Çavuş
25 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bundan 1 yıl önce rome total war 2 emperor edition steam den almıştım. O zaman ki laptop da oynarken zorlanmıştım.

Şimdi yeni bir laptop aldım performans cihazı aldım şimdi tekrar oynamak için steam hesabımdan indirdim ve karşıma '' Bu oyun ya yüklenmedi ya da yüklenme veya güncelleme işlemi devam ediyor. '' şeklinde yazı geliyor.

Şu anki cihazım da hemen hemen tüm sürücüler güncel...

Oyunun güncellemelerini kendisinin yüklemiş olması lazım normalde...

Arkadaşlar ben öğrencilik hayatımın dışında dış cephe renderları yani inşaat tabelaları yapıyorum. 3 boyutlu olarak yapmış olduğum bina modellerini Vray motoruyla render alıyorum.

Sahip olduğum sistem çok iyi olmasına rağmen render çözünürlüklerini yüksek tutmamdan dolayı 4-5 saat sürmek de, bu benim için çok önemli bir problem teşkil etmese de daha iyisini aramama neden oldu.

Araştırma yaparken diğer render motorları bir yana Unreal Engine 4 motoruyla da bu tarz görüntüler elde edebilir miyim diye araştırma yaptım ve bu tarz mimari çalışmalarda yapılabildiğini gördüm.

C++ gibi programları bilmeden UE4 de iç mekan animasyonları oluşturabilir miyim? (giriş düzeyinde C++ bilgisine sahibim)

Modelleme konusunda sıkıntım yok, ama 3ds max 'ten yada diğer mimari programlardan eşya veya model import edebilir miyim ?

Dışarıdan eklediğim modellerin üstünde oynama yapabilir miyim? (cismin şeklini değiştirebilir miyim ?)

Jpeg,pdf formatları tarzında görüntüler elde edebilir miyim?

Mp4 veya avi formatlarında animasyonlar oluşturabilir miyim ?

Amacım bu tarz video animasyonları yapmak;

Tabi adamların kullandığı ekran kartlarını işin içine dahil etmeden bu tarzda bu kadar iyi olmasa da böyle görüntüler elde etmek (Hem mp4 olarak hemde jpeg olarak bu mümkün mü ?)

UE4 oyun yapmak için değil de bu tarz kaliteli videoları sadece modelleme bilgisiyle EU4' de hazırlayabilir miyim?

Yardımcı olursanız sevirim. EU4 tavsiye ederseniz hemen öğrenmeye başlayacağım.

EU4 indirip kurdum arayüzü inceledim ve başlamak istiyorum ama zaman benim için önemli ve uygun boş bir zamanımda hemen başlayacağım ama gerek internette ki eğitim dersleri adı altın da hazırlanmış videoları kısa bir göz attım ama eğitimden çok tanıtım , ön inceleme tarzı videolar olmuş internetten bir tane eğitim seti sipariş ettim ve onu bekliyorum.

Kısa bir süre Lumion programını kullandım, ilk başlarda memnundum ama kısa bir süre sonra Lumion'un pratik ve zamandan kazandırdığını gördüm ama bana sunmuş olduğu görüntü kalitesi yeterli gelmedi. (Lumion grafik kalitesinin artırıp kendisini geliştirirse, sunmuş olduğu pratiklik ve zamandan kazanç ile piyasayı rahatlıkla ele geçirebilirler)

Bu tarzda çalışmalar yapılabilecek program önerilerine açığım.
Arkadaşlar ben zamanında laptop'ta Max Payne 3 oynamıştım. Ama şimdi çok sağlam bir kasa topladım oyunu bir daha indirdim bu sefer en yüksek özelliklerde tekrar deneyim etmek istedim ama oyunu yükledikten sonra oyuna girdim social club mail ile şifremi girdim hatalı şifre yada mail girdiniz diyor.

Ama GTA IV , GTA V ,L.A NOİRE falan böyle bir sorun yaşamadım.
Tekrar bir hesap açtım onda da aynı sorunu yaşadım.
Oyunu zamanında steamden aldım orjinaldir.

Orjinal oyuna korsan crack yapsam sıkıntı olur mu bu sorunu çözmeme yardımcı olursanız sevinirim 30 GB tekrar indirmek 50 GB adil kullanım kotasını sıkıntıya sokacağı için korsan indirme gibi şansımda yok.

(Başlık daha önce açılmıştı ama sorun o başlıkta da çözüme ulaşılamadığı için aynı yemeği bir daha pişirmek yerine yeni bir konu açtım)
Hakkında
İlgi Alanları: PC & PS4 & ANİME & MESLEKİ KONULAR
Forum İmzası:
Walter White = Heisenberg

STEAM=darkocu
Hakkımda:
Hayat Sonuçlar Zinciridir.
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
HTC M7
Oyun Platformu
PS4
Steam
darkocu
İşlemci
Intel İ7 4790K
Anakart
Asus Z97 A
Ekran Kartı
MSI GTX970 GAMING
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 55
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.928 (Bu ay: 56)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 26 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.