Yarbay
07 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 620 (Bu ay: 10)
Gönderileri

Arkadaşlar aşağıdaki linkteki konuyu yukarı taşımak ve herkesin görebilmesi için oy vermenizi rica ediyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

https://forum.donanimhaber.com/trendyol-teslim-almadigim-urunun-parasini-iade-etmiyor--153976645

Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta yaklaşık 3000 TL civarında bir ürün aldım, Kargo hareketlerinden baktığımda Cuma günü ürünün dağıtıma çıkarıldığını gördüm ancak kargo bana teslim edilmedi. Bende ertesi gün bilgi almak için kargo firmasının şubesine gittim. Ürün bir köşeye atılmış dağınık bir vaziyetteydi şöyle sağına soluna baktım bazı parçaları yerinde değildi bende kargo firması personeline bu ürünü teslim almayacağımı ifade ettim onlarda sizin bir şey yapmanıza gerek yok biz bunu iade edeceğiz dediler. Bende beklemede kaldım herhâlde iade için Trendyol bana bilgi verir diye düşündüm.

Pazartesi akşamı telefonuma sms geldi ürün teslim edildi diye, sms.de ürünün bana teslim edildiği gözüküyordu. Bende tabi bir şok noluyo falan dedim hemen telefona sarıldım ve trendyolu aradım. Bana mh.leri kargo firmasından böyle bir bilgi geldiğini 24 saat beklememi sonrasında tekrar iletişime geçmem söylendi.

Neyse ertesi gün(24 saat geçtikten sonra) tekrar aradım bana kargonun satıcıya ulaşmasını beklemem daha sonra satıcının incelemesini takiben buda iki iş günüymüş beklememi istediler. Bende doğal olarak pardon ne incelemesi ben ürünü hiç teslim almadım ki ne bir kargo kodu verdim ne bir imza attım ürün hasarlı olduğu için doğal olarak teslim almadım dedim. Teslim almadığım kargonun incelemesi mi olurmuş bana derhal paramı iade edin dedim haklı olarak. Tüm derdimi anlatmama rağmen yapabileceklerinin bir şey olmadığını beklememi tekrar tekrar söyleyip telefonu yüzüme kapattılar.

Dün kargo satıcıya teslim oldu bugün tekrar iletişime geçtim paramı lütfen iade edin ikinci gün oldu daha neyi bekliyoruz dedim. Yapabileceğimiz bir şey yok yarın ikinci iş günü olduğunu ve beklemeye devam etmemi söylediler. Bu arada hala trendyolun siparişlerim bölümünde ürün bana teslim olmuş gözükürken kargo firmasının sitesinde ürün satıcıya iade olduğu kargo hareketlerinde gözükmekteydi.

Arkadaşlar Trendyola hiç bir güvenim kalmadı. Müşteri Temsilcileri güven vermeyen ve telefonu yüzüme kapatacak kadar utanmazlar.

Buradan edindiğim tecrübe Trendyoldan alış veriş yaparsanız eğer kargoyu teslim almazsanız vay halinize çünkü sistemlerinde böyle bir iade seçeneği yok ve hala ürün bana teslim edilmiş gözüküyor(Birde bana şaka gibi bildirimde bulunuyorlar garanti süresini uzatmak istermisiniz diye). İadenizin durumunu takip edeceğiniz bir şey yok her seferinde telefon veya asistan ile iletişim kurmanız gerekiyor. Kendi kargo takip ekranı ile gerçekte olan kargo hareketleri birbirini tutmuyor.

Sonuç olarak teslim almadığım ürünün para iadesi için hala uğraşıyorum, yarını bekleyeceğim artık ayrıca bankadan da alışveriş itirazında bulundum.

Edit 1(23.09.22): Bugün iki işgünü doldu Trendyol asistan ile iletişime geçtim satıcının incelemesi için süre doldu dedim paramın iadesini istedim. Yeni bir kargo iade kodu verdiler, Sistemleri o kadar kötü ki satıcıda olan bir ürüne yeni kod veriyorlar. Gerçekten arkadaşlar bu Trendyoldan uzak durun bunu tüm samimiyetimle söylüyorum sinir bozucu bir firma. Ve Şaka gibi ilgili birimin inceleme yapacağını 7 gün kadar beklememi söylediler.

Edit 2(24.09.22): Banka paramı iade etti(Alış veriş itirazım neticesinde olduğunu düşünüyorum).

Arkadaşlar Yağmur yağdığında pencere köşelerinden içeriye kaçak oluyor. Bu kaçak aşağı kata kadar sirayet ediyor zarar veriyor.

