Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (301. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.253
Cevap
31
Favori
393.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X box 360 250 gb lık alete orjinal oyun cd lerini kayıt edip bir daha oyun cd si takmadan oynayabilir miyim
  • Arkadaşlar ,

Jtag'lı ( Free Style yazılımı yüklü ) Gear Of Wars Limited Editiıon bir Xbox 360 konsolum var. Son zamanlarda bazı oyunlarda oyunu kapatıp ana menüye dönmeye çalıştığımda ekran kararıyor ve ana menü gelmiyor. Dolayısıyla cihazı konsol üzerindeki düğmeden kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Cihazın üzerinde 320 GB orjinal HDD'i var ve USB port üzerinden de harici olarak 250 GB HDD takılı.

Zaman zaman karşılaştığım bu siyah ekranın sebebi ne olabilir ? Kullandığım Titan skin ya da skinler ile alakalı olabilir mi ?

Görüşlerinizi alabilirsem sevinirim...

Papirus
  • XBOX X360 4GB KINECT NIKE FITNESS KONSOL, X360 KABLOSUZ KUMANDA KONSOL AKSESUAR

BELLEK : 512 MB GDDR3
    SABİT DİSK : 4 GB
    HDMI ÇIKIŞI : Var
    GRAFİK İŞLEMCİ : ATI XENOS

769 tL YE TEKNOSADAN BU ÜRÜNÜ ALDIM. AMA ALDIKTAN SONRA 1000 TL LİK KONSOLLARDAN FARKININ BELLEKTE OLDUĞUNU GÖRDÜM

1OOO TL YE SATILAN ÜRÜNLERİN BELLİĞİ 4GB GÖRÜNÜYOR

ŞİMDİ BENİM ALDIĞIM KONSOL ÇOKMU ESKİ OLUYOR. BİLEN BİRİ BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİM

XBOX ALDIM AMA MORALİM BOZULDU BİRAZ
  • Arkdaşlar Xbox alacağım, yeni bir kullanıcıyım biraz bilgi edindim fakat her bilgi edinmemde karşıma bambaşka birşey daha çıktı.

Şimdi sormak istediğim sorular şunlar:

FW = DVD Sürücüye yapılıyor ve orjinal olmayan dvd lerdeki oyunların çalışması işine yarıyor.
    RGH = Cihaza yapılıyor ve cihazın içinde bulunan HDD e yüklediğimiz iso ları oynamamıza yarıyor, fakat rgh yaptırdığımızda bu hdd de bulunan oyunlar önce extract sonra rip yaptığı için bu oyunların konsola yüklenmesi vakit alıyor (fakat konsola yüklendiğinde açılmasıda zaman alıyor diye bilgiler buldum)

XK3Y = Cihazın FW i bozulmuyor, dışarıdan bağlayacağımız usb bir HDD içine direk *.iso olarak atılmış oyunları oynamamıza yarıyor.

Şimdi bu 3 sistemi birden yapmak pahalı, ihtiyaca göre seçmek gerekiyor anladığım kadarıyla.

Sormak istediğim şu tüm bu 3 işlemdede cihazın internet ile tüm bağlantısını iptal mi ediyoruz?
    Yoksa sadece ilk 2 sinde mi cihazın internet bağlantısı yalan oluyor.
    Bununla ilgilide bulduğum bir kaç bilgi var ilk 2 işlemde (fw ve rgh) livedan banlanacağımız fakat xk3y de böyle bir sorun ihtimalinin daha düşük olduğunu söylemiş kullanıcılar.

Şimdi benim sorunum şu arkadaşlar, ben rgh düşünüyordum ama bu oyun yükleme (gerek cihaza transfer ederken gerekte oyunu açarken) zamanlarının uzun olduğunu söylemişler kullanıcılar bende xk3y düşünmeye başladım hemde live dan vazgeçmek istemediğimden (live dan oyun falan indireceğim yok sadece internete girerim sitelerde biraz gezinirim bunun için kullanırım bağlantıyı) fakat xk3y in tek işi gücü dvd yi taklit etmek ve iso açmak. RGH ise cihazı güzelleştiriyor anladığım kadarıyla mesela film izlemek (mkv,divx tabi alt yazılarıyla birlikte sorunsuz olarak) müzik dinlemek emülatör çalıştırmak rgh sisteminin en büyük artıları, xk3y ise donanımsal ama yarın öbürgün v2-v3 falan çıkarsa bizim aldığımızın elde kalma durumuda var.

