Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
6.251
Cevap
32
Favori
374.754
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR
Giriş
    35 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

@godofcrazyy

Jtaglı ise live'a girme şansı yok. Sadece jtag lılar ile aralarında oynanabiliyor diye biliyorum. Araştırmanız lazım.

@jarkaman

Western Digital HDD ler yapılacak işlemler ile kullanılabiliyor diye biliyorum. Ama kutu almanız gerekebilir. Bu işlemi daha önce yapmadım ama mantıken xbox hdd si olarak geçen hdd lerin içinden de 2,5 inch hdd çıktığı için destekleyen hdd leri formatlama ile kullanılabilir.

LİNK Bu linkte anlatılmış.

Alıntıları Göster
    merhaba,

az önce xbox 360 ı paketten açıp kurulum yaptım.ilk ayarlarda türkçe ve türkiye olarak bölgeyi seçtim.

henüz live a bağlanmadım.herkesin bahsettiği konu var onu anlamadım.hesabı amerika veya ingiltere mi seçmemiz gerekiyor?türkiye hesabı var mı ? varsa bunu kullanmamızın ne gibi dezavantajı var?

bir de 3 ayda bir bölge değiştirebiliyormuşuz galiba.bu bölge seçimi live hesabı ile alakalı değilmi? yoksa ilk kurulumda cihaz için ben bölgemi belirtmiştim onun bir zararı olur mu?
    |
    |

• Binbaşı
    1923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mext

@godofcrazyy

Jtaglı ise live'a girme şansı yok. Sadece jtag lılar ile aralarında oynanabiliyor diye biliyorum. Araştırmanız lazım.

@jarkaman

Western Digital HDD ler yapılacak işlemler ile kullanılabiliyor diye biliyorum. Ama kutu almanız gerekebilir. Bu işlemi daha önce yapmadım ama mantıken xbox hdd si olarak geçen hdd lerin içinden de 2,5 inch hdd çıktığı için destekleyen hdd leri formatlama ile kullanılabilir.

Teşekkürler hdd kılıfını internetten satın aldım 1-2 güne gelir verdiğin linki inceleyeceğim... İlgin için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jarkaman

quote:

Orijinalden alıntı: Mext

@godofcrazyy

@jarkaman

Teşekkürler hdd kılıfını internetten satın aldım 1-2 güne gelir verdiğin linki inceleyeceğim... İlgin için teşekkürler

tekrar merhabalar .

Kutusunuda takdım ama malesef hdd yi görmüyor daha önce yapılması gereken bir işlem varmı acaba?
    |
    |

• Yüzbaşı
    326 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bersan1

Ben Xbox 360 Slim Pal sahibiyim.Nerede kırdırayım?

Not: yan sanayi ve orjinal diye ayrılıyorsa orjinal olmalı.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hocam bana da lazım, kırdırdınız mı acaba ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: stalaggh

uk hesap kullaniyorum.halo reach in demosunu indiremiyorum.yine bu içerik bölgenizde yok gibi bir uyari veriyor.aynisi call of duty de de oldu.tamam cod neysede halo gibi bir oyunda bunu vermesi saçma degilmi?

1.bu oyunları illa cd alipmi oynmam gerek?

2.uk hesap açtığm için mecbur vpn kullanmak zorundamiyım? bölge kodu pal olanlarda vpn e gerek yok diye biliyorum? doğrumudur?

3.market placedeki içerikler region free değilmi? neden reach ve cod da kilitli?

arkadaşlar yanıtlarınıza göre gold üyeliğimi başlatıcam yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşlar şu 3 soru için yardımlarınızı bekliyorum
    |
    |

• Teğmen
    239 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ofermod

quote:

Orijinalden alıntı: stalaggh

uk hesap kullaniyorum.halo reach in demosunu indiremiyorum.yine bu içerik bölgenizde yok gibi bir uyari veriyor.aynisi call of duty de de oldu.tamam cod neysede halo gibi bir oyunda bunu vermesi saçma degilmi?

1.bu oyunları illa cd alipmi oynmam gerek?

2.uk hesap açtığm için mecbur vpn kullanmak zorundamiyım? bölge kodu pal olanlarda vpn e gerek yok diye biliyorum? doğrumudur?