Önce güvercinliklerin mebranla kaplı olan kısımlara yeniden mebranla kapladık olmadı. sonrasında NP1 ile pencere kenarlarını izolasyon yaptık yine sonuç alamadık.

Sizce neden olabilir tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum.

Bu köşeden gelen suyu engelleyemiyoruz.

Bir Türlü Tespit Edilemeyen Su Kaçağı

Yaklaşık 1 hafta önce amazondan Sony 65X85J model tv.yi satın almıştım. Evimde yaklaşık 20 yıldır ses ve görüntüde Sony dışında başka bir marka kullanmadım. Aslında 2007 yılından beri Kullandığım Sony 40P3000 model tv.den de memnundum ancak taşındıktan sonra yeni yerde TV küçük kaldı bende büyük ekran almaya karar verdim.

Sorunlara gelirsek;

*Maçlarda 1-2 saniye kasılma, bazen topun güneşli yada açık renk olan alanlarda kaybolması, yırtık olarak hareket etmesi veya tenis maçlarında topun kasılarak hareket etmesi, bazen topun hızlı hareketinde kaybolması gibi.

*Filmlerde hareketli sahnelerde kare kare bozulma(Örneğin kılıçın hızlı hareketinde kasılarak kaybolması)

*Bir haftadır yapmadığım ince ayar kalmadı. Motionflow ayarı ile deneme yanılma ile düzeltmeye çalıştım görüntü yağ gibi akıyordu ama bu seferde görüntüde dediğim gibi hareketli sahnelerde kasılmalar, yırtılmalar oldu. Yani bir yeri düzeltirken diğeri bozuluyor, diğerini düzelteyim derken görüntü kalitesi düşüyor. Bazı ayarları aç kapa vs her şey yaptım olmadı(Gürültü ayarı, vs vs)

Benim bilmediğim atladığım bir şey olabilir diye tecrübeli Sony kullanıcılarından ve diğer arkadaşlardan fikir almak isterim, neler yapabilirim ?

Eğer netice alamazsam TV.yi iade edeceğim. Amazon da bu tür iadelerde kutuya paketlenmesini kargoya teslimi vs nasıl oluyor (Bayağı büyük bir şey zaten servis kurmuştu) ? Kendileri mi gelip paketleyip alıyorlar ?

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar Garantisi devam eden BenQ Zowie XL2411K 24" monitörüm arıza yaptı, Hepsiburada'ya tamiri için 25.06.22 tarihinde gönderdim şu güne kadar bir gelişme olmadı. Bu konuda nasıl bir yol izleniyor ? Tüketici hakem heyetine mi başvuracağım ? Tamir süresi kaç gün oluyor ? Teşekkürler.

Merhaba, discorda hesabım devre dışı bırakıldı hiç bir neden göstermeksizin. Nasıl kurtarabilirim acaba ?

Movie Maker ile 1080p 60fps olan videoya müzik ekleyip kayıp olmadan pc.ye kaydetmek istiyorum ama kayıttan sonra fps düşüyor. Özel ayarlar vs denedim ama bazen oluyor bazen olmuyor. Çözemedim bir türlü. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba ? Basit bir şekilde 2 parça video dosyasını birleştirip müzik ekleyerek kayıpsız pc.ye kaydetmek amacım.

Güncelleme almayan, markete giremediğim telefonumu sadece spotfy olarak kullanmak istiyorum, sd karta apk dosyasını attım ama bu dosyayı telefonda bulup yükleme yapamıyorum.
Bunu yüklemenin bir yolu var mı ? Telefonda dosya yöneticisi yok
Arkadaşlar 16 gün oldu aboneliğimi yenileyeli HD TV Box kiralamıştım ama kutu stoklarında yokmuş hala bekliyorum, Müşteri hizmetleri teslim tarihi bile veremiyor ne saçma iş anlamadım. Koskoca Turksat da cihaz yok

Teledünya parasını ödüyorum hizmetini kullanamıyorum

İkinci el hd box da almak istemiyorum. Conax modül kullanacak cihazım da yok

Yer; İstanbul Anadolu Yakası
silinsin açılmış konu
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
HRV
Mobil cihaz
apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
TT
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
TV
Sony
Klima
Vaillant
Tablet
Ipad
PSN ID
PSN ID
Dünyadan Futbol
GS
Basketbol
Galatasaray
Kombi
Baymak
Beyaz Eşya
Bosch
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.335
İkinci El Bölümü Mesajları: 58
Konularının görüntülenme sayısı: 1.625.710 (Bu ay: 1.640)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.270 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.