Şimdi Ara

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
5.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir özelliği ekle kaldıra koymuşlardır. Diye tahmin ediyorum. Windows Media playerda o şekilde. Xps görüntüleyici de o şekilde.

Aktif edersin. Kullanırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt

Aslında düşük donanım pcler mini pcler için kullanılabilir. Tabi ki son sürüm Xp ve güncellenmiş versiyonu. Amaç iş görsün yeterli. Ama çok savunmasız Xp. Her an virüs girebilir.

Xp+Kaspersky+adguard

• Bence artık geçti. O kadar da değil. Xp belki 5 yıl önce kullanılırdı da, bugün zor. O noktaya gelindi ise linux kur geç.

• kaldırılacak bir sürü şey var ama şu listeye onedrive'ın da girmesini isterdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Bence artık geçti. O kadar da değil. Xp belki 5 yıl önce kullanılırdı da, bugün zor. O noktaya gelindi ise linux kur geç.

Bir özel bankanın anlaştığı dangalak ve vasıfsız bir yazılım firmasının IE 11 zorunluluğu koyması yüzünden mecburen Win10'a yöneltilmiş birisi olarak 1 ay öncesine kadar hala severek XP SP3 kullanıyordum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Haziran 2021; 14:14:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tablet modu bence buradaki kaldırılmaması gereken özellik. Dokunmatik ve katlanır leptoplarda çok işe yarıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bir özel bankanın anlaştığı dangalak ve vasıfsız bir yazılım firmasının IE 11 zorunluluğu koyması yüzünden mecburen Win10'a yöneltilmiş birisi olarak 1 ay öncesine kadar hala severek XP SP3 kullanıyordum hocam.

Alıntıları Göster

özel bankada çalışıyorsanız bi zahmet xp sp3 kullanmayın. Güncellemenin tek amacı arayüz değil aynı zamanda güvenlik zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F79B393CF

özel bankada çalışıyorsanız bi zahmet xp sp3 kullanmayın. Güncellemenin tek amacı arayüz değil aynı zamanda güvenlik zaten.

Alıntıları Göster

Putin kremlindeki odasında hala Windows XP kullanıyor..

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 28 Haziran 2021; 18:44:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Programming Guru

Putin kremlindeki odasında hala Windows XP kullanıyor..

Alıntıları Göster

resmi aldığınız site burası

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-50849550

haberin içerini okusanız zaten bu yorumu atmazsınız okumak bu kadar zor olmamalı.

''Windows XP'nin, Rus Hükümeti'nin yeşil ışık yaktığı son Microsoft işletim sistemi olduğu belirtiliyor.''

''Muhalefete yakın Open Media adlı internet sitesinin savunma bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre yürürlükteki mevzuat, Kremlin'in yeni işletim sistemine geçmesine izin vermiyor. Sadece devlet sırrı içermeyen bilgisayarlarda Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10'un kullanılmasına izin veriliyor.''

• quote:

resmi aldığınız site burası

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-50849550

haberin içerini okusanız zaten bu yorumu atmazsınız okumak bu kadar zor olmamalı.

''Windows XP'nin, Rus Hükümeti'nin yeşil ışık yaktığı son Microsoft işletim sistemi olduğu belirtiliyor.''

''Muhalefete yakın Open Media adlı internet sitesinin savunma bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre yürürlükteki mevzuat, Kremlin'in yeni işletim sistemine geçmesine izin vermiyor. Sadece devlet sırrı içermeyen bilgisayarlarda Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10'un kullanılmasına izin veriliyor.''

Alıntıları Göster

Biz de sadece Windows XP'ye yeşil ışık yakıyor olabiliriz..

• quote:

Biz de sadece Windows XP'ye yeşil ışık yakıyor olabiliriz..

Alıntıları Göster

sen evindeki bilgisayara istediğini kurabilirsin. Fakat özel bir bankada çalışıyorken gidip xp kullanamazsın. Bu Türklerin geleneksele olan özlemi iyice baymaya başladı xp seviyorsanız gidip kurun arkadaşlar sizi kimse tutmuyor ki ? xp kullanım oranı 2019 da bile 0.79 kalmış gelmiş herkes burada xp romantizmi yapıyor.

• quote:

sen evindeki bilgisayara istediğini kurabilirsin. Fakat özel bir bankada çalışıyorken gidip xp kullanamazsın. Bu Türklerin geleneksele olan özlemi iyice baymaya başladı xp seviyorsanız gidip kurun arkadaşlar sizi kimse tutmuyor ki ? xp kullanım oranı 2019 da bile 0.79 kalmış gelmiş herkes burada xp romantizmi yapıyor.

