Şimdi Ara

XCOM 2 Türkçe çeviri (Yayımlandı) %65 (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
18
Favori
29.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet zaten o şekilde yaptım. Hatta hata yapıyormuyum diye başka bir yere kurup dosyayı takip ederek içinede yapıştırdım ancak başlattığımda ingilizce olarak başlıyor.
  • Aeschyli kullanıcısına yanıt
    Akşam saat 8 gibi ekibimizin facebook adresine mesaj atarsanız yardımcı olabiliriz.

www.facebook.com/ekiptr2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElysionHD -- 22 Ocak 2018; 15:48:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım konuyu sahiplenip devam ettiren birileri çıkar
  • Linkler ölmüş sanırım elinde olan upload edebilir mi?
  • Bir allahın kulunda yok mu şu tamamlanmayan kısım?
  • Allah aşkına şu linkleri yeniler misiniz lütfen ? yıllardır beklediğim yama bu şimdiden çok teşekkürler.
  • Aslında War of the chosen ek paketini oynarsanız xcom 2 nin kendi halinde nekadar yavan kaldığını görürsünüz.Bu çeviriyi alıp war of the chosen ı çevirebilecek kimse yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: purrfect

Aslında War of the chosen ek paketini oynarsanız xcom 2 nin kendi halinde nekadar yavan kaldığını görürsünüz.Bu çeviriyi alıp war of the chosen ı çevirebilecek kimse yok mu?

Orjinal hali var ise bi zahmet upload eder misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminoasit

quote:

Orijinalden alıntı: purrfect

Aslında War of the chosen ek paketini oynarsanız xcom 2 nin kendi halinde nekadar yavan kaldığını görürsünüz.Bu çeviriyi alıp war of the chosen ı çevirebilecek kimse yok mu?

Orjinal hali var ise bi zahmet upload eder misin?

Selamlar,

https://forum.donanimhaber.com/ekip-tr-nin-cikartmis-oldugu-butun-yamalarin-linki--131195567

• setupla da manuel de denedim türkçe olmadı, başka bi ayar mı var acaba
  • kalan kısım konuşmalar olmadıgı için translate ile çevirilebilir dosyaları çok kolay açılıyor bildiğim kadarıyla
  • Yama çalışmıyor galiba setup kurulumunu talimatları uygulayarak yaptım ama oyun ingilizce başlıyor.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu çeviriyi yapan arkadaş grubunun facebook ve kullandıkları blogu kapatmışlar sanırım...

Buradan şunu söylemek Xcom 2 gibi strateji oyunlarının ağır toplarından olan bu oyunun çevirisinin bu durumları yaşaması ve bu durumda kalması üzüntü verici...

Keşke bu oyunu çevirmek isteyen arkadaşlar bu çeviriye başlamak yerine daha sade ve kısa bir oyunu çevirseydiler hem hayattan daha fazla zevk alırlardı böylece XCOM 2 büyük çeviri gruplarının radarında kalırdı.

Bunu eleştiri olarak algılamayın çünkü üniversite öğrencilik hayatıyla veya sınava hazırlanan öğrenci hayatıyla bu tarz ağır bir oyunu çevirmeye kalkışmak boyunuzdan büyük işe kalkışmanız demektir. Bu tarz ağır oyunları çeviren büyük ve organize ekipler var sırf kendinizi ön plana çıkarmak uğruna böyle bir çeviriye atlamanız doğru muydu.

Sizleri forumda eleştiren arkadaşlar %100 haklılar çünkü bu tarz bir işte alanında yetkin ve uzman olmadığın sürece bu tarz yorumlarla karşılaşmanız son derece normal...

Gönüllü hareketi veya hayrına iş yapıyoruz şeklinde ki cevaplarınız son derece mantıksızdır. İşine gelen beklesin işine gelmeyen gitsin ingilizce oynasın şeklinde ki tabirleriniz de son derece yanlıştır, sizler bu çeviriye başlamasaydınız sizlere kimse bu tarz yorumlar yazmayacaktı ve ayrıca böyle bir sorumluluğun altına giriyorsanız ya işi bitireceksiniz yada hiç başlamayacakdınız.

Çeviren arkadaşların hayatta farklı sorumlulukları veya görevleri olabilir ama oyun çevirisi gibi zahmetli bir hobiye bulaşırken iki defa düşünecektiniz.

Bu çeviriye katkıda bulunan ve çevirisinde vakit harcayan arkadaşların hepsinin eline koluna sağlık daha güzel projelerde adlarınızı tekrar görmek dileğiyle...

Bu çeviri ile ilğili emeklerinizin boşa gitmemesi adına kurulum ve indirme linklerini herkesin ulaşabileceği şekilde ayarlarsanız emekleriniz boşa gitmez... (Ben ingilizce anlayabiliyorum sıkıntım yok ama madem böyle çeviri var yararlanmak istedim)

• darkocu kullanıcısına yanıt
    Hislerime tercüman olmuşsunuz.Hâlâ bir umut xcom 2 war of the chosen çevrilir diye bekliyorum.

• malesef oyun turkce olmadı ayarlar kısmında da dil seceneği yok malesef ...
  • Çalışmıyor.
  • Yama çalışmıyor altından çıkamayacağınız işe hiç girmeyecektiniz. Ben bir oyun alırken herhangi bir türkçe yama çalışması var mı onu internetten kontrol edip satın alıyorum. Şimdi elimde patlamış oldu. Elbette bir yama çıkarma konusunda mecbur değilsiniz bu tamamen isteğe bağlı bir iş. Sonucunda para kazanmıyorsunuz. Ancak insanlara çıkacak bekleyin diyerek 1 yılı aşkın süre geçirdiniz. Neticede %65 ini yayımladığınızı iddia ettiğiniz ancak çalışmayan bir yama çıkardınız ortaya. Umarım daha profesyonel kişiler bu duruma el atar da güzelim oyunu çevirirler. Beklemedeyiz.
  • Konuları gezerken farkettim: ilk mesajda bulunan ne Facebook ne de yama sitesi linki çalışmıyor. Bu kadar insan beklerken ekibin hiç bir şey demeden 'sıvışması' son derece saygısız bir davranış olmuş. @EKİP-TR
  • Ee beyler yapılan yama boş mu yani indirdim hiçbir şekilde olmuyor yok mu yardım edecek kimse ?
  • Hala isteyen ya da yamayı yapamayan varsa abu adımları uygulasın, yama olduğu kadar çalışıyor.

Öncelikle yamayı masa üstünde herhangi bir klasör içine zipden çıkarın. Çıkardığınız klasör içinde "XComGame" ve onun altında da "Localization" klasörleri olmalı. Bize lazım olan dosyalar bu Localization klasörü içinde olanlar.

Localization klasörü içinde bulunan tüm dosyaları kopyalayın.

Oyunun bulunduğu Steam klasörünü bulun ve "\Steam\steamapps\common\XCOM 2\XComGame\Localization\INT" klasörüne kadar ilerleyin.

Kopyaladığınız dosyaları buraya yapıştırın. Oyun ekip-tr'nin çevirebildiği kadar Türkçe olsun :)

İyi oyunlar.
  • Arkadaşlar teknik olarak yardımcı olabilecek birisi var mı ? Çeviri yapmak için.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.