3.market placedeki içerikler region free değilmi? neden reach ve cod da kilitli?

arkadaşlar yanıtlarınıza göre gold üyeliğimi başlatıcam yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşlar şu 3 soru için yardımlarınızı bekliyorum

Alıntıları Göster
    benimde bilginize ihtiyacım var arkadaşlar

bir dostum xbox360 almış ve yanında da kontorland'ın direksiyon setini vermişler.kutusunun üzerinde de xbox360 için uyumlu olduğu yazıyor ama internet'de de araştırmama rağmen bir türlü bağlantısını yapamadık alete bu iş nasıl olacak.bilgi verirseniz sevinirim
    |
    |

Psn:tirtil26

• Er
    10 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

bu soruyu başka bir konuda sormuştum cevap alamadım bilen varsa burdan yardımcı olabilir mi.

gta V red dead redemption ve bir kaç ps3 oyunu için konsol almaya karar verdim. önceligim ps 3 de idi fakat sonra dan orjinal oyuna para yetmeyecegini anladıgımdan xbox a bakmaya karar verdim konsol olayı hakkında hiç bir bilgim yok jtag muhabbetleri felan nedir, birde mesela ben gta 5 i şuanki kırık xbox 360 larla oynayabilirmiyim. ayrıcahttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-jtag-xbox360-250gb-pal-sifir-pluskinect-plus40-oyun-plus2-yil-garanti-plushdmi-138001389/detay/ şu makina iymidir. birde kahraman elektronikden veya world pc den daha önce alışveriş yapan varmı, adamlar 3k ya bile garanti veriyorlar sizce güvenilirmidir bu firmalar.

bide ilanda hem korsan hem orjinal oyun oynanır denmiş bu dogru mu. bir de live dan ban yersem bana ne gibi bi sıkıntı çıkar.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bakmadığım yer kalmadı ancak sorunun sebebini veya çözümünü hiçbir yerden bulamadım.

Cihazım jtag li kahraman konsoldan alınma 250gb slim modeli. Güncelleme yapma esnasında tam sona yaklaşırken 4099-40A3-1601-0300-C800-0036 hatasını veriyor, güncelleme işlenemiyor yazıyor.

Bu sorunun çözümünü bilen veya aynı hatayı alan var mı acaba?

Yardımcı olabilecek olursa çok minnettar kalırım.
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mert_black

Arkadaşlar bakmadığım yer kalmadı ancak sorunun sebebini veya çözümünü hiçbir yerden bulamadım.

Cihazım jtag li kahraman konsoldan alınma 250gb slim modeli. Güncelleme yapma esnasında tam sona yaklaşırken 4099-40A3-1601-0300-C800-0036 hatasını veriyor, güncelleme işlenemiyor yazıyor.

Bu sorunun çözümünü bilen veya aynı hatayı alan var mı acaba?

Yardımcı olabilecek olursa çok minnettar kalırım.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben xox 360 alıcam ilk defa ve forumda bu konun ilk 10 sayfasını okudum onlar 2008 tarihli şeylerdi,Şimdi üzerinden 6 yıl geçti ve belki bu soruları binlercekez kez sormuşlardır ama yinede yardımcı olursanız sevinirm

1-xboxların ömrü 6-7 ay mı ayrıca en son çıkan sürümlerde haylen 3kırmızı ışık sorunu devam ediyor mu

2-Ben xbox slim model alıcam bunlarda daha az 3k oluyormuş bu doğru mu

3-Ve biraz piyasayı dolaştım özellikle yazıcıoğlu tarafına baktım burada bir yer bana peşin 600 liraya 25 kopya oyunlu xbox 360 satacabilceğini söyledi bu uygun mu.Şu an xboxların fiyatlarının aralığı nedir.Ayrıca doğubank ve tahtakaleyede bakıcam sizce nereden almalıyım.Buralardan alırken şundan korkuyorum mağaza olmadığı içinn garanti konusuunda endişelerim var ama buralar daha uygun sizce buralardan mı almalıyım(Yani beni kandırmayacak güvenilir yerler nerelerde ve ilk defa xbox alırken başına bü tür olay gelenler var mı )

4-Son olarakda şunu sorucam ps3 ler için haylen kırılkmadımı korsan oyunlar için birde ps3 multıplayer ücretsizmiş bu doğru mu ve xbox live gold üyelik ücreti nedir
    |
    |

• Teğmen
    134 Mesaj
    Eline sağlık tek kelimeyle muhteşem olmuş yeni Xbox alacak arkadaşların aklında bu konudan sonra soru kalacağını düşünmüyorum muhteşem

