Şimdi Ara

XCOM 2 Türkçe çeviri (Yayımlandı) %65 (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
18
Favori
29.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Trgamestudios ta bu oyun için başlık açtım ama maalesef ses yok.Çok eski oyunlar için bile çeviriler yapılıyor ama böyle kaliteli bir yapımın kimse farkında değil maalesef.Üstelik tool istemiyor ve ingilizce bilen birisi için rpg boyutunda zorlayıcı bir oyunda değil üstelik.İnşallah birileri görür ve başlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rewold R kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. :) başka bir çevirmen arkadaşım yamayı sıfırdan çevirdiği konusunda beni bilgilendirdi.Yalnız yamayı boş vakitlerinde çevirdiğini ve çıkarsa ücretli olacağını söyledi.Açıkçası bu haber ilaç gibi geldi bana,malum 2015 ten beri bu oyuna yama bekliyorum.Kendisi isminin gizli kalmasını istediği için kim olduğunu söylemeyeceğim zaten vakti gelince kendisi duyurur.Şimdiden hayırlı olsun. :)

• purrfect kullanıcısına yanıt
    Umarım Yama sonuçlanır..

• rewold R kullanıcısına yanıt
    İnşallah.😭Dile kolay 4 yıldır bekliyorum ve dün alabileceğim en güzel haberlerden birisini aldım.Xcom fanları olarak yama konusunda efendiliğimizi bozmadan uslu uslu bekliyoruz. :) Çeviren arkadaş ile dün konuştuk ama içimde garip bir his var..yamanın tamamlanacağına dair bir his. :)

• purrfect kullanıcısına yanıt
    Çok güzel haber.Umarım başarılı bir çeviri olur ve emeğinin karşılığını alır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yamayı sıfırdan çevirmek yerine mevcut çevirinin üzerinden devam edip bitirse hem çeviri daha çabuk biter hem de kendisi daha az çeviri yükünün altına girer. Biz de bekliyoruz şu oyunu yıllardır tozlandı kütüphane de bekleye bekleye oyun :(
  • Kendi amatör çabalarım ile Ekip-TR'nin çevirisini devam ettirdim. Şu an ara yüz hemen hemen tamamen Türkçeleşti. Oyunu oynayarak çevirmeye çalıştığım için illa ki bir yerlerde gözümden kaçan bir şeyler olmuştur.

Dediğim gibi tamamen amatör bir çalışmadır. Çevirdiğim yerler birebir ingilizce karşılığı olmayabilir mümkün olan en yakın anlamına çevirmeye çalıştım. Çeviride ara yüzü dikkate aldığım için oyun için iletişim mesajları Ekip-TR'nin çeviriyi bıraktığı yerdedir.

Gözümden kaçan yerleri ya da anlam olarak bu daha iyi olur dediğiniz bir yer varsa mesaj ile iletirseniz düzeltmeye çalışırım.

Kurulum için Ekip-TR çevirisi üzerine Bu Linkte bulunan XcomGame.int dosyasını indirip kopyalayın.

Hayırlı Ramazanlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganreis -- 11 Mayıs 2019; 1:44:19 >

• doganreis kullanıcısına yanıt
    Çevirinizi test edemedim ama DLC'lere el attınız mı?
  • DLC satın almadığım için sadece ana oyunda çeviri yapmaya çalıştım.

• İngilizce kalan yerler için çeviriyi devam ettirecek misiniz? Çünkü hevesle oyunu açıp başladım ancak daha ilk bölümden alt yazıları İngilizce görünce hevesim kursağımda kaldı :(
  • Alt yazıların tamamını Ekip-TR zaten çevirmişti. Benim yaptığım çeviri sadece arayüzde. Bu yüzden önce Ekip-TR'nin yamasını kurup verdiğim linkteki dosyayı bu yama üzerine yapıştırmanız lazım.

Çeviriye devam ediyorum, yapabildiğim kadarını yine paylaşırım.
  • Bir gelişme var mı mevcut durumla ilgili?
  • oyunum orjinal steamdan aldım çalışır mı
  • arkadaşlar yama hangi sürüme uyumlu kullanan var mı delux ediditon için olur mu acaba yoksa ilk oyunun çıkan sürümünde mi denemeli
  • blog kalktı diyor arkadaşlar yamayı yükleyebilir mi birisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

blog kalktı diyor arkadaşlar yamayı yükleyebilir mi birisi
    https://forum.donanimhaber.com/ekip-tr-nin-cikartmis-oldugu-butun-yamalarin-linki--131195567

Burada var. Yalnız setup hatalı kuruyor. Masaüstüne bir dosya açıp oraya kurun çıkan XComGame>Localization içindeki text dosyalarını kendi oyununuz içindeki XComGame>Localization>INT içine atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karma999 -- 7 Ağustos 2019; 3:0:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karma999

https://forum.donanimhaber.com/ekip-tr-nin-cikartmis-oldugu-butun-yamalarin-linki--131195567

Burada var. Yalnız setup hatalı kuruyor. Masaüstüne bir dosya açıp oraya kurun çıkan XComGame>Localization içindeki text dosyalarını kendi oyununuz içindeki XComGame>Localization>INT içine atın.

Alıntıları Göster
    eyvallah teşekür ederim bu arada oyunu kurdum ama gamepad ile düzgün alışmıyor sanırım bir bilginiz var mı bu konuda

• Maalesef o konuda bir ilgim yok, ben klavye ile oynadım.
  • yarısından fazlası çevirilmiş keşke biri ucundan tutsa tamamı eksik olsa anlarım ancak bu haliyle çevirisi yarım kalmamalı
  • Arkadaşlar yamanın son durumunu bilen var mı? Eksik yerler için kimse el atmazsa, birkaç ay sonra gerisini ben tamamlayabilirim. Çok sevdiğim bir oyun.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.