathmatch Classic
Half Life 2
Half Life 2:Deathmatch
Half Life 2:Lost Coast
Ricochet

oyunlara pek vakit ayıramadığımdan hesabımı satıyorum.ilgilenen arkadaşlara capsta yollayabilirim...
Fiyat : 25TL
Hakkında
Forum İmzası:
''Amumu ağlarken herşey kötü gidiyor, ama o kızdığında herşey daha da kötü oluyor.''
--Ezreal--
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 425
İkinci El Bölümü Mesajları: 73
Konularının görüntülenme sayısı: 14.954 (Bu ay: 256)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.