Şimdi Ara

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
5.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu

Microsoft, yeniden ele alınmış bir tasarıma, Android uygulamalarını çalıştırma özelliğine ve baştan yaratılmış bir mağazaya sahip Windows 11'i tanıttı. Ayrıca şirketin, bu işletim sistemine geçişte kullanımdan kaldıracağı bir dizi Windows 10 özelliği de belli oldu.

Ayrıca Bkz.Google bir bilgisayar programcısını seri katile dönüştürdü

Windows 11'den kaldırılacak Windows 10 özellikleri

Cortana - Kullanıcılar Windows 11 ile birlike artık bu sesli asistana veda edecek. Ülkemizde zaten kullanılamıyordu.

Canlı Karolar - Başlat menüsünde artık kaos yok. Microsoft, bu çözümü geliştirmek için mümkün olan her yolu denedi, ancak şimdi Windows 11'den kaybolacaklar.

Tablet modu - İşletim sisteminin yeni sürümünde artık bu mod olmayacak.

Skype - Belki bu bir ipucu ve Microsoft bu hizmetin fişini çekme niyetinde? Ne olursa olsun, artık temiz bir yüklemeye dahil edilmeyecek.

OneNote - Not alma uygulaması, önceden yüklenmiş yardımcı programlardan hariç tutulacak.

Paint 3D ve 3D Viewer - Skype ve OneNote ile birlikte bu iki programın işletim sisteminden kaldırılacağını belirtmekte fayda var. Ancak istenildiği takdirde Microsoft Store'dan indirilebilecekler.

Internet Explorer - Artık bu efsanevi internet tarayıcısının yerini Edge alacak.

Görev Çubuğu'nun konumu - Kullanıcılar ayrıca görev çubuğunun konumunu değiştirme yeteneğini de kaybedecekler.

Windows 11 ile birlikte işletim sisteminden kaldırılan özellikler belli oldu

Bunun henüz nihai liste olmadığını belirtmekte fayda var. Microsoft, Windows 11'in son sürümünün piyasaya sürülmesinden hemen önce çok sayıda duyuruyu paylaşmaya söz verdiği için kesinlikle bunlardan daha fazlası ortaya çıkacaktır.

Kaynak:https://www.zdnet.com/article/windows-11-microsoft-deletes-these-windows-10-features-and-apps/

• Zaten kaos yoktu. Kişiselleştirmeyi bilmeyen, beceremeyen kişiler için kaos olabilir ama yoktu. Gruplayabiliyordun, klasörleyebiliyordun, istediğin şekilde istediğin boyutta simgeleri yerleştirebiliyordun veya istersen hepsini ortadan kaldırıp sade tüm uygulamalar listesi yapabiliyordun. Yeni başlat menüsünde kişiselleştirmeyi tamamen öldürmüşler. Kötü değil ama "ben kolay mod istiyorum" diyenler için tasarlanmış.

Başlat menüsünde olduğu gibi görev çubuğunda da kişiselleştirmeyi öldürmüşler. Ekranın en üstüne, sağına veya soluna koyamazsın, sadece aşağıda durur. Kişiselleştirebildiğin tek şey simgelerin yeri. Araç çubukları yok, görev çubuğunu kilitle seçeneği yok. Bu aşırı üzücü.

Microsoft, Windows için basit mod yapmış ama gelişmiş modu unutmuş gibi. Kişiselleştirme Windows 10'a göre net bir şekilde büyük bir oranla azaltılmış.

Dipnot: Kötü değil, gayet şık ve sade ama gelişmiş mod olarak yine bize izin vermesini beklerdim.
  • microsoftun itici yani kafasina gore bir seyler planliyor ve sizi bunu yapmaya kullanmaya zorluyor, mecbur kilmak icin elinden gelen herseyi yapiyor. cubugun ortada olmasi bana cok itici geldi mesele, bunun yerini degistirebilme esnekligini versen olur musun, sirketin hisse degeri mi duser, pazar mi kaybeder? yok hayir biz kafamiza gore bir karar aldik sende ona uyacaksin $%^#$%^#@$%@# (not:genel olarak kotu olmusa benzemiyor, sinerlendigim nokta microsoftun tavirlari, kullanicaya yaklasimi.)

• Ben başlangıcı tam ekran kullanıyordum yıllardır. 8.1 de ki gibi...