Kısaca kafam allak bullak bana bir tavsiye verin arkadaşlar RGH mı yoksa xk3y mi?

* iso oynamak istiyorum
    * filmleri sorunsuz izlemek istiyorum (mkv,avi,divx,xvid,mp4 vb) tabi altyazılarıda düzgün çalışsın istiyorum
    * emülatör çalıştırmak istiyorum (özellikle mame tarzı ve üzerinde eski ateri oyunlarıda oynamak istiyorum)
    * tabi internetede girsin istiyorum (en azından bir browser olsun sitelere şöyle bir bakmak için bilgisayar açmak zorunda kalmayayım)

• Dual nand yaptırabilirsin.Internet için bi tarafı orjinal bırak diğer tarafa da rgh yaptır.

@fowell-one
  • Beyler birkaç sorum olacak.
    1-) 250 GB Slim modellerin hepsi Piano Black kasa mı?
    2-) Live'a girilmemiş bir makinede Live hesabı aldığımız zaman 1 ay bedava Gold üyeliğimiz oluyor mu? Yoksa kod falan mı gerekiyor?
    3-) FW'li makinede oyunları Live üzerinden sorunsuzca güncelleyebilir miyim? Sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phbfmv -- 7 Temmuz 2013; 14:26:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende xbox 360 elite 2012 09 14 tarihli buna rgh veya jtag atabilirmiyim ve aldıgım ürün 4 gb normal bilgisayar hdd si olurmu yoksa illa kendininkimi almmamız lazım ?
  • arkadaşlar Xbox için torrentten indirdiğimiz rar lı dosyaları nasıl kuruyoruz bilen var mı?
  • arkadaşlar Selamlar,

oyun konsoluna merak sardım bir AVM de kinect oyunu oynadım basebool du sanırım yahu okadar hoşuma gittiki almaya karar verdim bir araştırdım acaip acaip modeller var slim var 4 gb var 120 gb var casper var atack var ben kienct oynayacam ailemle birlikte oynamak istiyorum açıkçası ben oyunu bilgisayarda oynamayı seven adamım.

ama kinect ile hareketli oyun açıkçası çok hoşuma gitti

ama dediğim gibi anlamıyorum birisi 750 tl ye satarken birisi 1000 tl satıyor aradaki fark nedir anlamıyorum bana bu konuda akıl verirseniz çok memnun olurum.
  • arkadaşlar,

ben Xbox 360 slim 4gb li olandan almak istiyorum biraz araştırdım bu cihazlarda hem external hemde içini açıp internal takabiliyormuşuz şuan son yazılımla ve son model cihazlarda hdd ye işlem yapmadan ve 16 gb bölümlere ayırmadan diski taktığımda görürmü 250 gb li olan cihazdanmı almalıyım bana bu yardım edermisiniz.

ve hdd herhangi marka model önemi varmı herhangibir 2.5 inc lik disk taktığımda direk görürmü çalışırmı

saolun varolun.
  • Merhaba arkadaşlar ben jtag yaptırmak için bir yere verdim yarın gel al dediler bana yarın gittim yarın al çok yogundum dediler yarın gittim bu sefer yine yarın al dediler bende dedim ne için bu kadar uzun sürüyor dedim o da bana xbox ın keyleri çakıştıgı için dedi böyle bişey varmıdır yoksa adam xbox ımı bozduda parça gibi bişey flan mı bekliyo acaba bu jtag yapmak ne kadar sürer acaba çıldırdcam artık yaklaşık 9 gundur onlardaxbox ım alalı 1 ay flan oldu ve bozulduysa ne yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bladewar1128 -- 15 Temmuz 2013; 22:56:14 >
  • Beyler bu VPN isteyen oyunları indirmeye çalıştığımızda MS puanlarımız gidiyor mu yoksa direk hata veriyor ve indirmemize izin vermiyor dolayısıyla puanlarımız bizde mi kalıyor?
  • @combatant_35

Olmaz dvd takılı olmalı.

