Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
6.251
Cevap
32
Favori
374.754
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR
Giriş
    4149 Mesaj
    arkadaşlar öncelikle merhaba..

geçenlerde arkadaşım ikinci el xbox aldı, kinectiyle beraber, gittik doğal olarak kırdırdık. oyun yüklettik, pes, nfs, call of falan.. xbox, freestyle diye bir programla açılıyor. harddiskten oyunu açıp oynuyoruz..

arkadaşım harddiske yeni oyunlar atmak istiyor, gerek kinect ile ilgili gerekse xbox için farklı oyunlar.. bazı sitelerden torrenti bulup indirdim, bir oyun .iso dosyalı, başka bir oyun sadece tek dosya.. bunları nasıl atabilirim xbox un harddiskine?

ben hiç bilmiyorum xbox a oyun nasıl atılır diye, arkadaşım rica etti yazdım buradan, yardımlarınıza ihtiyacımız var..

cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

iso oyunu dönüştürmen lazım. bunla ilgili programlar var. dönüştürülen oyunu usb aracılığıyla xbox hdd içerisine kopyalıyorsun. sonra xboxı kapayıp açarsan oyunların içerisinde oyunu görebilrsin...
    |
    |
    mikailc78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: sindem09

iso oyunu dönüştürmen lazım. bunla ilgili programlar var. dönüştürülen oyunu usb aracılığıyla xbox hdd içerisine kopyalıyorsun. sonra xboxı kapayıp açarsan oyunların içerisinde oyunu görebilrsin...

dönüştümem lazım derken? dvd ye mi yazdırayım, daemon tools ile içindeki klasörleri mi kopyalayım? eğer program ismi verirseniz daha kolay halledebilirim diye düşünüyorum, fifa 14.iso ve kinect season2.iso dosyaları var şuan elimde..
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gedavet -- 18 Aralık 2013; 15:40:54 >
    |
    |
  • Yarbay
    7234 Mesaj
    arkadaşlar 120 gb kadar boşluğu olan 1tblik hddmi xboxa bağladım. 32lik kısmını biçimlendirdim. şimdi hddm boş verilerim silinmiş. üzerine bir şeyler yazdırmadım. xboxdan formatı kaldırıp recuva ile denesem verilerim geri gelir mi?
    |
    |
    Ben Xbox 360 Slim Pal sahibiyim.Nerede kırdırayım?

Not: yan sanayi ve orjinal diye ayrılıyorsa orjinal olmalı.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
    Arkadaşlar XBOX360 ımla oyun oynarken konsol birden kapandı ve şuan açılmıyor adaptör fişte takılı iken adaptör ışığı turuncu. Konsolun power tuşuna basıyorum 1-2 saniye yeşil yandıktan sonra ışık kırmızıya dönüyor. Bu neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim...

Orijinalden alıntı: mesut_2012

Arkadaşlar XBOX360 ımla oyun oynarken konsol birden kapandı ve şuan açılmıyor adaptör fişte takılı iken adaptör ışığı turuncu. Konsolun power tuşuna basıyorum 1-2 saniye yeşil yandıktan sonra ışık kırmızıya dönüyor. Bu neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim...

akım korumalı prizler var onlardan al, banada oluyordu düzeldi
    |
    |

XBOX 360 Slim yurtdışından alınan oyunları çalıştırır mı? eBay gibi sitelerden oyun getirirken sıkıntı çıkar mı?
    |
    |
    Bahsedilenler: sky__walker

sık sorulan sorular kısmını okudum orada super elite versiyonu hakkında bir bilgi göremediğim için soruyorum.

aşağıda linkini verdiğim ürünü bir spotçuda buldum. ama 3k sorunu varmı yokmu bilemediğim için sizlere sorma ihtiyacı duydum.

http://www.jrlinton.co.uk/gaming-c42/consoles-c44/xbox-360-super-elite-limited-edition-250gb-hdd-with-forza-motorsport-3-2x-wireless-controllers-uk-pal-52v-000255-p1334

bu versiyon yeni versiyopnlardanmı? yoksa sorunlu versiyonlardan mı?

ilginiz için teşekkür ederim
    |
    |

• Yarbay
    4149 Mesaj
    iso2god ile dönüştürdüm, ama yine isolu oldu.. direkt böyle atarsak çalışır mı acaba oyunlar?
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: IdeaBulb

XBOX 360 Slim yurtdışından alınan oyunları çalıştırır mı? eBay gibi sitelerden oyun getirirken sıkıntı çıkar mı?

