Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (299. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.254
Cevap
31
Favori
393.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyun PC si mi toplasak yoksa bu konsollardan birini(XBX, PS) mi alsak ?
    az önce bi konu açtım yönetim çöpe atmış , ama hiç bir yerde oyun konsolunun PC ile karşılaştırmasını bulamadım ? ? ?

Xbox mu PC mi ? biri yol göstersin...
  • Herkese merhabalar...

Bugün bir tanıdığımızın Amerika'ya gideceği haberini aldım. Ne alsam falan derken ablam Xbox almamızı önerdi. Benim de hoşuma gitti tabi fakat şimdiye kadar PC den şaşmayan bir insan olarak haliyle konsollar hakkında hiçbir şey bilmiyorum. İnternette ne kadar araştırma yapmış olsam da bulamadığım bazı sorular var...

1- Amerika'dan geleceği için haliyle NTSC-U olacak konsol. Xbox alıp kırdırarak ( gerçi FW diyor ustalar :) ) güzelim LIVE hizmetinden mahrum kalmak istemiyorum yani FW lemek bir opsiyon değil. Türkiye'den orjinal kutulu oyun bulmak mümkün değil gibi görünüyor... Aynı Games For Windows Live daki gibi Xbox Liveda da dijital oyun almak var mı? Eğer varsa pre order, pre install gibi opsiyonları oluyor mu? Dijital yoksa özellikle NTSC satan, Türkiyeden Türkiyeye veya Yurtdışından Türkiyeye satış yapan herhangi bir site veya mağaza var mı?
    2- Eğer NTSC makine alıp Türkiye hesabı açarsam bir problem çıkar mı? Avrupa serverı ile mi oynarım yoksa Amerika mı?
    3- Microsoft Pointleri ve Xbox Live Gold üyeliklerini artık D&R bile satıyor. Bu mağazalardan aldığım Microsoft Pointler problem çıkartır mı? Çıkartırsa bu hesabımla mı konsolla mı ilgili? Eğer problem oluyorsa LIVE üzerinden MS puanı veya DLC satın alımı direkt kredi kartı ile yapılabiliyor mu? Kredi kartı için spesifik özellikler gerekiyor mu? ( visa olmalı, denedim hübübübank ta olmuyor gibi...)
    4- 110 V tan 220 V çevirici almam gerekiyormuş. Biraz araştırma yaptım ve ATABA 400w 220-110 diye bir şey buldum ve açıkçası fiyatı biraz pahalı geldi. Bunun yerine herhangi bir Xbox ın orjinal bricki işe yarar mı? Slim veya Fatten çıkmış olması bir problem yaratır mı?
    5- Alırsam Forza, Skyrim 250 gb lık bundle ını alacağım ama bir şey olur da elime 4 gb lık model gelirse bunlara ek HDD takılıyor mu? Takılıyorsa bunlarda da NTSC muhabbeti dönüyor mu?
    6- Alırsam LCD monitörümle kullanmayı düşünüyorum. Adaptörden kasıt bu mudur? Tüm monitörlerde çalışır mı?
    7- 1 TB lık HDD m var ve içi film ve müzik dolu. Hepsini sadece takarak çalıştırabilir miyim yoksa özel bir format mı var? Altyazı desteği var mı? Varsa Türkçe karakter desteği var mı?
    8- Hala eski oyunları oynayanlar var mı? Mesela ilk çıktığından beri Ghost Recon Advanced Warfighter 1-2 oynamak istemiştim.

Sorularımın çoğu çok saçma farkındayım fakat gerçekten bilmediğim için soruyorum mazur görün. Teşekkürler!

• @MGEDK

Hocam senin 5 ve 7 nolu sorularının cevabını merak ediyorum açıkçası.
    Bende 4gb lık Slim versiyonu mevcut ve birkaç oyunun demosunu indirince harddisk doluyor. Bunun için harddiskin kapasitesini arttırmak istiyorum, bunun için elimdeki harddiskli bir şekilde kullanabilr miyim? Ya da asağıdaki linkteki gibi bir aparat mı lazım?

http://www.xbox.com/tr-TR/Live/Transfer
  • hocam 2 sorum olacak ama biraz alakasız :)

1)bf 3 te 1 mbitte lAG yasarmıyım pingim kac civArında olur ve co op 2 kolla yanımdakı arkadaslamı oynanıyor

2)fraps vardır pcde bilirsiniz xboxta gameplay nasıl kaydedıyoruz peki ?

Simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzun bi süre ps3 mü x360'mı diye kafa patlattım ve kararımı x360dan yana verdim fakat bu seferde şöyle bi soru takıldı aklıma. korsan oyun çalıştıran bi cihaz almayı düşünüyorum çnkü multiplayer oynamak falan o kadar ilgimi çekmiyo nedense. soruma gelicek olursam korsan oyun çalıştıran bi makinada falanca oyunun filanca DLC'si çıktığı vakit ben bu dlcleri elde edebilirmiyim yoksa cihazım korsan destekli olduğu için dlcler benim için ulaşılmazmı olur ?
  • ya arkadaslar ben xbox ım ıcın karsısına gecıp spor yapacagım gobegımı erıtecegım oyun arıyorum
    nasıl yardımcı olursunuz
    tsk sımdıden
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

ya arkadaslar ben xbox ım ıcın karsısına gecıp spor yapacagım gobegımı erıtecegım oyun arıyorum
    nasıl yardımcı olursunuz
    tsk sımdıden

kinect yoksa zor. varsa, kungfu high impact, fitness shape, nike traning ve kinect sports işnizi görür.
  • teşekkur ederım
    hocam kınect var. 181 adette oyun var
    ıstegen olursa chance ederız
    xkey var:) 1trb hardıskte hepsı
  • quote:

teşekkur ederım
    hocam kınect var. 181 adette oyun var
    ıstegen olursa chance ederız
    xkey var:) 1trb hardıskte hepsı

walla iyi olur hocam da nasıl change yapacaz onu bilmiom. bende de 40 oyun war :) yetmiyor ama.. elimde nerdeyse tüm xbox oyunlarına ait liste war. hepsini forumlarda tek tek inceledim.
  • hdboxdestek@hotmail.com
    skype adresımı ekle paslasalım hocam
  • Selam beyler Xbox360 almayı düşünüyorum ve bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.
    1) 550 liraya sıfır 4 GB Slim kasa 3.0 FW'li Xbox360 buldum nasıl sizce iyi mi? 4 GB yeterli midir?
    2) İnternetten oyun indirip CD'ye yazıp Xboxta oynamak kolay mıdır? Bunun için özel birşey gerekiyor mu yoksa MP3 CD'si oluşturmak kadar kolay mı?
    3) Diyelim 4 GB bana yetmedi o zaman konsola harici harddisk takma imkanım var mı?
    4) Slim kasalarda 3K, aşırı ısınma, frame düşüşleri, kaplamaların geç gelmesi gibi sıkıntılar yaşar mıyım?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gunslinger.

Selam beyler Xbox360 almayı düşünüyorum ve bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.
    1) 550 liraya sıfır 4 GB Slim kasa 3.0 FW'li Xbox360 buldum nasıl sizce iyi mi? 4 GB yeterli midir?
    2) İnternetten oyun indirip CD'ye yazıp Xboxta oynamak kolay mıdır? Bunun için özel birşey gerekiyor mu yoksa MP3 CD'si oluşturmak kadar kolay mı?
    3) Diyelim 4 GB bana yetmedi o zaman konsola harici harddisk takma imkanım var mı?
    4) Slim kasalarda 3K, aşırı ısınma, frame düşüşleri, kaplamaların geç gelmesi gibi sıkıntılar yaşar mıyım?

Bence 100-150 tl fark verip Kinect Sensör dahil al derim çünkü Xbox kinect ile keyifli diğer türlü birde kinect sensör alcam diye 250-300 tl fark vercen 550 nin üstüne.

Ayrıca RGH lı cihaz bak yoksa bide 100 tl Rgh için para vercen Dvd yazcan fln büyük dert harici HDD içine bende 500 gb lık var toplamda 80 tane fln kinect oyunu atıon hepsini HDD den açıyorsun. Oyunları nerden bulcam dersen tane 50 kuruştan kopyalarım sana istediğin kadar oyun elektrik parası çıksın çok uzun sürüyor :)

KISACA :

Rgh'lı
    Kinect sensörlü
    Jasper Board bir cihaz al geç tahmini ikinci el 700-750 den bulursun araştır sahibinden comu bende kendi cihazımı ikinci el almıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: Gunslinger.

Selam beyler Xbox360 almayı düşünüyorum ve bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.

Bence 100-150 tl fark verip Kinect Sensör dahil al derim çünkü Xbox kinect ile keyifli diğer türlü birde kinect sensör alcam diye 250-300 tl fark vercen 550 nin üstüne.

Ayrıca RGH lı cihaz bak yoksa bide 100 tl Rgh için para vercen Dvd yazcan fln büyük dert harici HDD içine bende 500 gb lık var toplamda 80 tane fln kinect oyunu atıon hepsini HDD den açıyorsun. Oyunları nerden bulcam dersen tane 50 kuruştan kopyalarım sana istediğin kadar oyun elektrik parası çıksın çok uzun sürüyor :)

KISACA :

Rgh'lı
    Kinect sensörlü
    Jasper Board bir cihaz al geç tahmini ikinci el 700-750 den bulursun araştır sahibinden comu bende kendi cihazımı ikinci el almıştım

Kinect'e gerek yok kullanmam. Fiyat olarak zaten 550'nin üstüne çıkamam ayrıca RGH olunca online oyun falanda olmuyormuş belki live hesabı alabilirim. DVD yazmak çok ta zor değilmiş zaten.