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Hunter218

Eline sağlık tek kelimeyle muhteşem olmuş yeni Xbox alacak arkadaşların aklında bu konudan sonra soru kalacağını düşünmüyorum muhteşem
    sky_walker senin bu konuyla ilgili ilk yazını okudum ama o baya eski acaba xbox 360 la ilgili yeni bir yazı yazabilcen mi çünkü xbox 360 2005de çıkmış ve 9 yıl geçmiş ,bir sürü yeni özellilk gelmiştir mutlaka bunu yaparsan süper olur.Ancak ben sorularım sana tekrar sormak istiyorum bu sorular yüzlerce kez sorulmuş olabilir ancak cevaplarsan çok iyi olur

Arkadaşlar ben xox 360 alıcam ilk defa ve forumda bu konun ilk 10 sayfasını okudum onlar 2008 tarihli şeylerdi,Şimdi üzerinden 6 yıl geçti ve belki bu soruları binlercekez kez sormuşlardır ama yinede yardımcı olursanız sevinirm

1-xboxların ömrü 6-7 ay mı ayrıca en son çıkan sürümlerde haylen 3kırmızı ışık sorunu devam ediyor mu

3-Ve biraz piyasayı dolaştım özellikle yazıcıoğlu tarafına baktım burada bir yer bana peşin 600 liraya 25 kopya oyunlu xbox 360 satacabilceğini söyledi bu uygun mu.Şu an xboxların fiyatlarının aralığı nedir.Ayrıca doğubank ve tahtakaleyede bakıcam sizce nereden almalıyım.Buralardan alırken şundan korkuyorum mağaza olmadığı içinn garanti konusuunda endişelerim var ama buralar daha uygun sizce buralardan mı almalıyım(Yani beni kandırmayacak güvenilir yerler nerelerde ve ilk defa xbox alırken başına bü tür olay gelenler var mı )

4-Ayrıca şunu sorucam ps3 ler için haylen kırılkmadımı korsan oyunlar için birde ps3 multıplayer ücretsizmiş bu doğru mu ve xbox live gold üyelik ücreti nedir

Paylaş

5-VE xbox ın hangi kırılma yöntemiyle alım fw mi xkey mi yoksa jtag mı bunların avantaj ve dezavantajları nedir .Ben hem korsan oyun oynayıp hemde livedan banlanana kadar multiplayer oyun oynamak istiyorum hangisi bana uygundur son olarakda oyun hangi kırma olayında daha hızlı açılıyor ve yükleniyor ayrıca xbox360 ı daima uptade etmek mi gerekir(fw yi güncellemek mi lazım .Ayrıca hiç güncellemme yapılmadan oyunlar oynanabilir mi

Şimdiden teşekkürler

• Er
    1 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: korcan93

sky_walker senin bu konuyla ilgili ilk yazını okudum ama o baya eski acaba xbox 360 la ilgili yeni bir yazı yazabilcen mi çünkü xbox 360 2005de çıkmış ve 9 yıl geçmiş ,bir sürü yeni özellilk gelmiştir mutlaka bunu yaparsan süper olur.Ancak ben sorularım sana tekrar sormak istiyorum bu sorular yüzlerce kez sorulmuş olabilir ancak cevaplarsan çok iyi olur

4-Ayrıca şunu sorucam ps3 ler için haylen kırılkmadımı korsan oyunlar için birde ps3 multıplayer ücretsizmiş bu doğru mu ve xbox live gold üyelik ücreti nedir

Paylaş

5-VE xbox ın hangi kırılma yöntemiyle alım fw mi xkey mi yoksa jtag mı bunların avantaj ve dezavantajları nedir .Ben hem korsan oyun oynayıp hemde livedan banlanana kadar multiplayer oyun oynamak istiyorum hangisi bana uygundur son olarakda oyun hangi kırma olayında daha hızlı açılıyor ve yükleniyor ayrıca xbox360 ı daima uptade etmek mi gerekir(fw yi güncellemek mi lazım .Ayrıca hiç güncellemme yapılmadan oyunlar oynanabilir mi

Şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    İyi akşamlar

Benim sizleri 1 kaç sorum olacak.Ben bundan 6 ay önce televizyonla birlikte bir tane xbox 360 aldım ev aldıgımda düne kadar açmadım ve dün xbox ma xkey taktırdım ve güzel oldu orada oyunu oynadım ve begendim sonra eve geldiğimde ghost açım dedim oyun açarken benden bu oyunu oynmanıx için güncelleme yapmanız gerekmektedir dedi bende yaptım yanlıslıkla iptal ettim ve ekranım da System update stopped diye bir yazı geldi ve birde kod geldi bundan sonra ne yaptıysam xbox açtığımda hep aynı ekran gelmeye başladı ve bir türlü gitmedi ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevirim
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    merhaba, ixtreme fw'li bir cihaz edindim kendime. tam ihtiyacım olan bilgiyi bir türlü bulamadım. sorum şu: oyun yazdırmak için kesinlikle lite-on dvd yazıcıya ihtiyacım var mı, yok mu? 10'lu dvd almadan önce bu sorunun cevabını öğrenmeliyim. eğer gerekecekse çünkü, direkt xkey yaptırmaya götüreceğim cihazı. şimdiden teşekkür ediyorum.

Evet dostum, Yeni çıkan oyunların çoğu xdg3 formatlı. Bu formatı sadece fw 3 sürüm ve lite on driver lar ile aşabiliyorsun. Xkey en mantıklısı ama, bu sefer de oyunların dlc denilen packlerini, update lerini yapamıyorsun. @avsarms
    |
    |
    avsarms kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Funkyshit

Evet dostum, Yeni çıkan oyunların çoğu xdg3 formatlı. Bu formatı sadece fw 3 sürüm ve lite on driver lar ile aşabiliyorsun. Xkey en mantıklısı ama, bu sefer de oyunların dlc denilen packlerini, update lerini yapamıyorsun. @avsarms

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar benim de bir problemim var xbox 360 ile ilgili, Rgh li bir cihazım var, 4 gb lık. çip işleminden sonra bütün freestyle, dashlaunch gibi rgh ile alakalı dosyaları 2 tb lık harddisk imde. Her şey gayet güzel giderken, 3-4 gündür Gta V yüklemeye çalışıyorum. Youtube da belirtilen yollardan başka türlü de yüklenmiyor zaten... Horizonla Concent dosyalarımı atmaya çalıştığımda Yetersiz alan uyarısı alıyorum. Hakikaten de xbox üzerinde de, horizon da da sadece 2,5 gb görünüyor koskoca 2tb lık harddisk in save kısmısı. Normalde bunun 16 gb, veya 32 gb olması gerekiyorken neden 2 gb, ve Bu alanı nasıl genişletebilirim arkadaşlar. 360 ustalarından Acil yardım lütfen.
    |
    |

• Yüzbaşı
    304 Mesaj
    Ikinci el bir xbox 360 almak istiyorum. Amacım Online oynamak. Genelde fifa pes gibi futbol oyunları oynarım. Ama xbox almışken Halo serisine de bir göz atarım. Size bir kaç konuda danışmak istiyorum.

Slim, elite, arcade... gibi modeller var. Hangisini neden tercih etmeliyim?

Fw li cihazlar orjinale dönüyor mu? Dönüyorsa maliyeti nedir?

Şimdiden teşekkürler. Keyifli forumlar herkese...

|
    |

Orijinalden alıntı:

Önerin için teşekkür ederim.Benimde aklımda makinayı alıp teknosaya götürmek var. Orada izin verirlerse bağlayıp bi test edicem Full HD yle HD ready i Ama büyük ihtimal HD ready alacağım.

Alıntıları Göster
    Merhaba xbox 360 hard disk yok ve 190 tl 2.el iyi midir sizce bir sorun olurmu alsam?
    |
    |

Orijinalden alıntı:

Önerin için teşekkür ederim.Benimde aklımda makinayı alıp teknosaya götürmek var. Orada izin verirlerse bağlayıp bi test edicem Full HD yle HD ready i Ama büyük ihtimal HD ready alacağım.

Alıntıları Göster
    Merhaba xbox 360 hard disk yok ve 190 tl 2.el iyi midir sizce bir sorun olurmu alsam?

Orijinalden alıntı: ozn23

3k vermeyen bir model ise fena değil ama başka sorunu da olabilir tabi incelemen gerekiyor.

Orijinalden alıntı: PureMusic

quote:

Orijinalden alıntı: ozn23

3k vermeyen bir model ise fena değil ama başka sorunu da olabilir tabi incelemen gerekiyor.

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-xbox-360-konsol-2-oyun-kolu-ve-aksesuarlar-161719507/detay

Böyle göstersem acaba nedir iş görürmü?
    |
    |

• Çavuş
    77 Mesaj
    |
    |
    PureMusic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.