Türkiye'de Pal özellikli oyunlar oynanabilir. Yurtdışından alacağınız oyunlar da buna dikkat etmelisiniz. NTSC-U olanlardan aldınız mı çalışmaz, uyarı verir. Kimi oyunlar da bölge sınırı var.

Orijinalden alıntı: spartakus35.5

quote:

Türkiye'de Pal özellikli oyunlar oynanabilir. Yurtdışından alacağınız oyunlar da buna dikkat etmelisiniz. NTSC-U olanlardan aldınız mı çalışmaz, uyarı verir. Kimi oyunlar da bölge sınırı var.

Teşekkürler. ebay.co.uk adresindeki PAL oyunlar Türkiye için de geçerli değil mi?

quote:

quote:

Teşekkürler. ebay.co.uk adresindeki PAL oyunlar Türkiye için de geçerli değil mi?

Geçerli. Türkiye Pal bölgesindedir abi.

• Yüzbaşı
    467 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Geçerli. Türkiye Pal bölgesindedir abi.

Sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IdeaBulb -- 25 Aralık 2013; 18:41:23 >
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    merhaba arkadaşlar bende xbox 360 slim + kinect var istanbuldan getirttim içinde 40 tane filan oyun var kopya oynayabiliyorum ama güncelleme yüklediğim zaman hata veriyor jtaglı galiba onu düzeltip orjinal oyunları güncel bir şekilde live dan oynama şansım varmı

Şimdilik 16 gb lık bir usb takarak birazcık durumu kotardım ama biliyorumki yetmeyecek.

Acaba notebookdan çıkan hdd leri takabiliyormuyuz? Yada takmak için uygun olan hdd lerin belli bir kıstası varmı ?

Şimdiden teşekkürler.
    |
    |
    uk hesap kullaniyorum.halo reach in demosunu indiremiyorum.yine bu içerik bölgenizde yok gibi bir uyari veriyor.aynisi call of duty de de oldu.tamam cod neysede halo gibi bir oyunda bunu vermesi saçma degilmi?

1.bu oyunları illa cd alipmi oynmam gerek?
    2.uk hesap açtığm için mecbur vpn kullanmak zorundamiyım? bölge kodu pal olanlarda vpn e gerek yok diye biliyorum? doğrumudur?
    3.market placedeki içerikler region free değilmi? neden reach ve cod da kilitli?

arkadaşlar yanıtlarınıza göre gold üyeliğimi başlatıcam yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalaggh -- 10 Ocak 2014; 22:21:01 >

quote:

Orijinalden alıntı: godofcrazyy

merhaba arkadaşlar bende xbox 360 slim + kinect var istanbuldan getirttim içinde 40 tane filan oyun var kopya oynayabiliyorum ama güncelleme yüklediğim zaman hata veriyor jtaglı galiba onu düzeltip orjinal oyunları güncel bir şekilde live dan oynama şansım varmı
    @godofcrazyy

Jtaglı ise live'a girme şansı yok. Sadece jtag lılar ile aralarında oynanabiliyor diye biliyorum. Araştırmanız lazım.

@jarkaman

Western Digital HDD ler yapılacak işlemler ile kullanılabiliyor diye biliyorum. Ama kutu almanız gerekebilir. Bu işlemi daha önce yapmadım ama mantıken xbox hdd si olarak geçen hdd lerin içinden de 2,5 inch hdd çıktığı için destekleyen hdd leri formatlama ile kullanılabilir.

LİNK Bu linkte anlatılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mext -- 9 Ocak 2014; 17:00:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: jarkaman , godofcrazyy

Nothing's real until you feel.
    www.molinom.com

HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Mobilya Takımları
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,415
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.