Alıntıları Göster

Romantizm yapar yaparlar milletin XP romantizmi seni neden bu kadar ilgilendiriyor? Özel bankada çalışırken demek xp kullanılamıyor Allah Allah bu kuralları kim koyuyor? Millet iyi bilgisayarı bile olsa hafif ve amaca yönelik işletim sistemi istiyor demek ki.. Türkler gelenekselmiş..

Hayırdır sen Türk değil misin? Amerikalı israilli falan mısın?

• quote:

Romantizm yapar yaparlar milletin XP romantizmi seni neden bu kadar ilgilendiriyor? Özel bankada çalışırken demek xp kullanılamıyor Allah Allah bu kuralları kim koyuyor? Millet iyi bilgisayarı bile olsa hafif ve amaca yönelik işletim sistemi istiyor demek ki.. Türkler gelenekselmiş..

Hayırdır sen Türk değil misin? Amerikalı israilli falan mısın?

Alıntıları Göster

Mesela özel bankanın kendisi koyuyor ? Romantizmini kendi kafanın içinde sabahtan akşama kadar yapabilirsin bu senin özgürlüğün. Hatta istediğin her yerde yapabilirsin bu da senin özgürlüğün. Fakat eski ve açıkları olan bir sistemi bankada çalışan birine önermek kötü niyettir. Sizin gibi daha insanlar ile konuşmayı bilmeyen birisi ile konuşmak bile insanın kendine ayıbı bloklayıp geçiyorum. Bu arada oradaki Türk kelimesi kullanımı benim ve içinde yaşadığım insanları belirten ülkeyi belirtiyor. Türküm ve bununla gurur duyuyorum. Bu kitabı da size öneririm. Bu arada hafif sistem kullanmak isteyen demişsiniz fakat w10 düzgün bilgisayarda jet gibi çalışıyor Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu 

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F79B393CF -- 28 Haziran 2021; 20:49:21 >

• Hayır Türkler şeklinde, sanki bir israilli, bir amerikalı, bir ingiliz fransız gibi konuşman bence kötü niyet belirtisiydi.. Sanki kendi insanını hakir gören başka bir milletin insanı gibi.. Ben bunu hissettiğim için dedim sen Türk değil misin?

Ayrıca ben o banka için çalışıyor olsam, bana kimse ne işletim sistemi kullanacağımı dikte edemezdi.. Bundan emin olabilirsin. İstediğim işletim sistemini de pekala kullanırım. Hatta istersem Windows 9x bilgisayar kullanırım... Eğer işimi görüyorsa kullanırım kardeşim. Kimse neden bunu kullanıyorsun diyemez.

Ayrıca sen XP'deki güvenlik açıklarını tek tek tespit edip de, hangi güvenlik açığının hangi olaya yol açacağını o banka için ne şekilde zararlı olacagını bildin anladın da mı konusuyorsun? Bana XP'de bir güvenlik açığı söyle desem, googlelamadan cevap veremezsin.. Güvenlik açığıymış.. Aynen camii imamının cemaate vaaz vermesi gibi kulaktan dolma şeylerle cızırtı yapıyorsun..

Senin gibi çok lüzumsuz cızırdayan arkadaş var burada cesareti sanal ortamdan alıyorlar... Gerçek hayatta bizi görsen yov biz kimiz ki looooo en doğrisini sen bilirsen agam dersin.. Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu  Fakat forum ortamında olunca başlıyorsun dik dik konuşmaya.. Şimdi ben yurdum insanı desem senin gibi kendi milletimi aşağı görmüş olacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 28 Haziran 2021; 21:46:19 >

• quote:

Alıntıları Göster

Sağlam firewall'ların, sağlam network sistemlerinin arkasında çalışırken aksine, xp daha iyi olabilir güvenlik açısından. Çünkü nereden nereye çıkış veriyor a dan z ye biliniyor. Bunlar bir üst katmanda tıkandığı sürece windows xp'nin daha güvenli olma olasılığı var. Hele ki kafaya göre program kurmaya izin vermiyorsan. Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu Her şeyi kendi küçük dünyanızda düşünmeyin. Evimdeki evi Nasa Hackleyecek gibi bir durum zaten yok. Ayrıca biri düzlemek istese, evindeki dandik modemi anında patatese çevirip girer networke. Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu Neyi güvenliğinden bahsettiğimizi pek anlamıyorum bu sebeple. Bizim güvenliğimizi sağlayan şey, verilerimizin kötü niyetli olası hackerlar açısından önemsiz olması. Windows 10 ile korunduğunuzu, 11 ile daha çok korunacağınızı düşünmek gülünç.