@HGKSN

Öyle bir şey yok. İlk çıkan xboxtan itibaren özellikler aynı. Sadece soğutma sistemi, hdd kapasitesi vs. değişti.

@fowell-one

Öncelikle 3 işlemi aynı makineye yaptırmanın hiçbir mantığı yok. Farklı özellikleri var yazmışsınız zaten birini seçip yaptırabilirsiniz. Hangisi işinize geliyorsa yani.

RGH/Jtag kullanmadım, yaptırmadım yani bilmiyorum tüm özelliklerini. Filmlerde sorun çıkartmaz büyük ihtimal altyazı sorunu da yoktur araştırdıysanız. Ama internetle ilişki kesiliyor diye biliyorum. Yani jtag lı bir makine live'a giremez. Anca başka jtaglı makinelerle oynayabiliyor. Diğer ikisi (fw,xkey) live girebiliyor.

Hiçbir şey yapılmamış bir xbox da film, müzik ve online browser'a sahip zaten. Sadece filmler için altyazıyı gömmek gerekiyor.

Xkey'in yeni v2, v3 çıkacağını sanmıyorum alet bu şekilde kalır anca üstüne güncellemeler gelir ki geliyor. Aletin yapabileceği ve vadettiği özellikler belli zaten.

@Gunslinger.

1) Beyazı da vardı yanlış hatırlamıyorsam.
    2) Sıfır makine alınca hesap açtığın zaman 1 ay gold üyelik hediye oluyor. Kod vermiyor o üyeliği gold yapıyor. Aynı makineden 2 farklı hesap daha açıp 1er ay gold alabiliyorsun. Her hesap 1 ay.
    3) Güncelleyebilirsin. Sorun olmaz.

@cem650

Modeller 4gb ve 120gb hdd kapasiteleri. Casper diye bir şey yok jasper dır o, eski fat kasaların anakart model. Kinect herhangi biriyle alınabilir. Yalnız slim modellere kinect doğrudan bağlanabiliyor eski kalın(phat) modeller için ayrı adaptör lazım oluyor.

Fiyat farkı hdd kapasitesinden kaynaklanıyor. HDD sonradan da alınabiliyor. HDD siz hâli 4gb oluyor HDD takılmış hâli 250gb vs.

Xbox hdd si dışında hdd takınca 32gb dı sanırım bu şekilde kullanılıyor ve evet biraz uğraşılırsa bölüm bölüm ayarlanarak da kullanılabilir. Ama uğraştırır.

• 1 aylık gold üyelik aktifleştirdim. Demo indirmek istiyorum ama hepsinde bölgenize geçerli değildir eyip duruyor. bir çözümü yok mu?

edit: hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wandy -- 20 Temmuz 2013; 23:55:31 >
  • bladewar1128 B kullanıcısına yanıt
    Ne olursa olsun 2.5 saatlik bir iştir. en azından bizim için. genelde de böyledir.
  • Güzel bir yazı olmuş
  • Merhaba . Benim cihazım xbox 360 arcade cracklı yani FW= Firmware li ben cihazımda yeni çıkan oyunları oynuyamıyorum . cihazıma güncelleştirme yapsam ban veya vs birşeyler olur mu saygılar. . .
  • arkadaşlar ilk kez xbox kullanıcam sorularım var

1)Alacağım cihaz orijinal ben bunu kırdırmak istiyorum.Cfw atmak ve jtag falan ne oluyor bir açıklarmısınız?
    2)hem kırdırıp hem online oynama söz konusu mu?benim istediğim bu.alacağım cihazda gold üyelik varmış
    3)Online oynayıpda ban yeme riski çok yüksek mi?
  • arkadaşlar xbox 360da başka wireless kol çalışır mı? 40tlye kol alsam oynayabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.