• darkaura kullanıcısına yanıt
    Pek çok konuda zorluyor olabilirler ancak çubuğu sola alma ayarı var. Komut satırına falan girmeyi gerektirecek şekilde falan da değil. Menü ayarlarında açıkça duruyor. Bakmadan eleştirmek de saçma.

• İ5 işlemci 2017 model makinama kuramayacak mıyım ben ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yüklemeyeceğim için umrumda değil Microsoft evvela bir çeki düzen versin sistem gereksinimlerine sonra bakarız belki.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • drjacob kullanıcısına yanıt

Cok rahat kurulur..

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta çıkan sürümü kuramadım anakart ayarı yoktu

• Yanlış var Taskbar istenildiği takdirde sola çekilebiliyor.

• Başlat internet tarayıcısından, mağazadan, dosyalardan farklı bir şeydir, başlatın yeri ayrıdır ve ekranın sol alt köşesidir. Çok geçmeden eski yerine alacaklar.

• quote:

Canlı Karolar - Başlat menüsünde artık kaos yok.

Zaten kaos yoktu. Kişiselleştirmeyi bilmeyen, beceremeyen kişiler için kaos olabilir ama yoktu. Gruplayabiliyordun, klasörleyebiliyordun, istediğin şekilde istediğin boyutta simgeleri yerleştirebiliyordun veya istersen hepsini ortadan kaldırıp sade tüm uygulamalar listesi yapabiliyordun. Yeni başlat menüsünde kişiselleştirmeyi tamamen öldürmüşler. Kötü değil ama "ben kolay mod istiyorum" diyenler için tasarlanmış.

quote:

Görev Çubuğu'nun konumu - Kullanıcılar ayrıca görev çubuğunun konumunu değiştirme yeteneğini de kaybedecekler.

Başlat menüsünde olduğu gibi görev çubuğunda da kişiselleştirmeyi öldürmüşler. Ekranın en üstüne, sağına veya soluna koyamazsın, sadece aşağıda durur. Kişiselleştirebildiğin tek şey simgelerin yeri. Araç çubukları yok, görev çubuğunu kilitle seçeneği yok. Bu aşırı üzücü.

Microsoft, Windows için basit mod yapmış ama gelişmiş modu unutmuş gibi. Kişiselleştirme Windows 10'a göre net bir şekilde büyük bir oranla azaltılmış.

Dipnot: Kötü değil, gayet şık ve sade ama gelişmiş mod olarak yine bize izin vermesini beklerdim.

• Yazık ettiler güzelim Cortana'ya

• Windows’un en güzel yanı özelleştirilebilir olması zaten, umarim ileride özelleştirilebilmesi adina bir kac ozellik yada secenek de eklerler. Cogu insan baslati asagida kullansa da bazilari yukarida da kullaniyor sonucta, yada baslat butonunu saga sola aliyor. Ayrica merak ediyorum, pencereleri birlestirmedigimizde ortada nasil gorunecegini, ben yillardir pencereleri birlestirmeden klasik xp gibi kullaniyorum.

Simdi zaten isteyen disaridan yazilim kurabilir diyenler cikacak biliyorum ama kendi icinde ozellestirilebilir olmasi her zaman daha iyidir.

• normal kullanıcılar için ne zaman yayınlanacak windows 11 arkadaşlar? şahsen beğendim gayet şık duruyor.

• Atakan Bacaksız A kullanıcısına yanıt

Taskbarın hizalamasını sola çekebiliyorsun anladığım kadarıyla kendisini değil. Eskiden çubuğu dikey olarak yanlara veya üste yerleştirebiliyorduk

• Cortana yerine Alexa veya Google Assistant gelsin de iyice privacy'nin icine edelim.

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Nereden bu kanıya vardınız?

• mor yakut kullanıcısına yanıt
    Sonbaharda yayınlanacak deniyor.

• Saf işletim sistemi verselerde biz istediğimizi yüklesek ne güzel olur. İlla o edge belası gelecek. İlla ofis 365 oturum açınca heryerde oturum açacak.

• Görev Çubuğunu yukarı aldığımızda bu bir şekilde çalışan uygulamaların pencerelerinin üst bölümünde yer alan kapatma, pencere büyütme ve küçültme tuşlarının üstüne gelebiliyordu ve görev çubuğunu aşağı ya da başka konuma taşımadan o pencereleri kapatamıyorduk. Bunu da hala çözemedilerse o zaman aşağıda sabit kalsın artık yeter bıktık. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ti7800 -- 25 Haziran 2021; 23:13:43 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.