Windows XP kullanımının katmansız veya düşük katmanlı çalışan iş yerlerinde güvenlik açığı oluşturacağına ise kalıbımı basarım. Mesela, banka genel merkezinde xp sorundan ziyade daha iyi olurken, küçük bir şubede sıkıntı olabilir. Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu Benim dandik ofisimde sıkıntı olurken, Askeriye'ye proje yapan Tübitak'ta daha iyi olabilir.

Bu tarz kurumlar zaten genelde dikkat ederseniz çok geriden gelirler. İşletim sistemi patates edildiğinde, nerede ne var belli olduğunda işletim sistemi değiştirir banka gibi kurumlar. Yenilerde, windows 7 desteğinin sona ermesi ile windows 10'a gönülsüzce geçen bir dolu banka var. Çünkü windows 10'un patates edilme süreci yeni yeni bitti. Windows 10'a geçmekten yana olan olası problemler azalıyor.

-----------------

Siz çağı yakalama gibi bir yerden olaya bakıyor olabilirsiniz ama, çağın nesini yakaladığınızı da ben anlamıyorum. Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu Sanki bana mimari projesini VR'la sunacaktı da, "XP VR desteklemiyor, ne dinazor adamlarsınız XP ney lan?" diyorsun. Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu Hele ki bankada... Adamın bir servera bağlanıp işlemleri yaptığı programı var ("ekranım gitti" - "ekranım geldi" muhabbetine sebep olan şey). Sürekli gözlemlenen ve dolayısı ile pek tercih edilmeyen bir internet tarayıcısı var. Zaman zaten yok da, zaman olsa telefonunda gezer internette. Banka bilgisayarında yapmaz. Sonra manyak bir müdür IT'ye "getirin logları" der. Sonra aynı müdür, "Aslı Hanım, bu ay çok fazla pantolon almışız" falan diye laf çakar it. Bu tarz manyaklar her yerde olduğu için de aklın varsa banka gibi yerlerde internette gezmek için telefonunu kullanırsın.

Bir de e-mail kontrolü ve e-mail yazmak var tabi.

--------------

Bir banka çalışanı olarak yapacakların bunlar. Sağlam bir koruma duvarlar grubunun arkasında isen Windows 95 ile de sıkıntısız yapılır yani. Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 29 Haziran 2021; 15:56:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

PC efsanesi Xp nerede?  

Win7 çıktığında evde geçtim. Arabada uzun süre Xp ile devam ettim. Çünkü bir dolu program ve driver bela olmuştu. Xp'yi en uzun süre kullanmış adamlardan biri olabilirim.

TinyXp kullanıyordum hatta. Muazzam bir sürümdü. İçi tamamen boşaltılmış. Patatese yükle, çalıştırır. Benim bu sürümü kullanma amacım hibernate suresini minimize etmekti. Çünkü arabada hibernate o donem şarttı.

Bir de tabi atom işlemcili Asus eee PC vardı bende (hala duruyor) orjinal, ilk sürüm, 8" ekranlı olan. Ona tinyxp kurup yıllarca kullandım.

Alıntıları Göster

Harbiden nerede sahi? En uzun süre kullandığım işletim sistemlerinin baş aktörünü unutmuşum. Özür dileyerek listeyi güncelliyorum.

Windows ME-

Windows XP +

Windows Vista -

• Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz kafayı yiyeceğim gece gece laptoba 11 gelmiş kurdum sonra güncellemeleri denetledim bi güncelleme daha gelmiş onuda kurdum yeniden başlattım bilgisayar ana ekran sürekli yeniden kuruluyor hiç bir işlem yapamıyorum simgeler gidip geliyor Explorer.exe yeniden başlatılıyor gibi yani napabilirim acaba

Edit :https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-11-insider-sueruemuende-masauestue-sorunu-coezuemue.1573481/ Burada bakarak sorunu çözdüm. Genelde laptoblarda oluyormuş sorun laptobu şarjdan çıkarın %99a düşünce batarya seviyesi ekran geliyor daha sonrasında dili İngilizce yapın ve bir daha olmuyor en azından simdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Circassian81 -- 30 Haziran 2021; 3:24:21 >

• Türkiye’de devlet uygulamaları hâla Activex ve IE kullanıyor deliriyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.