• quote:

hdboxdestek@hotmail.com
    skype adresımı ekle paslasalım hocam

hemen ekliyorum
  • arkadaşlar, ben de yeni x box almayı düşünüyorum ve sizden yardım istiyorum. ben epeyi bir araştırmalarım sonucunda (fiyat olarak da tepeyi zorlayarak) iki adet x box seti arasında kaldım (tabii sizin farklı bir öneriniz olursa beklerim):

http://www.ucuzbudur.com/xbox-360-slim-500-gb-hdd-kinect-2-kol-xkey-hdmi-70-oyun-urun72240.html#pi5

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-xbox360-4gb-plusxkey-sinirsiz-online-kopya-oyun-pluskinect-plus2.joystick-125466195/detay

bu iki link de çok güvenilir sayılmaz sanırım. biraz bilgi bulabildim çok olumsuz bir durumları da yok. öncelikle x key li olmasını istiyorum çünkü online olarak banlanma gibi bir sorun yaşamak istemem. korsan oyun olayı da biraz cazip geldi sanırım başta orjinal alayım yok uğraşmayayım diye çok düşündüm ama sonra olsun bari korsan olsuna kadar düştüm. sonuçta 100lira her oyuna veremem ve microsoft sony gibi firmalar bu korsan işini de gayet destekliyorlar diye düşünüyorum. ikinci kol ve kinect vazgeçilmezim. Zamanınız olursa bu iki linke bir göz atıp bana yardım edebilirseniz sevinirim.

kinectli paketlerin 900 civarı olduğunu düşünürsek sanki xkey ve ikinci kolla bunlar alınabilir gibi geldi. Fiyat olarak pahalı mı veya benim görmediğim bir trick var mı bu ilanlarda.

• teşekkürler kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilici88

beyler şuna bi göz atın fiyatı nasıl diye yav yeni konuda açmak istemiyorum?

1 AD. XBOX360 Slim 4 GB PAL Konsol Türkçe Arayüzlü
    2 AD. XBOX360 Wireless Controller
    1 AD. SAMSUNG 500 GB EXT. HDD
    1 AD. XKEY ( X3KEY ) (Montajı ve kurulumu yapılmıştır.)
    1 AD. Standard Definition Cable
    1 AD. Hdmi Altın Uçlu Kablo
    70 ADET Güncel Popüler Backup Oyun ( 500 GB EXT. HDD içerisine yüklemesi yapılmıştır.)
    iki yıl da paralel ihracat garantisi veriyorlarmış kendilerinden.

(bir de hepsi sıfır)

kdv dahil 1280 lira kdv dahil. fiyat nasıl? sormam gerekir mi şusu busu ne model falan diye gnd bilişim diye bir yer satıyor bileniniz var mı?? Online da oynanabiliyormuş bütün korsan oyunlar live üzerinden

şimdi ben alırım sonra pahalı almışsın dersiniz la!

bir bakın cevap atın sonra kızıyonuz nie yeni konu açtın diye tartışın la bu fiyatı.. her kafadan bir ses çıksın istiyorum!

Bence 300liraya yakin pahali.

• kinecti yazmayı unutmuşun kinect dahildi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilici88

beyler şuna bi göz atın fiyatı nasıl diye yav yeni konuda açmak istemiyorum?

1 AD. XBOX360 Slim 4 GB PAL Konsol Türkçe Arayüzlü
    2 AD. XBOX360 Wireless Controller
    1 AD. SAMSUNG 500 GB EXT. HDD
    1 AD. XKEY ( X3KEY ) (Montajı ve kurulumu yapılmıştır.)
    1 AD. Standard Definition Cable
    1 AD. Hdmi Altın Uçlu Kablo
    70 ADET Güncel Popüler Backup Oyun ( 500 GB EXT. HDD içerisine yüklemesi yapılmıştır.)
    iki yıl da paralel ihracat garantisi veriyorlarmış kendilerinden.

(bir de hepsi sıfır)

kdv dahil 1280 lira kdv dahil. fiyat nasıl? sormam gerekir mi şusu busu ne model falan diye gnd bilişim diye bir yer satıyor bileniniz var mı?? Online da oynanabiliyormuş bütün korsan oyunlar live üzerinden

şimdi ben alırım sonra pahalı almışsın dersiniz la!

bir bakın cevap atın sonra kızıyonuz nie yeni konu açtın diye tartışın la bu fiyatı.. her kafadan bir ses çıksın istiyorum!

(eklemeyi unutmuşum: kinect dahil)

pahalı geldi bana... 250 gb bile o fiyata pahalı

• sanırım bu x key tek başına 250 civarı bişi 150 küsura da samsung harddisk ve içine koyacakları oyunları sayıyorlar 80 de ikinci costik desek, hadi bunlar 450 olsun 800 e de kinect artı konsol u veriyorlar gibi düşündüm. ucuz değil sanırım biraz da pahalı ama hepsini ayrı ayrı almaktan iyi midir bilemedim.
  • 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.