Şimdi Ara

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
5.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tablet modu gerekli oluyor olması lazım. Ama aslında başlangıcı Tam Ekran kullan diye farklı bir seçenekti galiba. Tablet modu şart olmayabilir. Emin olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ti7800 -- 25 Haziran 2021; 23:13:35 >
  • Canlı karoların gitmesi çok kötü olmuş.
    Umarım tamamen kaldırılmamıştır ve varsayılan olarak kapalı geliyordur.
    Masaüstünü sadeleştirmek açısından büyük kolaylık sağlıyordu, çok kullandığım kısayolları oraya ekliyordum.

• azizfikri A kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta yayınlanan iso’yu denedim kuramadım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Daha bir sürü gereksiz dosya ve uygulama var .Tek ümit 3. parti yazılımlar :)

• Şu otomatik güncelleme işini dayatması ve diğer işletim sistemlerine karşı yaptığı iğrenç rekabeti bıraksa iyi olacak artık. Elimde olsa hiç kullanmam vallahi tek el hiç hazzetmem

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Shallow Bay kullanıcısına yanıt
    "Görev Çubuğu'nun konumu - Kullanıcılar ayrıca görev çubuğunun konumunu değiştirme yeteneğini de kaybedecekler."

Evet ben hep sola dayalı kullanıyorum, umarım bi yere çakıp sabitlemezler, diğerleri tamam stora dan indirilir de bunda o olmazsa olmaz yani.

• Çıkmayacak denilen Windows 11'in böyle birden ortaya çıkma sebebi belli oldu. Android'de tutturdukları arayüzü masaüstüne getirmeye çalışıyorlar. Bu plan Windows 8 ile ellerinde patladı ama akıllanamadılar demek ki. Mobilden alıştılar alttaki çubuğun taşınmamasına, masaüstündeki özelliği de kaldırmışlar. Chromium'da bu kadar ısrar etmelerini anlamak güç. Kaşla göz arasında varsayılan "tarayıcı altyapısını" da değiştiriyorlar.

OneNote ve 3D Viewer'ı kaldırarak yine klasik kendi ayaklarına sıkma hareketini yapmışlar. Bugüne kadar hatalarını gördük de, bu sürümle gelen değişiklikler bu şirketin kafasının karışık olduğunu, daha da akıllanmayacağını ve Windows'u arka plana attığını görüyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Çıkmayacak denilen Windows 11'in böyle birden ortaya çıkma sebebi belli oldu. Android'de tutturdukları arayüzü masaüstüne getirmeye çalışıyorlar. Bu plan Windows 8 ile ellerinde patladı ama akıllanamadılar demek ki. Mobilden alıştılar alttaki çubuğun taşınmamasına, masaüstündeki özelliği de kaldırmışlar. Chromium'da bu kadar ısrar etmelerini anlamak güç. Kaşla göz arasında varsayılan "tarayıcı altyapısını" da değiştiriyorlar.

OneNote ve 3D Viewer'ı kaldırarak yine klasik kendi ayaklarına sıkma hareketini yapmışlar. Bugüne kadar hatalarını gördük de, bu sürümle gelen değişiklikler bu şirketin kafasının karışık olduğunu, daha da akıllanmayacağını ve Windows'u arka plana attığını görüyoruz.

İşletim sistemi kurulurken devamlı hesap gir dayatması olsun , tpm çipi arzusu olsun. Bilgisayarı anonim olarak kullanmanın önüne geçme arzularındandır. Telemetri 2.0 devrede

Bunlardan bir cacık olmaz.

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Betalarda böyle şeyler olması normal.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben oralara office uygulamalarını dizmiştim gitmesi kötü olcak iyi duruyordu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • skype denen illetin olmaması çok iyi olmuş. resmen gına getiriyordu her format sonrası.

• ti7800 kullanıcısına yanıt

Ayarlar --> Kişiselleştirme --> Başlat bölümüne girdiğinizde Başlangıcı tam ekran kullan diye bir ayar var. Windows 8 çıktığından beri ben tam ekran başlatı çok seviyordum ve Windows 10'da da bu şekilde kullanıyordum yani 2012 sonlarından beri ben yaklaşık 8 senedir tam ekran kullanıyorum ve bu beni üzdü açıkçası...

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu

• drjacob kullanıcısına yanıt

Hayır :(

8.nesil+ olması gerek :(

• Clusive kullanıcısına yanıt

Tam ekran dediğin şey nedir? Tablet modu mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi açımdan yazacak olursam:
    + lar sevdiğim Windows sürümleri. - ler sevmediğim Windows sürümleri.
    Windows 3.1 -
    Windows 95 +
    Windows 98 -
    Windows 98SE +
    Windows ME -
    Windows XP + (unutmuşum keretayı)
    Windows Vista -
    Windows 7 +
    Windows 8 -
    Windows 8.1 -
    Windows 10 +
    Windows 11 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setcom_2000 -- 29 Haziran 2021; 22:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: setcom_2000

Kendi açımdan yazacak olursam:
    + lar sevdiğim Windows sürümleri. - ler sevmediğim Windows sürümleri.
    Windows 3.1 -
    Windows 95 +
    Windows 98 -
    Windows 98SE +
    Windows ME -
    Windows XP + (unutmuşum keretayı)
    Windows Vista -
    Windows 7 +
    Windows 8 -
    Windows 8.1 -
    Windows 10 +
    Windows 11 ?

PC efsanesi Xp nerede? Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu 

Win7 çıktığında evde geçtim. Arabada uzun süre Xp ile devam ettim. Çünkü bir dolu program ve driver bela olmuştu. Xp'yi en uzun süre kullanmış adamlardan biri olabilirim.

TinyXp kullanıyordum hatta. Muazzam bir sürümdü. İçi tamamen boşaltılmış. Patatese yükle, çalıştırır. Benim bu sürümü kullanma amacım hibernate suresini minimize etmekti. Çünkü arabada hibernate o donem şarttı.

Bir de tabi atom işlemcili Asus eee PC vardı bende (hala duruyor) orjinal, ilk sürüm, 8" ekranlı olan. Ona tinyxp kurup yıllarca kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• IE giderse infial çıkar. Hala bir yığın bankacılık ve Java tabanlı e-imza uygulaması SADECE IE 11 ile sorunsuz çalışabiliyor. Üst Düzey banka yönetimi yapıyor bu kullanımı. Eğlence olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ms tekel olmanın ekmeğini yiyor.
    bu os'a mecbur kalmamız talihsizlik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görev çubuğunda sağ kısımdaki uygulamalar, tarih vs. kısmına yeni arayüze yakışıcak şekilde bir revizyon yapılsa çok daha hoş olur.Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 28 Haziran 2021; 8:44:10 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.